Strona 34 z 84 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 834

Wątek: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

  1. #331
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Sovereign21
    Cytat Zamieszczone przez Matisek
    no chyba że zmieniasz z dużej na ogromną, potem na dużą i co?! O dziwo masz duże jednostki
    ....
    Proszę, pisz trochę krótsze i bardziej zrozumiałe te posty, bo pół godziny zajęło mi zrozumienie tej ściany tekstu pełnej alegorii, porównań oraz rozważań nad wyższością coca coli ponad pepsi, bez przecinków i polskich znaków

    A.K.A. Askorti

  2. #332
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Proszę, pisz trochę krótsze i bardziej zrozumiałe te posty, bo pół godziny zajęło mi zrozumienie tej ściany tekstu pełnej alegorii, porównań oraz rozważań nad wyższością coca coli ponad pepsi, bez przecinków i polskich znaków
    Oj no tak, przepraszam Nie wiem czemu taki post dałem Po pracy późno wróciłem i tak już byłem zmęczony, że nawet nie zwróciłem uwagi na to, że nie dopisałem tego co chciałem







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  3. #333
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Nie popadajmy aż w taki offtop Sovereign 8-)

    Zna ktoś jakiś super dobry sposób na poprawienie sobie reputacji w czasie gry ?

  4. #334
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Wysyłaj dyplomatów do innych frakcji i dawaj im co 1, 2 tury upominki w postaci 200-500 kasy, wtedy reputacja poprawi ci się ogólnie u wszystkich frakcji. A jak grasz katolicką/muzułmańską frakcją to bierz udział w krucjatach/dzihadach, nie wiem do końca jak z tym drugim, ale krucjaty na pewno poprawiają reputację, również możesz oddawać jakieś zadupia albo jak zechcesz spore miasta/zamki innym frakcją szczególnie z tymi co masz napięte stosunki, możesz też robić ożenki i wydawać za mąż księżniczki, lub żenić swoich gienków z rodziny, to również podnosi reputację u innych frakcji. Polecam szczególnie ten pierwszy


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  5. #335
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Wypuszczanie więźniów i ogólnie rycerski charakter przywódcy frakcji oraz jego następcy również powinny mieć wpływ.
    Ale za to napaść na inne państwo(zwłaszcza tego samego wyznania) bez wątpienie pogorszy Twoją reputację.

    A.K.A. Askorti

  6. #336
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Z tego co zauważyłem, jeśli w czasie rozmów dyplomatycznych zagrozisz, że zaatakujesz jeśli nie spełnią Twoich żądań, to atak w tej samej turze nie będzie miał na reputację wpływu. Zawieraj sojusze, jeśli masz przynajmniej kilku sojuszników i dość potężne państwo to powinieneś mieć reputację na poziomie min. rzetelnym. Przynajmniej u mnie zawsze to tak wyglądało, natomiast jak grałem frakcją-samotnikiem to cały czas mieszana. Staraj się, żeby zawsze na koniec rozmów dyplomatycznych druga strona odchodziła zadowolona. Dawaj hojne propozycje.
    Cytat Zamieszczone przez Krzyzak
    Nie popadajmy aż w taki offtop Sovereign
    Poczułem potrzebę wytłumaczenia się







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  7. #337
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Ja ostatnio miałem tak, że zaoferowałem sojusz, prawa handlowe, mapy i trochę złota w zamian za dwie prowincje. Propozycja była bardzo hojna, rozmówca niby zadowolony a po zamknięciu okna dyplomacji patrzę, a tu relacje z frakcją spadają z miłych na okropne...

    A.K.A. Askorti

  8. #338
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Bo AI dopiero po chwili się zorientowało na jaki beznadziejny układ poszło







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  9. #339
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Czy sądzicie, że zachowanie, które zaraz opisze jest dziwne?

    W każdej kampanii w którą gram cheatuję. Dodaję sobie hajsu, kupuję odpowiednie prowincje, rozbudowuję a potem oddaje...
    Dla przykładu (Mod WWmwE) Teraz gram Wenecją i mam sojusz z:
    Hiszpanią, HRE, Turkami i Papą. Wcześniej miałem sojusz z Węgrami i Kijowem.

    Przez długi okres czasu odkupowałem prowincje od Aragonii oraz Maurów by dać je Hiszpanii, chciałem, by wygrywali, często dawałem im spory hajs, a tu dupa, ciągle dostawali w beret... Potem na szczęście udało się to ustabilizować. (Aragonia zniknęła zaś Maurowie zostali wypchnięci do Afryki)

    HRE prowadzi aktualnie wojnę ze wszystkimi sąsiadami prócz mnie - Francja, Dania, Polska, Węgry i na dodatek Litwa.
    Przez długi czas musiałem ratować ich z opresji, bo było nieciekawie. Kiedy któraś z tych frakcji odebrała HRE zbyt dużo regionów to zacząłem je skupować. Cały czas dawałem im "małe" datki po ok. 50k...

    Kijów i atak mongołów. Początkowo próbowałem ich ratować, ale mnie to zaczęło nudzić to pozwoliłem im paść. 5 tur później już ich nie było...

    Potem przestałem dodawać sobie hajs, bo 15-20 kupców na czekoladzie z Ameryki wystarczy jako dochód...

    Konflikt Węgry + Turkowie vs Bizancjum. Ciężko uwierzyć, ale Bizantyjczycy wygrywali na obu frontach pomimo, że jego przeciwnikom dawałem co turę dość spore dotacje...
    W końcu się wkurzyłem, i w środku epidemii czarnej śmierci postanowiłem ukrócić hegemonię Bizancjum w tamtym rejonie. Najpierw wynająłem szpiegów by ciągle zarażać ich miasta, a potem w Ankonie zrekrutowałem dwie pełne flagi rycerstwa. Po kilku latach pozbawiłem ich większości regionów, połowę z nich im oddałem. Wszystkie budynki wyburzone, ludność wyrznięta, zaraza. Dali się zwasalizować.

    Zastanawiam się nad sfinansowaniem Nowogrodu by Ten zaatakował Litwę, na którą zleciłem już jedną krucjatę, Dania zdobyła ich stolicę, Wilno, ale nadal są silni.

    Aktualnie Turkowie walczą z Egiptem o ziemię świętą i kiepsko sobie radzą nawet z moim hajsem.

    Ciekawostka: Raz odkupiłem od Egiptu 3 prowincje, które należały do Turków. Garnizon? Łącznie 12 oddziałów słoni(zapewne najemnicy) i 6 oddziałów Turkopoli(najemnicy)...

    Co o takim zachowaniu sadzicie? Dodam, że praktycznie nie wyszedłem poza Italie i okoliczne wyspy...

    A.K.A. Askorti

  10. #340
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Wyglada dosc interesujaco lecz pozostaje pewien niesmaczek ze dokonales tego wszystkiego dzieki kantowaniu Sprobuj zastosowac identyczna droge rozgrywki zamieniajac kase na...wlasne interwencje zbrojne a reszte pozostaw bez zmian


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 34 z 84 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 05:58
  2. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 16:51
  3. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 31-05-2018, 23:17
  4. MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 07:51
  5. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •