Strona 59 z 71 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 703

Wątek: The Last Kingdom - Dyskusja ogólna

  1. #581
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Właśnie zauważyłem,że na najwyższym poziomie trudności mod dodatkowo zyskuje. Przede wszystkim dzieje się więcej na samej mapie kampanii i frakcje mocniej się wyrzynają . W kwestiach AI też nie jestem specem ale możesz mieć rację że to wynika ze "słabości" wikingów i madziarów i posiadania przez nich małej liczby osad. Może po prostu zablokować jakąkolwiek dyplomację z tymi frakcjami? Taki patent zastosowano na przykład w Krowie.

    Jeśli chodzi o dźwięk to ani w innych modach,ani w innych grach nigdy nie miałem z nim problemów. Wersja steam wbrew pozorom jest wygodna bo nie trzeba się już męczyć z tymi płytami tylko jest na zawsze przypisana do konta i na każdym komputerze mogę ją pobrać i odpalić .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  2. #582
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Przejrzałem kilka plików i mam pomysł. Zamiast coś blokować na siłę (chyba średni pomysł) w pliku od relacji (descr_faction_standing.txt) znalazłem parametr dla rebeliantów, który powoduje, że w ich turze komp robi update relacji z innymi frakcjami ustawiając je na -1 (czyli najgorsze). Skopiowałem ten warunek dla Wikingów, z wyłączeniem Danii, Hordalandu, Norwegii i Normanów. Poza tym zmieniłem w pliku descr_strat.txt relacje startowe innych frakcji z Wikingami z -0.8 na -1. Myślę, że to spowoduje, że nienawiść Wikingów do innych będzie na tyle duża, że nie zawrą z nikim pokoju, poza frakcjami wikińskimi. Przetestuję i jeśli będzie ok, to podrzucę.

    EDIT: niestety niewiele to pomogło. Jednak to AI decyduje o tym, że Wikingowie jako mała frakcja zawiera sojusze/zawieszenie broni. Pozostaje grzebanie w AI. No nic napisałem w odpowiednim wątku o modowaniu, zobaczymy co z tego wyjdzie. No chyba że znacie jakiegoś moda, gdzie występuje frakcja analogiczna do Wikingów z tego moda. Wtedy można by skopiować.

    EDIT2: Ok, jest dobrze.

    Po pierwsze zmieniłem to o czym pisałem powyżej, czyli obniżyłem relacje z Wikingami.

    Po drugie i najważniejsze stworzyłem osobne AI dla Wikingów. Metodą "podejrzyj w innym AI, skopiuj, popraw co nieco i wklej" stworzyłem proste, ale skuteczne AI, które ma kilka warunków: broń granic, z neutralnymi nie zawieraj sojuszy, z wrogami nie zawieraj zawieszenia broni i atakuj wrogów natychmiast. Wikingowie od początku mają samych wrogów (poza frakcjami o tej samej kulturze), więc powinni zaciekle atakować Proste i chyba skuteczne.

    Po trzecie w
    descr_campaign_db.xml znalazłem 3 dziwne parametry, które obniżały chęć ataków AI, w tym siłę armii oblegającej do 0,3! Dlatego tak bojaźliwie komp atakował mury, a Wikingowie często podczas rajdu w następnej turze zwiewali.

    Po czwarte zmniejszyłem wpływ odległości od stolicy na porządek publiczny, bo często dochodziło do rebelii w zamorskiej posiadłości Vestfoldu lub tej prowincji na północy.

    Wstępne testy są obiecujące - komp jest odważniejszy, a Wikingowie sieją postrach Pobawię się tym jeszcze, pomyślę czy nie dać tego AI nie tylko Wikingom ale też Madziarom i niedługo zapodam jako patch 4.9. Irytuje mnie jeszcze zbyt chętne zawieranie sojuszy, też muszę to zmienić.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało wino za ten post:


  4. #583
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Super,fajnie że masz dalej zapał do rozwijania tego moda,pamiętam jak grałem w wersję twórców bez Twoich patchy i teraz naprawdę widać kolosalną różnice na plus . Jak już pracujesz nad wersją 4.9 to rozważ może jeszcze jakieś lekkie wzmocnienie Northumbri,bo jest najsłabszym angielskim królestwem a położenie ma nieciekawe. Chyba, że ona w założeniu miała mieć przechlapane?
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #584
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Też myślę, że trzeba wzmocnić Northumbrię, często padają.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #585
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Dalej gram w tego moda, tym razem na wersji 4.7, 4.8 na razie nie ruszyłem, bo miałem zaczęto kampanię na 4.7. Gram Normanami, których pozostawiłem w pogaństwie. Gram na VH/N.Mam juz chyba 500 którąś turę gry i chyba nie było żadnych wywaleń, tzn. była jedna , ale o tym za chwilę.

    1.Na mapie kampanii komp chyba jest bardziej aktywniejszy niż we wcześniejszych wersjach. Cięzko jest zawrzeć sojusz i go utrzymać, jak coś mi się państwo powiększyło, to sojusznik mnie rzucał i wypowiadał wojnę. Raz miałem troche dziwne zachowanie kompa grającego państwem Wschodniofrankijskim. Zgromadzili na granicy przy prowincji z Paryżem duże siły i rzucali na Paryż, który oblegali po 1-2 armie, jakby poszli dalej to te prowincje za Paryżem -Rouen, Caen padłyby, bo prawie wojsk tam nie miałem. Jakby komp rzucił te 5-6 armii, co stały bezczynnie na Paryż, to ten teżby padł, bo 1-2 oblęzenia bym wytrzymał, ale więcej nie dałbym rady, a tak to broniłem się i niszczyłem oblegajacych, odbudowywałem siły, oni znowu po jakis czasie oblężenie i tak prawie w kołko. Troche podobna sytuacje miałem w Irlandii, jak podbijałem tamtejsze prowincje, zdobyłem jedno miasto, dosc sie wykrwawiłem, a komp stał i stało z kilkoma armiami,zamiast mnie oblegać i atakować, dopiero po dłuższym czasie wysłał jedna na obleżenie.Dodam, ze tam walczyłem tylko z jednym państwem irlandzkim, bo drugiego juz nie było, wiec komp nie musial sie obawiac drugiego przeciwnika. Wg mnie komp mogłby byc jeszcze aktywniejszy na mapie kampanii, choć jest na 4.7 lepiej niż we wcześniejszych wersjach.

    2. Na mapie bitwy jest całkiem ok , zwlaszcza jak komp ma dobre jednostki. Gorzej jest jak ja atakuje wojska , ktore mnie oblegaja, bo jednostki kompa stoja i daja sie zachodzic od tyłu czy z boku i tak kawaleria niszczę dużo jednostek, a oni stoją i nic nie robią, nawet jak maja swoja kawalerię. Tylko łucznicy podchodzą , żeby mnie ostrzelać. Dopiero jak wyjde wszystkimi siłami z miasta i zaczynam ostrzal swoimi łucznikami, to komp robi atak na mnie. Dlatego byłoby dobrze, jakby jednostki kompa lepiej reagowały na te moje podjazdy kawalerią , a nie dawały sie wybijać.

    3. Dalej jest wg mnie za duża nadprodukcja jednostek przez państwa kontrolowane przez kompa. Ta sama sytuacja wystepuje we flocie kompa.

    4. Grajac pogańskimi Normanami za wygrane bitwy dostaję ,,sztandar z krzyżem'',jego opis odnośni się do wojsk chrześcijańskich, więć uważam że gracze pogańscy nie powinni go otrzymywać.

    5. Miasto Jelign (jakoś na środku Danii) jak się na nie klika, to wywala z gry, sprawdzałem to i za każdy razem wywalało.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Pan Toranaga za przydatny:


  8. #586
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Kolejna wersja będzie pod względem AI znacznie poprawiona. Poza tym znalazłem 3 parametry, które powodują, że AI musi mieć sporą przewagę aby odważyć się na atak. I to właśnie zostało poprawione - AI będzie znacznie odważniejsze, a tym samym agresywniejsze. Dodatkowo Piter - guru od AI - pomógł zrobić osobne AI dla frakcji Wikingów, co spowoduje, że ich najazdy również będą bardziej przerażające. Obecnie przez te parametry często boją się atakować, a szczególnie właśnie oblężenia są zepsute.

    Dzięki za info o "sztandarze z krzyżem" u pogan i o mieście Jelign - poprawię to
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  10. #587
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Super wieści. Brawo wino i Piter. Sobie Last Kingdom sezon I i II oglądam ponownie, to i do gry w tego moda bardziej ciągnie.

  11. #588
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Postaram się w weekend pogrzebać i może wypuszczę patach 4,9 z poprawionym AI i poprawionymi tymi 3 dziwnie ustawionymi współczynnikami.

    @Pan Toranaga: możesz podać bliższe informacje o tym wywalaniu w Jelling? Mi nie wywala na wersji 4.8 (jest niemal taka sama jak 4.7). Jedyne co może być, to że władają tym miastem Madziarowie, bo tam jest mały błąd, który będzie poprawiony w patchu 4.9 (nie ma wpisanego jednego oddziału piechoty dla Madziarów w EDU). Czy wywala jak grasz Danią czy inną frakcją, a może i tak i tak?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  12. #589
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Cześć .Gram Normanami pogańskimi, a Jelling jest pod kontrolą jednej z frakcji norweskiej i jak klikam na miasto to wywala mnie na pulpit. Podobnie też było jak zajełem Jelling poprzez oblężenie i jak chciałem kliknąć , zeby zobaczyć co jest w miescie, to mnie wywaliło. Super, że mod się rozwija i będzie poprawione ai. Też mi się wydaje, że frakcje niewikińskie powinny mieć jakieś ograniczenia w budowaniu okrętów i ich statki powinny mieć gorsze parametry od okrętów frakcji skandynawskich.

  13. #590
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Możesz pokazać co pokazuje log po tym jak Ci wywali z gry?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Strona 59 z 71 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kingdom Come: Deliverance
    By Aztec in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 06:35
  2. Kingdom of England
    By PlanB in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •