Hiszpania jest jedyną "ucywilizowaną" grywalną frakcją w dodatku American.Większość graczy,którzy korzystają z tego dodatku gra właśnie tą nacją,dlatego też pozwoliłem sobie założyć wątek,w którym będą prowadzone dyskusje na temat gry Hiszpanią.

Moim zdaniem,podboje Hiszpanów powinny być prowadzone wzdłuż wybrzeża,bowiem osady w głębi lądu mają ograniczony przyrost ludności,z czego wynika ich wolny rozwój.W większości armia hiszpańska powinna się składać z łatwych w utrzymaniu tubylczych najemników oraz doborowej konnicy,a dokładnie Konkwistadorów(hiszp.Zdobywcy).Nie powinno się toczyć wojny z wieloma ludami ameryki,bowiem może to spowodować utratę wielu koloni.Ja osobiście za wroga mam Azteków,a za sprzymierzeńców Majów i Tlaxcalan.

Szybkie podboje uniemożliwiają prowadzenie stabilnej gospodarki,więc żeby Hiszpania mogła dobrze zarabiać powinna czerpać zyski z handlu z Indianami,a przede wszystkim tytoniem i czokoladą.Jest jeden surowiec,gdzie występuje tylko w jednej prowincji,który jest niezwykle cenny dla kolonistów(sam wyciągnąłem z niego ponad 3000).A o to wskazówka,gdzie go można znaleźć ---> http://img141.imageshack.us/i/amer.png/.

Teraz wy podzielcie się swoim doświadczeniem w grze