Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

Wątek: Polska - skrzydlata husaria

  1. #31
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Pan Jędrek dobrze opowiada,miło się słucha,ale jak każdy może popełnić błąd(oczywiście nie mówię że na pewno go popełnił) .A skrzydła Husarskie już się przyjęły na stałe w Polską kulture i niech może lepiej tak zostanie,dobry i ładny symbol .A co do teksturek itp.z moda OiM,nie mógł by ktoś wrzucić ich na jakiś serwer,bo neta mam moblinego i nie chce tracić limitu :/.

  2. #32
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Moją domeną jest starożytność, lecz wtrące swoje trzy grosze.Wiem że jednym z wielu grzechów i grzeszków nauczania historii naszych rodaków o naszym narodzie jest wbijanie do łbów(sory za określenie ale już ręce opadają) zapewnienia że husaria tak czy inaczej skrzydła miała. Niestety, jak człek może uświadomić innych jeżeli nawet w ekspozycjach Muzeum Narodowego rzeczony husarz fałszywe "skrzydła" ma... Co ciekawe żadnych listewek z piórami na plecach nasz najlepszy wojak nie miał nawet podczas parady(przynajmniej nie wszyscy), a najśmieszniejsze i tak są argumenty które rzekomo wynajdują zastosowanie tych listewek w płoszeniu koni czy też amortyzacji upadku(wszystkim chętnych polecam założyć płozy od większych sanek obkleić piórami i spaść z wysokości 2 metrów.....boli nie? a "skrzydła" gówno dały?baaaaa).

    W rzeczywiśtości rzeczone "skrzydła" były, ale nie w takiej postaci..... moim skromnym zdaniem prezentowały się diablo,piekelnie,niewyobrażalnie efektowniej niż ten pic na wodę wciskany masom. Wedle najdokładniejszych badań: na kopii husarza nie daleko od ostrza znajdował się dłuuugiii rozwidlony w tzw. "płomienie" proporzec, który w pędzie łopotał wydając głośny świst(motyw przerażenia konii)

    http://img1.vpx.pl/up/20100804/proporzec88.jpeg
    Coś na wzór tego, tyle że płomienie były na prawdę długie i odpowiednio ułożone.

    Z daleka rozwidlone i powiewające "płomienie" sprawiały że nasz husarz wyglądał jakby miał skrzydła, stąd wrogowie myśleli że walczą z armią aniołów.

    Wierzcie lub nie, ale mnie ta wersja przekonuje najbardziej i wygląda na bardziej realną i efektowną od listewek.

    Co do osób których nie obchodzi poprawność historyczna, tylko efekt płóz na plecach, ja tam bym chciał żeby w grze odzworowano realia, zarzucić kamerę w stylu: the eye of the enemy(czyli widok z pozycji pierwszej lini wroga) i obserwować jak zbliża się skrzydlaty pogrom, by za chwilę usłyszeć w słuchawkach przerażający świst dopełniający wszystkiego.

  3. #33
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    217
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Mnie zawsze w szkole uczono, że skrzydła Husarii pełniły funkcje ochronną przed próbą ściągnięcia jeźdźca z siodła, za pomocą liny, jak w zwyczaju mieli Tatarzy. Na ile jest to prawdą, to nie wiem, bo nie zgłębiłem książek poświęconych temu zagadnieniu.
    Wśród niewidomych jednooki królem.

  4. #34
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Słyszałem że skrzydeł nie przyczepiano do pancerza tylko do siodła,więc o niewygodzie w takim przypadku raczej nie można mówić...no ale i tak nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę,możemy jedynie przypuszczać,chyba że cofniemy się w czasie

  5. #35
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Cytat Zamieszczone przez Krang
    Mnie zawsze w szkole uczono, że skrzydła Husarii pełniły funkcje ochronną przed próbą ściągnięcia jeźdźca z siodła, za pomocą liny, jak w zwyczaju mieli Tatarzy.

    Ten pomysł też chyba sprawdzano i okazało się że w większości przypadku dało radę takiego jeźdźca ściągnąć czy tak, czy tak.
    Cytat Zamieszczone przez modem

    ...no ale i tak nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę,możemy jedynie przypuszczać,chyba że cofniemy się w czasie
    Właśnie w tym rzecz że wszystko jest do ostatecznego rozwiązania, pomyśl skoro udaje się nam przytoczyć dzieje chociażby starożytnych(chociaż w czasach antycznych historiografia, publikacje czy zwykłe dzienniki staly na niesamowicie wysokim poziomie i były powszechne, a w średniowieczu zazwyczaj zajmowali się tym piśmienni mnisi) to czym że dla nas jest wiek XVI czy XVII.

  6. #36
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    dodam jeszcze jeden download i napisze jak go wgrać do moda stainless steel.

    Nie mogłem wgrać stainless steel. :x Ale to jest dosyć łatwe. Wystarczy zmienić nazwę textury od pliku husarii na tą jednostkę w modzie z którą chcemy ją zamienić (najlepiej oczywiście husarie albo rycerzy polskich byle by używały kopii i mieczy albo szabli). to samo zrobić z plikiem .mesh (który trzeba wsadzić do folderu models) a nazwy folderów do których trzeba to wsadzić to w modzie chyba data/ui/units albo units/ui nie pamiętam models albo textures poland (albo inna frakcja. Jak kto chce). To chyba tak szło, jak coś to pytać. Miłej zabawy.

    ps. cytuje "Dzięki za pomoc (naprawdę była ogromna i wiele Ci zawdzięczam), ale są pewne nieścisłości i pozwól mi że Cię poprawię (zedytuję twój post na poprawną wersję):
    Więc tak: najpierw z my mod\unit_models\units\poland\kopiujesz husaria_ref_lod0.mesh i zmnieniasz na heavy_hussars_lod0.mesh potem z my mod\unit_models\units\poland\textures husaria_ref.texture i husaria_ref_normal.texture zamnieniasz na odpowiedniki w ss. Pózniej z my mod\unit_models\units\poland\textures husaria_ref2.texture i husaria_ref2_normal.texture i zmnieniamy nazwe na Final Wing_poland_diff.texture i Final Wing_poland_norm.texture i wklejamy do folderu w Stainless Steel\data\attachmentsets"

    ok?

  7. #37
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Czyli jak rozumiem,jest gdzieś link do husarii na M2TW?bo moja próba przerobienia tej z OiM,zakiończyła sie reinstalką Medka.Pasowała by mi do modu Total War Eras,gdzie 2 kampanie są po 1500 roku a ta dostępna w grze to jaklaś kpina,bez skrzydeł,z jakimś rondlem na głowie ale staty niezłe

  8. #38
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Cytat Zamieszczone przez dewastator
    Czyli jak rozumiem,jest gdzieś link do husarii na M2TW?bo moja próba przerobienia tej z OiM,zakiończyła sie reinstalką Medka.Pasowała by mi do modu Total War Eras,gdzie 2 kampanie są po 1500 roku a ta dostępna w grze to jaklaś kpina,bez skrzydeł,z jakimś rondlem na głowie ale staty niezłe
    na górze dałem link do husarii z 16 i 17 wieku
    z moda XVIIth Century Mod: Dominium Maris Baltici

  9. #39
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Cytat Zamieszczone przez LAGAN2000
    skrzydlata hussaria na stainless steal 6.1 link http://chomikuj.pl/Napoleon_B/Gry/Stainless+Steel
    chciałbym zwrócić uwagę na to, ża ta husaria pochodzi z moda XVIIth Century Mod: Dominium Maris Baltici i zastępuje jednostkę husarze (ci bez skrzydeł). Wiem, bo to link do mojego konta

    PS. działa to też na SS z dodatkiem RC/RR.
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  10. #40
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Nie ma za co Powinniśmy sobie pomagać
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polska Husaria w Bellum Crucis 6.3
    By Nightwish in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 21:48
  2. Husaria
    By Centurio in forum Empire
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 21:10
  3. Husaria
    By Chlebak in forum Empire
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 18:30
  4. Polska siatkowka vs polska pilka nozna
    By Nezahualcoyotl in forum Sport
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •