Strona 38 z 71 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 703

Wątek: The Last Kingdom - Dyskusja ogólna

  1. #371
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mam ten herb z białym ptakiem.

  2. #372
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    No to się zmienił Ech, poświeciłem specjalnie właśnie godzinę na rozgrywanie kampanii Hordalandem na automatycznie wygrywanych bitwach żeby sprawdzić i mi też się zmienił Czyli jest wszystko ok. Niestety nie ma opcji zmiany nazwy frakcji, szkoda, bo bym dodał zmianę Normanom na Księstwo Normandii a frakcjom norweskim na Królestwo Norwegii. No ale jest tylko opcja zmiany herbu.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #373
    Chłop Awatar stachomacho
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    A więc tak. Rozegrałem coś koło 85 tur, kampania vh/h, Wessex. Ogólnie wszyscy dookoła raczej ostro się biją. Jedynie pasywne były/są Wschodnia Anglia, którą właśnie wykończyłem (w poprzedniej kilkunastoturowej kampanii rozgrzewkowej byli jakoś bardziej aktywni) oraz Normanowie (wydaje mi się że to dlatego, że toną w długach). Oprócz tego padła Nortumbria (z ręki Szkotów przy wsparciu wikingów) + Mercja dogorywa (za przyczyną Walijczyków, także przy wsparciu wikingów). Bardzo dobrze radzą sobie Walijczycy i Szkoci. Ci pierwsi swoją drogą do tej pory byli moimi sojusznikami ale ostatecznie postanowili mnie zdradzić.

    Co do samego zachowania AI jeszcze, to irytująca była jedna rzecz i tyczy się głównie Franków. Mianowicie kilkukrotnie wywoływali ze mną wojnę blokując mi porty na jedną turę. Trochę bezsensowne zachowanie biorąc pod uwagę, że sami prowadzą dosyć intensywny bój z Danią a, o ile mi wiadomo, nic na tym nie zyskują, wręcz sami tracą przez ograniczenie handlu morskiego. Dodam jeszcze, że zanim mnie pierwszy raz zaatakowali mieliśmy relacje 9/10 bodajże. Co ciekawe, jeżeli zaraz po czymś takim wyślę do nich dyplomatę to na propozycję wstrzymania ognia i odnowienia praw handlowych zawsze wyświetla mi się "bardzo hojna" i akceptują bez zastrzeżeń.

    PS. w ostatnich kilkunastu turach trochę przystopowali i już tego nie robią, w dodatku relacje z 2/10 szybko wzrosły do 9/10.

  4. #374
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    AI jest nadal zwalone niestety. Popróbuję kolejne.

    Przy okazji usprawniłem kilka rzeczy - system rekrutacji trochę zmieniłem - dla wojsk rekrutowanych w pierwszym budynku wojskowym dla wojsk frkacyjnych kultura wymagana wynosi 70%, w drugim 80, a w trzecim i czwartym 85, oprócz ostatniej jednostki, czyli najlepszej, która ma 90%. Tyczy się to wszystkich frakcji, poza Normanami, którzy mają większy problem z kulturą. Dodatkowo zmniejszyłem w ich regionach z 70 na 60%. No i oni mają odpowiednio wymagania: 60, 70, 80 i 85%. Przy okazji wyłapałem jeden błąd był w ostatnim (czwartym) budynku dla frakcji gaelickich oraz kilka innych mniejszych oraz zmniejszyłem kilku jednostkom powera (głównie konnicy). Całkowicie zmieniłem też warunki zwycięstwa (kampanie normalne nieznacznie, kampanie krótkie bardzo). Przetłumaczyłem też ostatnie cytaty, dzięki czemu są już wszystkie po Polsku. Zmieniłem też opisy w budynkach służących do rekrutacji wojsk - przy oddziałach wojskowych było w nawiasie "ilość:", zamieniłem na "max", długie słowo "doświadczenie:" na "exp" a "Kultura wymagana:" na "kultura". Dzięki temu wszystkie nazwy zawsze mieszczą się już w jednej linijce, a każdy wyjadacz wie i tak o co chodzi.

    Ogólnie to AI z MOSa co Araven dawał było dobre, sprawdzę jeszcze raz.

    Normanowie bankrutują, bo nie podbijają To jest właśnie problem tej frakcji. Jak podbiją chociaż te 2 sąsiednie rebelianckie prowincje powinni sobie dobrze radzić. Tak więc nie chcę im manipulować sakwą, wolę to ustawić agresywniejszym AI.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #375
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Obniżyłeś warunki zwycięstwa? Czyli patch 4.2 będzie?

  6. #376
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Będzie niedługo patch 4.2.

    Nie obniżyłem tylko właściwie ustawiłem, bo wszyscy mieli 35 regionów w zwykłej, 25 w krótkiej, zero zróżnicowania. Zmieniłem to. Np na starcie Hordaland ma statek u wybrzeży Connachtu i stosunki z nimi kiepskie, aż prosiło się, aby to ich zniszczyli. No i teraz tak jest Pozostałym frakcjom też w miarę sensownie ustawiłem. Vestfold musi podbić sporo, bo ma wokoło dużo rebeliantów, itd itp.

    Stachomacho - a Ty na jakiej wersji grasz? Nie możliwe by Normanowie bankrutowali i że herb Ci się nie zmienił, chyba że grasz na 3.06...

    Zmieniłem też, że turę kończą rebelianci, a nie jak dotychczas Normanowie. Było to spowodowane chyba tym, że twórcy pokręcili ostro z kwestią religii (jest ona powiązana z budynkami). Ja znalazłem banalnie proste rozwiązanie i całą tą zabawę z religią obszedłem, a jednocześnie mogłem ich turę dać wcześniej. Nie jestem do końca pewny, czy to było powodem, że Normanowie kończyli turę, dlatego przetestowałem to w 2 kampaniach po 50 tur i grało to bez zarzutu. Także jest w końcu normalnie pod tym względem. W zachodnich prowincjach Mercji można rekrutować anglosaskie wojska regionalne, a nie walijskie.

    Araven, a zmodyfikowałbyś to AI z oryginalnego BC 7, tak by tu grało? Bo tam coś trzeba zmienić, a ja się nie znam.
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 28-02-2017 o 14:54
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #377
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    To co umiem to zrobię. Dziś Ci wyślę. Trzeba dostosować descr_strat z Last Kingdom do ai z Bellum. To akurat umiem. Potem trzeba potestować na oryginalnej dyplomacji, jak będzie źle to na dyplomacji z BC 7.0.

  8. #378
    Chłop Awatar stachomacho
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    @wino
    Nie no, normalnie patcha 4.1 zainstalowałem (nawiasem mówiąc instalowałem go na wersję 3.06, a nie na 4.0, ale według twojego opisu z tematu instalacyjnego nie powinno być różnicy). W sumie to tylko podejrzewam, że po prostu wymiękają finansowo. Wglądu do ich skarbca nie mam , w sumie mógłbym jeszcze zobaczyć jak to wygląda w na wykresach, nie pomyślałem o tym wcześniej. Wrócę do domu to to sprawdzę, może to jednak kwestia tego AI... Ogólnie nie obserwowałem dokładnie ich poczynań korzystając z toggle_fow, zwyczajnie po odkryciu ich terenów obserwowałem jak sobie radzą z podbojami klikając PPM na danych terytoriach. W skrócie wyglądało to tak - do czasu przybycia Piechura siedzieli na swojej startowej prowincji, jak dostali wspomniane "wsparcie" to podbili dwie rebelianckie prowincje na lewo od Rouen (Caen i coś tam jeszcze) + osadę na tej wysepce zaraz poniżej Winchesteru. Dobierali się jeszcze do Londynu ale ich ubiegłem i od tamtej pory nie robią już w zasadzie nic (było to jakieś 20 tur temu). A w kwestii zmiany herbu to nie wiem do końca o co chodzi, bo nic o tym nie pisałem. Owszem, u mnie herb im się nie zmienił ale też z tego co pamiętam to nie przyjęli chrztu i dalej są wikingami.

    EDIT: sprawdziłem te wykresy i rzeczywiście finansowo stoją dobrze, tak więc widocznie ta ich pasywność to kwestia AI jednak
    Ostatnio edytowane przez stachomacho ; 28-02-2017 o 14:57

  9. #379
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Na wykresach ładnie widać finanse każdej frakcji.
    W skrócie wyglądało to tak - do czasu przybycia Piechura siedzieli na swojej startowej prowincji, jak dostali wspomniane "wsparcie" to podbili dwie rebelianckie prowincje na lewo od Rouen (Caen i coś tam jeszcze) + osadę na tej wysepce zaraz poniżej Winchesteru.
    no tak to właśnie wygląda niestety, chyba mają zbyt małą armię, by zdobyć się na odwagę i podbijać. Dopiero Rolf im pomaga. Na innych AI jest podobnie.
    A w kwestii zmiany herbu to nie wiem do końca o co chodzi, bo nic o tym nie pisałem. Owszem, u mnie herb im się nie zmienił ale też z tego co pamiętam to nie przyjęli chrztu i dalej są wikingami.
    sorki, to buger13 pisał Powinien się zmienić, to nie kwestia zmiany religii (z resztą nie ma tej opcji w tym modzie dla Wikingów), tylko po prostu zjednoczenia. Przy czym jest konieczny warunek, że najpierw musimy zdobyć 4 konkretne prowincje, a potem musi umrzeć król Vestfoldu. Inaczej do zjednoczenia nie dojdzie. Ale muszę chyba ten skrypt dopracować albo zmienić, bo Vestfold ma łatwiej. Obie frakcje muszą zdobyć te same prowincje, a Vestfold jedną już ma, a dwie pozostałe ma blisko.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #380
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Hej wino masz tu paczkę 4 ai. Najpierw testuj na dyplomacji Last Kingdom. Descr_strat wiadomo do imperial_campaign nowa kampania wymagana. Na ai z Bellum 7.0 powinno być 30 tur nieagresji raczej. https://www.easypaste.org/file/0ikQT...ne.rar?lang=pl
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 28-02-2017 o 19:26

Strona 38 z 71 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kingdom Come: Deliverance
    By Aztec in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 06:35
  2. Kingdom of England
    By PlanB in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •