Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 184

Wątek: Poradniki do modowania Medieval II Total War

  1. #111
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak zmienić imiona postaci albo jak dodać nowe?

  2. #112
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Do tego potrzebne są dwa pliki, descr_names w folderze data i names.txt w folderze data/text. W pierwszym wyszukujesz frakcję, do której chcesz dopisać imię i masz tam 3 sekcje: characters, czyli imiona męskie, surnames czyli nazwiska i women czyli imiona żeńskie. Wszystko wpisujesz tutaj bez polskich znaków. W sekcji "surnames" wpisujesz także przydomki, czyli np. "z krakowa". Po zapisaniu zmian w descr_names otwierasz names.txt i wpisujesz dodane imię w klamrach { }, jeśli jest to przydomek lub nazwisko dwuczłonowe, koniecznie z podkreśleniem między nimi, np. {z_krakowa} po nich wpisujesz imię już z polskimi znakami, jeśli są potrzebne, a nazwiska dwuczłonowe i przydomki już bez podkreślenia. Po zapisaniu zmian kasujesz plik names.txt.strings.bin. I "włala"

  3. Użytkownicy którzy uznali post HellVard za przydatny:


  4. #113
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zmieniłem imię i nazwisko króla, w grze król nie posiada w ogóle imienia i nazwiska tylko kropkę oraz jego drzewo genealogiczne zniknęło.

  5. #114
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Zmieniłeś imię już istniejącej postaci? W descr_strat? A kasowałeś plik map.rwm?

  6. #115
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tak kasowałem zawsze kasuje za każdym razem gdy wprowadzam jakąś zmianę .
    Miałem literówkę przy imieniu króla jak się okazało, zamiast l było ł i stąd kropka .

  7. #116
    sadam86
    Gość
    Mnie nurtuje taki oto problem, ostatnio znalazłem kilka fajnych modów "made in China" i tu pojawia się problem, część chodzi normalnie, ale dla innych trzeba zmieniać ustawienia PC na Chiny. Czy da się coś zmienić w plikach moda, żeby ten chodzi normalnie z europejską wersją Medka2? Żywię nadzieję, że skoro część działa normalnie to możliwe jest dostosowanie też reszty, pozostaje pytanie jak?

  8. #117
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chciałbym zwiększyć poziom niezadowolenia papiestwa na starcie dla kilku frakcji oraz zrobić tak by za każde niewykonane zadanie przez papieża leciał jeden bądź dwa punkty papiestwa. W jakim pliku mam szukać?

    Wie ktoś jak zrobić AI bardziej agresywne aby już po np 5 turach można zostać zaatakowanym przez jakieś sąsiednie państwo, w którym stosunki są takie sobie albo, żeby ciężko było o jakikolwiek sojusz?
    Ostatnio edytowane przez JanuszFanatyk ; 28-05-2015 o 19:39

  9. #118
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2015
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    3. Zaczynamy pracę.

    Przetrwaliśmy jakoś te dwie nudne lekcje - czas na kolejną nudną, ale mogę Was pocieszyć że bardzo krótką Wink. Przygotujemy specjalnie dla naszego moda, niezbędny własny folder i plik uruchamiający go. Zaczynamy.
    Utwórz w katalogu Medievala nowy folder, nazwijmy go na przykład "my_mod". Następnie wchodzimy do niego (uwaga! teraz ciąg skomplikowanych operacji Mr. Yellow), tworzymy folder "data", wchodzimy do niego, tam tworzymy folder "world", wchodzimy do niego, tworzymy folder "maps", wchodzimy do niego, tworzymy dwa foldery! "base" i "campaign", base zostawiamy pusty, wchodzimy do campaign i tam tworzymy "imperial_campaign". Ufff. Czas na kopiowanie plików, teraz sprawnie wrócimy do głównego folderu Medievala, następnie wchodzimy do "data" (ale tego głównego M2TW! nie naszego moda), później world/maps/base (czyli tak jak i my mamy Wink, kopiujemy wszystkie pliki prócz "map.rwm" i wklejamy do NASZEGO folderu moda my_mod/data/world/maps/base. Teraz jeszcze tylko pliki kampanii. Kopiujemy tylko pliki tekstowe z data głównego czyli : data/world/maps/campaign/imperial_campaign i wklejamy do NASZEGO czyli, my_mod/data/world/maps/campaign/imperial_campaign. I tak oto gotowe. Zostaje jeszcze mod switch - czyli na Polski - plik uruchamiający moda.
    Nasz plik *cfg zrobimy na przykładzie standardowego Medievala. Więc, kopiujemy w folderze głównym Medievala "medieval2.preference.cfg", wklejamy i zmieniamy jego nazwe np. na "my_mod.cfg". Następnie otwieramy Notatnikiem go (zapewniam że sie da Wink i dopisujemy na początku pliku :

    Kod:
    [log]
    to = logs/system.log.txt
    level = * error

    [io]
    file_first = true

    [features]
    mod = my_mod <--- to jest nazwa folderu naszego moda, jakbyśmy go nazwali np. "Invasion" to wpisujemy tu Invasion

    Czas na plik *bat. Tworzymy nowy plik tekstowy *txt i wklejamy do niego :

    Kod:
    medieval2.exe @my_mod.cfg <--- tutaj nazwa pliku *cfg naszego moda

    Zapisujemy pod nazwą "my_mod.bat" i UWAGA! Zmieniamy tym samym rozszerzenie z *txt na *bat!

    GOTOWE! I tak, bez pomocy jakichkolwiek Możemy kliknąć dwa razy na plik my_mod.bat. Uruchomi nam się zwyczajnie Medieval 2 Total War, narazie bez żadnych zmian, ale już wkrótce... Wink
    I tu leży problem...robię tak, jak jest to opisane, a gdy klikam na rozszerzenie .bat, otwiera mi się notatnik. Pomoże ktoś?

    EDIT: Znalazłem pewien poradnik, jak to zrobić, działa. http://forum.totalwar.org.pl/showthr...fikacje-w-M2TW

    I jeszcze jedno...edytuję statystki jakieś jednostki, zapisuję dokument (export_descr_unit), włączam Medka a moje staty są nie zapisane. Czy ma ktoś rozwiązanie tego problemu?
    Ostatnio edytowane przez Tekron ; 22-06-2015 o 19:21

  10. #119
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    By edycja statystyk jednostek i inne zmiany działały w Medku musi być wypakowany unpackerem. Zmiany działają w modach bo mają własne pliki bat. Lepiej sobie pobierz moda albo kilka i tam sobie modyfikuj.

  11. #120
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2015
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wiem, rozpakowałem wcześniej. Teraz tylko znajdź odpowiedni mod po polsku, który niczego nie zmienia...

Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Medieval - Total War XL 3.0
    By X71 in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 18:38
  2. medieval 2 total war
    By ZakusPL in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 15:49
  3. Medieval Total War
    By wankawstanka in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 20:12
  4. Popularność modowania M2
    By HellVard in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 18:40
  5. [ROZWIĄZANE] Kilka Pytań dotyczących modowania:
    By Medievalmaster in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •