Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 156

Wątek: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

  1. #1
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Grajac w Medieval II szmat czasu i zaliczajac wszystkie grywalne frakcje moge stwierdzic ze rozgrywka wczesniej czy pozniej przebiega wedlug jednego schematu:zniszcz ostatniego zywego wroga na mapie i zostan wladca absolutnym .To moge zdefiniowac jako Kampanie ekspansywna
    Kiedy nie ma juz przeciwko Nam zadnego liczacego sie nieprzyjaciela gra staje sie zwyczajnie nudna Tak wiec zaczalem szukac czegos nowego...Mody sa dobrym rozwiazaniem(Third Age rules :!: )lecz i w nich dochodzi w koncu do naszej dominacji
    Postanowilem wiec odkurzyc Medka i rozpoczac cos nowego :!: Wybralem trzy(dla mnie)najciekawsze frakcje:Hiszpanie,Turcje oraz Polske i zaczalem nimi calkiem nowa gre.
    Otoz ograniczylem sie do utrzymania prowincji startowych i przejecia historycznie im naleznych ziem ...reszta owczesnego Swiata zuplenie mnie nie obchodzi .Rozbudowywuje swoje osady,utrzymuje kontakty dyplomatyczne z innymi krolestwami i generalnie interesuje mnie tylko i wylacznie moje wlasne podworko .Nie prowadze wojen jako agresor lecz staram sie bronic swych ziem.Jezeli jakis sojusznik poprosi o pomoc militarna pedze z odsiecza...wtedy zdobywam wroga osade,zniszcze co sie da w niej zniszczyc a ludnosc sprzedaje w niewole lecz jej nie zajmuje i pozostawiam wlasnemu losowi To wlasnie jest definicja Kampani Terytorialnej :!:
    Musze powiedziec ze dzieki temu rozgrywka stala sie bardziej ciekawsza i nieprzewidywalna a przez to wciagajaca :!:
    Ciekawia mnie Wasze uwagi odnosnie takiego sposobu prowadzenia gry w Medieval II


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Sposób wydaje mi się fajny, ale dla tych którzy już kilkakrotnie przeszli grę.
    Reszta nie będzie się dobrze bawić.

    Poza tym nie każdą frakcja się tak da - spróbuj nie podbijać nic jako Mongołowie w Stainless Steel 6.1
    Sam osobiście lubię kampanie ekpsansywne takie jak właśnie Mongołowie w SS, czy też Wandalów, Hunów albo innych barbarzyńców w Barbarian Invasion.
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  3. #3
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Fajny wariant, choć na vh/vh nieco upierdliwy (notoryczne napady sąsiadów). Dla większej atrakcji można uruchomić hot seat i grać dwoma, trzema nacjami odległymi od siebie. Przy okazji wychodzi, że dyplomacja wcale nie jest taka beznadziejna jak chce większość, tylko trzeba operować minimum 10k w negocjacjach 8-)

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Białołęka
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Ja gram w podobny sposób od początku w M2TW. Przed rozpoczęciem ustalam sobie granice swojego państewka a potem miasta w sąsiednich prowincja podbijam, plądruję, niszczę zabudowania i porzucam. W ten sposób powstaje pas ziemi niczyjej przy moich granicach. Jak którykolwiek przeciwnik podejdzie i zajmie takie miasto to wysyłam graniczny garnizon i ponownie podbijam, grabię, niszczę i porzucam Dzięki temu moje ziemie w spokoju mogę rozwijać
    "Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."
    Motto na sztandarze Takeda Shingen

  5. #5
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Cytat Zamieszczone przez roman zabawa
    Fajny wariant, choć na vh/vh nieco upierdliwy (notoryczne napady sąsiadów). Dla większej atrakcji można uruchomić hot seat i grać dwoma, trzema nacjami odległymi od siebie. Przy okazji wychodzi, że dyplomacja wcale nie jest taka beznadziejna jak chce większość, tylko trzeba operować minimum 10k w negocjacjach 8-)
    co to jest 10k?
    i o dyplomację chodzi Ci w modzie czy w medku głównym?
    generalnie znacie jakiś mod z poszerzoną dyplomacją, nawet na rzecz mniejszej ilości wojen, etc.?


    co do ekspansji to dziś nad tym myślałem...
    ale zawsze mnie skorci by jak już coś zajmuje, bo sąsiad napadnie czy co to żeby zatrzymać to co się ma...
    ponadto jest pewna adrenalina, gdy nagle Polską zdobywasz Jerozolimę i walczysz przeciwko wielbłądom.
    Także medek musiałby być o wiele trudniejszy, wojny musiałyby być droższe, a i tak by brakowało jeszcze jakiegoś podkolorowania by kampania terytorialna była ciekawa dla gracza, który pierwszy raz w tę grę się bawi.

  6. #6
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Ja bym chyba nie wytrzymał tym waszym sposobem Obok puste miasta, a ja mam siedziec i budować budynki po 10k? Niech żyje total war :!: Dziwne, ale zawsze mam ,że nawet małe terytorialnie frakcje mają kupe woja :] Więc lubie bawić się w podboje świata, bo zawsze coś dzieje, czekam na każda ture Na początku sie wszystkim podlizywać, w tym papie ,a potem kill all

  7. #7
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    co to jest 10k?
    No więc skoro dla Ciebie to jest malutko to nie rozumiem dalszego problemu (zmniejszenie liczby wojen)... Zwykła dyplomacja w podstawce wystarczy.

  8. #8
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Pamietam ze "shepard"(sorki jezeli z bledem ) tak samo pogrywal Mediolanem oraz Hiszpania.Mial zachowane wszystkie :!: frakcje i uczynil swymi wasalami niemal polowe panstw,ktore trzymal w szachu sojuszami...szacuneczek :!:
    Jezeli dojde do tego samego poziomu(o ile male oczka dadza mi na to czas) podziele sie z Wami screenami oraz uwagami jak to uczynic.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #9
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Po co się tam męczyć Małe i słabe państwa muszą być niszczone Takie są prawa natury

  10. #10
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Cytat Zamieszczone przez roman zabawa
    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    co to jest 10k?
    No więc skoro dla Ciebie to jest malutko to nie rozumiem dalszego problemu (zmniejszenie liczby wojen)... Zwykła dyplomacja w podstawce wystarczy.
    widzę, że źle zadałem pytanie. Ile to jest 10k?
    10000 florenów, o to chodzi?
    Zapytałem, bo nie znam tego skrótu 10(k)... co to jest to k...

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NTW III - Kampania SP
    By Salvo in forum Napoleonic: Total War III (NTW3)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 09:47
  2. Kampania MP
    By Cirmius in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 15:57
  3. Kampania- AI
    By Piter in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 11:24
  4. Kampania
    By KACPER9786 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 20:06
  5. Kampania USA
    By Kubix in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •