Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: temat o rozwoju postaci spuentowany linkiem do pełnego FAQ

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Kingston Town
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    A co sądzicie o cesze "dwujęzyczny" u dyplomatów? Wydaje mi się, że to dość żadka cecha, bo widziałem ją raptem kilka razy. Czy ma na to wpływ prowincja w której szkolimy dyplomate? Bo miałem wrażenie, że dostają ją ci szkoleni daleko od rdzennych terenów frakcji.
    "Jeden waleczny król wymazany został z rzędu panujących"-Tabula regnum Poloniae

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    co do "zwycięstwo najważniejsze", to zabicie jeńców jest oczywiście najprostszą drogą, żeby taką cechę dostać. niestety bardzo często dostaję ją mimo szlachetnego postępowania z jeńcami lub z podbitym miastem. zastanawiając się, dlaczego tak się dzieje, zacząłem podejrzewać, że może to mieć związek ze znaczną przewagą (liczebną i/lub jakościową) mojej armii, albo ze stylem walki, który zwykle opiera się u mnie na ostrzale, ale mi samemu wydaje się to dość wydumane.

    "dwujęzyczny" u dyplomaty dostajemy chyba, jeśli przez dłuższy czas gości on na obszarze jednego, innego niż nasze, państwa.
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

  3. #13
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Jeśli produkujemy w jakimś mieście dużo zabójców i szpiegów, to gubernator dostanie odpowiednie do tego atuty, a sam władca cechy związane ze strachem. Szczególnie strach rośnie, jak zabójcy eliminują wrogich członków rodzin (ale nie z frakcji buntowniczej).

    Budowa kopalni w prowincji i jej rozwój może spowodować pojawienie się cechy, która podnosi zyski związane z wydobyciem.

    Świtę też wymieniamy?



  4. #14
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Pobożność i rycerskość podnoszą oczywiście krucjaty. Częsta walka z danym przeciwnikiem np. muzułmanami daje cechę do walki z nimi ( dodaje dowodzenie podczas bitwy z daną frakcją ). Pokiereszowany - częstp walczyć danym generałem, dodaje mu życia. Żenić generałów z odpowiednimi księżniczkami, nie na niskim poziomie, bo w świcie będzie teściowa . Jeśli generał siedzi ciągle w mieście nie oczekujmy że będzie świetnym, wzbudzającym postrach dowódcą, i odwrotnie.

  5. #15
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    miałem tak podczas jednej kampanii, że otrzymałem misję od generała- "ożeń mnie z księżniczką, bo wpadła mi w oko". Dobra, wykonałem misję i po kilku turach patrzę na cechy generała, a tam jakoś "niekochana żona" czy "niepodobająca się"? Jakoś tak, ale bezsensu
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Matisek, to dlatego, że generał który chciał wnieść wysoki posag (czy jakoś tak) obrał sobie Twoją księżniczkę z niskim urokiem. Jeśli dobrze pamiętam to na taka misję ma się 10 () tur, w tym czasie możesz szybciutko zwiększyć jej urok za pomocą owocnych dyplomatycznych pertraktacji







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    no teraz to się zdenerwowałem!!! zacząłem grę Wenecją i jak zwykle działałem w stronę rycerskości. Alessandro uzbierał 3 łebki za zbudowanie 2 świątyń i jedno okupowanie miasteczka. ale oto pojawili się zbójcy - 2 oddziały ciężkich kuszników. ruszyłem na nich generałem, czyli wszystkim co miałem w rejonie, i rozjechałem z górki we dwie szarże mimo, że z jakiegoś powodu komputer skalkulował tę walkę jako niezwykle trudną. zwycięstwo okrzyknięto heroicznym, więc miło mi się zrobiło, lecz wkrótce miłe uczucie miało odejść w niepamięć. otóż w wyniku tej jednej walki zgarnąłem "zwycięstwo najważniejsze", "okrutny i przebiegły" oraz "lubi krew"! "okrutny i przebiegły"?! to co ja miałem niby zrobić? poprosić, żeby poszli? już nawet specjalnie nie flankowałem, żeby mężniej było... z rycerskością wyszedłem na zero

    morał z tej historii - gdyby się ktoś zastanawiał - jest taki, że wciąż nie wiem, co robić by nie nabijać strachu, oraz że wciąż mnie to bardzo denerwuje
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

  8. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Amen







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Cytat Zamieszczone przez tengri
    no teraz to się zdenerwowałem!!! zacząłem grę Wenecją i jak zwykle działałem w stronę rycerskości. Alessandro uzbierał 3 łebki za zbudowanie 2 świątyń i jedno okupowanie miasteczka. ale oto pojawili się zbójcy - 2 oddziały ciężkich kuszników. ruszyłem na nich generałem, czyli wszystkim co miałem w rejonie, i rozjechałem z górki we dwie szarże mimo, że z jakiegoś powodu komputer skalkulował tę walkę jako niezwykle trudną. zwycięstwo okrzyknięto heroicznym, więc miło mi się zrobiło, lecz wkrótce miłe uczucie miało odejść w niepamięć. otóż w wyniku tej jednej walki zgarnąłem "zwycięstwo najważniejsze", "okrutny i przebiegły" oraz "lubi krew"! "okrutny i przebiegły"?! to co ja miałem niby zrobić? poprosić, żeby poszli? już nawet specjalnie nie flankowałem, żeby mężniej było... z rycerskością wyszedłem na zero
    Wszystkie jednostki wroga musiały zostać zgładzone, stąd te cechy. Gdyby chociaż jedna opuściła pole bitwy albo została wzięta do niewoli, wtedy chyba uniknąłbyś tych niepożądanych cech.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Cytat Zamieszczone przez Sayeer
    Cytat Zamieszczone przez tengri
    no teraz to się zdenerwowałem!!! zacząłem grę Wenecją i jak zwykle działałem w stronę rycerskości. Alessandro uzbierał 3 łebki za zbudowanie 2 świątyń i jedno okupowanie miasteczka. ale oto pojawili się zbójcy - 2 oddziały ciężkich kuszników. ruszyłem na nich generałem, czyli wszystkim co miałem w rejonie, i rozjechałem z górki we dwie szarże mimo, że z jakiegoś powodu komputer skalkulował tę walkę jako niezwykle trudną. zwycięstwo okrzyknięto heroicznym, więc miło mi się zrobiło, lecz wkrótce miłe uczucie miało odejść w niepamięć. otóż w wyniku tej jednej walki zgarnąłem "zwycięstwo najważniejsze", "okrutny i przebiegły" oraz "lubi krew"! "okrutny i przebiegły"?! to co ja miałem niby zrobić? poprosić, żeby poszli? już nawet specjalnie nie flankowałem, żeby mężniej było... z rycerskością wyszedłem na zero
    Wszystkie jednostki wroga musiały zostać zgładzone, stąd te cechy. Gdyby chociaż jedna opuściła pole bitwy albo została wzięta do niewoli, wtedy chyba uniknąłbyś tych niepożądanych cech.
    co ja za to mogę, że nie chcieli uciekać? no miałem z 85% na suwaku, chociaż część z tego to mogli być brańcy... w każdym razie sugerujesz, że aby nie wyjść na okrutnego należy dążyć do jak najszybszego zmuszenia przeciwnika do ucieczki? - wtedy uchodzą z życiem, lub dostają się do niewoli. a co z kontynuowaniem bitwy gdy wróg już jest w rozsypce [menu: zakończ vs walcz dalej]? można kontynuować, zbierać niewolników jak poziomki? czy lepiej zakończyć bitwę?
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Rome 2 total war pomoc w rozwoju
    By ziutek913 in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 17:42
  2. Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2
    By Salvo in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 13:14
  3. Rome cofanie w rozwoju i inne .
    By MajkelloKróllo in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 11:09
  4. Cofnięcie w rozwoju !
    By MajkelloKróllo in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 15:38
  5. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •