Strona 69 z 71 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 703

Wątek: The Last Kingdom - Dyskusja ogólna

  1. #681
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Raczej da się chyba w pliku descr_settlements_mechanics to się ustawiało, znaczy m.in. wpływ garnizonu na porządek publiczny.
    Niby ok ale ai raczej buduje losowo bez analizy opłacalności. Ale w praktyce to przetestujemy. Tak na sucho to nie ma co gdybać.

  2. #682
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    W descr_settlements_mechanics da się tylko zmienić procent graniczny, czyli czy standardowe 80% to maksimum, czy np. damy, żeby mogło dojść aż do np. 200%. Jednak wpływ pojedynczego oddziału jest nadal taki sam.

    Wiadomo, że na AI to zbytnio nie wpłynie bo i nie ma Od tego jest inny wpis (w descr strat, właśnie go ostatnio zmieniłem, dzięki czemu AI lepiej buduje). Mi chodziło o wpływ na gracza To my mamy za dużo kasy, AI może i mieć dużo, istotne by produkował silne wojska (i to właśnie próbuję zmienić w recruit_priority w EDU). AI to AI, nic mądrego nie zrobi, trzeba mu dać kasę i zmusić do nękania gracza, ale w sposób w miarę sensowny, a nie żeby spamował armie motłochu. Jak będzie bogaty, to mi w niczym nie przeszkadza Kasa to i tak jedno, bo niski replenish powoduje, że możesz (Ty czy AI tak samo) mieć dużo kasy, ale nie wyprodukujesz za wiele wojsk, bo się wolno "odnawiają".
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #683
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Spore zmiany w najnowszej wersji 5.1. Pobierać i grać!

    - całkowicie zmienione priorytety rekrutacji, dzięki czemu AI powinien w końcu tworzyć silniejsze armie
    - zmienione relacje startowe w kampanii, ponadto nikt nie ma już na starcie z nikim sojuszu ani wojny (oczywiście poza rebeliantami).
    - zmniejszone wpływy z handlu o 1/2 oraz z podatków o 1/3
    - drogi można budować już w miasteczkach (wcześniej dopiero w dużych miasteczkach) oraz kilkanaście innych zmian w budynkach
    - poprawione tekstury kilku jednostek i oddziały w kilku armiach rebelianckich
    - garnizonem możemy teraz maksymalnie podnieść porządek publiczny w miastach o 60% (było 80%)
    - Gwent ma trochę kultury anglosaskiej, jedna z wiosek Connachtu ma więcej ludności, Mercja nie ma już statku na starcie
    - relacje nie spadają już tak nisko na najtrudniejszych poziomach trudności
    - w kilku miejscach świta dodawała/odejmowała 2 punkty autorytetu lub punktów życia, zmniejszono na 1; długa kolczuga nie dodaje już autorytetu

    Tak więc kilka dość istotnych zmian mocno wpływających na rozgrywkę. Przede wszystkim bardzo mocno obcięte wpływy. Gram sobie kampanię Gwyneddem i zbudowanie najtańszego budynku poprawiającego handel, czyli Handlarza, kosztującego 700 sztuk złota, zbytnio się póki co nie opłacało (50 tura), bo zwrot nastąpi dopiero po kilkudziesięciu turach. Będzie się opłacać dopiero jak przybędzie ludności, więc wstrzymuję się póki z rozwijaniem handlu. To z pewnością nowość, bo dotychczas handel warto było rozwijać. Druga duża zmiana, to że AI powinien bardziej skupiać się na rekrutowaniu lepszych jednostek. Tak więc walka z AI powinna być trudniejsza. No i trzecia duża zmiana to drogi - można je budować już w miasteczkach Uznałem, że jednak budowa ich dopiero w dużym miasteczku to była przesada.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #684
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Brzmi czadowo już pobieram. Dzięki.
    Gra się super. Trzeba liczyć każdy grosz, dużo mniejszy spam armii.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 30-06-2019 o 07:58

  5. #685
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    No to czas na następne wydanie, wersja 5.2 gotowa. Nie wrzucam jej jednak do działu download bo wymaga ona trochę potestowania. Stabilność oczywiście bez zarzutu, jednak ostatnie zmiany spowodowały, że mogły rozregulować się przychody, przez co trzeba rozegrać sporą ilość kampanii, aby sprawdzić czy ktoś nie zarabia za dużo, a może za mało. No a na to trzeba setek godzin, których niestety nie mam.

    Lista zmian:
    - zmniejszona ilość darmowego utrzymania w miastach o 1 dla każdego poziomu murów
    - zwiększona sakiewka króla dla frakcji sterowanych przez AI
    - utrzymanie dowódców nie obciąża już naszego skarbca, zabójca jest tańszy w utrzymaniu, a dyplomata droższy. Nigdy nie wiedziałem co zawiera w sobie pozycja "Płace" w zakładce finansów. Teraz już wiem Były to płace za dowódców (po 200 sztuk złota) oraz za agentów. Wcześniej dowódcy mimo, że w EDU zmieniłem ich koszty utrzymania na 0, to w innym pliku było 200, przez co i tak nas kosztowali. Przy 10 dowódcach to jest aż 2000 na turę, czyli sporo. Teraz ich utrzymanie nie kosztuje nic, zatem bez obaw możemy posiadać wielu dowódców. Oczywiście proporcjonalnie zmniejszyłem sakiewkę króla, żeby przychody nie wrosły przez ten zabieg.
    - skuteczniejsi zabójcy
    - zmniejszone priorytety rekrutacji najemników dla AI. Nie wiem na ile to wpłynie na AI, ale mam nadzieję, że będzie rzadziej korzystał z niezwykle drogich najemników.
    - ilość pieniędzy za wygranie/przegrane bitwy od teraz zależy od wielkości pokonanej armii; dodany event informacyjny z tym związany. Wcześniej za każdą bitwę otrzymywaliśmy/traciliśmy 200 sztuk złota. Teraz ten zysk lub strata będzie zależeć od ilości zabitych. Oprócz tego pojawi się okno z informacją o zarobku/stracie.
    - mała poprawka błędu w rekrutacji wojsk Wikingów. Przez niedopatrzenie frakcja Wikingów rekrutowała sobie 3 oddziały saksońskie na ich terenach.
    - drobne korekty w opisach kampanii oraz w poziomach kultur w 3 regionach walijsko-saksońskich

    Dodam jeszcze, że w ostatniej rozegranej przeze mnie kampanii Wikingowie podbili 8 regionów na terenach południowej Anglii. Tak więc w końcu chłopy wzięli się do roboty i potrafią namieszać

    Download
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. Następujących 3 użytkowników podziękowało wino za ten post:


  7. #686
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Gram na 5.2 gra się super, doskonałe spolszczenie. Niezwykle stabilny, gra się dużo trudniej, dużo mniejszy spam po ostatnich zmianach. Gram Wessexem długą kampanię na VH. Na mapie ciekawie ogólnie równowaga tylko w Irlandii padła jedna z tamtejszych nacji.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 14-07-2019 o 10:57

  8. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  9. #687
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Jeśli chciałbyś mieć lepszych łuczników to pamiętaj, że mają takich bracia Normanowie na swych terenach
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #688
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Witam
    Nie mam automatycznego zapisywania. Czy trzeba zapisywać własnoręcznie przy każdym ważnym momencie i wychodzeniu z gry?

  11. #689
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Tak
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  12. #690
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Mam problem z jednym miastem. Otóż wywala mnie za każdym razem jak chcę wejść w budynki. Jest to świeżo przejęte miasto, ale działo się tak samo gdy było jeszcze w posiadaniu wroga. Mogę wejść w armię i agentów ale jak wchodzę w budynki wywala błąd.
    Co można s tym zrobić?

Strona 69 z 71 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kingdom Come: Deliverance
    By Aztec in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 06:35
  2. Kingdom of England
    By PlanB in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •