Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: SCREENY z Medieval Total War

  1. #11
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    Panowie, widzę, że nijak nie wrzucacie żadnych screenów, to znowu ja wrzucę - myślę, że tu tez nie chodzi o to by się chwalić nadzwyczajnymi osiągami tylko dzielić się radością z gry
    moje sukcesy Polską (a jak) przeciwko Bizancjum:
    Austria 1150 (oni zaatakowali mnie)

    Węgry 1152 (tym razem ja odpłacam pięknym za nadobne)

    Chorwacja 1154 (to już wyłapywanie jeńców)

    wniosek: Bizancjum w modzie XL jest to mały deszcz z dużej chmury, jak zwykle pełne chorągwie w każdej prowincji, ale tym razem cienkiej piechoty, wojowników słowiańskich, łuczników i od biedy 1-2 jednostkami jazdy plus ze 3-4 włóczników,straży wareskiej...
    jestem naprawdę rozczarowany, bo liczyłem wytracić nadmierne wojsko, a tu zonk

  2. #12
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    Obecnie moja Polska po rewolucji zajmuje ziemie bliskiego wschodu.

    Poza tym trochę odechciało mi się grać przez okropnie trudne (a raczej nierealistyczne) bitwy. Czy tylko ja tak mam, że cała armia piechoty złożonej z włóczników zostaje rozbita przez 3 oddziały Mameluków? :shock:
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  3. #13
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    zależy jakich Mameluków, jazda jakaś Gulamowie? na podstawce włócznicy faktycznie nie istnieją, polecam w takim razie mod XL, choć też ma swoje wady, aczkolwiek tam włócznicy rozprawiają się się z kawalerią, dość, dość...
    inna sprawa, że może miałeś morale słabe, słabego generała, atakowałeś pod górę, zaatakowano Ci włóczników od tyłu, nie miałeś 3 rzędów w formacji lub została ona złamana?

  4. #14
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    Wzgórze, z 3 oddziały generalskie, kilka ciężkiej jazdy. Z przodu spieszone rycerstwo i - w zdecydowanej większości właśnie - włócznicy, rzędów na pewno więcej niż 5. Szarżują mamelukowie, myślę - super, pozbawię ich jazdy, bo ich piechota była daleko. Wjechali we włóczników, otoczyłem ich od tyłu jazdą, a tu moja armia w odwrót. Te bitwy na eksperckim są niewykonalne...
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  5. #15
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    Cytat Zamieszczone przez mateuszkl
    Wzgórze, z 3 oddziały generalskie, kilka ciężkiej jazdy. Z przodu spieszone rycerstwo i - w zdecydowanej większości właśnie - włócznicy, rzędów na pewno więcej niż 5. Szarżują mamelukowie, myślę - super, pozbawię ich jazdy, bo ich piechota była daleko. Wjechali we włóczników, otoczyłem ich od tyłu jazdą, a tu moja armia w odwrót. Te bitwy na eksperckim są niewykonalne...
    nie jest dla mnie jasne kto miał co, ale jeśli Ty byłeś na wzgórzu to koniecznie włócznicy zrób szarżę na "koństwo" wroga. Prawda jest taka, że ja konnicą zawsze nie boję się piechoty, to raz, gdybym miał samą piechotę to udałbym się na wzgórze i czekałbym aż zaczną się wspinać - wtedy szarże, no ale rozumiem, że tak zrobiłeś - wynika z tego, że morale Twojego generała czy tam gwiazdki były niskie w stosunku do tego co miał generał wroga. Plus jednostki męstwa...aaa no i to, że ci uciekają żołnierze to nic, daj im pobiec trochę, zajmij jazdą jazdę i jak tylko piechota się ogarnie to sru na wroga. Czasem pomaga.
    Ps. Ja zawsze inwestuję tylko w elitarne wojsko, drwale, włócznicy na podstawce, nawet feudalni rycerze (chodzi mi o feudal at arms) są dla mnie ciency, dopiero chivalric at arms mają jakaś godność. I zasada numer one - wpierw zabij generała. Nie zawsze się udaje, ale warto.

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    Warto też ustawić opcję dla włóczników "atakuj bez rozkazu" i jak jesteś na górce, to atakuj pierwszy. "Utrzymaj formację" daję tylko wtedy, gdy to ja wspinam się na górkę i akurat spada na nich szarża kawalerii. W XL3.0 piechota zakonna wytrzymała szarżę z górki gwardii gulamskiej bez specjalnych strat (góra 3 ludzi).

  7. #17
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    nie chce nic mówić, ale w modzie XL 3.0 Królestwo Jerozolimskie rozwala wszystkich takimi jednostkami właśnie jak piechota zakonna...Mongoł wymięka i skłania się ku klęczkom...

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    panie Dunkel, dałeś ciała z tą armią mongolską na 36 tys luda.
    by to rozgromić, wystarczy 3-5 tys wojska!
    owszem, bitwa jest nieznośnie długa, dlatego zabija się pierwsze 15 tys wojska, a potem wchodzi do lasu i czeka aż czas minie.

    a ty nie masz tam żadnej istotnej jednostki - najważniejsi to arbelasci za tarczą płytową, ich ładujesz minimum z 8-10 szt i potem w posiłkach co druga jednostkę (ile ci się chce). armia stoi w dobrym miejscu, a strzelców oddzielasz dobrymi pancernymi włócznikami. na skrzydłach i najlepiej w krzakach parę oddziałów halabardników (najlepiej szwajcarów) i z 4 jednostki kawalerii.

    czekasz aż mongoł podejdzie i kasujesz ostrzałem (nieautomatyczny) konnych łuczników i ciężką konnice. oczywiście pierwsza salwą kasujesz mu generała - ale on przeważnie wycofuje się na samym początku. konnica nie ma prawa przebić muru pik, a jeśli niewiele brakuje, pomagasz halabardami i konnica swoją.

    potem, gdy jego wojsko ucieka a zostali tylko łucznicy - wybijasz ich własną kawalerią - gonisz tak daleko, aż zobaczysz ciężką konnice mongoła wychodzącą na pole - zawracasz i tak nonstop.
    pierwsze walki są najtrudniejsze, właściwie pierwsza szarża jego konnicy.

    potem to łatwe - po godzinie dwóch jak się znudzisz (lub nie będziesz miał już strzelców), wchodzisz wojskiem w las i każesz utrzymać pozycję. co 30 min zaglądasz, czy jakieś troje wojsko nie wybiegło z lasu - zdarza się
    Strzały słabo ranią w lesie, a konnica kiepsko walczy w krzakach. ,mongoł ciężkiej piechoty nie ma, więc twoi żołnierze są bezpieczni.

    arbalast zarżnie jakieś 300-500 żołnierzy, kawaleria potrafi nałapać przeciwników nawet do 1000 szt

    medieval 1 (mimo że najtrudniejszy z całej serii i najbardziej taktyczny), niestety jest za prosty.
    fajny był mod podnoszący trudność gry - tam to się trzeba było bać krucjat, a bunt TO BYŁ BUNT (na 20-30 doborowych jednostek), krucjata kosztowała chyba 10 tys i robiła się 6 lat.
    a szła taka armia, że bitwy zaczynało się pod Konstantynopolem a rozbijało się krucjatę dopiero na piaskach pustyni
    niestety ten mod nie działa z barbarianem, a mi sie wybór posiłków bardzo podoba.

    jeśli chodzi o trudność, to sam barbarian na najwyższym poziomie staje się bardzo ciekawy (choć też są sposoby na rozgromienie wikingów)

  9. #19
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War

    no z pewnością, że dałem ciała, nie ukrywam tego - wtedy to była moja pierwsza mongolska inwazja - nie miałem informacji ile i jakich mongołów się pojawi, w taktyce byłem laikiem, była jedna z pierwszych kampanii (o ile w ogóle nie pierwsza) Przyznaję, że mi zostało z tego doświadczenia głównie to, że jadę konnicą plus strzelcami. Natomiast jest kilka kwestii, które chcę poruszyć:
    Cytat Zamieszczone przez anton
    owszem, bitwa jest nieznośnie długa, dlatego zabija się pierwsze 15 tys wojska, a potem wchodzi do lasu i czeka aż czas minie.
    jak się rozgramia pierwsze 15 tyś. wojska to bitwa jest wygrana...także widzę sporo niespójności i dalej:

    Cytat Zamieszczone przez anton
    a ty nie masz tam żadnej istotnej jednostki
    przede wszystkim chciałem wtedy zabić gienka, zmusić do ucieczki i wybijać pojedynczo pojawiające się jednostki. Generał natomiast zawsze się wycofuje, jeszcze nie miałem okazji przy tak dużej armii go złapać, bo czyni wycofywanie się jak tylko się bitwa zacznie. Ładowałem w ciężkozbrojną kawalerie stepową (są blisko Chazarii), bo wyobraź sobie 10 jednostek, które ostrzeliwują pojedyncze jednostki wroga, po czym wybijają resztki.
    Cytat Zamieszczone przez anton
    najważniejsi to arbelasci za tarczą płytową, ich ładujesz minimum z 8-10 szt i potem w posiłkach co druga jednostkę (ile ci się chce). armia stoi w dobrym miejscu, a strzelców oddzielasz dobrymi pancernymi włócznikami. na skrzydłach i najlepiej w krzakach parę oddziałów halabardników (najlepiej szwajcarów) i z 4 jednostki kawalerii.
    arbaleciści wolno strzelają, nie zauważyłem by robili większe straty niż konni kusznicy, a ci są szybcy. Włócznicy na podstawce są słabsi i na nich wystarczy, że pójdą wojownicy mogolscy - jak są w lesie to mają formację tak zwartej jak w polu - najlepsze jednostki włóczników jakie Polska może wyprodukować do czasu Mogołów to ciężkozbrojni sierżanci. Nigdy jako Polska nie miałem okazji żeby wyprodukować halabardników, to chyba jakiś bug jest albo co - powinni się pojawić od 1205 wszędzie gdzie jest wybudowany budynek miejskiej milicji, ale jakoś tego nie mam.
    nic to - przy najbliższej okazji zastosuję Twoją taktykę - zobaczymy jak będzie.

    Cytat Zamieszczone przez anton
    fajny był mod podnoszący trudność gry - tam to się trzeba było bać krucjat, a bunt TO BYŁ BUNT (na 20-30 doborowych jednostek), krucjata kosztowała chyba 10 tys i robiła się 6 lat.
    a szła taka armia, że bitwy zaczynało się pod Konstantynopolem a rozbijało się krucjatę dopiero na piaskach pustyni
    niestety ten mod nie działa z barbarianem, a mi sie wybór posiłków bardzo podoba.
    co to za mod był, bo chyba nie XL? No i barbarian to dodatek do RTW, a nie do MTW, gdzie była inwazja Wikingów. Wikingów pokonywałem zwykłym okrążeniem przez najlepsze jednostki.

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SCREENY z Medieval Total War


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SCREENY z Rome Total War
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-03-2020, 18:22
  2. Medieval - Total War XL 3.0
    By X71 in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 19:38
  3. SCREENY z Empire Total War
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 11:29
  4. Screeny z Napoleon Total War
    By Salvo in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 276
    Ostatni post / autor: 06-03-2015, 21:18
  5. Medieval II total war
    By krystian9422 in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •