Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Witam !
    Mam problem, a mianowicie chodzi mi o to,że podczas kampani (gram aktualnie Francją lecz problem występował już wcześniej u innych nacji) moi generałowie nie posiadają żon.Jedynie co uda mi się "złapać" to albo wydanie Księcia za jakąś Księżniczkę pozostałych Frakcji lub sporadyczne na prawdę sporadyczne propozycje zamążpójścia dla jakiejś "szarej" kobiety z mojego rodu (chodzi o te pozostałe, które nie są księżniczkami).
    W pozostałych przypadkach moi generałowie z rodu nie posiadają żon co powoduje ich bezdzietnymi co z kolei powoduje,że mój ród powoli lecz systematyczne wymiera.
    Jednym słowem: Nie dostaję od Koputera żadnych propozycji kobiety dla mężczyzny z mojego rodu.
    Moje pytanie a zarazem prośba jest następujące: Czy da radę to w jakiś sposób zrobić naturalnie (tzn. że w grze np. będę musiał skupić się na danych aspektach,budować i przejmować więcej miast zamiast zamków czy coś w ten deseń) lub zrobić to poprzez dodanie/usunięcie/zmienienie jakiegoś pliku w grze.
    Jeżeli ktoś wie o co mi chodzi,ma lub miał ten problem co ja i wie jak temu zaradzić byłbym wdzięczny za pomoc !

    A i jeszcze jedno:aktualnie znajduję się w roku 1235 więc przekroczenie bariery domyślnej w grze (bodajże jest ona ustawiona do prawie 1500 roku) nie wchodzi w rachubę,a ostatnią propozycję małżeństwa dostałem..... coś koło 1190 roku ;/

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    644
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Pirat?

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Nie oryginał wraz z dodatkiem Królestwa,wszystko zpatchowane jak należy
    Gdybym używał pirata nie pytałbym ;/

    Gdzieś właśnie czytałem,że gracze narzekają na to,że za dużo jest tych prpozycji małżeństw, ja mam odwrotnie aż dziwi mnie to.

    Mam również pytanie czy ekskomunika ma coś do tego,aktualnie nie jestem ekskomunikowany,teraz można powiedzieć że wypełniam wolę papieża dobrze - uczestniczę w wyprawach krzyżowych,rekrutuję księży itd, lecz w historii mojej gry zdażyło mi się być 1-2 razy ekskomunikowany z przyczyny chęci podbicia terenów niemieckich jak i Anglii.

    Przypominam,że Francuzi w grze (jeżeli się nimi nie gra) tak czy owak zostają ekskomunikowani w pierwszych etapach gry.

  4. #4
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    A ilu członków rodu trzymasz w zamkach lub miastach, a ilu jako dowódcy, którzy stoją gdzieś w polu?



  5. #5
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Zacznij uzywac wlasnych dyplomatow i za wartosciowe propozycje z Twojej strony staraj sie pozyskiwac obce ksiezniczki za zony.Pamietaj ze im wartosciowszy general(doswiadczenie bojowe,cechy,swita)tym wieksze szanse na ozenek.
    Jesli to zawiedzie hajtaj swych meskich potomkow z kim popadnie bo nie bedziesz miec wkrotce zadnych potomkow


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Podliczyłem i wyszło mi:
    Posiadam 11 mężczyzn z rodu,którzy są prawowitymi potomkami Filipa (pierwszy król Francji - chodzi mi o to,że każdy z nich jest w linii prostej od Filipa tzn. "dobierałem im matek a nie ojców" )
    Z czego 8 nie ma małżonki (w wieku od 16 - 42) a tylko 3 posiada żony oraz potomstwo z prawowitego rodu (w tym policzyłem Dziedzica Frakcji,który ma żonę z obcego Królestwa)
    Każdy z nich prowadzi tryb życiowy normalny,tzn: Gdy posiadam środki na armię to obejmują nad nią dowództwo i po podbiciu miasta/zamku "zamieszkują" w zdobytej prowincji kilka tur,zależnie od tego czy muszę bronić nowo zdobytej ziemi czy raczej pozostawienie 3-4 oddziałów w niej wystarczy na nie utracenie jej.
    Jednak te ekspansje nie zdarzają się często,każdy z Generałów (tych prawowitych i tych związanych z nim od strony matki) ma wystarczająco czasu aby w prowincji w której się obecnie znajduje poszukać sobie żony lub mieć ją dostarczoną do niego (jeżeli tak ten system przydzielania żon w Medievalu obowiązuje )
    Posiadam również Generałów,których matki były z rodu Filipa,jednak oni podobnie jak Ci prawowici nie posiadają żon (wyjątkiem są 2 -lecz oni mają odpowiednio 62 i 63 lata)

    Liczyłem oczywiście tylko tych generałów,którzy na dzień dzisiejszy są jeszcze żywi i zdolni do rozmnażania się

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Zacznij uzywac wlasnych dyplomatow i za wartosciowe propozycje z Twojej strony staraj sie pozyskiwac obce ksiezniczki za zony.Pamietaj ze im wartosciowszy general(doswiadczenie bojowe,cechy,swita)tym wieksze szanse na ozenek.
    Jesli to zawiedzie hajtaj swych meskich potomkow z kim popadnie bo nie bedziesz miec wkrotce zadnych potomkow


    Możesz szczegółowiej opisać proces ożenku mojego Generała z obcą księżniczką,gdy ten nie jest następcą tronu i opcja "wyjścia za mąż za następce" nie jest możliwa.
    Jeżeli istnieje taka możliwość i dyplomaci mają takie umiejętności to szczerze powiedziawszy zaskoczyło mnie to,bo gram już w tą grę dobre 4 lata a o takich możliwościach pierwszy raz słyszę = jeżeli to prawda to aż wstyd się przyznać.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania - Małżeństwa (Propozycje Komputera)

    Albo peszek, albo mechanizm gry. Na swoim przykładnie. Gdy mam mało członków rodu [początki gry lub moment, w którym niefortunnie paru gienków ginie w bitwach w krótkim odstępie czasu] to często otrzymuje propozycje adoptowania jakiegoś obcego, albo generała za syna uznać. Gdy ma się dużo dzieci, tzn. członków to propozycje żon są takie sporadyczne? Gdy ma się mało członków to jakiś ożenek jest ważnym. Gdy ma się wielu członków i się chce ich szybko pożenić to 1-2 małżeństwa nie robią wrażenia. Cóż... po prostu gdy część członków ci wymrze zapewne będzie wytrysk młodych dzieci niektórych generałów. No nic, moją radą na taką sytuacje jest to, że żeń księżniczki z rodu królewskiego [króla i księcia] za synów dalszych rodzin, których córki/siostry stają się blondynkami uśmiechającymi się do monitora. Ja dość często żenię ciocie za synów jej brata. Różnica wieku to jakieś 10-20 lat ale dzieci są, a i czasami granica wieku zanika w związku z późnym macierzyństwem. Ostatecznie może jest za mało przestrzeni? W kraju o twojej powierzchni być może jest zbyt wielu członków rodziny?[proporcjonalnie]

Podobne wątki

  1. Kampania online dla dwóch graczy tury komputera
    By Butman in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 14:46
  2. Małżeństwa
    By bart945 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 18:52
  3. Third Age - Wydajność komputera
    By Assar in forum Third Age
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 17:09
  4. Wyłaczanie komputera
    By nnataniel in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 07:49
  5. Zablokowane IP komputera na Last.fm
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 00:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •