Strona 1 z 71 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 709

Wątek: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Było coś takiego na forum zanim umarło Kto ma jakieś pytania to niech wali w tym temacie Tak więc zacznę:
    1. Podczas oblężenia mojej wioski co turę ubywa mi wojska w środku :roll: skoro pisze że żarła starczy na 7 tur to chyba mi z głodu nie padają, no to co jest? tak powinno być? (tylko na poziomie very hard na medium tak nie miałem)
    2. Korupcja- przyczyny i jak zwalczyć/zmniejszyć, o ile to możliwe? Od czego zależy? Mając 30 prowincji płaciłem 15 tys denarów za samą korupcje :shock:
    3. Najbardziej denerwujące mnie. Kiedy klikam "koniec tury" automatycznie ubywa mi ze skarbca parę tysięcy denarów (zależnie od tego ile mam, ale zabiera większość). Przecież wszelkie przychody i wydatki są podliczane na początku każdej tury i powinno tylko dodać albo odjąć a zawsze najpierw znika mi te parę tysięcy. (np. mam 9 tys w skarbcu, naciskam 'koniec tury' i mi zabiera 8 tys, wszystkie nacje wykonują swój ruch i znowu moja kolej, przychodzi sprawozdanie i pisze że jestem 8 tys na plusie i znowu mam 9tys.) Także pytanie: za co ja płace?
    4. Zauważyłem dzisiaj, że w menu gdzie jest kampania, bitwa gracza itp pojawiła mi się opcja "Kampania: Prowincje". Skąd to się wzięło i jak to odblokowałem i co to jest? :shock:

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    1. W wypadku oblężeń zawsze ubywa ludzi, to normalne.
    2. Z tego co pamiętam, trzeba zainwestować w budynki do prawa.
    3. Utrzymanie armii? Wspomniana korupcja? Dochód jest doliczany pod koniec przeliczenia.
    4. Pewnie moda jakiegoś wgrałeś, albo coś. Pozostałość po zamiarach twórców, zapewne chcieli zrobić więcej niż jedną kampanię.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    1. Może i tak ale grając na medium/medium tego chyba nie było albo nie zauważyłem, bo gdy zacząłem od nowa vh/vh to mi się to rzuciło w oczy już po 10 min gry (btw. ale kompowi oczywiście podczas oblężenia wojska nie odejmuje bo zawsze ma pełny skład nawet po 6 turach oblężenia).
    2. ok thx
    3. Utrzymanie armii, korupcja i reszta jest podliczana na początku nowej tury a moje straty denarów polegają na tym że klikając "koniec tury" ubywa mi złota i ilość tego co mi zniknie jest zależna od tego ile mam, jak mam 2tys to strace 1,5tys a jak mam 10 tys to strace 8tys, a korupcja rośnie pomału i nie ma takich wachań także to nie może być to :|
    4. Nie wgrywałem żadnego moda, tylko ręcznie zmieniłem 'niegrywalne' nacje na grywalne i mi się to pojawiło, więc nie wiem :shock:

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Hmm. Może masz coś na autozarządzaniu? Przynajmniej na to wygląda.

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    ops: o tym nie pomyślałem ops: to komputer wydaje całą moją kasę na rozbudowe i werbunek ops:
    No to pierwsze 3 punkty rozwikłane tylko ta 'dodatkowa kampania' mnie dręczy jeszcze



    Jak mówiłem- zero modów zainstalowanych, czysty RTW: Antologia i tylko zmienione ręcznie nacje na grywalne. Nikt tego nie ma oprócz mnie :?: :!: :shock:

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Mówisz, że grzebałeś TYLKO w descr_strat.txt?

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    tak. tylko wedle opisu z forum dodanie nacji. Mam RTW tydzien dopiero także modami się jeszcze nie interesowałem

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Dobra, chyba wiem o co chodzi. Wykasuj zbędny folder (pewnie przypadkowo stworzyłeś) z data/world/maps/campaign. Powinny zostać tylko imperial_campaign i sons_of_mars.

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    hm okazało się że na wszelki wypadek sobie skopiowałem do tego folderu w którym ma być tylko imperial_campaign i sons_of_mars ten oryginalny descr_strat.txt i od tego mi się zrobiła ta 'dodatkowa kampania'. I tak dziwne przeniosłem i zniknęła

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    kolejne pytanko. tym razem bitwy morskie. Zauważyłem że jeżeli otoczę 1 statek przeciwnika z kilku stron moją flotą to w bitwie bierze udział tylko ten który wydał atak a jednostki posiłkowe chyba nie biorą udziału w bitwie :roll: w statystykach po bitwie oddział któremu wydałem rozkaz ataku ma ileś tam zabitych, ileś straconych a posiłkowe oddziały ZAWSZE "zabitych 0, straconych 0, uleczonych 0" czy to bug? To opłaca się z kilku stron statkami podjechać czy to nie ma sensu? bo niby szacunkowe szanse są większe to jednak te statki nie zadają żadnych obrażeń :|

Strona 1 z 71 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących graczy
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1783
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 21:59
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 14:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •