Strona 3 z 71 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 703

Wątek: The Last Kingdom - Dyskusja ogólna

  1. #21
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: The Last Kingdom



    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  2. #22
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: The Last Kingdom

    Mod całkiem ciekawy. Postanowiłem zjednoczyć Anglię pod berłem Wessexu. Na początku wojna z Mercią, ale nic się nie dzieje, więc postanowiłem popodbijać rebelie. Udało się uzyskać dwa miasta na zachodzie. Podczas oblężenia trzeciego, gdy załoga miała już wychodzić, pod moją stolicą Winchester wylądowali Wikingowie ( musiałem zostawić rebelie i pędzić na ratunek ). Wygląda na to, że każde państwo musi się z nimi uporać - pierwsza pod nóż poszła Northumbria i straciła jedno miasto, Szkoci się obronili, później ja, dalej atak na Mercie i Connacht. Został jeszcze Munster, Walia i Wschodnia Anglia. Po odbiciu inwazji ruszyłem na Mercie, która akurat dostała turę wczesniej od wikingów i wysłała też armie do Walii. Na razie jedno miasto zdobyte, ale potęga militarna nienaruszona.

    Co do samego ataku na moje miasto, miałem do czynienia z 2850 wojownikami. U mnie w mieście cztery oddziały fyrdu i generał z huskarlami . Podrzuciłem pod miasto naprędce zebrane jednostki z innych miast i najemników, co dało w bitwie liczbę 3300 wojowników. Na początek obsada murów przez fyrd, gienek na dole by ich wspierał. Posiłki pędzą do miasta, Wikingowie z drabinami, taranami pchają sie na mury. Po przebiciu bramy, szybkie wycofanie gienka na plac centralny. Szarża dwóch oddziałów jazdy została przyjęta przez gienka ze stratami trzech wojów. Dzięki wylewającej się smole, strzałom i przetrzebieniu przez gienka jazdy, otrzymałem 10% przewagę, której już nie oddałem do końca bitwy ( później się zwiększyła ). Posiłki szczęśliwie dotarły do centrum w momencie ataku przeważających sił wroga na mojego generała i po chwili przejęly trudy obrony, a dowódca wycofał się na tyły. Na murach zacięta walka. Po bardzo długiej bitwie udało się wygrać, ze stratami zaledwie 31% ( przy 96% po stronie wikińskiej ). Dwa screeny z bitwy:




    Teraz kilka słów o samych bitwach. Jednostki są ładne, owszem ( zwłaszcza elitarne ), niestety bitwy trwają za długo. Bardzo wolna umieralność wojowników powoduje, że przedłużają się one niemiłosiernie i tak obrona Winchesteru trwała godzinę! Na samych murach, gdzie jest wąsko, straciłem w ok. 5 minut raptem 10 wojów... Biorąc pod uwagę, że siły najważniejszych państw składają się głównie z piechoty, a jazda używa tylko mieczy, to idzie się na prawdę pochlastać :roll: Co do reszty - mapa nie jest wcale taka beznadziejna; nie jest oczywiście innowacyjna, ale ja tam nic złego nie dostrzegam. Bardzo ładny i klimatyczny interfejs, nowy system budynków z nowymi ikonkami itp.. W sumie to jest tych budynków nawet za dużo, można dostać oczopląsu, zwłaszcza, gdy nie zna się ikonek ( trzeba wszystko czytać, a w podstawce znało się na pamięć ). Muzyka skopiowana z Kingdoms... trochę szkoda, choć oczywiście nie można powiedzieć, by była to zła muzyka, ale zdążyła się już pewnie wielu osobom przejeść ( ja osobiście mało grałem w dodatek, dlatego też nie pzzeszkadza mi ).

    Ogólnie mod ciekawy, całkiem klimatyczny, choć osobiście spodziewałem się czegoś więcej, no ale trudno mnie po tylu latach grania w Romka i Medka przekonać, jestem bardzo wymagający To tyle. Teraz idę młodym Alfredem ( w przyszłosci - miejmy nadzieje - Wielkim ) jednoczyć Anglię i odpierać napaści Wikingów!
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: The Last Kingdom

    Ja również rozpocząłem kampanie Wesaxem. Po podbiciu kilku prowincji pojawili się wikingowie, ale jako, że blisko stolicy miałem dwie pełne armie zaproponowałem im dyplomatą rozejm, na który przystali i teraz są moimi sojusznikami Obecnie mam około 10 miast i bardzo dużo kasy. Mod rezygnuje z podziału na zamki/miasta co zostało doskonale zrealizowane. Budynków jest tak dużo, że na prawdę należy się zastanowić czy chcemy mieć osadę dającą dużo kasy czy raczej postawić na rekrutację wojska. Bitwy są bardzo dobrze dopracowane, czuć klimat, ai nieźle kombinuje. Ogólnie często stawiam mur z tarcz 5 oddziałami włóczników, którzy przyjmują pierwszy atak, a reszta armii wspiera ich i stara się okrążyć przeciwnika. Jednostki mają duży współczynnik obrony dzięki czemu piechota zachowuje się jak powinna (pierwsza szarża nie powoduje pęknięcia muru z tarcz i ucieczki większości armii), można śmiało powiedzieć, że bitwy są równie dobre jak w pierwszym medievalu w dodatku viking invasion. Choć fakt, że przez to trwają nieco dłużej (co prawda w mtw 1 było to standardem i sam pamiętam jak przez prawie 3h broniłem Konstantynopola). Odnośnie mapy to wydaje mi się, iż na południu jest zbyt wiele prowincji przez to Wesax zbyt mocno rośnie w siłę, ale poza tym uważam, że jest dobrze. Odpowiada mi sytuacja, gdzie jesteśmy w stanie utrzymać 2 pełne armie i duże garnizony w miastach. W końcu mamy do czynienia z wojną totalną i nie mamy do czynienia z sytuacjami gdzie armia składała się z 3 oddziałów chłopów 2 balist i oddziału chłopskich łuczników lub milicji, tutaj nie ma byle jakich jednostek, ani skopanej rekrutacji (jak np w rusichi). Ogólnie mod oceniam na 10/10 i stawiam go nieco ponad brocen crescent.

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2011
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: The Last Kingdom

    Ja tam wolałem na początek zagrać jakimiś Wikingami, i gram Vestfordem czy jakoś tak. Fajne w tym modzie jest to że jest dużo wysepek takich jak Orkady, i można wpłynąć łodziami do dużych rzek np. Tamizy. Muzyka z menu mało klimatyczna ale to jedyny minus do jakiego można się przyczepić.

  5. #25
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: The Last Kingdom

    Tak, pomysł z podbiciem małych wysp jest dobry, brakowało tego. A co do muzyki to się nie zgodzę, ścieżka z kampanii Brytannia jest jednym z klimatyczniejszych. Ale to gusta
    the Sun and the Moon and the end of all time

  6. #26
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: The Last Kingdom

    Pograłem kilkadziesiąt tur, na razie zero ctd. Muza fajna, mimo, że mogliby dorzucić coś nowego. Czegoś mi brakuje, mod ma swój klimat, ale bitwy rzeczywisci ciut długie gram Connacht mój sasiad z południa nic nie podbija, Ai jak na razie mnie nie zaskoczyło niczym. Dobra zagram cos w Broken może a potem powrót do Bellum Crucis 6.2. Pozdrawiam.

  7. #27
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: The Last Kingdom

    A jednak, zawiodłem się srodze - na AI. Do 40 tury zniszczyłem Mercie i Wschodnią Anglię, która stała mi od kilku tur w państwie pełna armią i w końcu zaatakowała. To ostatnie państwo to jechałem na automacie, dwoma gienkami po 10 gwiazdek, szybko poszło. Narzekałem w EB na trudność ze zrobieniem dobrego generała, tu natomiast jest przesadzone w drogą stronę. Jeden z gienków ( który osiągnął pełnoletność w wieku 13 lat, tak samo zresztą jak inni ) dziesiątą gwiazdkę osiągnął w wieku 20 lat - nowy Aleksander. W międzyczasie Wikingowie pokonali Northumbrie, a ja podebrałem im jedną z ich prowincji. Teraz szykowałem się na wygonienie Wikingów z północy Anglii, ale zaatakowała mnie Walia. Gram krótką kampanie, po pokonaniu Walii zakończę ją zwycięstwem. Powinienem to zrobić do 60 tury, ale ja lubię wolną grę, więc jak ktoś się zepnie to i do 40 tury by dał rade.
    Jedno co mi się podobało z AI, to zdejmowanie oblężenia, gdy wróg ma przewagę bądź równe siły. Wikingowie już tak zrobili raz, gdy podstawiłem armie najemników. To samo pod rebelianckim Londynem, sporo rebelii w środku i Wikingowie zrezygnowali ze szturmu. Niestety potem czar prysł, bo poszli na północ do swoich miast i przez dwie tury maszerowali przez moje ziemie, omijając pełną armią moje 3 miasta z darmowym garnizonem... Ogólnie państwo Wikingów na Wyspach jest strasznie bierne.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  8. #28
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: The Last Kingdom

    AI zawsze można zmienić - strategiczne - porobię pare takich eksperymentów to dam znać z jakim skutkiem a to zdejmowanie oblężenia jest super muszę rozpracować jak oni to zrobili...

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: The Last Kingdom

    Ściągnąłem zagrałem lecz tylko chwile i powiem że modzik super, grałem krajem z Skandynawii , jutro trzeba wypróbować frakcje z Brytanii , co ciekawe na mapie załapuje się Islandia , podoba mi się to

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: The Last Kingdom

    http://www.twcenter.net/forums/showt...73#post9937873

    W czwartek wyszedł patch (30 mb) 3.06. Lista poprawek:

    [spoiler:zvjj13qd]
    *** known error corrections
    - Isle of Muff renamed to Isle of Muil, settlement renamed to Tobar Mhoire
    - Pics for 'Followers of Christus'
    - Pics for 'Ridire bodyguard'
    - simplified Hotseat configuration
    - moved misplaced resources
    - set Vikings to 'War' and negative attitude with everybody except the three other Scandinavian factions.
    - set East-Anglia to 'Neutral' with Wesex
    - Rebel unit 'Ridire Bodyguard got a skin now
    - Vikings will not siege own settlements
    - Lindholm can build port
    - River port that blocked ship travel has been moved into a 'bay'
    - tooltips corrected (coal mines)
    - Berserker and Hirdmen now properly available for slave faction
    - Normans no longer destroy churches after conversion
    - Loyalty of Northumbrian heir increased
    - removed vanilla units from custom battle
    - fixed <beserker_vnv_trigger2> ancillary trigger
    *** other changes
    - incorporated Ulfhednins "True to the sagas" submod:
    several historical names and characters\family trees corrections (Vestfold, Wessex and Normandy)
    spawn of historical characters (Vestfold and Normans)
    adjusted several rebel garrisons in Scandinavia to include historical generals and kings
    Berserker and Hirdmen now properly available for slave faction
    coming of age and min adoption age set to 12 years
    occurance of a Norwegian rebellion
    - initial invasion fleets have alternate co-ordinates for AI
    - made Magyars playable in custom battle
    - changed unsuitable accent of factions
    - strat models for rebel factions corrected
    - added &#39;High Quality Sky Textures Project 1.0&#39; by Hereje
    - corrected royal banner for Vestfold\norway
    - corrected glitches
    [/spoiler:zvjj13qd]

    Bitwy mi się bardzo podobają dzięki tej realistycznej prędkości wzajemnej eliminacji (czyli zabijania). Kwestię AI poprawia nowa wersja Germanicusa. Jest też submod (120mb) na muzykę.

    A klimat w tym modzie jest mniej-więcej taki:

    http://www.youtube.com/watch?v=YQMY8qwB7O4

    W najnowszym patchu doszły węgierskie inwazje - trzy typy świetnie wykonanych oddziałów.

    Jako iż eksperyment z Great Conflict przyniósł skutek pozytywny to i ten mod, nie gorszy, z wielgachną ilością zmian, przenoszę.


    Oto taki pokaz jednostek Franków. Nie są one najpiękniejszymi w modzie, ale cholernie dobrze, zgodnie z historią zrobione (można porównać choćby z książką Carolingian Cavalryman AD:768-987)
    Coloni
    Missile - Light - Bow+Axe

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    These skilled hunters have little experience in the ways of war. Whilst unarmoured and equipped with weaponry better suited to hunting game, when called upon to engage the enemy in close quarters or at range, these men are capable of fighting with a determination that belays their lack of formal training.
    Local hunters, who although unskilled and ill equipped for warfare, are ferocious and determined fighters.






    Charlemagne's Longbowmen
    Missile - Light - Longbow+Knife

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    Professional soldiers of Charlemagne's reforms, these men are modelled on the English style longbowmen. As the longbow is difficult to master, longbowmen begin training at a young age.
    Archers armed with the armour piercing longbow.






    Liberi Spearmen
    Spear - Light - Spear+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    The Lombards were originally a Germanic people, who established the Kingdom of Italy, until it was conquered by the Franks in 774. Now they fight for the Franks using their long spears.
    These lightly armoured soldiers are skilled in the use of the long spear.





    Miles Spearmen
    Spear - Heavy - Spear+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    Frankish Spearmen are professional warriors, drawn from the lower classes. They have some skill in combat and are well equipped with long spears, large shields and mail armour. They're very solid defensive units, able to resist attacks from both foot and horse, so long as they are well supported. If necessary they can form a defensive circle.
    Trained and hardened warriors protected by a large shield and mail. Armed with spears and able to form a defensive ring of spears.




    Heerban
    Infantry - Light - Axe+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    The are a group of people who were able to remaining unconquered by the Roman Empire due to their ferocious strength in combat. Frankish General's are well aware of the Germans' skill with the axe and have made certain that the most talented German Axemen are recruited to the ranks of their armies.
    German warriors recruited for their natural ability with the axe.





    Miles Infantrymen
    Infantry - Heavy - Sword+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    Frankish Noble Swordsmen represent those of the nobility who prefer to fight on foot. Armoured in chainmail and wielding a sword and shield, these skilled warriors provide a Frankish general a unit with staying power and attacking skill combined in one package.
    Strong Frankish melee unit armed with sword and shield and wearing chainmail.






    Spatamen
    Infantry - Heavy - Sword+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    Carolingian Spataman are very heavily armoured foot troops who can cut a bloody swathe through nearly all infantry they will encounter. This unit is deployed by the Frankish Empire and often forms the vanguard when assaulting enemy battlelines. They use shields and longswords (spatha).
    These well trained warriors are protected by heavy armour and wield a longsword.






    Milites
    Cavalry - Heavy - Spear/Sword+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    As Europe emerges from the dark ages, the armoured cavalry have begun to employ new tactics, gripping their lances tightly under their arms as they charge, transferring the full momentum of horse and man to the point. Combining heavy armour, a strong warrior ethos, and a devastating charge, they have come to dominate the battlefield.
    Encased in mail and equipped with lances and swords these early knights are formidable fighting machines.






    Scola Bodyguard
    Cavalry - Heavy - Spear/Sword+Shields

    [spoiler:zvjj13qd][/spoiler:zvjj13qd]


    The Scola are knights of Frankish heritage and as expected, these knights arrive on the battlefield well trained and equally well equipped. Favouring a light lance and sword, they fill the niche between light and heavy cavalry.
    These knights are from noble families, are well trained and equipped with a lance and sword.



    .[/QUOTE]

Strona 3 z 71 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kingdom Come: Deliverance
    By Aztec in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 07:35
  2. Kingdom of England
    By PlanB in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •