Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 156

Wątek: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

  1. #11
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Racja, napisałem machinalnie. Tak jest, k = 1000. Przy przyroście rzędu minimum 20k na turę możesz wynegocjować bardzo wiele, a komp i uszanuje i zachowa się rozsądnie. Choć w przypadku sojuszu lepiej wymienić się zgodą na przemarsze, żeby potknięcie się o port nie stało się końcem aliansu.

    Oczywiście większość graczy pakuje taką kasę w armię (słusznie, bo najefektywniejsze) i tą armią rozjeżdża kolejne frakcje. Przy wielkim wojsku przychód co turę to już tylko kilka k, więc nie dziwmy się, że na propozycję rozejmu za cenę kilku kuszników najemnych komputerowy oponent puka się w czoło. Problem nie tkwi w dyplomacji, a w opłacalności poszczególnych działań 8-)

    Dlatego jak ktoś chce większej dyplomacji, brać udział w odległych wojnach jako sojusznik, decydować, które państwo jak ma wyglądać to kampania terytorialna jest dla niego najlepszym rozwiązaniem.

  2. #12
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Białołęka
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Cytat Zamieszczone przez roman zabawa
    Choć w przypadku sojuszu lepiej wymienić się zgodą na przemarsze, żeby potknięcie się o port nie stało się końcem aliansu.
    to "potknięcie o port" oznacza że jak nie mam z kompem podpisanego prawa przemarszu, to jak jego przepływający statek natrafi na mój port to automatycznie zacznie go blokować? :?
    "Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."
    Motto na sztandarze Takeda Shingen

  3. #13
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Niekoniecznie ...wystarczy nawet ze neutralna jednostka podczas przemarszu wejdzie na port i juz nie bedzie ona neutralna :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #14
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    ups...to dlatego mnie atakowali sojusznicy...a ja myslalem ,ze zdradzili i ich zabilem

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wejherowo
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Nie wiem jak Was, ale mnie kręci małe państwo i rozbudowa jego infrastruktury Ew. potem jakaś jazda, niestety nie ma czegoś takiego jak "długi pokój" w tej grze. Jak idzie za dobrze, zawsze ktoś cię zaatakuje w plecy

    "Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości."

    John Fitzgerald Kennedy

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Już się bawiłem tak i i nic z tego nie wyszło ,zawsze każdy z sąsiadów a nawet dalekie frakcje atakowały mnie. Np. gdy grałem Francją, Cesarstwo i Anglia na siłę prowadziły ekspansje i po pewnym czasie Maurowie do mnie wpadli i zarządali ode mnie bym został wasalem, no cóż odrazu zablokowali mi Marsylię i wyładowali wojska w sile 1k cofnołem sejwa i ku mojemu zdziwieniu zostałem wasalem zarazem wyłudzając za to od nich 12k golda

  7. #17
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    W modzie Third Age grając Gondorem jesteśmy skazani na kampanię terytorialną - przynajmniej na pewnych odcinkach mapy i na określonym poziomie trudności. Gram w kampanii na very hard - Mordor rzuca jedną armię za drugą,nazgule sie odradzają (submod) i przemieszczam się rzadko kiedy o jedno miasto na 10 tur. W podstawce też tak miałem próbując Polską zniszczyć Święte Cesarstwo Rzymskie - mieli taką potęgę,że wkrótce to ja musiałem zejść do obrony. Nie zalecam tej kampanii początkującym graczom - mogą się szybko zniechęcić do gry. A dla starszych graczy - zawsze jakiś ciekawy,nowy sposób prowadzenia gry.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  8. #18
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    A widzicie Grając na samym Retroficie + moim drobnym ręcznym modziku, zmieniłem ustawienia zysków z handlu i kopalni. Genialnie się sprawdza Kampania terytorialna Grając Cesarstwem Niemieckim, zajmuję parę rebelianckich miasteczek (Hamburg, Praga, Magdeburg, Florencja) i prowadzę sobie rozbudowę ekonomiczną Dzięki odpowiednim zyskom jestem w stanie utrzymać duże garnizony, jednocześnie prowadząc zaawansowaną dyplomację (garnizony na wypadek obrony i do wzrostu potęgi militarnej [szacunek innych państw], ekonomia dla możliwości dyplomacyjnych). Gra się ciekawie, "kierując" innymi państwami Polecam


  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Cześć
    Jestem ,,świeży'' i dopiero zamierzam rozpocząć moja przygodę z Medieval 2. Muszę powiedzieć że mnie też dużo bardziej pociąga kampania terytorialna , ograniczenie się do historycznych granic Polski , rozbudowa gospodarki i ewentualne walki obronne. I w zwiazku z tym mam pytanie :
    1. Co i gdzie pozmieniać w ustawieniach w plikach dla gołego Med 2 + patch 1.2 aby komputer był mniej agresywny , podpisywał pokoje , nie zrywał sojuszy itp.
    2. Czy istnieje jakiś mod w którym to zostało sensownie ustawione?

    Z góry dzieki za odpowiedz
    Pozdrawiam

  10. #20
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kampania ekspansywna czy terytorialna?

    Na poziomie poniżej najwyższego gra jest taka sielankowa, że nie ma po co grać, natomiast na najwyższym gra łatwa jest już tylko przyjmując strategię ciągłej ekspansji. Dużo bardziej opłacalne jest wystawienie 3 armii ofensywnych i atak w każdym kierunku, niż trzymanie tych oddziałów w zamkach na granicy, gdzie i tak wróg może je zdobywać jeden po drugim. Niestety problem w tkwi w tym, że kampania na podbój całej mapy, to jest fajna pierwsza, druga, potem nuda i nadchodzi ochota na trzymanie historycznych granic, zajęcie kilku granicznych obszarów i wielka wyprawa do Ziemi Świętej, bycie dobrym sługą Kościoła itp. Tylko jak? Zagrałem Francją, zająłem dzisiejsze terytorium tegoż kraju i już zbierałem się do wielkiej królewskiej krucjaty. No i nici. 2 tury i Angole zaatakowali Antwerpię, Niemcy Metz, a Sycylia Marsylię. Nie wspominając o Maurach dobijających się do Tuluzy. Wniosek z tego taki, że gra nieekspansywna Francją może mieć miejsce, ale tylko jeśli masz cierpliwość odpychać wrogów od wszystkich zamków po kolei. Taka gra jest do bani. Spróbowałem Sycylią i było już lepiej, zdobyłem Ziemię Świętą, ale chyba jakieś państwo by się pochlastało jakby mi nie zrobiło desantu na moje początkowe ziemie, wszyscy się pchali, no i szybko zostałem z samymi terenami na Bliskim Wschodzie.

    Mam pytanie do tych, co robią protektoraty. Taki protektorat na pewno nas nie zaatakuje? Coś sam podbija? Uzależnienie od siebie wszystkich państw w Europie może być jakimś sposobem na wprowadzenie porządku.

    I drugie pytanie. Może Anglia albo Szkocja? Na vh/vh mają desanty na Wyspy Brytyjskie, czy są bezpieczni, sielanka?
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NTW III - Kampania SP
    By Salvo in forum Napoleonic: Total War III (NTW3)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 09:47
  2. Kampania MP
    By Cirmius in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 15:57
  3. Kampania- AI
    By Piter in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 11:24
  4. Kampania
    By KACPER9786 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 20:06
  5. Kampania USA
    By Kubix in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •