Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 232

Wątek: MG

  1. #121
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Na początek małe wprowadzenie - teraz jest właśnie moja tura 32, czyli Sayeer ostatnio robił turę 31 (wcześniej ja swoją 31, wcześniej Sayeer swoją 30).

    Historia zaczyna się pomiędzy turą 29 Sayeera i moją 30 - wtedy wypowiedział mi sojusz. To może dalej już w punktach:

    1) Sayeer wypowiedział mi sojusz 4 lipca czyli przed moją turą 30.

    2) Okres ochronny to 4 tury więc dopiero w swojej turze 33 może mnie atakować.

    3) W turze 31 Francuz zdobył Kairouan i w swojej 31 ja wszedłem sobie kilkoma jednostkami na teren Francuza, tak że te moje jednostki ograniczały swobodę ruchu wojskom Egiptu, gdyby je wyładował ze statków (m.in. blokowały mu najkrótszą trasę po lądzie w stronę Tunisu).

    4) Gdyby Sayeer wcześniej zaczął się cofać to nie miałby problemu - ale on władował wojska na statki i wpłynął do takiej małej zatoki pod Tunisem:



    5) Wykorzystałem to i ustawiłem statki tak, żeby utrudnić statkom Sayeera ucieczkę (screen wyżej).

    6) W swojej poprzedniej turze (30) Sayeer zablokował mi też ruch statku z portu w Algierze:

    Tak to wyglądało na początku mojej tury 31 (bo Egipt ma turę po Maurach):



    7) W swojej turze 31 Sayeer mi pokonał wszystkie jednostki wojskowe, które stały u Francuza (uciekły na północ i na zachód), ale oprócz tego jeszcze zatopił mi 3 statki (te 2, które blokowały wyjście z tej zatoki na południe od Tunisu i jeszcze 1 statek koło Algieru, ten który wcześniej mi blokował).

    Tak to teraz wygląda:





    Czyli w sumie zatopił mi 3 statki na morzu - 2 pod Tunisem, 1 pod Algierem.

    Oprócz tego pokonał tamte oddziały na terenie francuskim (z agentami w środku).

    I jeszcze zablokował port, przez co straciłem dużo zysków z handlu (w samym Algierze 800).

    ================================================

    Gdyby mi nie zatopił tych 2 statków pod Tunisem, to spokojnie bym miał teraz zasięg, żeby zatopić jego 2 statki z wojskiem (screen wyżej).

  2. #122
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Cytat Zamieszczone przez maryniasz
    Ja już tutaj nie czaje. Opisz może jak w ogole wygladala od poczatku ta wasza sytuacja kiedy sojusz/pon, (...)
    Od kiedy był sojusz to nie wiem - bo przejąłem frakcję jakieś plus / minus 10 tur temu. Wcześniej Maurami grał Matisek. Jego pytaj.

    Ja wiem tylko kiedy Sayeer zerwał sojusz (pomiędzy turą 29 i 30 - przed moją 30).

  3. #123
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: MG

    Gdyby mi nie zatopił tych 2 pod Tunisem, to spokojnie bym miał teraz zasięg, żeby zatopić jego 2 statki z wojskiem (screen wyżej).
    Wycofałbym się bez przeszkód, gdyż blokada była nieszczelna i później zszedł bym na ląd, także armii bym nie stracił. Straty Maura to uszczerbek 50% składu pięciu jednostek, agentów nie ruszałem, strata 3 statków i blokada portu. Po prostu trzeba się zastanowić czy ten przepis można wykorzystywać, czy też nie, bo sugeruje on, że jednostki mauryjskie wchodzące na teren Francji, a nie znajdujące się tam od początku w momencie wypowiedzenie sojuszu, nie są objęte własną ochroną terytorialną.

  4. #124
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Po prostu trzeba się zastanowić czy ten przepis można wykorzystywać, czy też nie, bo sugeruje on, że jednostki mauryjskie wchodzące na teren Francji, a nie znajdujące się tam od początku w momencie wypowiedzenie sojuszu, nie są objęte własną ochroną terytorialną.
    Może i tak ale moje statki przecież nie były na terytorium Francji (tym bardziej mój port).

  5. #125
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: MG

    Najpierw doszło do kontaktu bojowego z Twoimi jednostkami na terenie Francji, a później wedle tego zapisu ,,Po pierwszym kontakcie bojowym pakt o nieagresji ulega natychmiastowemu rozwiązaniu" uznałem, że mogę zatopić również okręty i zablokować port, gdzie jest błąd czy to w tym przepisie, czy w moim zagraniu to nie mam pojęcia.

  6. #126
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    My nie mieliśmy żadnego paktu o nieagresji, od tego by trzeba zacząć.

  7. #127
    kromoliński raubritter Awatar janker92
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 6 podziękowań w 3 postach

    Re: MG

    Skarga Domena zostaje oddalona, ze względu na jej bezzasadność, patrz punkt 2e regulaminu. Zgodnie z tym punktem trwa wojna między Egiptem a Maurami. Zwracam również uwagę na niejaki konflikt punktów 2e i 2g regulaminu.
    "Widzieliście go? Rycerz chędożony! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
    A. Sapkowski Krew Elfów

    i5 2500k+ Mugen 2rev.B/ MSI P67A-GD55/ MSI HD7850 1GB/ OCZ Vertex 4 128GB+Seagate Barracuda 2 TB/ Adata 8GB DDR3 1333MHz CL9/ Asus Xonar D1+CAL!(recabling)/ Chieftec 350W/ Silentium PC Brutus 410

  8. #128
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Ok. Dzięki. Przynajmniej teraz już mamy klarowną wskazówkę jak interpretować ten punkt w przyszłości zamiast chaosu w regulaminie.

  9. #129
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MG

    hmmm czyli jedyne czym mozesz pomoc Milanowi to te dwie armie

  10. #130
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MG

    Tak BTW. DOMEN radze nie chronić ci swoich wojsk na terenie Francji które potem będziesz chciał wykorzystac do ataku. Jeżeli taka sytuacja nastąpi a widzę ze następuje możesz w ten sposób łamać regulamin.. tylko nie proś mnie żeby ci zacytował bo owego identycznego pktu do tego nie ma.

Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •