Strona 48 z 71 PierwszyPierwszy ... 38464748495058 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 703

Wątek: The Last Kingdom - Dyskusja ogólna

  1. #471
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Wersja 4.1 jest w wątku DOWNLOAD. Tam jest też instrukcja i opis.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  3. #472
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wersja 4.3 jest w poście 454 na 46 stronie niniejszego wątku.

  4. #473
    Wojski
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Wersja 4.3 jest w poście 454 na 46 stronie niniejszego wątku.
    4.3 Akurat znalazłem, ale dziękuję .

    Wersja 4.1 jest w wątku DOWNLOAD. Tam jest też instrukcja i opis.
    Znalazłem. Bardzo dziękuję za pomoc .
    "Nie byłbym sobą, gdybym nie ruszył jej na pomoc."
    - solamnijski rycerz, który nie kumał Sigil. Skumał za późno.

  5. #474
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wino wrzuć do linków także i 4.3 z opisem instalacji. Bo to już wielki krok do przodu.

  6. #475
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    No myślałem nad tym, ale ciągle coś zmieniam i nie chce mi się tak co chwile dawać nowych opisów Ok, coś zaraz wykombinuję
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #476
    Wojski
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Pograłem chwilę i muszę powiedzieć, że gra się świetnie. Frakcje nie są wielkie, przez co trzeba grać bardzo ostrożnie i jeden nieostrożny ruch może poskutkować wręcz natychmiastową klęską (jak tej frakcji na M - niebieski kolorek - ponieważ wyhaczyłem okazję, że przeciwnik wyszedł większością sił ze stolicy, no to siup szpiega i akurat udało się, że otworzył bramę, nocny atak i stolica zdobyta. W następnej turze dołączyło Wessex i zajęło kolejne miasto.).

    Do tego kocham to, że nie ma praktycznie jazdy (Wyspy Brytyjskie), a tym samym mogę się skupić na tym co najbardziej lubię, czyli starcia piechoty.

    Gram tym walijskim królestwem. Początkowo bardzo się bałem podejmować jakieś agresywniejsze akcje poprzez bezpośrednią bliskość innych frakcji i mocnych rebeliantów. Niemniej udało się ich pokonać i rozszerzyć troszeczkę granice. Obecnie jest dobrze, ale obawiam się Nortumbrii, że i wejdzie od północy, a ci fioletowi od wschodu (albo Wessex zdradzi nasz sojusz i mi wjedzie w brzuch).

    Jest to moja pierwsza gra w tego moda, dlatego też gram na poziomie trudności średnim, ale jak już go w miarę opanuję to przeskoczę na wyższe poziomy trudności.

    Przy okazji: Jakimi frakcjami waszym zdaniem gra się najciekawiej? Wiem, że jest to kwestia bardzo subiektywna, niemniej ciekawy mnie zdanie większych wyjadaczy w tego moda
    "Nie byłbym sobą, gdybym nie ruszył jej na pomoc."
    - solamnijski rycerz, który nie kumał Sigil. Skumał za późno.

  8. #477
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Ja mam takie podejście, że nie lubię strat, jakichkolwiek. Tym samym grając w każdego moda zawsze najpierw stawiam na rozwój państwa i jego obronę, a dopiero po ustabilizowaniu państwa i finansów biorę się za podboje. To podejście do strategii objawia się też w taktyce, gdzie zawsze lubiłem dobrych łuczników (zabijają nie ponosząc strat) oraz jazdę, którą zajeżdżam tyły wroga. W tym modzie więc idealne dla mnie jest Królestwo Gwyneddu Gienek to oddział jazdy, zaś Saethwyr to istny szwadron śmierci Piechotę mają słabą, ale mało z niej korzystam, gdyż przed łucznikami stawiam włóczników, którzy biorą na siebie natarcie wroga. Łucznicy więc sieją śmierć, a jak wróg dojdzie do włóczników, to częstuję ich jazdą od tyłu Straty mam więc z reguły tylko wśród szybko i tanio przeszkalanych włóczników. Drugą fajną nacją są dla mnie Normanowie, którzy również mają dobrych łuczników i gienka na koniu (choć zastanawiam się czy nie zmienić im na oddział piechoty, bo chyba są zbyt przepakowani). Również Vestfold z Hladir Bowmenami i Frankowie są fajni. Szkoda, że oszczepnicy są w medku dość kiepską jednostką, bo może wtedy też lubiłbym grać frakcjami Gaelickimi. Z kolei odwrotnie niż Ty najmniej lubię pojedynki piechoty, bo zawsze ponoszą oni duże straty, więc najmniej lubię frakcje anglosaskie.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #478
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ja walczę głównie na automacie. Czasem bitwy dla klimatu ręcznie. Piechota Walijczyków jest groźna celtyccy możni zwłaszcza. Nie tak silna jak Anglosasów, ale ja miałem Gwynedem armie z lepszych włóczników, plus piechota z dwuręcznymi toporami i celtyckich możnych + Saethwyr i oszczepnicy i te armie- nieźle na automacie wymiatały. Plus wzmocnienie regionalne.

  10. #479
    Wojski
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Ja walczę głównie na automacie. Czasem bitwy dla klimatu ręcznie. Piechota Walijczyków jest groźna celtyccy możni zwłaszcza. Nie tak silna jak Anglosasów, ale ja miałem Gwynedem armie z lepszych włóczników, plus piechota z dwuręcznymi toporami i celtyckich możnych + Saethwyr i oszczepnicy i te armie- nieźle na automacie wymiatały. Plus wzmocnienie regionalne.
    Właśnie taką armią do tej pory się bawiłem (musiałem trochę porozsyłać po miastach, by utrzymać jako takie obstawienie garnizonów).

    najpierw stawiam na rozwój państwa i jego obronę, a dopiero po ustabilizowaniu państwa i finansów biorę się za podboje.
    W sumie mamy podobnie, aczkolwiek ja lubię taktykę w stylu: Łucznicy z przodu strzelają ile wlezie. Wróg się zbliża. Zza łuczników wybiegają włócznicy/miecznicy. Na flankach żołnierze z dwuręczną bronią i mocną szarżą, która załamuje morale. Od tyłu walnąć jazdą i nie ma bata, że coś się nie złamie.

    W sumie taką taktykę wyrobiłem sobie grając Danią w podstawkę, gdzie armią z Huskarlów i Wikingów w liczbie około 1500 bodajże rozbiłem 2 armie Cesarstwa o liczbie 2,5k.

    Jeszcze co do gry strice obronnej to uwielbiam bronić zamków. Jeszcze ani razu nie przegrałem stosując taktykę: Kocioł w samej bramie + wyjazd tyłami/bokami miasta konnicą i kąsanie drugiej strony bramy.

    Wracając jednak do The Last Kingdom to zauważyłem dość irytującą taktykę komputera (którą sam zacząłem stosować), a mianowicie spam bardów na ziemie przeciwnika, by odciąć go od możliwości werbunku jednostek. Nie zauważyłem tego w porę i przez chwilę miałem problem, ale szybko udało mi się odzyskać kontrolę. Teraz sam tak robię, by destabilizować frakcje ościenne i przygotować je do przejęcia.
    "Nie byłbym sobą, gdybym nie ruszył jej na pomoc."
    - solamnijski rycerz, który nie kumał Sigil. Skumał za późno.

  11. #480
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Do walki z bardami masz zabójców
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Strona 48 z 71 PierwszyPierwszy ... 38464748495058 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kingdom Come: Deliverance
    By Aztec in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 06:35
  2. Kingdom of England
    By PlanB in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •