Strona 3 z 133 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1329

Wątek: Pytania początkujących

  1. #21
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    a czy da się jakoś pokombinować w plikach z dyplomacją, żeby powiedzmy poziom gry był vh, ale żeby dyplomacją dało się łagodzić konflikty, zawierać sojusze, etc.
    No i kolejna sprawa, która jeszcze nie sprawdzona w praktyce - jak zaoferuję pomoc w ataku jakiegoś państwa to czy dany kraj do tych 15rund czy iluś tam skorzysta z tego? I czy wygląda to tak, że ja idę razem z armią tego kraju, czy mogę zaatakować sobie z drugiej strony, moim zyskiem będą prowincje, etc.?

  2. #22
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Chyba w plikach nic nie zmienisz. Ta pomoc nie jest zupelnie tak...jak dasz w dyplomacji ,ze zaatakujesz np. niemcow to nie jest tak ,ze wybierasz sobie armie i dany kraj wybiera armie i idziecie...to jest raczej tak ,ze niemcy bija polakow, grasz wegrami to mozesz zaoferowac ta pomoc polaką np. zaatakujesz niemcow, za 3000 florenow, jak oni sie zgodzą ,a ty im nie pożesz to twoja reputacja spadnie jak nic...a mozesz atakowac jaka chcesz prowincje, to zalezy od ciebie. Ale potem nie miej pretensji ,że wziales np. kase od polaków, nie pomogles im ,a potem bedziesz wciskal komus 100k zeby zostal twoim wasalem, a oni się nie zgodza

  3. #23
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: pytania początkujących

    a czy da się jakoś pokombinować w plikach z dyplomacją, żeby powiedzmy poziom gry był vh, ale żeby dyplomacją dało się łagodzić konflikty, zawierać sojusze, etc.
    Są mody poprawiające dyplomację, musisz poszukać w Zbrojowni. Radziłbym spróbować sprawdzonej koncepcji, babranie się samemu w plikach może przysporzyć nieco trudności, zwłaszcza początkującym.

  4. #24
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    jak dasz w dyplomacji ,ze zaatakujesz np. niemcow to nie jest tak ,ze wybierasz sobie armie i dany kraj wybiera armie i idziecie...to jest raczej tak ,ze niemcy bija polakow, grasz wegrami to mozesz zaoferowac ta pomoc polaką np. zaatakujesz niemcow, za 3000 florenow, jak oni sie zgodzą ,a ty im nie pożesz to twoja reputacja spadnie jak nic...a mozesz atakowac jaka chcesz prowincje, to zalezy od ciebie.
    w polu dyplomacji są dwie opcje - zażądaj i zaproponuj.
    Gdy dam zażądaj ataku razem z krajem, z którym negocjuję to wyświetla się lista krajów, które można zaatakować. I vice versa. Gdy dam zażądaj ataku na kraj x to będzie opis "very demanding" gdy zaoferuję to jest "very generous". Tylko jak się to ma do rzeczywistości. Gdy kraj A nie ma wojny z krajem B a ja proponuje, że pomogę w ataku na kraj B i kraj A się zgadza to czy w praktyce zaatakuje ten kraj B w ciągu 15 tur, dla których obowiązuje nasze porozumienie?

    I jeszcze wyskoczyło mi takie zdarzenie, że wystarczyło bym na jedną turę nie doszedł z wojem i nie miał styku z wrogiem a już ogłoszono rozejm, trochę bezsens, bo komp też coś planował na mnie...

  5. #25
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    To nie jest zawsze tak samo...no ale co się dziwisz-masz wojne z Niemcami ktos by ci zaoferowal pomoc to bys przyjal, a jak ktos by prosil ,ze masz zaatakwoac np. danie to bys odmowil pewnie...tak samo komp

  6. #26
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pologne, Cracovie
    Postów
    877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Jak Ci taki system dyplomacji, prawda że niedoskonały to zrób lepszy, nie to nie jest takie proste

  7. #27
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    To nie jest zawsze tak samo...no ale co się dziwisz-masz wojne z Niemcami ktos by ci zaoferowal pomoc to bys przyjal, a jak ktos by prosil ,ze masz zaatakwoac np. danie to bys odmowil pewnie...tak samo komp
    rzecz w tym, że ja jestem Niemcami i operuje na linii sąsiad - sąsiad. Oferuję niektórym państwom, jak to Szwab, pozbycie się natrętnego i kuszącego sąsiada wspólnie, po połowie atakując z dwóch stron.

    Cytat Zamieszczone przez Abu Yusuf
    Jak Ci taki system dyplomacji, prawda że niedoskonały to zrób lepszy, nie to nie jest takie proste
    może jakieś wskazówki, podpowiedzi, możemy nawet wspólnie zrobić moda, choć nie umiem

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Witajcie !! Mam pytanie odnośnie gildii. Czy w mieście może być więcej niż jedna gildia I jak szybko gromadzić punkty niezbedne di ich budowy

  9. #29
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Sir SoniC
    Witajcie !! Mam pytanie odnośnie gildii. Czy w mieście może być więcej niż jedna gildia I jak szybko gromadzić punkty niezbedne di ich budowy
    Z tego co wiem ( a jeste ciemny w tym temacie) może być tylko jedna gildia w miescie. A z tymi punktami to sie nie znam Nie wiem czy takie punkty istnieja :?

  10. #30
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Krzyzak
    Cytat Zamieszczone przez Sir SoniC
    Witajcie !! Mam pytanie odnośnie gildii. Czy w mieście może być więcej niż jedna gildia I jak szybko gromadzić punkty niezbedne di ich budowy
    Z tego co wiem ( a jeste ciemny w tym temacie) może być tylko jedna gildia w miescie. A z tymi punktami to sie nie znam Nie wiem czy takie punkty istnieja :?
    Oczywiście istnieją punkty dla gildi, na starym forum był przyrost globalny i lokalny, poszukaj w grodzie albo tw center

Strona 3 z 133 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:32
  4. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10
  5. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •