Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94

Wątek: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

  1. #21
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    owszem, zapomniałem o jeńcach, tu zazwyczaj nie miałem buntów, bo to hamuje rozwój, ewentualnie nabija doświadczenie jednostkom i nic więcej. Buntowników jak już to wyżynałem, nie mogłem się powstrzymać...

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez ratownik
    Oczywiście przed końcem bitwy możesz wyrżnąć jeńców wtedy strach generała rośnie ale morale jednostek pada :/
    Za pierwszym razem generał dostaje tylko 1+ strach, więc ten jeden raz wyrżnąć jeńców można bezkarnie

  3. #23
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez bombelko
    Przyłaczam sie do pytania Dunkela. Czy Polska może wyprawiać krucjaty? Jakie budynki trzeba posiadać? Czy trzeba podmieniać jakieś pliki?
    dobra, zdaje się, że to rozgryzłem na podstawie tego tematu, konkretnie tego postu:
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost3464524

    analogicznie w pliku CRUSADER_BUILD_PROD13.TXT w pliku Medieval Total War, w Program Files trzeba przy budynku Chapter House dodać polską nację, np. Danię i Węgry tez można dodać.
    Gotowiec: CHAPTER_HOUSE Chapter House "AGENT_PRODUCER, TROOP_PRODUCER" 500 4 {CHURCH} Chapter House "POVERTY_STRICKEN(5), DESPERATE_DEFENCE(100), CATHOLIC_EXPANSIONIST(80), CATHOLIC_NAVAL_EXPANSIONIST(80), CATHOLIC_TRADER(80), CATHOLIC_CRUSADER_TRADER(200), CATHOLIC_EXPANSIONIST_CRUSADER(200), CATHOLIC_DEFENSIVE_CRUSADER(200), POPE(100), CATHOLIC_DEFENSIVE(80), CATHOLIC_ISOLATIONIST(80), ORTHODOX_DEFENSIVE(80), ORTHODOX_EXPANSIONIST(80), ORTHODOX_STAGNANT(80), MUSLIM_PEACEFUL(0), MUSLIM_EXPANSIONIST(0), MUSLIM_DEVOUT(0), BARBARIAN_RAIDER(0), REBELS(0), CLOSE_TO_SUPPORT_LIMIT(10), " NO CATHOLIC 2 "{ FN_ENGLISH, FN_FRENCH, FN_GERMAN_HRE, FN_ITALIAN, FN_SPANISH, FN_ARAGONESE, FN_SICILIAN, FN_POLISH }"

    i podobnie można sobie odblokować jednostki wojskowe dla krucjat jak Hospilaterzy(Joannici), Krzyżacy, Templariusze, z tym, że trzeba to zrobić w pliku CRUSADERS_UNIT_PROD11.TXT - przynajmniej tak się mój nazywa...
    jeszcze jedno:
    tacy Hospilaterzy mogą mieć tylko FN_ITALIAN, gdy dodajesz kogokolwiek to zdaje się powinno to być tak: HospitallerFootKnights (...statystyki etc.) "FULLPLAR, YES, YES" "FN_ITALIAN, FN_POLISH" "Missile, Shocktroop, Spear, Cavalry" (...) SWORD "HIGH,LATE" "FN_ITALIAN, FN_POLISH"
    czyli dodajemy przecinek spację i ograniczamy cudzysłowem-""
    w jednostkach musimy dwa razy dodać dany kraj.

    sposób zapisu podejrzałem od jednostek, które są dostępne dla więcej niż tylko jeden kraj.

    Praktyka: na razie w kampanii wybudowałem w Polsce relikwiarz/chapter house, 4 lata dzielą mnie od zrealizowania krucjaty w panelu rekrutacyjnym. Moim celem oczywiście Jerozolima. Zobaczymy czy jednostki będą działać, na razie wszystko gra, może prócz tego, że Papiestwo się reaktywowało i już kazało mi skończyć wojnę z Niemcami...na szczęście została im tylko Genua...
    ps. jednostki krucjatowe odblokowałem wszystkie - zobaczymy czy się będzie gryzło, stwierdziłem, że skoro już nie ma Francji, Włoch, zaraz nie będzie Niemiec to dlaczego ograniczać sobie przyjemność...

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    a czy jak to zmienie to zmiany pojawią się w zaczętej już kampani? czy musze wszystko od nowa zaczynać?
    Jak nie ja, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?
    Ktoś musi grać, zawsze - Total War forever !!

  5. #25
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    od razu, w zaczętej kampanii będzie miał możliwość krucjaty, przecież zmieniasz plik, który jest ogólny (choć wiem, ze nie zawsze tak jest).
    póki co moja krucjata podąża w kierunku Jerusalem. Jest na razie w Węgrzech i składa się niestety z samych wojów, których dałem osobiście plus jedna jednostka kawalerii Joannitów i jedna piechota zakonna. Gorliwość prowincji ponad 60procent. WTF?
    Jak grałem Francją to tych jednostek miałem więcej podczas pochodu...

    może należy coś zmienić jeszcze?

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Mam mały problem z desantem morskim, a dokładniej nie wiem jak mam rozmieścić statki, aby moja armia mogła dokonać desantu na Sardynię. W każdym akwenie muszę umieścić swój statek czy jak ? Gram w Medievala I krótko, więc proszę o wyrozumiałość Ogólnie gra jest świetna, grafika w ogóle nie przeszkadza, a klimat gry wciąga niesamowicie.
    Poniżej zamieszczam screena z problem przedstawionym na początku posta. Wspomoże ktoś ?
    http://img148.imageshack.us/img148/5052/beztytuumj.jpg

  7. #27
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    easy.
    powinieneś rozmieścić statki na kursie na Sardynię.
    Czyli obsadź jeszcze Zatokę Lwią i Morze Liguryjskie i powinno być ok.
    Musisz też pamiętać, że desant (chyba) zrobisz w każdych warunkach, ale jeśli utracisz port to będziesz miał problem z wydostaniem się z wyspy.


    no a moja krucjata rozwaliła wszystkich Egipcjan, szkoda, że dwie nacje zniknęły z powodu braku potomka przez co gra stała się o niebo łatwiejsza...
    w najbliższym czasie uruchomię chyba Polskę w okresie późnym i tam zdążę do jak najszybszego posiadania inkwizytorów, najlepiej wielkiego inkwizytora. Świetnie się człowiek pozbywa wrogich generałów.

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Dzięki za odp, teraz bezproblemowo zorganizuje desant na Sardynię. Co do krucjat moja wyprawa zbliża się pomału do granic Egiptu, wiadomo co to oznacza dla niewiernych Rycerze Santiago wymiatają na polu bitwy

  9. #29
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    to patrz sobie na gorliwość prowincji przez które przechodzi krucjata. Jak prowadzisz przez Północną Afrykę to pewnie gdzieniegdzie gorliwość jest równa np. 10 %, co w praktyce oznacza, że tych rycerzy Santiago i innych ziomków ubywa z Twojej krucjaty (dezercja), stąd też ja często robiłem szlak statkami by bezpośrednio przerzucić woja na muzułmańską prowincję. Jakby nie było jakoś tam komp się szykuje odkąd wypowiadasz im krucjatę(choć ja zawsze miałem za dużo woja by coś mi mogli przeszkodzić...), dlatego taki szybki desant też ma swój plus
    pozdr

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    A ja się dziwiłem dlaczego moja krucjata jakaś szczupła jest Na szczęście przed Egiptem mam posiłki, które mogą dołączyć do krucjaty. Dzięki za podpowiedź, nie miałem pojęcia, że gorliwość wpływa na stan wyprawy. Następnym razem chyba wybiorę drogę przez morze

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 06:58
  2. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 23:58
  3. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 17:51
  4. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 00:17
  5. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •