Strona 1 z 133 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1329

Wątek: Pytania początkujących

  1. #1
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pytania początkujących

    z tego co pamiętam to był taki temat, a ja mam wiele pytań, z którymi się borykam i bardzo proszę o odpowiedź.
    1. Jak zrobić zasadzkę?
    2. Co robi handlarz i gdzie się go umieszcza, w co klikać by zaczął pracować na zysk?
    3. Słyszałem, że da się uzupełnić oddziały, tylko co trzeba zrobić?


    --------
    Tutaj proszę pisać jedynie pytania dotyczące rozwoju budynków, jednostek, handlu itp. Sprawy techniczne są objaśnione w FAQ. Jeśli tam nie znajdziecie odpowiedzi, to wtedy zakładajcie temat w Podzamczu.
    Pozdrawiam,
    Maximus XI

  2. #2
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    1- Bierzesz swoją armię i idziesz nimi do lasu [moze byc lasek byle by byly drzewa ] Jak armia "przykucnie" na mapie to znaczy ,że jej nikt nie widzi i jak ktos tam wejdzie to jest zasadzka.

    2- Handlarz handluje Dobry, może zyskać nawet 1500 florenów. Bierzesz niego i kazesz isc na jakiś surowiec na mapie [kolo surowca pisze ile ten kupiec moze z niego brac na ture] i sobie on tam stoi i czerpie kase. Najlepiej wysylac go daleko, albo do kopalń zalezy gdzie, co i kim

    3- Jak oddzial "oberwie" to wrzuć go do prowincji w ktorej mozesz taki oddzial wyszkolic np. wracasz rozbita armia i wchodzisz do np. Krakowa to masz chyba 3 zakladni, buduj, rekrutuj...jak mozesz jakis oddzial uzupelnic to masz 4 zakładkę "doszkól" i tam co mozesz i za ile Pozdro

  3. #3
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    1- Bierzesz swoją armię i idziesz nimi do lasu [moze byc lasek byle by byly drzewa ] Jak armia "przykucnie" na mapie to znaczy ,że jej nikt nie widzi i jak ktos tam wejdzie to jest zasadzka.
    i wtedy jest regularna bitwa w nowym oknie, czy armia, która wchodzi w las znika? Często się zdarza, by armia wchodziła w las? Czy to się opłaca?

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    2- Handlarz handluje Dobry, może zyskać nawet 1500 florenów. Bierzesz niego i kazesz isc na jakiś surowiec na mapie [kolo surowca pisze ile ten kupiec moze z niego brac na ture] i sobie on tam stoi i czerpie kase. Najlepiej wysylac go daleko, albo do kopalń zalezy gdzie, co i kim
    yyyy, jak taki surowiec wygląda na mapie?

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    3- Jak oddzial "oberwie" to wrzuć go do prowincji w ktorej mozesz taki oddzial wyszkolic np. wracasz rozbita armia i wchodzisz do np. Krakowa to masz chyba 3 zakladni, buduj, rekrutuj...jak mozesz jakis oddzial uzupelnic to masz 4 zakładkę "doszkól" i tam co mozesz i za ile Pozdro
    no mam zakładkę uzupełnij, ale jest szara...no ale wszystko jasne dlaczego...

    i jeszcze pytania:
    Jak uczynić z biskupa kardynała? Czy można wybrać papieża Polaka, gdy będę miał dużo kardynałów? Czy taki papież "pozwala" na wojnę ze chrześcijanami?
    Jak otworzyć bramę obleganego miasta szpiegiem?

  4. #4
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: pytania początkujących

    1. -Biskup staje się automatycznie kardynałem i ty na to nie masz wpływu. Ale aby stał się kardynałem możesz np. go wysłać do pogańskiej prowincji, gdzie będzie nawracał niewiernych, zwalczaj nim heretyków i wiedźmy.
    - Możesz wybrać Polaka na papieża w drodze konklawe
    - Nie wiem bo raczej się nie spotkałem z tym że mój papiez mi pomagał
    2. Aby otworzyć brame szpiegiem musisz go mieć w obleganym mieście, a gdy bedziesz chciał przystąpić do szturmu to będziesz widział czy szpiegowi uda sie otworzyć bramy, czy nie. Zawsze w zwoju obcego miatsa, gdzie masz szpiega pisze na dole ile procent szans na otwarcie bram ma twój szpieg.

    yyyy, jak taki surowiec wygląda na mapie?
    ten surowiec wygląda normalnie, np. butelka wina to wino, złota sztabka to złoto, srebrna sztabka to żelazo, itp

    i wtedy jest regularna bitwa w nowym oknie, czy armia, która wchodzi w las znika? Często się zdarza, by armia wchodziła w las? Czy to się opłaca?
    wtedy jest regularna bitwa w lesie, dosyć często się zdarza że armia wchodzi w las.
    Jeżeli lubisz zasadzki to może ci się to opłacać, bo tamta armia nie ma mozliwosci rozstawiania się.
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  5. #5
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    1-no jak sobie idziesz kilkoma oddzialami i wpadniesz w zasadzkę np. rebeliantów to nie możesz się wycofać :/ Nie pamiętam jak to jest odwrotnie :/ Tak czy inaczej mozesz wybrac czy sam chcesz rozegrac bitwe, czy automatycznie.

    2-Jest masa surowcow! Nie jest trudno rozpoznać jedwab od trawy Wez se kupca i najeżdżaj myszką na to co ci wydaję dziwne bo nie wiem jak to wytlumaczyc.

    3-jest szara bo nie mozesz ich szkolic w tej prowincji, np. jak bys wsadzil dzialo do wsi

    4-To zależy ile ma pobożności, NAJLEPIEJ wysyłaj ich na tereny islamu np. turcja, maumurowie wtedy szybciej naroscie i bij heretyków

    5- Każdy chrześcijanin może być papieżem 3 Najleprzych kardynałow staje oto miano do boju Głosuj na kogo chcesz...najlepiej glosuj na tego kto wygra, papiez bedzie cie wtedy bardziej lubił. Mozna tez dawac kase za to ,zeby na ciebie glosowali.

    6-Żaden papież nie pozwoli bić swoich...ale to zalezy kto ile ma krzyzow i jak doszlo do wojny...jak ekskomunikują np. niemcow to jak ich bedziesz lał to będzie dobrze, nawet krucjate będziesz mógł zwołać na ich miasta.

    7-Wysyłasz szpiega do danej prowincji. Potem bedziesz mial tam napisane ile masz % szans na to ,że przy ataku szpiedzy otworzą bramy.

    Co do "naszego" papieża, to nie ma żadnej różnicy jakiej jest narodowosci, zachowuje się tak samo! Jest tylko różnica ,że masz wtedy max krzyzykow.

  6. #6
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Przemysł II
    1. -Biskup staje się automatycznie kardynałem i ty na to nie masz wpływu. Ale aby stał się kardynałem możesz np. go wysłać do pogańskiej prowincji, gdzie będzie nawracał niewiernych, zwalczaj nim heretyków i wiedźmy.
    czy może też zawierać pokój? i czy kardynał jak będzie nawracał to czy to coś jemu da?
    Czyli nie ma żadnych możliwości "wysyłania" próśb do papieża swojego?

    co do surowców to wszystko już jasne, sprawdziłem, działa, pytanie tylko czy za każdym razem mam zakładać rally point przy takim surowcu czy wystarczy, że obok surowca stanie sobie kupiec? Lub inaczej, czy dany kupiec może założyć tylko jeden punkt handlowy czy może sobie wędrować do woli? Czy punkt handlowy można zamienić w osadę?

    czy jest jakiś skrót jak w jedynce na popularność w prowincjach, ale tym razem chodzi mi o drogi i trakty handlowe?

    czy jest jakiś sposób by uchronić się przed szpiegami i zabójcami wroga, jak w jedynce budując wieże strażnicze?

    przy końcu rundy wyskakuje często event z propozycją mariażu, zawsze jest to dla mnie nieznana laska, nigdy nie wiem skąd pochodzi, etc. Wiecie jak to sprawdzić czy ma to jakieś znaczenie w grze, poza dziećmi?

    dzięki wielkie za wszystkie informacje, dzięki Wam gra staje się dla mnie bardziej przyjemna

  7. #7
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: pytania początkujących

    czy może też zawierać pokój? i czy kardynał jak będzie nawracał to czy to coś jemu da?
    Czyli nie ma żadnych możliwości "wysyłania" próśb do papieża swojego?
    nie można nim przedstawiać żadnych propozycji dyplomatycznych, od tego są dyplomaci
    pytanie tylko czy za każdym razem mam zakładać rally point przy takim surowcu czy wystarczy, że obok surowca stanie sobie kupiec?
    za każdym razem musisz takie coś robić, samo to, że stoi obok nic nie daje
    czy jest jakiś sposób by uchronić się przed szpiegami i zabójcami wroga, jak w jedynce budując wieże strażnicze?
    tak, buduj swoich szpiegów i zabójców w miastach, zamkach (trzymaj ich tam), a także możesz ich umieszczać w armiach.
    przy końcu rundy wyskakuje często event z propozycją mariażu, zawsze jest to dla mnie nieznana laska, nigdy nie wiem skąd pochodzi, etc. Wiecie jak to sprawdzić czy ma to jakieś znaczenie w grze, poza dziećmi?
    ma to duże znaczenie bo z tych małżenstw rodzą się dzieci, które mogą się stać twoimi generałami
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  8. #8
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    1- Dyplomację może zawierać tylko dyplomata lub księżniczka

    2-Papież nie jest przecież twoj a ,że jest twojej narodości np. Polska daje ci na początku max krzyżyków czyli papież cie kocha Jest taki jak inny, nie mozesz skladac zadnych prywatnych próśb. Może pograj sobie państwem papieskim

    3-Stajesz obok surowca kupcem. Potem musisz na niego najechac albo kliknac [jak bedzie pisac ile czerpie kasy, to znaczy ,ze jest ok]

    4- Kupcem mozesz chodzic gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nie wiem o co chodzi z tymi punktami handlowymi, ale jest taki trik ,ze mozesz na danym surowcu zalozyc fort gienkiem, to mozesz sobie wsadzic duzo kupcow i beda czerpac dobrego surowca duzo kasy.

    5- Mozesz dokladnie napisac co z tym eventem? Jest taki wyswietlany wtedy czy co?

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: pytania początkujących

    no to ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze

    jak sprawić żeby dana frakcja była nie śmiertelna lub żeby żadne podbite państwo nie ginęło?
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  10. #10
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Takiego czegoś nie da się zrobic...możesz im pomagac, albo dawac kase np. kodem, ale to glupie...raz frakcja przyzyje, raz nie.
    Edit:

    albo coś pogrzebać w plikach, co tam chcesz.

Strona 1 z 133 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:32
  4. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10
  5. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •