Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Call of Warhammer - spolszczenie. Rekrutacja trwa.

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Call of Warhammer - spolszczenie. Rekrutacja trwa.

    Aktualny temat tutaj.






    Ochotniczy projekt polonizacyjny moda Call of Warhammer - zróbmy to razem!


    Link do tematu o modzie

    Krowę (an. CoW) chyba zna większość użytkowników tego forum, więc nie będę tłumaczył "co i jak". Postanowiłem zacząć już tworzyć nakładkę spolszczającą do tego moda.

    Gdy zbierze się kupka plików zamierzam utworzyć też stosowny wątek na TWC. Ale nie ma pośpiechu.

    Kto mnie zna ten wie to i owo o mnie. W kilka dni po premierze w poprzednie święta wydałem moje eventy. Wersja 1.031 była ciut niesprawna w porównaniu do poprzednich, nie poprawiałem bo (patrz wyżej). Dziś lub jutro (w przybliżeniu do tygodnia) zamierzam jednak zamieścić w tym temacie link do tych eventów, z lepszą gramatyką i - miejmy nadzieję - stabilnością. Do tego kilka maluśkich pliczków.

    Pliczki zamierzam umieszczać tutaj zaraz po ich spolszczeniu. Plik po pliku.

    A co ja was proszę (już nie zmuszam kogoś, aby siadł przy tym i przepisywał bądź tłumaczył linijka po linijce) to:

    a) Czytanie tekstów w grze. Wyłapywanie błędów stylistycznych, logicznych, gramatycznych i (zwłaszcza) rzeczowych. Potem informowanie mnie o nich - czy to w tym wątku czy na PW. Mile widziane są wasze wizje wersji poprawnych.

    b) Najważniejsze - otóż 3 miesiące temu zakupił nowy komputer. Zgrałem z poprzedniego me pliki na płytkę DVD. Pech chciał, iż płytkę wcieło. Jeszcze większy pech chciał iż na tej płytce znalazł się zbiór Kodeksów do WFB po polsku i angielsku.
    Każdy taki kodeks potrafi przyspieszyć pracę o całe tygodnie (głównie te po polsku jednak). Obecnie takie dokumenty można znaleźć na chomikach. Te z kolei mają limity dla zwyczajnych kont. 50 MB... To powoduje iż kolekcję będę odnawiał przez kilka miesięcy, chyba... że znajdzie się taki\e chojrak\i, który\e pobrałby je dla mnie i umieścił\yby na stosownych serwerach bez limitów. Mile widziane są też skany

    Obecnie na stanie mam kodeks Orków i Wampirów (opisy jednostek tych frakcji już przełożyłem). Potrzebne są:

    -Imperium
    -Chaos
    -Wysokie Elfy
    -Mroczne Elfy
    -Krasnoludy
    -Królestwo Ogrów
    -Brettonia (mogą też być skany opisów dotyczących rycerskich oddziałów)
    -Kislev (jeżeli ktoś jakimś cudem ma dostęp do jakiejkolwiek wersji polskiej)
    -Skavenii
    -(opc.) Wszystko inne.

    Na obecną chwilę to chyba tyle. Jeżeli ktoś jest chętny, a nie wie gdzie tego szukać to proszę napisać do mnie na pw w celu otrzymania dokładniejszych dyrektyw.


    Aktualny temat tutaj.

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    Chwilowo nie mogę zamieścić żadnego z plików, gdyż wystąpiły pewne kłopoty techniczne z winy brata Gatesa.

    Horror pt. "Windows 7".

    Moja wersja to win 7 32 bajty, standard instalowany na laptopie, więc chyba home.

    Bardziej nieprzyjaznego systemu dawno nie widziałem.
    Otóż, wrzucam sobie elegancko pliczki spolszczające do folderu text moda. Wcześniej ustawiłem wszystkim iż mogą dokonywać w folderze Medievala dowolnych zmian. No to wrzucam... jeden pliczek... kolejny itd. Co zaobserwowałem: że mi spolszcza wybiórczo teksty. Np. Lista Płac zawiera polskie treści, opis jednostek po polsku mi wczytuje. Ale eventów, opisów menu bitwy, a nawet takiego detalu jak religii nawet nie tyka. Wywaliłem więc te pliki do kosza, wrzuciłem znów polskie bez zastępowania - nic.
    Mod nie nadpisuje chyba, skoro zaraz po sprawdzeniu raczyłem zajrzeć do tych plików w celu dokonania autopsji, która jednoznacznie stwierdziła, iż teksty w nich zawarte są w języku polskim.

    Pomocy.

    Ps. Dodam, że na XP, który posiadałem jeszcze do niedawna wszystko działało perfekt.

  3. #3
    Gość

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    Zerknij tutaj
    http://www.windows7.pl/forum/index.php/board,16.0.html
    jak coś wymyślę, to dopiszę albo kirlan dopomoże

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    http://www.filefront.com/17519022/text.rar/

    Kilka małych plików. Wśród nich znajduje się plik eventów i częściowo (póki co) spolonizowane opisy jednostek. Na początek dobry VC, Orkowie i Gobliny, Część Mrocznych Elfów.

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    Te pliki sprawiają że gra mnie wyrzuca do pulpitu pod koniec kolejki 4 lub 5 tury (zazwyczaj 5). Mam wersję 1.31, miałem też spolszczone przez ciebie pliki eventowe i to na nie nakładałem te pliki co teraz wrzuciłeś. Jak zainstalowałem od nowa zanglieszczenie to gra już działała dobrze (sprawdziłem do 8 tury). W 6 turze wyskakuje to info o zńiwach więc może to z tym jest coś nie tak. Co to samego spolszczenia to często są literówki a u orków zdarzają się spacje w nieprawidłowych miejscach.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    Jeżeli literówki są u Orków, spacje są u Orków itd. to to jest prawidłowe (zgodne z orkową pisownią, zaczerpniętą z podręcznika)
    Jeżeli są gdzie indziej to powiedz mi gdzie, żebym mógł je poprawić (najlepiej jednostka/event i zdanie)

    A stabilność sprawdzę.

    4-5 tura to zazwyczaj jedna z zaplanowanych, oskryptowanych bitew. Jaką nacją grałeś?\

    Edit: Ustaliłem przyczynę. Jutro zamieszczę poprawione pliki.

    Ps: inne pliki nie wnikają w żywotne części gry, więc nic z ich strony nikomu nie grozi.

    http://www.filefront.com/17541294/historic_events.txt

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    I jak idzie spolszczanie, jakieś postępy?

    Rozwiązałeś jakoś ten problem ze spolszczaniem wybiórczo tekstu? Prędzej działało dobrze a jak teraz zainstalowałem moda ponownie mam właśnie taki problem.

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    Powolutku, jak mam czas. Kończę opisy jednostek, poprosiłem kogoś o pracę nad opisami frakcji

    Znów ten sam problem!? W sumie to nie będę go póki co rozwiązywał... przed świętami wyjdzie chyba kolejny patch i tam to załatwię.

  9. #9
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    Otóż, wrzucam sobie elegancko pliczki spolszczające do folderu text moda. Wcześniej ustawiłem wszystkim iż mogą dokonywać w folderze Medievala dowolnych zmian. No to wrzucam... jeden pliczek... kolejny itd. Co zaobserwowałem: że mi spolszcza wybiórczo teksty. Np. Lista Płac zawiera polskie treści, opis jednostek po polsku mi wczytuje. Ale eventów, opisów menu bitwy, a nawet takiego detalu jak religii nawet nie tyka. Wywaliłem więc te pliki do kosza, wrzuciłem znów polskie bez zastępowania - nic.
    Chodzi o ten problem. Udało ci się go jakoś rozwiązać?

  10. #10
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Polonizacja Call of Warhammer - Za Karla Frantza i Imperium

    http://www.filefront.com/17701837/historic_events.txt

    Próbuj z tym. Inaczej czekaj na wersję na patcha 1.4

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warhammer Total War - A Call To Arms
    By McAbra in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 21:40
  2. [Recenzje modów] Rage of Dark Gods/Call of Warhammer
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 08:58
  3. Call of Warhammer instalka
    By Azbest1984 in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •