Zobacz wyniki ankiety: Które z amerykańskich samochodów najbardziej przypadają Ci do gustu? (zapoznaj się z tematem)

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Lata 50. - era skrzydlatych krążowników

    4 21.05%
  • Lata 60. - era muscle cars i krążowników szos

    6 31.58%
  • Lata 70. - ostatnie wielkie krążowniki

    3 15.79%
  • Lata 80. - efekt kryzysu

    1 5.26%
  • Od lat 90. do dziś

    5 26.32%
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Motoryzacja - dawna i współczesna

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Motoryzacja - dawna i współczesna

    Moja ulubiona dziedzina motoryzacji to lata 50-70 w USA (czyli słynne krążowniki szos i muscle cars). W tamtych czasach amerykańska motoryzacja bardzo różniła się od europejskiej i azjatyckiej pod względem funkcjonalności i stylistyki.


    MOTORYZACJA AMERYKAŃSKA w zarysie






    W skrócie opisuję stylistykę amerykańskich pojazdów od ewolucji w połowie lat 50. do końca lat 70.
    Cechą charakterystyczną w całym tym okresie było to, że pod względem szerokości i długości zawsze mocno przewyższały Europę i Azję. Ponadto ich dominującą cechą jest duża ilość chromowania - od wymyślnych grilli zderzaków po lampy i zdobienia całego nadwozia. Kształt przednich i tylnych lamp, grilli, zderzaków można dziś nazwać sztuką a poszczególne modele samochodów są arcydziełami motoryzacji.
    Warto też dodać, że każda z marek przechodziła facelifting co rok. Nie były to zmiany samego grilla jak robi się to zazwyczaj dziś, tak więc np. Chevrolet Impala lub Cadillac Eldorado z 1958 i 1959 to zupełnie inne stylizacje nadwozia. Amerykanom chciało się w takie coś bawić aż do lat 80. co w europejskich fabrykach było nie do wyobrażenia. Przykładowo 3 modele: Chrysler New Yorker, Plymouth Fury czy Mercury Cougar w ciągu 70. to aż 30 różnych modeli (!) kiedy w tym czasie Mercedes-Benz lub BMW przeszły 1 większą zmianę stylistyczną na przestrzeni całych lat 70.

    1. Pierwsza połowa lat 50.
    - dominuje kształt zbliżony do naszej FSO Warszawy (która jest zmienioną Pobiedą z ZSRR) - maska w kształcie garba;
    - pojedyncze okrągłe lampy przednie;
    - styl taki panował także w Europie i Azji aż do lat 60.
    - samochody amerykańskie robią się jednak większe niż ich odpowiedniki w Europie;

    2. Druga połowa lat 50.
    - samochody robią się dużo dłuższe i szersze niż kilka lat wcześniej;
    - pojawiają się podwójne lampy przednie osadzone wysoko nad grillem, często nakryte "daszkiem";
    - zderzaki mają bardziej wymyślne kształty;
    - pojawiają się przednie i czasem też tylne szyby panoramiczne;
    - tył pojazdy zdobią "płetwy" lub inaczej nazywane "skrzydła" kojarzone najbardziej z epoką;
    - styl ten nie pojawił się w Europie;

    3. Pierwsza połowa lat 60.
    - "skrzydła" stopniowo zanikają np. Ford, Mercury i Lincoln nie mają ich już w 1960, kiedy Chrysler, Plymouth, Dodge i Cadillac mają je aż do 1962;
    - sylwetka robi się nieco bardziej kanciasta (choć kanciakami w dosłownych znaczeniu były mniejsze już samochody lat 80. gdyż do końca lat 70. auta pozostały lekko opływowe);
    - podwójne lampy przenoszą się na wysokość grilla (u niektórych marek miało to miejsce już w 1959 np. Pontiac, Chevrolet, Oldsmobile, Edsel;
    - styl zbliżony panował w Europie, jednak samochody były dużo mniejsze (duży samochód to 4,5 metra, kiedy amerykański ma prawie 6 metrów) i miały mniej detali ozdobnych;

    4. Druga połowa lat 60.
    - u wielu pojawia się moda na światła chowane za grillem - podnoszone lub przytwierdzone na stałe (u niektórych marek lampy podwójne nie były chowane lecz ustawione pionowo, lecz z takiej stylistyki szybko zrezygnowano);
    - modny staje się czarny dach;
    - przednia część nadwozia zostaje wydłużona kosztem tylnej (ze względu na przedni napęd);
    - kabina staje się niższa;
    - pojawiają się muscle cars, będące nieco krótsze od krążowników
    - styl ten nie pojawił się w Europie (poza Oplem który należał do amerykańskiego General Motors, jednak samochody Opla były 2 razy mniejsze) i Europa z Azją poszły od tej pory w innym kierunku stylizacyjnym od USA (dopiero w na przełomie lat 80. i 90. marki amerykańskie, europejskie i azjatyckie zaczęły produkować modele w zbliżonym do siebie stylu i tak jest do dzisiaj;

    5. Pierwsza połowa lat 70.
    - zrezygnowano z lamp chowanym za grillem (marka Imperial nadal miała jednak modele w tej stylistyce do 1972)
    - pozostałe elementy były bardzo zbliżone do poprzedniego stylu;
    - po reformie w 1973 zderzaki zmieniają kształt (chroniły najważniejsze elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo, takie jak oświetlenie i układ paliwowy);
    - po kryzysie paliwowym pojawiają się auta kompaktowe przypominające auta europejskie, jednak krążowniki szos są popularne do końca lat 70.
    - ustaje moda na tradycyjnie rozumiane pojęcie muscle cars (Mustang, Camaro, Trans Am, Cougar z przełomu lat 70. i 80. to już nie tak mocne samochody);

    6. Druga połowa lat 70.
    - pojawiają się kwadratowe podwójne lampy przednie;
    - kabina staje się bardziej kanciasta z tyłu z charakterystycznym dachem z tworzywa sztucznego oraz tzw. "okienkiem";
    - krążowniki stopniowo wymierają, niektóre w 1978 (Cadillac Eldorado stracił metr długości i stał się uboższy w chrom, kiedy Cadillac DeVille pozostał w swej długości do połowy lat 80.), a inne dopiero w latach 80. np. Chrysler;
    - Amerykanie coraz częściej kupują tańsze w produkcji i bardziej ekonomiczne marki europejskie (np. Volvo) i azjatyckie, co w latach 90. jest już codziennością.

    Widoczny wpływ stylizacji amerykańskich marek w Europie (poza wspominanym Oplem) widać u luksusowych marek brytyjskich, które w latach 60. nawiązywały do klasycznych pojazdów przedwojennych to w latach 70. zaczęły przypominać ich krążowniki amerykańskich szos (Rolls-Royce, Jaguar).
    Dziś marek amerykańskich jest znacznie mniej. Funkcjonują nadal Cadillac, Buick, Chevrolet, Ford, Lincoln, Chrysler, Dodge, a próby czasów nie wytrzymały takie jak Pontiac, Oldsmobile, Plymouth, Mercury, Imperial, DeSoto.


    PODZIAŁ NA EPOKI ZE WZGLĘDU NA STYLISTYKĘ NADWOZIA

    Podaję kilkanaście przykładów stylistyki (prospekty samochodowe, zdjęcia).


    Lata 50.

    Era skrzydlaków (druga połowa lat 50.)

    [spoiler:2a230x14]Dodge Custom Royal 1957


    Buick Roadmaster 1958


    Lincoln Continental Mark III 1958


    Chevrolet Impala 1958


    Dodge Custom Royal 1959



    Ford Fairlane 1959


    Cadillac DeVille 1959


    Cadillac Eldorado 1959


    Imperial Crown 1959


    Dodge Matador 1960


    Imperial LeBaron 1960
    [/spoiler:2a230x14]


    Lata 60.

    1. Schyłek skrzydlaków (początek lat 60.)
    -wkrótce

    2. Era lamp chowanych za grillem (druga połowa lat 60.)

    [spoiler:2a230x14]Buick Riviera 1966


    Cadillac Eldorado 1967



    Buick Electra 1967


    Mercury Cougar 1968



    Chrysler 300 1969


    Imperial Crown 1969
    [/spoiler:2a230x14]

    Lata 70.

    1. Era okrągłych lamp (pierwsza połowa lat 70.)

    [spoiler:2a230x14]Plymouth Barracuda 1971


    Chevrolet Impala 1971


    Pontiac Bonneville 1971


    Buick Riviera 1971


    Dodge Monaco 1972


    Chrysler Newport 1972


    Chrysler Cordoba 1975:



    Ford Gran Torino 1975
    [/spoiler:2a230x14]


    2. Era kwadratowych lamp (druga połowa lat 70.)

    [spoiler:2a230x14]Oldsmobile Cutlass 1976


    Chrysler New Yorker 1976


    Lincoln Continental 1977


    Ford Thunderbird 1977


    Pontiac Grand Prix 1977


    Plymouth Fury 1977


    Mercury Cougar 1977


    Ford LTD II 1977


    Cadillac Eldorado 1978



    Chrysler Cordoba 1979
    [/spoiler:2a230x14]

    W chwili wolnego czasu edytuję post i dodam inne ciekawe samochody (np. Mustang, Camaro itp.).
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Motoryzacja

    bardzo_fajny_temat

    edit: kurde, edytowałeś i wyszedłem na idiotę.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Motoryzacja

    Super wyglądają samochody z tamtych lat - też mi się podobają. Ale na 1 miejscu są te niemieckie, BMW i Mercedes. Miłość ops:

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Motoryzacja

    Mercedesy takie lata 60-70 niesamowicie klimatyczne, ale BMW to chyba tylko lata 30-40 mnie najbardziej kręcą.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Motoryzacja

    taki bym chciał

    lub


    a takie autko mam 8-)

    (zdjęcie przykładowe)

  6. #6
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Motoryzacja

    Cytat Zamieszczone przez MateuszKL
    bardzo_fajny_temat

    edit: kurde, edytowałeś i wyszedłem na idiotę.

    Jak pisałem posta nie miałem spacji na klawiaturze.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Motoryzacja

    Nowe auto do 40 tys. klimatyzacją. Ma ktoś?
    Co sądzicie o Chevrolecie Aveo. Mam zamiar kupić.
    Ewentualnie Hyundai chyba i10,Renault Clio jak mi starczy. Może Kia Rio.
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

  8. #8
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Motoryzacja

    Myślałeś może nad toyotą yaris III? Nie orientuje się w jej obecnej cenie ale w chwili premiery na naszym rynku, w konfiguracji która mnie interesowała kosztowała chyba około 45tyś. Użytkuję yarisa, fakt, pierwszej generacji ale nie mogę narzekać, niezawodne autko.

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Motoryzacja

    Dzięki za odpowiedź.Potrzebuję trochę większe.Na 5 osób.Myślę że do kwietnia uzbieram kasę.Tak z 40 koła w marcu ale potrzebuję 40 + parę na ubezpieczenie itp.I oczywiście nowe.Zawsze kupowałem nowe.Z bajerów interesuje mnie tylko żeby była klima i ewentualnie wspomaganie kierownicy.To wystarczy. Przerażają mnie te 3 latki z 178 tys na liczniku. mój ma już 10 lat i 85 tys przejechane od nowości a dziennie jeżdże nim do pracy tam i z powrotem 10 + 10 km.. A na Dubielcu w Jastrzębiu stoją kilkuletnie Audi po flotowe z 0.5 mln km przebiegu,heh. Tylko kierowca się w firmie zmieniał, auto non stop w ruchu. Ale jak się przebieg nie podoba to cofną te 400 tys km,heh.
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

  10. #10
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Motoryzacja

    Ja bym sie nie pchał w nic nowego. Za te pieniądze to wybierać i przebierać. Skupiłbym się tylko na niemieckich markach, ale to zboczenie, skoro jeżdzę Clio 8-)

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Cesarstwo Rzymskie (dawna Republika)
    By Domen in forum Rome KO I
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •