Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 184

Wątek: Poradniki do modowania Medieval II Total War

  1. #81
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Cały dzień dlubie w tych plikach w sumie to wiedziałem że niema ich w podstawce ale strasznie się nakręciłem żeby pograć w rp tylko że chciałem zostawić samą husarie i braci dobrzynskich no i dodać im łuczników pieszych i konnych z Litwy nawet mi się udało zrobić wszystko bez konnicy litewskiej ale teraz działają mi bitwy ale kampania się nie odpala a już było tak blisko w sumie spodobał mi się ten mod i chciałem go trochę podrasować dodać walie Irlandię litwe norwegie Krzyżaków antiochie i Jerozolimę może mongolow i jak by się dało zmienić mapę w regium polnae dodać np Amerykę i frakcje takie jak apacze aztekowie i majowie w sumie to mam niezły pomysł jak zrobić teho moda na wzór bc albo ss tylko z ładną mapą Ameryki a raczej jej wschodniej części a i może dać do tego nowogrud z kampani krzyzackiej i dodać jeszcze rus kijowska ta k żeby było bardziej kolorowo na wschodzie ok teraz muszę znaleźć te pliki do rozpakowania z podstawki i jeszcze pytanko Można edytowac mapę nie tracąc jej obecnego wyglądu tj. Poszerzył bym ja trochę na zachud i dodał Amerykę jeśli było by to możliwe ogólnie mapa wygląda świetnie dużo lepiej niż ta z podstawki czy z ss tylko porzesuwal bym ciut niektóre miasta tak żeby wyglądały estetyczniej jedynie utrecht powinien być dużo przesunięty bo teraz jest w miejscu hagi. Akurat jest dla niego super miejsce na przeciw mostu chciałem już odpuścić i odpaliłem ss6.4 ale tam odrazu wbiłem się na błędy jak chciałem sprawdxic polskie jednostki w bitwie pojedynczej ci czarni krzyżowcy po ulepszeniu zbroi wywalaja do pulpitu i było coś jeszcze na tej zasadzie ale niechciało mi się szukać i sobie odpuscilem jeszcze bc 7.0 ale to pobrałem z jakiegoś chomika w 3 partach i drugi jest uszkodzony straszny pech nie. Dzięki za odpowiedź Araven sprawdze to co pisałes i tak nie mam nic innego do roboty a niechce mi się przechodzić tych samych map z podstawki czy kingdoms.

  2. #82
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Spróbuj usunąć plik map.rwm z Regnum Poloniae z base raczej i imperial_campaign o ile tam jest. Możliwe, ze nowa kampania konieczna po zmianie unit. Ale Poradniki to nie miejsce na takie posty. pisz w temacie Regnum np.

  3. #83
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak dodać na start nowego członka jakiejś rodziny?
    Np. generała czy księżniczkę?
    Próbowałem, kombinowałem i nic z tego.

  4. #84
    sadam86
    Gość
    Dodaj go w descr_strat, dopisz imię i nazwisko w pliku names z folderu text http://forum.totalwar.org.pl/showthr...h-moder%C3%B3w poszperaj tutaj

  5. #85
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Poradniki już czytałem, ale nie mogę nigdzie znaleźć jak zmienić żeby mi wyświetlało lata, zamiast liczby tur :/.

  6. #86
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    A Wuj Google co mówi?

    1. Go to the "mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\custo m\Ufficiale\" folder.
    2. Right click on the file "descr_strat.txt", select properties and uncheck the read-only box.
    3. Open the desc_strat.txt file in notepad.
    4. Delete the following line:

    show_date_as_turns

    Potem pousuwaj pliki map.rwm (w tym samym katalogu oraz z base i imperial_campaign).

    Przerzuciłem z tematu Bellum do działu Poradników
    Sadam86
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #87
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    W modzie deus lo vult 6.2 BB4.36 Przeniosłem jednostkę pagan_warriors z Litwy do Polski wg pierwszego posta wilka i zauważyłem że ta jednostka w pliku battle_models.MODELDB niema wpisu pagan_warriors.ug1 lub inne ug. Mimo to odpaliłem grę i sprawdziłem czy dobrze wszystko zrobiłem, jednostka jest umieszczona tak jak chciałem zamkach, ma tekstury, wszystko działa jak powinno.Aczkolwiek w deus lo vult twórca moda dodał do każdej jednostki żołnierza niosącego sztandar u mnie w tej przeniesionej jednostce jest żołnierz odziany w kolczugę i narzutę z białym orłem co ma nieść sztandar lecz nie posiada sztandaru Trochę to dziwnie wygląda bo człowiek na stanowisku pracy jest, ale nie posiada narzędzi Co mam zrobić by dać temu żołnierzowi sztandar?

  8. #88
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam problem z przeniesieniem jednostki Hirdmenn z modu Last_kingdoms do deus lo vult 6.2.Cały czas wyskakuje mi w logu fatal error w Export_descr_unit.txt
    Przeniosłem pliki hirdmenn_lod0.mesh do unit_models, przeniosłem tekstury, przeniosłem potrzebne pliki do ui/_units oraz ui/units_info.Dodałem tą jednostkę do muru miasta w export_descr_buildings.txt oraz stworzyłem ich export_descr_unit.txt a raczej przekopiowałem to co było w export_descr_unit.txt w modzie Last Kingdoms i zmieniłem ownership i era.
    No i tutaj zaczął się problem ponieważ nie da się odpalić gry, ciągle w logu widnieje fatal errror.Nie wiem może o czymś zapomniałem, albo coś źle zrobiłem.Wdzięczny bym był za pomoc.

    Już to ogarnąłem pomoc już nie potrzebna.
    Ostatnio edytowane przez JanuszFanatyk ; 04-05-2015 o 10:11

  9. #89
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak dodać własną muzykę do gry?
    Poradniki na tej stronie nie działają.

  10. #90
    sadam86
    Gość
    Opis autorstwa wino
    Opis dla tych co chcą sami sobie dodawać muzę:

    1. plik z muzyką musi mieć rozszerzenie mp3 i nie może mieć spacji w nazwie. Wrzucamy go do \data\sounds\music;
    2. pełną nazwę pliku dodajemy do odpowiedniej sekcji w pliku descr_sounds_music.txt, który jest w katalogu data. Plik jest podzielony na sekcje - rodzaje muzy (music_type northern_european, music_type nordic, music_type scottish, music_type eastern_european, itd.). Jakie kraje są przypisane do poszczególnych rodzajów muzy można znaleźć w pliku descr_sounds_music_types.txt, który znajduje się w \data\world\maps\base\. I teraz w zależności gdzie chcemy dodać muzę:
    a) muza na mapie: Każda ze wspomnianych sekcji ma podsekcje: state MUSIC_STRATMAP_SUMMER i state MUSIC_STRATMAP_WINTER i tu wpisujemy tą nazwę pliku z muzą w zależności czy ma być grana zimą czy latem;
    b) muza w bitwach: podobnie jak wyżej, tylko że nazwę pliku trzeba dodać w innym miejscu: state MUSIC_BATTLE_TENSION, state MUSIC_BATTLE_MOBILIZE lub state MUSIC_BATTLE_BATTLE.
    c) są też inne miejsca, gdzie można dodawać muzę - po bitwie, creditsy, loading screeny itp. Jak ktoś jest ogarnięty to łatwo ogarnie
    3. Na koniec po zmianach usuwamy 4 pliki .idx oraz 4 pliki .dat z katalogu \data\sounds oraz wszystkie map.rwm jakie znajdziemy pod katalogiem \data\world i odpalamy grę. Uruchomienie potrwa dłużej, bo gra musi sobie stworzyć nowe pliki od muzy.

  11. Użytkownicy którzy uznali post sadam86 za przydatny:


Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Medieval - Total War XL 3.0
    By X71 in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 18:38
  2. medieval 2 total war
    By ZakusPL in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 15:49
  3. Medieval Total War
    By wankawstanka in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 20:12
  4. Popularność modowania M2
    By HellVard in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 18:40
  5. [ROZWIĄZANE] Kilka Pytań dotyczących modowania:
    By Medievalmaster in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •