Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 184

Wątek: Poradniki do modowania Medieval II Total War

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Kod jest napewno dobry, jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to czy masz w pliku cfg taki wpis "[io]
    file_first = true" ? Powinieneś mieć. Możesz jeszcze spróbować usunąć polsce jakąś jednostkę z listy możliwych do szkolenia, np. peasants, jako najmniej przydatną. Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi na myśl to to że wersja 6.2 była podobno wersją niedokończoną przez dłuższy czas i zdaje się wybrakowaną (podobno, nigy jej nie stawiałem, gram na 6.1). Wiem że na wersji 6.0 nie mogłeś odpalić gry gdy dodałeś na mapę świata jakieś dodatkowe surowce, może w tej wersji jest podobnie. Na wersji 6.1 przeniosłem z frakcji do frakcji wiele jednostek, zawsze robiłem tak jak pisałem i zawsze działało oraz działa mi dalej.

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Tak wpis mam, spróbuje po prostu później zrobić to samo ale właśnie na czystej wersji 6,1.

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Wszystko to była wina wersji. Używałem SS 6.2 RR_RC i kolory jednostek nie działaly, a na czystej wersji 6.1 wszystko działa bardzo pieknie. Mam tylko mały problem z plikiem export_dscr_building... jesli chodzi o jednostki rekrutowany w zamkach wszystko działą pieknie, tylko nie wiem jak poprawnie uzupełnic kod kiedy dana jednostkie można rekrutowac tylko w mieście. I czy znacie jakiegoś moda pod SS w którym wystepują skrzydlaci husarze (wtsraczy ze bedzie dalo sie przekopiowac wszystkie potrzebne pliki i dodac do moejgo SS 6.1 - chodzi mi o samą jednostke)

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Bardzo prosto. W pliku export_descr_buildings masz 2 takie same typy tych samych budynków. Ładnie to widac na przykładzie np. królewskiego arsenału.

    }
    royal_arsenal city requires factions { hre, teutonic_order, france, turks, kwarezm, hungary, russia, venice, milan, portugal, spain, aragon, knights_templar, } and event_counter gunpowder_discovered 1
    {

    ten odpowiadał za szkolenie armat w miastach oraz

    }
    }
    c_royal_arsenal castle requires factions { hre, teutonic_order, france, turks, kwarezm, hungary, russia, venice, milan, portugal, spain, aragon, knights_templar, } and event_counter gunpowder_discovered 1
    {

    a ten odpowiadał za szkolenie armat w zamkach, zamkowy ma c_ przed nazwą. Dopisz mieczników do placu musztry miasta, albo murów jeśli nie chcesz zbyt głęboko szukac wpisu i powinno działać.
    Aha W modzie SS 6.1 zwalony był plik descr strat pod względem ilości surowców oraz "descr_settlement_mechanics" pod względem kilku ciekawych wartości. Jeśli chcesz się pobawić, dopisz sobie do murów " free_upkeep bonus 20" np. dla cytadeli :-P Będzie śmieszniej.

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    To znowu ja z kolejnym pytanie. Gdy dopisuje jednostki do budynku w ktorym bede mogl je rekrutowac i na koncu jednostak ma dopisek event_counter new_era_begins 1 znaczy to ze jednostki bede mogl rekrutowac w danym budynku dopiero po rozpoczeciu 1 ery? Czy bede mogl je rekrutowac do konca gry czy np moge usunc ten dopisek i zostawic tylko not event_counter i bede mogl je rekrutowac w dowolnym okresie przez cała gre

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    "new_era" nie wiem co konkretnie oznacza, ogólnie to jest tak zwany hidden ressource. np. budynki szkolące jednostki prochowe mają tam wpisane : and event_counter gunpowder_discovered 1 czyli hidden ressourcem jest event odkrycie czarnego prochu. Jak to skasujesz to będziesz w wypadku jednostek prochowych, mógł je szkolić od początku gry. Sprawdź sobie w folderze "data\text" za co dokłądnie odpowiada, no to co tam wpisałeś, ja ogólnie w swoim pliku takiego wpisu mieć, nie mam.


    Apropo, wrzucę na forum bo zapomnę, łatwiej jesz znaleźć na forum niż szukać od nowa w plikach.

    plik descr_sm_faction
    wpis: can_transmit_plague no

    (Żeby wojsko i agenci w miastach nie umierali od zarazy.)

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Czy mógłby mi ktoś opisać dokładnie jak stworzyć ten plik.bat (żeby moja modyfikacja chodziła) ale pod Kingdoma kampanię Teutonic..

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Witam ! Mam mały problem z Tymi plikami i kodowaniem. Mianowicie dodałem hussytów do Polski oraz muszkieterów do Francji. Hussytów normalnie rekrutuję w fortecy jednakże ich ikona w pasku rekrutacji to jakiś chłopek z nożem a nie normalna ikona hussyta a muszkieterzy po prostu wraz z pojawieniem się prochu nie pojawiają się we Francji (w mieście pod ikoną arkebuzerów ich nie ma a tam powinni się znajdować) raczej niczego nie spitoliłem bo robiłem tak jak jest w poradnikach. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem :?: :?: :?: Nadmieniam też że to są zmiany dotyczące zwykłego Medievala 2 a nie żadnego moda pod niego/.

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Żeby mieć ikonki i opisy musisz skopiować odpowiednie pliki w katalogu data/ui (unit interface) w podkatalogach units (ikonki) i unit_info (opisy) i po sprawie. Co do muszkieterów... Jak to mają się pojawić pod ikoną arkebuzerów? A co z arkebuzerami? I czy dodałeś do puli państw które mogą budować najwyższy stopień koszar milicyjnych france? Bo domyślnie jest tylko 5 państw mogących wznosić ten budynek (spain, portugal, milan, venice, turks).

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poradniki do modowania Medieval II Total War

    Z muszkieterami już sobie poradziłem ( chodzi o ich dodanie do frakcji ) ale z ikonkami to już inna sprawa. Nie mam żadnego podkatalogu units tylko units_info jest dostępny a tam już wszystko prze kleiłem poprawnie bo informacje o jednostce są, ale nigdzie nie ma tego katalogu units. przeorałem już caly twardy dysk łącznie z plikami ukrytymi i go po prostu nie ma i nie wiem co dalej robić.

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Medieval - Total War XL 3.0
    By X71 in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 19:38
  2. medieval 2 total war
    By ZakusPL in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 16:49
  3. Medieval Total War
    By wankawstanka in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 21:12
  4. Popularność modowania M2
    By HellVard in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 19:40
  5. [ROZWIĄZANE] Kilka Pytań dotyczących modowania:
    By Medievalmaster in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •