Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 289

Wątek: Third Age - Problemy techniczne

  1. #1
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Third Age - Problemy techniczne



    Jest to miejcie, w którym będą poruszane problemy związane z działaniem, instalacją itd wyjątkowo popularnego moda Third Age Total War.
    W najbliższym czasie postaram się zaktualizować tego posta o najczęściej pojawiające się problemy wraz z ich rozwiązaniami.

    Instalacja i download

    Nie należy instalować wersji 2.0 na wcześniejsze, ponieważ prowadzi to do różnych błędów.

    • - potrzebny nam Medival 2 wraz z dodatkiem Kingdoms najlepiej w wersji 1.5
      - teraz instalujemy Part1 i Part2 do folderu Medieval 2
      - następnie wgrywamy najnowszy patch, również do folderu Medieval 2


    Patch 2.1

    Warto pamiętać żeby nie instalować gier, a już na pewno gier do których wgrywamy mody w folderze program files szczególnie w Windows 7.
    Poza tym należy wyłączać UAC w windowsach Vista i 7.

    CTD w custom battle ?

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=254394 czyli po naszemu:

    • - wchodzimy w custom battle
      - wybieramy poziom osady Fort
      - wybieramy kulturę Men
      - ustawiamy dowolny poziom osady
      - gramy


    Jak przekształcić Eradior w Arnor:
    [spoiler:2hpvrvan]
    Cytat Zamieszczone przez TomekPL
    Dokładnie co trzeba zrobić:
    -Aragorn musi żyć
    -Sojusz z Gondorem
    -posiadanie prowincji: Tarbadt , Hoarwell , Coldfelds i prowincji startowych
    -w mieście Annúminas trzeba wybudować House of Kings ( Dom Królów) dostępne dopiero przy dużym mieście (large city)
    [/spoiler:2hpvrvan]

    Jak pozbyć się pojawiających się z nikąt garnizonów w atakowanych miastach, nadmiaru armii AI czy pali po stronie wroga ? Odpowiedź poniżej
    [spoiler:2hpvrvan]
    Cytat Zamieszczone przez Grand Admiral Thrawn
    SKRYPT OBLĘŻEŃ

    M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

    Trzeba odszukać linię
    ;#################### Garrison Script Version 1.3 #####################
    I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
    ;########################### MONEY SCRIPT ##############################
    Zapisać zmiany


    SKRYPT PIENIĘDZY

    M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

    Trzeba odszukać linię
    ;########################### MONEY SCRIPT ##############################
    I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
    ;########################### SLAVE CONQUERORS ##############################
    Zapisać zmiany


    SKRYPT DARMOWYCH ARMII

    M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

    Trzeba odszukać linię
    ;########################### SLAVE CONQUERORS ##############################
    I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
    ;########################## ADDITIONAL NAZGULS ##############################
    Zapisać zmiany


    SKRYPT PALI OBRONNYCH

    M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

    Trzeba odszukać linię
    ;########################## Germanicu5 Stakes script ###########################
    I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
    ; keep script unfinised until last monitor termination
    Zapisać zmiany

    Wszystkie te zmiany nie są kompatybilne z zapisanymi stanami gry ze względu na zmiany w ważnym pliku gry.
    Ale ja na waszym miejscu bym się z tym wstrzymał. Przy dobrych wiatrach jeszcze w ten weekend będzie nowy patch 1.3
    I jeśli już robić tego typu zmiany to po nim. Osobiście usunąłem jedynie dodatkowe armie dla kompa (herosów zostawiłem), pale obronne i kasę. Skrypt obrony miast zostawiłem ale tylko dlatego, że chciałem pousuwać tylko niektóre miasta (stolice chciałem pozostawić nietknięte). Ale, że jestem leniwym człekiem to nici z tego wyszły

    Same te bonusy dla kompa w zamierzeniu twórców moda miały dać rozgrywce większego kopa. Ale tu zdania są podzielone wśród graczy. Zobaczymy co będzie dalej.
    [/spoiler:2hpvrvan]

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age - Problemy techniczne

    Witam serdecznie i proszę o pomoc!!

    dostałem od kumpla TATW 2.0 + patch 2.1 + spolszczenie (jemu działa wszystko od pierwszej instalacji). zainstalowałem zgodnie z instrukcjami i niestety przy każdej próbie uruchomienia wyskakuje mi komunikat że mam w napędzie zły dysk... ktoś miał podobny problem? proszę o odpowiedź tutaj lub na gg 1722169. pozdrawiam.

    mam świeżo kupiony oryginalny dodatek kingdoms z serii extra kalsyka , oraz wcześniej już zakupiony oryginalny medieval 2. wygrzebałem już na forum i w sieci że ludzie mają podobny problem z nowo kupionym dodatkiem który wynika z jakichś chorych zabezpieczeń antypirackich (securRom cośtam)... nie wiem co mam zrobić , to chore , ale nie mogę uruchomić niczego z dodatku , żadnej z kampanii ( za każdym razem wyskakuje że mam wrong disc inserted...)

  3. #3
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Third Age - Problemy techniczne

    Cytat Zamieszczone przez kiuro
    P.S. dałem posta również w temacie o problemach technicznych TATW ale tam narazie nikt się nie udzielał w przeciwieństwie do tego tematu , a zależy mi na tym żeby jak najszybciej móc pograć w to cudo...
    Ten temat jest po prostu nowy jeszcze się nie rozkręcił

    Z tego co piszesz nie działają ci w ogóle kampanie z dodatku Kingdoms więc nic dziwnego, że i mod nie działa w końcu korzysta z pliku exe Kingdoms.
    Więc to raczej pytanie do działu pomocy Kingdoms viewforum.php?f=98 i wygląda na to, że nie tylko ty masz taki problem viewtopic.php?f=98&t=6459
    Coś jest nie tak z tą edycja dodatku... na razie trudno coś na to poradzić.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age 2.1

    już odpisywałem ale nie wiem dlaczego mój post zniknął. mam oryginalną wersję kingdoms z serii extra klasyka. problem tkwi w płytce dodatku do medievala 2 , a konkretnie w jego zabezpieczeniach antypirackich (securRom). są tak "dobre" że uznaje moją oryginalną płytę za niewłaściwą. rewelka.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age 2.1

    No to nic sie nie poradzi Chyba że wgrasz jakiegoś cracka pod kingdoms to może pomóc.

  6. #6
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Third Age - Problemy techniczne

    Po pierwsze ckack`i uniemożliwiają grę przez internet.
    Po drugie skoro to problem z kupiona oryginalną grą najlepiej zwrócić się do sprzedawcy lub bezpośrednio do CD Projektu z reklamacją.
    Ewentualnie skorzystać z tego formularza http://www.cdprojekt.pl/support/notify/ ... _Krolestwa

    Ten wątek powinien być kontynuowany tutaj viewtopic.php?f=98&t=6459

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age - Problemy techniczne

    Witam.
    Nie działają mi bitwy, ani gracza, ani w kampanii. Pasek ładuje się do końca, pojawia się czarny ekran i tylko kursor się obraca Wie ktoś jak temu zaradzić? Z góry dziękuję. (Mam TATW 2.1)

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  8. #8
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Third Age - Problemy techniczne

    Hmm dosyć dziwny błąd stawiał bym na jakiś problem z kartą graficzną, ale zakładam, że Medieval 2 ci działa dobrze więc to raczej odpada.

    Może zainstalowałeś TATW 2 na starszą wersję. Najlepiej usunąć folder TATW i zainstalować jeszcze raz.
    Jakiego masz windows`a i gdzie masz zainstalowanego Medka2 i czy grałeś w jakieś inne mody były z nimi podobne kłopoty ?

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age 2.1

    Wie ktoś może dlaczego mnie wywala na innych mapach niż trawiaste? Może powinienem jakiegoś hotfixa zassać czy coś?






  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Third Age - Problemy techniczne

    Cytat Zamieszczone przez Kyuzo
    Hmm dosyć dziwny błąd stawiał bym na jakiś problem z kartą graficzną, ale zakładam, że Medieval 2 ci działa dobrze więc to raczej odpada.

    Może zainstalowałeś TATW 2 na starszą wersję. Najlepiej usunąć folder TATW i zainstalować jeszcze raz.

    Medieval II i królestwa działają bez problemu. TATW 2 to jedyna wersja tego moda jaką instalowałem, z wcześniejszymi nie miałem styczności. Próbowałem już reinstalacji moda ale nadal to samo

    Cytat Zamieszczone przez Kyuzo
    Jakiego masz windows`a i gdzie masz zainstalowanego Medka2 i czy grałeś w jakieś inne mody były z nimi podobne kłopoty ?
    Z innymi modami ani z podstawką nigdy nie miałem problemów. Medka mam zainstalowanego pod xpekiem, ale na drugim dysku mam jeszcze win 7. Może spróbować zainstalować to wszystko pod 7 Ale słyszałem, że na tym systemie też jest sporo błędów z modem :?

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 23:25
  2. Problemy techniczne
    By Ensis in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 18:44
  3. Problemy techniczne
    By Belfalast in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 22:20
  4. Instalacja ,problemy techniczne!!
    By BlackWood in forum Ancient Empires Elysium
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 13:24
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •