Strona 2 z 236 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2352

Wątek: DYSKUSJA OGÓLNA o Bellum Crucis 6.1 + Patch 6.2

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Hm. W moim poprzednim poście wymieniając polskie prowincje -pominąłem Pomorze Zachodnie czyli prowincję Szczecin. Na początku mamy Kraków, Gniezno, Płock i Wrocław, Pomorze Gdańskie i Zachodnie oraz Halicz musimy zdobyć na buntownikach 8-) . Każda stolica w danym Państwie ma często nawet kilka historycznych budynków, w Krakowie jest np. Wawel (daje m.in. bonusy do morale szkolonych tam oddziałów, ale nie tylko . Dają one rożne bonusy; w zależności od miasta i rodzaju budynku oczywiście. Super patent jak dla mnie.
    A zakony rycerskie w Królestwie Jerozolimy to po prostu rewelacja. Muszę przyznać, że Włosi naprawdę odrobili lekcję z historii. Poszczególne zakony są przypisane do danego miasta, są trzy poziomy budynków zakonnych (po zbudowaniu pierwszego możemy rekrutować włóczników z danego zakonu np.włóczników templariuszy, joannitow, i dwóch innych, po zbudowaniu drugiego poziomu mozna rekrutowac spieszonych rycerzy danego zakonu, trzeci i najwyższy poziom pozwala rekrutować konnicę danego zakonu, piesi templariusze walczą np. dwuręcznymi mieczami; nieźle sie prezentują, mają wg mnie lepsze tekstury niz Templar Zweihander z SS RR RC 6.2 Siedziby zakonów rycerskich w Ziemi Świętej są zgodne z historią. Im dłużej gram w tego moda tym bardziej mi się podoba. Teraz kilka uwag technicznych, twórcy wyłączyli autosave, czyli trzeba robić częsty samodzielny zapis. Gruzja też jest super, ale tu Broken Crescent ma nieco lepsze jednostki, ale Broken Crescent o ile chodzi o tekstury to mistrzostwo świata jak dla mnie.
    Błyskawiczne podboje nie sa takie proste, za każdą naszą armię w polu płacimy 600 bizantów na turę a za każdą oblegajacą armię 2000 bizantów na każdą turę oblężenia. A na początku to sporo kasy (właśnie tu walutą są bizanty, we wczesnym średniowieczu dominująca waluta w wymianie handlowej, kolejny plus dla moda. AI rozwija infrastrukturę swoich prowincji a nie tylko rekrutuje wojsko na potęgę jak w wielu innych modach. W Bellum Crucis 6.1 im więcej mamy prowincji tym większą mamy "karę" do naszych dochodów (co jest dość realistyczne, duże państwo to duże koszty administarcyjne itp W praktyce kara zaczyna obowiązywać od momentu jak mamy ponad 14 prowincji). Pozdrawiam wszystkich.

  2. #12
    Gość

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Szlachetny Aravenie zerknij na PW- prywatne wiadomości

  3. #13
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Witaj Eutychesie. Odpisałem Ci na PW; mam nadzieję, że doszło, o ile coś nie poplątałem z wysyłką wiadomości.
    Generalnie Panowie i Panie, po jakimś tygodniu intensywnego grania w mod Bellum Crucis 6.1 stwierdzam, że jest to moim zdaniem najbardziej niedoceniany mod na tym forum. Spróbujcie zagrac naprawdę warto, przerażanie się tym, że to mod po włosku jest bez sensu. Ja osobiście miałem w szkole tylko rosyjski i francuski. Angielskiego uczyłem się pół roku i niewiele kumam a włoskiego wcale. I nie przeszkadza mi to z powodzeniem grać juz kilka lat w różne anglojęzyczne mody. Teraz nie kumajac włoskiego gram w Bellum Crucis 6.1 i daje radę. Naprawdę warto mod jest zgodny z historią, ja diabelnie dużo czytam z Historii średniowiecza (tak polskiej jak i powszechnej) i wiem co piszę - jak na grę to jest super historyczny. Ale najważniejsze jest to, że jest bardzo grywalny, stabilny, piękny graficznie. Ma masę nowych całkowicie oryginalnych budynków oraz jednostek. AI jak na komputer to miodzio. Ja teraz używam AI z Bellum Crucis 6.1 w modzie SS RR RC 6.2 od Point Blanka - zmodyfikowałem nieco descr faction standing z Bellum Crucis by prawidlowo działało w SS RR RC 6.2 i mam całkiem inną jakość na mapie kampanii; ale to tylko drobna dygresja.
    Ja gram w Medieval II od daty powstania i stwierdzam, że to najlepszy mod w jaki grałem, a włoski to żadna przeszkoda. Nikogo nie zmuszam, sam bez większego przekonania sięgnąłem po tego moda zachęcony postami Eytychesa i się bardzo pozytywnie zdziwiłem. Aktualnie gram Polską walczę z Nowogrodem, Rusią Suzdalsko-Włodzimierską, a ostatnio uderzyli na mnie Węgrzy (łamiąc sojusz), walcząc na 3 fronty oddałem Wilno mojemu sojusznikowi tj. Danii co spowodowało, że Dania zaczęła walczyć z Nowogrodem odciążając mnie nieco... Czasami nie ma wyboru; by przetrwać, trzeba za pokój lub dla odciążenia oddać własną prowincję. Bardzo realistyczne... (trzeba być "lisem i lwem..." jak pisał Machiavelli, hm jak się nie da być lwem to trzeba być czasem lisem Pozdrawiam i oświadczam, że nikt mi mie płaci za reklamowanie Bellum Crucis 6.1 , robię to z własnej nieprzymuszonej woli. Pozdrawiam Wszystkich i instalujcie tego moda. WARTO

  4. #14
    Ensis
    Gość

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Araven i Eutyches zachęciliście mnie, pobieram

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Mogłby ktos wrzucic screena z obszarem ziem ruskich i z obszarem Połwyspu Iberyjskiego

  6. #16
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Witam. Screeny powinien wkrótce zamieścić Szanowny Eytyches, przesłałem mu co nieco do selekcji z prośbą o zamiesczenie - Ja nie mam odpowiedniego oprogramowania . Ziemie ruskie też zrobiłem w kilku screenach. Plus kilka z bitwy Polska vs Nowogród Wielki. Teraz czas na robienie obiadu. Życie wzywa (raczej żołądek )

  7. #17
    Ensis
    Gość

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Trochę screenów:
    [spoiler:1mmr0d1t]

















    [/spoiler:1mmr0d1t]

  8. #18
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    O widzę, że Pan Moderator zainstalował moda, zgodnie z porannym postanowieniem . Jestem ciekaw jak tam kampania przebiega o ile można spytać i jak wrażenia z rozgrywki? Mam nadzieję, ze było warto... Ja tam jestem zagorzałym fanem tego moda i tak mi zostanie chyba Co do zasad rozgrywki i założeń twórców moda, dużo sie można dowiedzieć z anglojezycznej "Instrukcji" do Bellum Crucis 6.1, link w pierwszym poście Eutychesa w tym temacie, resztę można sobie doczytać z campaign script i export descr buildings oraz innych plików tekstowych moda. Mam nadzieję, że temat będzie się rozwijał i pojawią się opinie Innych grających w tego moda. Pozdrawiam.

  9. #19
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    A czy ktoś mógłby wrzucić parę screenów odnośnie Bizancjum? Albo chociaż jeden, z planszy wyboru jednostek przed bitwą
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  10. #20
    Gość

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Witam. Screeny powinien wkrótce zamieścić Szanowny Eytyches, przesłałem mu co nieco do selekcji z prośbą o zamiesczenie - Ja nie mam odpowiedniego oprogramowania . Ziemie ruskie też zrobiłem w kilku screenach. Plus kilka z bitwy Polska vs Nowogród Wielki. Teraz czas na robienie obiadu. Życie wzywa (raczej żołądek )
    Eutyches Teraz miałem chwilę, praktycznie wszystkie są....Miłego przeglądania...
    [spoiler:1l9shq57]

















    [/spoiler:1l9shq57]

Strona 2 z 236 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. Bellum Crucis - Błąd
    By Skierus in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 10:34
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •