Strona 3 z 36 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 357

Wątek: Matura

  1. #21
    Gość

    Re: Matura 2010

    Maharbal, w czym by ci to przeszkodziło ? później poszedłbyś do technikum i zdawał maturę, jak byś chciał.

  2. #22
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Matura 2010

    Cytat Zamieszczone przez Maharbal
    Bardzo chętnie oszczędziłbym sobie całego stresu z maturą idąc do zawodówki.....ale poszedłem do liceum, bo lepszego wyjścia nie było
    Heh, ja poszłem do miejscowego liceum bo:

    - Jest jedno z najlepszych liceów w całym województwie pomorskim
    - Kadra nauczycielska stoi na wysokim poziomie i ma dobrą opinię (pomaga uczniom w podciągnięciu się itd.)
    - Po za tym prób do liceum był chyba 100/200pkt (dla porównania ja miałem 135pkt a najwięcej punktów miała ok.165pkt) przez co wszyscy będącymi członkami "motłochu","draniów", "idiotów", "debili" itd. musieli iść do zawodówki lub do technikum, dzięki czemu mam nareszcie po 9 latach z nową klasą święty spokój.

    Mówiąc krótko - Liceum jest fajne
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  3. #23
    Gość

    Re: Matura 2010

    Gz Andzia. Wylądujesz w bandzie kujonów, biegnących z wywieszonymi ozorami w wyścigu szczurów, poganianych batami przez wymagających rodziców ze skrajnym przerostem ambicji, a prowadzonych przez nauczycieli z głowami 3 piętra ponad chmurami, którzy pozjadali wszystkie rozumy, myślących że pracami domowymi i toną niepotrzebnych rzeczy z najmniej ważnych dla twojego kierunku przedmiotów doprowadzą Cię do świetnie zdanej matury.
    Taki szkoły uczą tylko rycia na pamięć i morderczej rywalizacji, poza tym niczego innego.

  4. #24
    Maharbal
    Gość

    Re: Matura 2010

    Cytat Zamieszczone przez mRe
    Maharbal, w czym by ci to przeszkodziło ? później poszedłbyś do technikum i zdawał maturę, jak byś chciał.
    Po zawodówce miałbym już możliwość porządnej pracy. Gdyby iść jeszcze potem do technikum, to skończyłbym edukację w wieku 23 lat(trochę krócej niż studia) z wykształceniem średnim. Gra niewarta świeczki.
    Prawdę zresztą mówiąc, zanim poszedłem do szkoły średniej nie myślałem w ogóle o pójściu do zawodówki- tylko liceum. Teraz widzę, że w LO jest fura do roboty, a po LO-jeszcze więcej. Pół biedy, gdyby matura z matematyki nie była obowiązkowa. Ale jest....i dla kogoś, kto w I klasie z biedą wyciągnął na koniec dwójkę, jest to trudna do sforsowania bariera.

    Mossin Andzia za to prawie nie ryzykuje, że dostanie wpier**l od kogoś, komu ,,nie spodobała się jego gęba".

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Matura 2010

    Taki szkoły uczą tylko rycia na pamięć i morderczej rywalizacji, poza tym niczego innego.
    Yyyyy... nie? Owszem, są jednostki dla których korytarze mogłyby by na szerokość książki, lecz większość to w porządku ludzie, po prostu ogarniający lepiej niż większość. Nie wiem dlaczego wizja jaką przedstawiłeś, dla wielu jest oczywista.

    Choć argumenty Andzi rzeczywiście nie są zbyt przekonujące. Jak ktoś chce, to nie ma znaczenia gdzie poszedł, a zrobi swoje.

  6. #26
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Matura 2010

    Byś się zdziwił, to nie są kujoni, to są ludzie którzy dobrze się uczą, ale nie są "fanatykami", nauczyciele są "ludzcy" więc git, jedynie nauczyciel w-f jest cholernie surowy, każe nam przychodzić na sale w białej koszulce,białych spodenkach i białych skarpetach (normalnie rasista :| ) a ten kto przyjdzie np. w czarnych skarpetach musi je zdjąc i do końca lekcji na bosaka ćwiczyć :x .

    Cytat Zamieszczone przez Maharbal
    Mossin Andzia za to prawie nie ryzykuje, że dostanie wpier**l od kogoś, komu ,,nie spodobała się jego gęba".
    Nie o to mi chodziło, chodziło mi o to że koniec z ludźmi którzy zachowują się jak przedszkolaki i każdego przezywają,dyskryminują i używają swojej siły fizycznej żeby zastraszać innych.

    Cytat Zamieszczone przez Rafa
    Choć argumenty Andzi rzeczywiście nie są zbyt przekonujące. Jak ktoś chce, to nie ma znaczenia gdzie poszedł, a zrobi swoje.
    Dla chcącego nic nie jest za trudne, możesz zdać nawet maturę będąc w zawodówce, tyle że jak cię na to przygotowują nauczyciele ? Raczej nie, bo będą robić swoje czyli hotelarka itd., czyli musisz sam się uczyć wszystko, a w liceum to masz nauczycielów którzy przynajmniej będą omawiać tematy związane z maturą
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  7. #27
    Gość

    Re: Matura 2010

    Cytat Zamieszczone przez Andzia
    - Po za tym prób do liceum był chyba 100/200pkt (dla porównania ja miałem 135pkt a najwięcej punktów miała ok.165pkt) przez co wszyscy będącymi członkami "motłochu","draniów", "idiotów", "debili" itd. musieli iść do zawodówki lub do technikum,
    Czy ja wiem, czy to dużo? I tak pewnie za 3 naborem brali ludzi z 80-90pkt, a i pewnie jakiś synek dyrektora też się dostał.

  8. #28
    voitek
    Gość

    Re: Matura 2010

    Cytat Zamieszczone przez mossin
    Gz Andzia. Wylądujesz w bandzie kujonów, biegnących z wywieszonymi ozorami w wyścigu szczurów, poganianych batami przez wymagających rodziców ze skrajnym przerostem ambicji, a prowadzonych przez nauczycieli z głowami 3 piętra ponad chmurami, którzy pozjadali wszystkie rozumy, myślących że pracami domowymi i toną niepotrzebnych rzeczy z najmniej ważnych dla twojego kierunku przedmiotów doprowadzą Cię do świetnie zdanej matury.
    Taki szkoły uczą tylko rycia na pamięć i morderczej rywalizacji, poza tym niczego innego.
    Dzieki
    Ja jestem w Wladku IV w Warszawie, czyli w podobno jednym z najlepszych liceow w stolicy i majac chyba 157 bylem dopiero na 25 miejscu do swojej klasy

    A pozostanie w tej szkole przez 2 lata bez odrabiania prac domowych, zerowej nauce do klasowek i cosemestralnym zagrozeniu z matmy uwazam za niewiarygodny sukces, ktory chyba nigdy miejsca w tej szkole nie mial

  9. #29
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Matura 2010

    Cytat Zamieszczone przez kizi
    Cytat Zamieszczone przez Andzia
    - Po za tym prób do liceum był chyba 100/200pkt (dla porównania ja miałem 135pkt a najwięcej punktów miała ok.165pkt) przez co wszyscy będącymi członkami "motłochu","draniów", "idiotów", "debili" itd. musieli iść do zawodówki lub do technikum,
    Czy ja wiem, czy to dużo? I tak pewnie za 3 naborem brali ludzi z 80-90pkt, a i pewnie jakiś synek dyrektora też się dostał.
    Zależy też na jaki kierunek poszłeś, bo punkty są liczone wg.przedmiotów, czyli nie ma dokładnego porównania. Ale np. próg w bio-chem był ok.130pkt (przy czym ja miałbym w tym przypadku z 80-90pkt) bo większość kujonów tam poszła.

    Cytat Zamieszczone przez voitek
    Cytat Zamieszczone przez mossin
    Gz Andzia. Wylądujesz w bandzie kujonów, biegnących z wywieszonymi ozorami w wyścigu szczurów, poganianych batami przez wymagających rodziców ze skrajnym przerostem ambicji, a prowadzonych przez nauczycieli z głowami 3 piętra ponad chmurami, którzy pozjadali wszystkie rozumy, myślących że pracami domowymi i toną niepotrzebnych rzeczy z najmniej ważnych dla twojego kierunku przedmiotów doprowadzą Cię do świetnie zdanej matury.
    Taki szkoły uczą tylko rycia na pamięć i morderczej rywalizacji, poza tym niczego innego.
    Dzieki
    Ja jestem w Wladku IV w Warszawie, czyli w podobno jednym z najlepszych liceow w stolicy i majac chyba 157 bylem dopiero na 25 miejscu do swojej klasy

    A pozostanie w tej szkole przez 2 lata bez odrabiania prac domowych, zerowej nauce do klasowek i cosemestralnym zagrozeniu z matmy uwazam za niewiarygodny sukces, ktory chyba nigdy miejsca w tej szkole nie mial
    Dla chcącego nic nie jest za trudne Wystarczy być najedzonym,zmotywowanym oraz mieć 3 promili kofeiny w krwi żeby przez cały być na 300% wydajności
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  10. #30
    Gość

    Re: Matura 2010

    W-F normalka, u mnie też to było.
    Dostałem się do mega hiper wypaśnego i wywołanego liceum, ale po batalii z rodzicami poszedłem do trzeciego w mieście tam gdzie chciałem. W sumie poleciałem za taką jedną, ale to inna historia...
    podczas gdy spora część znajomych wyruszyła na podbój LO II. Trafiłem na mat-fiz z największą mieszanką społeczną jaką w życiu widziałem. Od dziewczyny , która w wieku 16 lat zabierała sie za fizykę atomową - ot tak, takie hobby; geniusz - po kolesia niewiedzącego ile to pierwiastek z 4.... Oczywiście odpowiednio szybko zakręciłem się w dobrej ekipie, chociaż w przeciwieństwie do niektórych znałem tabliczkę mnożenia. Wyszło to tak, że Ci lepsi ciągli do góry tych słabszych, a atmosfera stawała się luźna i nikt nie myślał o tym, żeby za wszelką cenę być lepszym od innych. Tutaj pokazał się geniusz tej szkoły. Różnica poziomów poszczególnych uczniów i genialność nauczycieli zwłaszcza matematyka(teraz pracuje w CKE) i fizyka (ta pani teraz pracuj w Cern!) spowodowały, że z ponad 120 osób zdających maturę nie zdała jej TYLKO jedna, bo zaspała na chemię!
    Skończyło się na tym, że mój średniak wyskoczył z końcem mojego rocznika na pierwsze miejsce w mieście z najlepszymi wynikami zdanych matur. Znajomi natomiast ze szkoły która miała uczynić z nich elitę elit, do tej pory wspominają jak to ryli po nocach jakieś do niczego niepotrzebne pierdoły, czy ślęczeli dniami nad zadaniami, ponieważ nauczyciele twierdzili, że albo szczają to sami, albo nie zdadzą matury...

    mam kilka lat więcej niż wy, i poznałem troszkę osób po różnych szkołach jak zaczynałem studia. Żeby było mega zabawnie część mega kujonów, piątkowiczów z tych super szkół nie dotrwała do końca pierwszego roku. Z 300 osób odpadło prawie 200, chołota, mega mózgi i wszystkie fajne du... O ile w tym pierwszym przypadku wszystko jest jasne, tak czemu kujony wyleciały? A no dlatego, że gdy przyszła sesja i uderzyła ilość materiału zaczęli kuć wszystko na pamięć, a tu niestety... Zabiła ich ilość materiału oraz nieumiejętność wyrycia tego co potrzebne, wyszukania w tekście kilkutomowych ksiąg esencji rzeczy potrzebnej do zaliczenie semestru. Zamiast nauczyć sie jednego małego wzorku na przekrój belki ryli wszystkie wyprowadzenia, dziesiątki całek i różniczek bo to im da punkty! A gdy przychodził egzamin i padało pytanie: policz przekrój dla x z obciążeniami y i z; robiła sie panika. Po z którego wzoru tu zacząć? ładowali wszystko, pisząc wszystko to co niepotrzebne. Rypali instalacje ołówkami. linijkami i cyrklami (Boże co oni mieli przyrządów to ja w życiu nie widziałem :O) a tu bach, koniec czasu, a Oni: - Ale jak? Dopiero schemat gwiazdy kończę! Odpadali na ustnych zasypując prowadzącego tonami info, gdy wystarczyło jedno zdanie...

    Szkoła ma uczyć przede wszystkim logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemu, a nie rycia na pamięć regułek, których w rezultacie nie umie się zastosować.
    Piszę to w odniesieniu do ścisłowców, ale może u humanistów pomimo tego co trzeba zapamiętać również znajduje to odniesienie...

Strona 3 z 36 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Matura Ustna - Polski
    By Aztec in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •