Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Bez dźwięku [Rozwiązane]

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Bez dźwięku [Rozwiązane]

    mam problem... nie mam w grze dźwięku (żadnego) , tylko w intro jest , próbowałem zmieniać w ustawieniach ale nie pomaga

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    śrem
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: bez dźwięku

    Jeśli masz Xp to możesz spróbować wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe. Nie mam pojęcia czy to ci pomoże, ale akurat mi pomogło tylko że w Assasins creed.

    Panel Sterowania/ dzwieki i urz. audio/ audio/ w odtwarzanie dzwieku włącz zaawansowane/ wydajność i przesuń na brak.
    Nie mam pojęcia czy to zadziała czy nie.

  3. #3
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: bez dźwięku

    1) W jakich ustawieniach próbowałeś? (w grze czy w systemie), jaki system? karta dźwiękowa?
    2) Jeśli tylko w grze to : po odpaleniu systemu: PODWÓJNY lewy klik na ikonę głośnika na pasku po prawej , powinno wyświetlić się okno "regulacja głośności z kilkoma suwakami - sprawdź czy przy którymś siła dźwięku nie jest minimalna - podkręć wszystkie do połowy, jeśli są jakieś parafki obok "wycisz" - to usuń te parafki
    3) start>uruchom> wpisz "dxdiag" (bez cudzysłowu rzecz jasna) > OK - w oknie które się pokazało przejdź na kartę "dźwięk" - testuj moduł direct sound (oczywiście zakładam że głośniki masz w tym momencie normalnie włączone tak na 30 - 50 % mocy) - jak wyniki testu słabe to zmniejsz suwakiem przyspieszenie sprzętowe, a nawet całkiem je wyłącz
    4) Tam gdzie jesteś przejdź na kartę "muzyka" ; po kolei wybieraj poszczególne "porty muzyczne" i testuj przy ich użyciu moduł "DirectMusic"

    5) Bez względu czy coś z powyższego pomogło KONIECZNIE opisz w kolejnym poście wyniki prób, podaj też więcej informacji (patrz powyżej) - dzięki informacjom "zwrotnym" od Ciebie inni użytkownicy z podobnymi problemami szybciej znajdą pomoc, a wskazówki które Ty otrzymasz będą trafniejsze i bardziej konkretne.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: bez dźwięku

    1. W grze (napoleon) - XP- Realtek HD Audio
    2.Tu wszystko ok
    3.Jest dobrze (gram na słuchawkach)
    4.Wszystko działa

    wyłączenie przyśpieszenia nic nie dało

  5. #5
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: bez dźwięku

    Zatem wypadałoby sprawdzić czy możesz odtworzyć dźwięk z gry bez uruchomienia gry = uruchomić dźwięki gierkowe po prostu przeglądając foldery gry. Po co taki test, jak interpretować wyniki i co zrobić z problemem o tym za chwilę. Najpierw ważne założenie i zadanie dla ciebie.

    ## założenie##
    Zakładam że pliki dźwiękowe gry są w jakimś "normalnym dźwiękowym formacie" dającym się odtworzyć choćby Windows Media Player'em . Jeśli nie są to testu nie można wykonać. I tu pojawia się:

    ##zadanie dla Ciebie w dwu wersjach ##
    Sprawdź na forum czy przypadkiem wszystkie pliki dźwiękowe nie są w jakimś jednym pliku .dat albo w jakimś formacie czytelnym tylko dla gry ((wyszukiwarka forumowa bardzo się przyda))

    albo

    poszukaj na swoim kompie w folderach gry jakiś plików dźwiękowych ((korzystając z wyszukiwania Windows))

    1>>> Jak nie ma "normalnych " plików dźwiękowych dla gry, to reinstal gry - no niestety

    2>>> - chyba że znajdziesz na forum który to plik z wszystkimi dźwiękami, albo które to pliki dźwiękowe wtedy możesz spróbować skopiować go ręcznie z płyty instalacyjnej albo poprosić na forum o upload (raczej kiepskie wyjście bo plik / pliki będą duże)

    --------------------------------
    Wracamy do testu czyli wariant jak są "normalne" pliki dźwiękowe w grze
    --> jeśli NIE będziesz mógł poprawnie odtworzyć plików dźwiękowych to
    3>>> w sytuacjii gdy problemy są tylko z plikami dźwiękowymi w grze - patrz punkt 2

    4>>> w sytuacjii gdy z innymi plikami dźwiękowymi (poza grą) też są problemy) reinstal (albo instalka pierwsza) programów do odtwarzania dźwięków, albo nawet to co napisałem w pkt 7

    --> jeśli będziesz mógł odtworzyć poprawnie to
    5>>> reinstal gry (lepiej z krążka).


    6 Jak nie zadziała to spróbuj zainstalować tę grę z innego krążka - od kumpla

    :idea: (pomijaj steam jak długo się da - ze steamu bierz tylko patche, główną część gry instaluj z płytki a nie ze steamu - jest na forum jak to zrobić (nie pamiętam gdzie ale jest na 100%)

    ------------------------------------------------
    Dopiero
    jak z powyższych nic nie pomoże,tylko i WYŁĄCZNIE w sytuacji z punktu 4, prawdopodobnie będziesz musiał:
    7) reinstalować kartę dźwiękową
    (usunięcie w menadżerze urządzeń i ponowna instalacja sterowników - pamiętaj zrobić "punkt przywracania systemu" zanim się za to weźmiesz)
    ---------------------------------------------
    =============================================
    w ABSOLUTNEJ OSTATECZNOŚCI
    Jak już naprawdę nic, ale to nic zupełnie, nie będzie pomagało to dopiero wtedy rozważ format twardziela (partycji systemowej) i reinstal systemu. Oczywiście zanim to zrobisz pamiętaj o skopiowaniu cennych danych z partycji systemowej - choćby kompozycji pulpitu jak masz własną, zindywidualizowaną.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: bez dźwięku

    Już działa , wystarczyło od instalować TROM , i teraz moje pytanie co zrobić ,żeby po ponownym zainstalowaniu moda nic podobnego się nie działo?

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: bez dźwięku

    Jeśli ktokolwiek instalował TROM-a i ma problem z dźwiękiem, to niech usunie wszystko z Danych Aplikacji/Napoleon
    GREGORUS REMBELUS MAXIMUS MAGNUS

    http://www.dobroni.pl - portal historii ożywionej
    http://www.kretson.dobroni.pl - mój blog

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bez dźwięku [Rozwiązane]

    mam małe pytanko co do tego tematu bo też mam ten problem ale mam windows 7 i nie moge znajść tego folderu dane aplikacji ? proszę o pomoc

Podobne wątki

  1. Brak dźwięku
    By krzysiu1505 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 01:36
  2. Zaawansowane opcje dźwięku.
    By 300 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 13:55
  3. Mobilizacja wojsk - zmiana dźwięku
    By HellVard in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 23:39
  4. Bug dźwięku?
    By Grenadier in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 19:08
  5. Brak dzwieku w menu/bitwach
    By karolczak in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 19:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •