Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97

Wątek: Reforma KO

  1. #21
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Reforma KO

    Już lepiej byłoby zmniejszenie zadowolenia w miastach co w tym modzie jest wręcz absurdalne (np. na najwyższych podatkach dalej jest circa 165% a często i tak nie schodzi poniżej 115%).
    Prosty przykład dlaczego to za mało. Grając np. Polską po podbiciu Wiednia i splądrowaniu osady, zadowolenie mieszkańców miasta będzie większe niż w naszej stolicy Krakowie, tylko dlatego że jest tam mniej mieszkańców. Wprowadzenie większych kar za odległość od stolicy zastępuje nam nieco brak statusu osady okupowanej i przynależności narodowościowych.

    Ten pomysł kompletnie mi się nie podoba, i tak jak wcześniej kilka osób wspomniało że prowadzenie polityki kolonialnej byłaby bez sensu np. w przypadku Wenecji.
    Odległe prowincję nadal będzie opłacało się podbijać, lecz będą przynosiły różne zyski zależne od kraju, który nią włada. Pewna reguła, głosząca że im więcej ma się prowincji tym łatwiej, nie będzie się już potwierdzać. Dla państw prowincje będą miały różne znaczenia, taki Cypr więcej zysków przyniesie Egiptowi a niżeli Wenecji, jednak Wenecji opłaci się go zdobyć by tych zysków Egipt nie miał ;]

  2. #22
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Reforma KO

    Nie pisałem, że to wystarczy, ale że aktualny poziom jest za wysoki, a wcale nie mam tu na myśli jego poziomu po wybiciu lub splądrowaniu miasta. Odległośc od stolicy tego nie zniweluje, bo nie w tym jest problem.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Reforma KO

    ej a co powiecie by zrobić żeglowne rzeki?
    Ciekawie by było Tylko trzeba by też usunąć statki najemne, bo byłby to zbyt łatwy sposób mijania fortów.
    viewtopic.php?f=249&t=5849
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Reforma KO

    Mało mi się widzi, żeby wielkie floty płynęły rzeką, chyba że jakieś konkretne statki(te wikingów potrafiły ). I te porty i wszystko hm, trochę dziwnie by to wyglądało i to nie byłoby zbyt rozsądne, aby zarobki z tego były takie jak przy morzu. Do tego mogłoby nieco pogorszyć balans? Bo prawie wszystko mogłoby wybudować port i czerpać z tego masę kasy, chyba że tego akurat nie dodawać.

  5. #25
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Reforma KO

    A jakieś uwagi dotyczące gór, wąwozów, rzek? Ludzie, przecież w to gracie. Na różnych frontach.

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Reforma KO

    Może w Pirenejach zrobić tylko jedno przejście wąwozem, a przejście brzegami zamknąć górami, ponieważ jeśli z Francji chciano się dostać do Iberii to albo się szło przez te ów wąwóz lub ew. statkami


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  7. #27
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Reforma KO

    Tu miałem ogólnie taki pomysł, aby Pampeluna (zdegradowana do drewnianego zamku) trafiła do Kastylii, aby zarówno ona jak i Aragonia graniczyły z Francją. Obecnie Kastylia ma tylko dwóch sąsiadów. Aragonia zaś dostałaby coś między Saragossą i Toledo oraz mocny zamek w Walencji lub na Balearach. Nie wiem co jeszcze można zrobić, aby przesunąć jej ciężar na wschód. Może dodatkowe miasto do podbicia na Sardynii? Ale wtedy większa Sycylia będzie wyglądała dziwnie tylko z jednym. Wtedy jedno przejście przez Pireneje to będzie za mało.

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Reforma KO

    Raczej nie dawałbym jakiegoś mocnego zamku na Balearach bo one są zawsze punktem rywalizacji pomiędzy frakcjami zachodniego basenu morza śródziemnego, proponuję dać ten zamek gdzieś indziej, oraz dać jakieś miasto albo gród za wschód od Barcelony, ponieważ Barcelona leży bardzo wysunięta przez co jest łatwym celem w przeciwieństwie do innych stolic innych frakcji.


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Reforma KO

    Cytat Zamieszczone przez Avasil
    Mało mi się widzi, żeby wielkie floty płynęły rzeką, chyba że jakieś konkretne statki(te wikingów potrafiły ). I te porty i wszystko hm, trochę dziwnie by to wyglądało i to nie byłoby zbyt rozsądne, aby zarobki z tego były takie jak przy morzu. Do tego mogłoby nieco pogorszyć balans? Bo prawie wszystko mogłoby wybudować port i czerpać z tego masę kasy, chyba że tego akurat nie dodawać.
    Jak można zrobić, by zachować balans?
    *co najwyżej 1 żeglowna rzeka na kraj, płynąca przez stolicę (np. Wisła, która płynie na około Krakowa)
    *kraje bezpośrednio przy morzu (tzn. takie jak Aragonia czy Sycylia) nie będą miały żeglownej rzeki.
    *porty do rzeki miałaby tylko stolica i 1/2 miasta koło niej (wtedy by zająć stolicę, trzeba albo wypłynąć od strony morza w rzekę z armią, albo zająć miasto posiadające port przy rzece, a małemu państewku do obrony wystarczyłaby flota, zamiast armii).

    Niech się może jakiś moder wypowie, czy by to miało sens, bo myślę, że urozmaiciło by to rozgrywkę i nie tylko Wenecja miałaby stolicę trudną do zdobycia.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  10. #30
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Reforma KO

    zapomnij z tymi rzekami za dużo by było wykorzystywania buga z wysiadaniem, podplywasz np do środka Polski 3 statkami z armiami i w kolejnej masz oblężone wszystkie miasta polskie
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. M2TW v2 - reforma KO
    By Andzia in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 14:32
  2. Reforma systemu emerytalnego
    By Napoleon7 in forum Agora
    Odpowiedzi: 209
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •