Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Czego oczekiwaliście po Medievalu?

  1. #21
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Może się mylę ale chyba w medku był wrzący olej

  2. #22
    Szambelan Awatar PanzerKampfWagen
    Dołączył
    Jun 2014
    Lokalizacja
    Głogów
    Postów
    2 003
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    79
    Otrzymał 50 podziękowań w 27 postach
    Był, przy którymś poziomie zamku, nad bramą pojawiały się otwory, z których wylewał się olej

    Natomiast datę zamiast numeru tury można ustawić poprzez dopisanie odpowiedniej linijki do któregoś pliku tekstowego.
    Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.

  3. #23
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ja tam po Medievalu oczekiwałem klimatu, głównie muzyki choć stylizowanej na średniowieczną, oraz porządnych statystyk jednostek a nie tej komedii.

    Niech żyje Gwardia!

  4. #24
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez PanzerKampfWagen Zobacz posta
    Był, przy którymś poziomie zamku, nad bramą pojawiały się otwory, z których wylewał się olej
    Otwory z których nie wylewał się olej, choć powinien. Dopiero w Kingdoms się pojawił z powrotem.

    Cytat Zamieszczone przez PanzerKampfWagen Zobacz posta
    Natomiast datę zamiast numeru tury można ustawić poprzez dopisanie odpowiedniej linijki do któregoś pliku tekstowego.
    Tak samo jak przestawić sobie turę na 0,5 roku (choć bez grzebania w plikach kopie to warunki pojawiania się świty)... Nie o to chodzi co można samemu zmienić w tej grze, tylko o to co powinno być w niej od samego początku

  5. #25
    Chłop Awatar TheOrDino
    Dołączył
    Feb 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    A ja uważam że Medieval II JEST(!!!) najlepszą częścią z serii ma wiele plusów ale jak każda gra, ma też wiele minusów myślałem też długo nad tym czy będą robić medievala III ale boję się że tak epickiego medievala jak II nie zrobią:/

  6. #26
    Asuryan
    Gość
    Medieval 2 rzeczywiście jest najlepszą częścią... jeśli traktować go jako podstawę modów.

  7. #27
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lwie Serce Zobacz posta
    Ja tam po Medievalu oczekiwałem klimatu, głównie muzyki choć stylizowanej na średniowieczną, oraz porządnych statystyk jednostek a nie tej komedii.
    Porządnych znaczy Francuska kawaleria miażdży wszystko?

    Ja się zawiodłem, na wykonaniu jednostek (modderzy pokazują, jak bardzo CA mogło z tego silnika wycisnąć), wykonanie niektórych frakcji po macoszemu (Polska, Rosja, Węgry, frakcje bliskiego wschodu), AI było w miarę znośne(porównując do Empire lub R1). Bitwy powinny trwać dłużej, zaś straty, powinny po obu stronach (wygrany i przegrany) być mniejsze, no chyba, że to totalna hekatomba była, lepszy podział na formacje, więcej miast, (marzy mi się możliwość stawiania własnych zamków i miast), skrypty, poczucie bycia władcą średniowiecznym, a nie byle generała. Bardziej rozwiniętą dyplomacje (sojusz, prawa handlowe i już ?), ładniejsze miasta (Co ja bym dał, gdyby można było rozbudowywać miasta i nadawać im kształtu jak się chce, stawiać budynki jak w twierdzy, czy Setllersach). Chociaż część pomysłów z Ck2....
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  8. #28
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Porządnych znaczy Francuska kawaleria miażdży wszystko?
    Absolutnie. Chodzi mi po prostu o przerobienie statystyk kawalerii. Osłabić jej nieco szarżę i wzmocnić w walce wręcz, bo np. konni rycerze feudalni mają statystyki w zwarciu o wiele niższe niż piesi odpowiednicy, a koń był w walce atutem a nie zawadą. Do tego włócznikom zmniejszyć bonus przeciw konnym bo włócznia była bardzo rozpowszechniona w średniowieczu i jakoś nie wyrobiła sobie w tej epoce decydującej roli. Do upadku znaczenia kopijników przyczyniła się pika, a nie włócznia. Tymczasem w grze nawet zwykli włócznicy dobrze sobie radzą z odpieraniem rycerzy czy mameluków.

    Niech żyje Gwardia!

  9. #29
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Eliminator, zwróć uwagę na datę wydania Crusader Kings 2. Nie mogliby przenieść większości pomysłów z tej gry, skoro jej jeszcze wtedy nie było.
    Co do tego, czego oczekiwałem po grze to na pewno porządnego balansu frakcji, frakcji zrobionych porządnie, a nie stereotypowo np. u Polski drwale... , dyplomacja faktycznie winna być rozwinięta i do tego nie powinni wypowiadać nam nagle wojny będąc w sojuszu z nami. Do tego wspomniane wyglądy miast. Ja rozumiem, że miasta arabskie mają swą architekturę, ale wyglądają one wszystkie tak biednie jak Wiedeń w filmie 1683.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  11. #30
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Wiem Arroyo, że to było niemożliwe, po prostu marzy mi się połączenie ck2, serii stronghold lub setllers no i Medievala 2 . Kawaleria powinna miażdżyć wszystko podczas szarży, szarża powinna być jeszcze potężniejsza. W chwili gdy konie stoją, o wiele łatwiej jest obalić jeźdźca na ziemie (trafić nie opancerzonego konia), a wtedy zanim zdoła wstać, dobić go, niż załatwić piechura, który jednak jest opancerzony (no, przyjmijmy, że to spieszony rycerz).

    Grając kiedyś w OiM 2, pamiętam, że ktoś stworzył pliczek dzięki któremu, husaria miała cechę pozwalającą na rozgromienie pikinerów (1oddział husarii wygrywał z 1oddziałem pikinierów, tylko jeżeli była w szarży a nie stojąc w miejscu).
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. CZego brakuje wam w Rome TW?
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 20:55
  2. Muzyka w medievalu II
    By Ookami in forum BIBLIOTEKA MODÓW (Największa w Polsce)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 21:05
  3. Ulubiona jednostka piesza Królestwa Jerozolimy w Medievalu 2
    By robercik8211 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •