Strona 1 z 42 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 419

Wątek: Polish Kingdom Mod - temat archiwalny

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Polish Kingdom Mod - temat archiwalny

    Witam serdecznie!

    Jestem nowym forumowiczem z bardzo małym doświadczeniem, ale wielkim zapałem modderskim. Czytając kilka miesięcy temu petycję Polskich graczy do Creative Assembly w sprawie Królestwa Polskiego (a konkretnie ahistorycznych jednostek Polski) w podstawowej wersji Medievala II i w dodatku Kingdoms, doszedłem do wniosku, że faktycznie frakcja "Polska" wymaga gruntownej przebudowy i ulepszenia kadry wojskowej. Dlatego gdzieś na początku Grudnia, zabrałem się do modyfikowania jednostek Polski w podstawowej wersji Medievala II i prace ukończyłem na początku Lutego.

    Poniżej zamieszczam zdjęcia wszystkich nowych jednostek Polski (zrobionych przeze mnie) oraz istniejących, ale gruntownie przerobionych (oczywiście przeze mnie). Mam szczerą nadzieję, że jednostki te przypadną wszystkim graczom do gustu Na dzień dzisiejszy modyfikacja działa tylko z podstawową wersją gry Medieval II Total War. Jeśli mod się spodoba, wówczas zajmę się jego konwersją tak, aby działał również w dodatku Kingdoms - Kampania Krzyżacka.

    Chciałbym także prosić o wyrozumiałość - jestem początkującym modderem i nad modyfikacją cały czas pracowałem sam. Wykorzystywałem istniejące w grze modele oraz tekstury, ponieważ jestem artystycznym kaleką i nie potrafię, tak jak inni, tworzyć nowych broni, pancerzy, ubrań, heraldyk, dodatków i wszystkiego co składa się na wygląd jednostki. Swoich sił co prawda, spróbowałem przy takich jednostkach, jak 'Jazda mazowiecka', 'Bracia dobrzyńscy', czy 'Rajtarzy'. W pierwszym przypadku stworzyłem nowe pancerze, ale na bazie już istniejących; w drugim mamy nowe pancerze, tarcze i miecze, ale również zrobiłem je wykorzystując to, co było już w grze; w trzecim zaś przypadku zmodyfikowałem lekko kirys oraz stworzyłem nową broń - rapier, jednak zmiany te są prawie niewidoczne. Dlatego jeśli ktoś miałby chęć stworzyć nowe, interesujące modele i tekstur, albo miałby do takowych dostęp, to chętnie zaimplementowałbym je do gry, czyniąc tym samym jednostki Polski dużo bardziej oryginalnymi i - co tu kryć - ładniejszymi dla oka.

    Na koniec muszą dodać, że jednostka 'Husaria' jest tylko częściowo moim tworem. Wprowadziłem ją do gry, stworzyłem opisy, poprawiłem wygląd, dodałem tarczę, ale niestety to nie ja stworzyłem jej główne modele oraz tekstury. Nie wiem skąd pochodzą, kto ani kiedy je zrobił, a znalazłem je przypadkiem, przeszukując dział "Mody uzupełniające" w wątku "Polska - skrzydlata husaria" (na 3 stronie tego wątku zamieściłem właśnie mod dodający husarię do gry, ale że nikt go nie ściągał, to zostały tam tylko moje posty ).


    Nowe i mocno poprawione jednostki dla Polski:

    Bracia dobrzyńscy (wersja piesza nieaktualna - jest wersja konna i nowy pancerz) - to nowa, unikalna jednostka dla Polski. Około 1230 roku na ziemiach Mazowsza powołano do życia jedyny w pełni polski zakon rycerski - Zakon Kawalerów Jezusa Chrystusa. W grze Bracia dobrzyńscy (bo tak zwano członków zakonu) są wyborną jednostką ciężkiej piechoty, zdolną bardzo długo utrzymywać się na polu bitwy. Korzystają oni z mieczy półtoraręcznych oraz specyficznych tarcz. Postanowiłem, że Bracia dobrzyńscy będą jednostką piechoty, bowiem Polska dysponuje wystarczająco potężną i zróżnicowaną konnicą, a piechota ciągle wydawała mi się "wybrakowana". Dlatego Bracia zamiast być kolejną formacją ciężkiej jazdy, której i tak mamy całą masę, będą stanowić ciężką piechotę mieczniczą, która na pewno przyda się na polu walki.


    Drużyna książęca - całkowicie nowa jednostka w grze. Drużyna książęca, to średniozbrojna konnica korzystająca z łuków oraz toporka i tarczy podczas walki w zwarciu. Jak wiemy, drużyny były w jedenastowiecznej Polsce formacjami dość ciężkiej jazdy, zaopatrzonej w miecze, topory, włócznie, łuki, pancerze, tarcze, oszczepy, kusze. Mojej Drużyny książęcej nie chciałem zaopatrywać w miecze, bo z tych korzysta już Polska szlachta, Jazda mazowiecka, Polscy rycerze i zbrojni oraz kilka innych jednostek piechoty. Dlatego dałem im do rąk dużo rzadziej wykorzystywaną broń zaczepną, czyli topór. Z oszczepów korzysta już Polska szlachta, z włóczni kawaleryjskich Jazda mazowiecka, z kusz Jazda strzelcza. Z łuków nie korzysta żadna Polska jazda, dlatego łuki także przypisałem dla Drużyny (w końcu drużyny pancernych często korzystały z łuków). Natomiast pancerz, choć początkowo skórzany, można ulepszyć do kolczugi (popularnej w Polsce), a potem do ciężkiej zbroi
    lamelkowej (która ma pokazać spore związki Polski z Rusią). Istnieje spieszona i konna wersja Drużyny książęcej, obie są tak samo wyposażone.


    Polska szlachta (nieaktualne - w jej miejsce jednostki 'Kmiecie' i 'Pancerni') - od tej pory Spieszona polska szlachta najpierw miota we wroga oszczepami, a potem walczy z nim w zawarciu mieczem. W podstawowej wersji szlachta od razu walczyła w zawarciu krótką włócznią, co było po prostu kpiną. Dodatkowo możemy też ulepszyć Polską szlachtę, czy tez jej spieszoną wersję, do częściowego pancerza płytowego. Wówczas szlachcice będą nosić ciężkie wzmacniane pancerze łuskowe i kolcze oraz nowsze hełmy, które mają pokazać, że na ziemiach Polskich często spotykano Normanów z którymi nasz kraj miał też i pewne związki (Dowodem na związki Polan i Normanów jest małżeństwo córki Mieszka Świętosławy-Sygrydy i władcy Szwecji Swena Widłobrodego. Ślub ten był zapewne nie tyle pierwszym kontaktem polsko-szwedzkim, co raczej efektem wcześniejszych związków i współpracy).


    Jazda strzelcza (przemianowana na 'Strzelcy' oraz ich spieszoną wersją stanowią teraz 'Śląscy kusznicy') - w podstawowej wersji gry Jazda strzelcza była lekkozbrojną konnicą strzelecką, którą bardzo szybko mogliśmy najmować w zamkach. Teraz Jazda strzelcza, to średniozbrojna formacja, wyposażona w inne (cięższe) pancerze oraz korzystająca z lepszych kusz. W zwarciu ich bronią jest topór i pawęż litewska. Od tej chwili mamy też możliwość rekrutacji Spieszonej jazdy strzelczej, która jest chyba najlepszą Polską jednostką piechoty strzeleckiej.


    Polscy rycerze (dodano dodatkowo gotycki pancerz) - rycerzy możemy już rekrutować na poziomie Fortecy (a nie Cytadeli jak to było w oryginale), lecz są oni nieco słabsi. Najważniejszą zmianą jest to, że ich podstawowym pancerzem jest od teraz ciężka kolczuga, a dopiero później można ich udoskonalić od częściowego pancerza płytowego do pełnego pancerza płytowego. Wydaje mi się więc, że dzięki temu, iż mamy Spieszoną polską szlachtę walczącą w zwarciu mieczem oraz Spieszonych polskich rycerzy w ciężkich kolczugach, dostępnych już na poziomie fortecy, to głód na "dobrego polskiego miecznika w kolczudze" został zaspokojony. Polscy rycerze, to silna ciężka konnica, a Spieszeni polscy rycerze, to mocna ciężka piechota.


    Jazda mazowiecka - całkowicie nowa. Jazda ta jest lekką konnicą, która charakteryzuje się małym kosztem rekrutacji i utrzymania, szybkim ruchem na polu walki, a także niezłym wyposażeniem - skórzana zbroja (można ją udoskonalić do lekkiej kolczugi), pawęż litewska, włócznia w szarży i miecz do walki w zwarciu.


    Polscy zbrojni (w nowej wersji zastąpieni podobną jednostką 'Kopijnicy') - wcześniej nazywano tę jednostkę Polscy pancerni. Zwiększyłem jej możliwości bojowe, dzięki czemu to teraz najlepsza rycerska konnica dostępna dla Polski. Dodałem jej także trzeci rodzaj pancerza - zaawansowany pancerz płytowy, który przypomina już ten nowoczesny, renesansowy pancerz zachodnioeuropejski.


    Husaria (została połączona z jednostką 'Husarze') - nowa jednostka o której pisałem już wcześniej. Husaria, to najlepsza jazda w całej grze, ale i jedna z najdroższych i najtrudniej dostępnych (wyłącznie w miastach będących metropoliami, na najwyższym poziomie rozwoju koszar). Ktoś zaraz powie, że przecież Husaria to renesansowa jednostka. To prawda. Ale arkebuzerzy, muszkieterzy, rajtarzy, rycerze gotyccy, janczarzy to też raczej renesansowe jednostki. W moim modzie gramy aż do 1600 roku, czyli zahaczamy o jakieś 120 lat renesansu. A znana nam Husaria istnieje gdzieś od połowy XVI wieku. Więc rocznikowo wszystko się zgadza Aha, wiem, że Husaria nie miała na plecach tych pajacowatych, podwójnych skrzydeł. Ale cóż szkodzi zrobić taką skrzydlatą Husarię w grze komputerowej ?


    Wieśniacy - połączenie chłopów i drwali. W grze korzystają oni w walce z różnych wideł, toporów, bill i kos. Takie mięso armatnie, słabe w walce, ale liczne i tanie.


    Myśliwi - udoskonaleni Chłopscy łucznicy. Mają nowy wygląd, są ekspertami chowania się w lesie, są tani i szybko można ich rekrutować. Niestety zadają małe obrażenia (i mały jest też zasięg ich prostych łuków), a w zwarciu walczą nożami = śmierć po paru minutach. Mimo to przydatni jako prymitywna jednostka dystansowa.


    Tarczownicy - czyli nieco poprawieni dawni Włócznicy. Mogą formować mur tarcz (a nie schiltrom), są dość szybko dostępni i na prawdę użyteczni jako piechota.


    Łucznicy - nie chciałem ich nazywać Polscy łucznicy, bo tacy są już w dodatku "Kingdoms - Kampania krzyżacka" i wszystkim by się myliło. Nie są to też słowiańscy łucznicy Piastów. To raczej przykład typowego średniowiecznego łucznika, wyszkolonego i wyekwipowanego jak należy. Korzystają z dość dużych łuków, więc mają większy zasięg i obrażenia niż Myśliwi, czy Milicja wiejska, a w zwarciu walczą stalowymi mieczami, zatem mogą odeprzeć atak piechoty. Myślę, że to bardzo fajna jednostka, idealnie "komponuje się" na placu boju z tarczownikami.


    Milicja miejska - oryginalna Milicja miejska wyglądała jak każda słowiańsko-wschodnia chłopska jednostka piechoty (te same ubrania, czy pancerze). Dlatego nadałem Milicji miejskiej bardziej miastowy wygląd. Reszta raczej pozostała bez zmian.


    Milicja wiejska - nazywana była Milicją łuczniczą i dostępna była wyłącznie frakcji "Ruś". Teraz i my możemy utrzymywać darmowe oddziały łuczników we wsiach, miasteczkach i miastach.


    Rajtarzy (w nowej wersji zastąpiono ich jednostką 'Dragoni') - stworzyłem nową jednostkę Konnych arkebuzerów (o której tutaj za dużo nie będę pisał), którą dałem kilku państwom europejskim. Chodziło mi o to, że w Medievalu niemal nie istniały jednostki konnych strzelców używających broni palnej. Byli właśnie Rajtarzy, ale przedstawieni bardzo nierealistycznie oraz jednostka Strzelcy wielbłądów, ale dostępna wyłącznie Maurom. Z tego względu, że w Polsce istniało bardzo niewiele oddziałów Konnych arkebuzerów, a więcej było właśnie Rajtarów, dlatego dodałem nam jednostkę "Rajtarzy", wcześniej dostępną wyłącznie dla Cesarstwa niemieckiego, poprawiłem ją (Rajtarzy walczą teraz w zwarciu przy użyciu rapierów, a nie włóczni) i zmodyfikowałem pancerze.



    Zapraszam do pobierania modyfikacji. W razie problemów, uwag, czy pytań zachęcam do komentowania dodatku w tym wątku .

    Stare wersje
    Mod na podstawową wersję Medieval II Total War (ver. 1.04):
    http://depositfiles.com/files/okfn3wa0f

    Mod na dodatek Kingdoms - Teutonic (ver. 1.04):
    http://dfiles.eu/files/0hbve0v7x
    ------------------------------------------------------------------------
    Nowe wersje
    Mod na podstawową wersję Medieval II Total War (ver. 1.05):
    http://depositfiles.com/files/pzsks4ziv
    Patch do wersji 1.05 na podstawkę: http://speedy.sh/wngrf/patch-pkm-1.05.rar (pobrany folder należy rozpakować/wkleić do folderu głównego, w którym zainstalowany jest Medieval II Total War, czyli do lokalizacji "...\Program Files\SEGA")

    Mod na dodatek Kingdoms - Teutonic (ver. 1.05):
    http://depositfiles.com/files/3ssqzau8s
    Patch do wersji 1.05 na Teutonic, usprawniający AI komputera, autorstwa Piter'a (Wielkie Dzięki ): http://speedy.sh/474Jf/patch-pkm-teutonic-1.05.rar (pobrany folder należy rozpakować/wkleić do folderu głównego, w którym zainstalowany jest Medieval II Total War, czyli do lokalizacji "...\Program Files\SEGA")

    Instalacja Starej wersji:
    1. Ściągnij odpowiedni plik.
    2. Uruchom plik dwukrotnie klikając na nim.
    3. Gdy otworzy się okienko instalacji, należy odszukać wiersz 'Folder docelowy', gdzie wpisana jest domyślna lokalizacja w której zainstalowana jest gra, czyli C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War
    a) jeżeli nasza gra jest zainstalowana w innej lokalizacji niż domyślna, wówczas należy ją zmienić na właściwą i nacisnąć przycisk 'Instaluj' (lub 'Dalej') aby przystąpić do instalacji modyfikacji (np. jeśli zainstalowaliśmy grę na partycji D, to ścieżka instalacji będzie wyglądać tak: D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War);
    b) jeżeli nasza gra jest zainstalowana w domyślnej lokalizacji, wówczas od razu można nacisnąć przycisk 'Instaluj' (lub 'Dalej') aby zainstalować modyfikację.
    4. Aby uruchomić grę z zainstalowanym modem, wystarczy kliknąć dwa razy w skrót, który powinien pojawić się na pulpicie po zakończeniu instalacji.

    Instalacja Nowej wersji:
    1. Ściągnij odpowiedni plik.
    2. Wypakuj pliki do odpowiedniego folderu tam, gdzie zainstalowana jest Twoja gra Medieval II Total War.
    3. Grę z modem odpalamy dwukrotnie klikając na plik wsadowy z rozszerzeniem '.bat', znajdujący się w folderze z zainstalowaną modyfikacją.

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Witam. Super te jednostki. Bracia Dobrzyńscy i Ci tarczowi Halabardnicy oraz jazda mazowiecka i drużyna książęca mi się szczególnie podobają . Te jednostki działają tylko w podstawce Medka II i w Kingdoms tak? Gratuluje Ci zapału. Pogadaj z Wilkiem , może zmontujecie jakiś team i zrobicie nowego moda lub poprawicie Polskę w jakimś istniejącym? Wilk ma takie zamiary - Ambitny Facet.
    P.S. Pomysł bardzo szlachetny ale niełatwe to będzie do zrealizowania...
    I jakaś Instrukcja instalacji by się przydała. Tak czy tak super robota. 8-)

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Ci Bracia Dobryńscy nie powinni mieć miecza i gwiazdki na wdzianku zamiast krzyża ? Najhlepiej było by gdyby była dostępna podwójna wersja, konna i odszkapowana :-P . Z punktu historycznego, niewielu ich było w tym zakonie, około 300 z czego większość zdezerterowała do zakonu krzyżackiego. Niemniej jednak znakomity jest to pomysł dać Polsce ich własny zakon rycerski, aby nie musieli używać już Joanitów i templariuszy, choć ich kościółki również istniały na terenie Polski w swoim czasie.

    Jak napisał Araven, mam pewne zakusy, choć upłynie jeszcze trochę czasu nim będę w stanie je urzeczywistnić. Zależnie od tego jak szybko uda mi się uruchomić mapę próbną którą sobie na boku uskuteczniam...

  4. #4
    Podczaszy
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    584
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Mam pytanie, bo zrobiłeś świetnie jednostki, dlaczego nie współpracujesz jeszcze z teamem od WWMWE? Potrzebny jest modelarz ;F
    Pisać na GG o turach i innych ważnych sprawach.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Witam. Super te jednostki. Bracia Dobrzyńscy i Ci tarczowi Halabardnicy oraz jazda mazowiecka i drużyna książęca mi się szczególnie podobają . Te jednostki działają tylko w podstawce Medka II i w Kingdoms tak? Gratuluje Ci zapału. Pogadaj z Wilkiem , może zmontujecie jakiś team i zrobicie nowego moda lub poprawicie Polskę w jakimś istniejącym? Wilk ma takie zamiary - Ambitny Facet.
    Bardzo się cieszę, że dodatek jednak zdał egazamin Na razie jednostki te można mieć tylko w podstawce Medievala, ale za jakieś 2-3 dni przygotuję instalkę, która wprowadzi je do dodatku Kingdoms (a konkretnie do kampanii "Teutonic", gdzie Polska odgrywa bardzo ważną rolę :!: ).

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    I jakaś Instrukcja instalacji by się przydała.
    Fakt, nie podałem w poście instrukcji, zapomniałem o tym :? Ale jak ściągnie się moda z rapida, czy z hotfila, to zaraz po kliknięciu dwa razy na 'polish_kingdom_mod.exe' pojawi się ekranik, na którym jest napisane, że "Jest to dodatek do gry Medieval II Total War, który czyni jednostki..." i tak dalej, ale jak się przewinie tekst do dołu, to jest tam taka skrócona instrukcja instalacji.

    Cytat Zamieszczone przez Wilk
    Ci Bracia Dobryńscy nie powinni mieć miecza i gwiazdki na wdzianku zamiast krzyża ?
    Tak, właśnie jak robiłem screen'y, to zobaczyłem, że Braci dobrzyńscy w ulepszonym pancerzu faktycznie mają wdzianko z czerwonym krzyżem ops: . Jeżeli nie zapomnę, to postaram się to poprawić i dodać wersję konną Braci w instalce, która wprowadzi wszystkie uaktualnienia do dodatku Kingdoms.

    Cytat Zamieszczone przez Wilk
    Jak napisał Araven, mam pewne zakusy, choć upłynie jeszcze trochę czasu nim będę w stanie je urzeczywistnić. Zależnie od tego jak szybko uda mi się uruchomić mapę próbną którą sobie na boku uskuteczniam...
    Szczerze mówiąc, to bardzo mnie to zaciekawiło Polska nadal wymaga ulepszeń i popraw, szczególnie jeśli chodzi o wygląd jednostek i dostępną mapę (w podstawce Medievala jest strasznie ograniczona do Krakowa, Halicza, Torunia, Wrocławia i Szczecina). Co prawda teraz jestem pochłonięty dokańczaniem mojego moda, ale kiedy już go zrobię, to chętnie podjąłbym współpracę przy tworzeniu innej modyfikacji, czy to dotyczącej Polski, czy nawet jakieś innej .

    Cytat Zamieszczone przez Adixis
    Mam pytanie, bo zrobiłeś świetnie jednostki, dlaczego nie współpracujesz jeszcze z teamem od WWMWE? Potrzebny jest modelarz ;F
    Kiepski ze mnie modelarz i od niedawna zajmuję się modowaniem. Ostatnio trochę przeglądałem forum i wątek "Where west meets with east" i wydaje mi się, że jest tam na prawdę duży i dobry team, który świetnie sobie radzi. Może uda mi się za parę dni ściągnąć najnowszą wersję WWMWE i jeśli będę w stanie pomóc, to pokombinuje coś z jednostkami.

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Super Ci idzie. Masz talent A instrukcję INSTALACJI jednostek możesz wstawić w swoim pierwszym poście po prostu go edytując Albo w jakimś kolejnym. Gratuluje Ci wiedzy historycznej, mało kto wie, że mieliśmy taki swój mały Polski zakon rycerski. Hm ja tych jednostek na razie nie zainstalowałem bo ja gram w mody głównie ale pooglądałem je sobie w Twoim poście. Ale zainstaluje z ciekawości by zobaczyć jak się sprawują w bitwach w Medku - zwłaszcza bracia dobrzyńscy. Pozdrawiam.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    wow super ,trzeba bedzie znow zainstalowac medka.Aramegil proponuje jednak zrezygnowac z Polskich Pancernych (taka formacja w polsce nie istniala z tego co wiem)i zastapic ich Kopijnikami (takimi jak w bitwie pod Orsza).

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Witam. Aramegil Twojego moda ściągnąłem . Jak rozumiem wprowadza dodatkowe jednostki do Medka II a mapa AI i inne takie są jak w oryginalnej grze Segi? Czy Twój mod ingeruje w podstawowe pliki Medievala i czy nie umożliwia działania innych modów? Mam nadzieję, że nie. Jak możesz to odpowiedz na moje pytania ok? Z opisu innstalacji wynika, że mod tworzy osobny folder ale to nie wyklucza ingerencji w plki podstawowe , chcę się upewnić. Czyli w optymistycznej wersji można mając Twojego moda grać i w podstawkę Medka i w inne mody w tym oczywiście Twój? Pozdrawiam.
    P.S. Proponuję Tobie i Wilkowi byście pogadali z Miodkiem i Zgrzybkiem oraz Ekipą z WWME (Rapsod i Inni), którzy zrobili super mapkę pod Medk a- dużo więcej prowincji i inny rozkład surowcow - sama Polska miała chyba z 7 prowincji. Połączenie tej mapy (za zgodą jej Autorów) i Twoich jednostek to byłoby coś wg mnie. Polska stałaby się historyczna a nie taka jak proponuje SEGA... Może się dogadacie. 8-) Jak coś mogę odrobinę pomóc, w statystykach i balansie, ale się nie narzucam bo żaden ze mnie moder.

  9. #9
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Cytat Zamieszczone przez Aramegil
    Kiepski ze mnie modelarz i od niedawna zajmuję się modowaniem. Ostatnio trochę przeglądałem forum i wątek "Where west meets with east" i wydaje mi się, że jest tam na prawdę duży i dobry team, który świetnie sobie radzi. Może uda mi się za parę dni ściągnąć najnowszą wersję WWMWE i jeśli będę w stanie pomóc, to pokombinuje coś z jednostkami.
    ten duży i dobry team to 2 osoby rapsod i joopik


    ale praca ładna tylko pogratulować ładnych jednostek

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Jak rozumiem wprowadza dodatkowe jednostki do Medka II a mapa AI i inne takie są jak w oryginalnej grze Segi?
    Tak, mod wprowadza tylko nowe jednostki, głównie dla Polski (bo dodałem też "Ręcznych strzelców" paru frakcjom, które ich nie miały, no i zrobiłem jednostkę "Konni arkebuzerzy"). Starałem się nie modyfikować innych elementów, choćby takich jak mapa, więc cała reszta pozostaje oryginalna.

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Czy Twój mod ingeruje w podstawowe pliki Medievala i czy nie umożliwia działania innych modów?
    Nie , mod absolutnie nie ingeruje w podstawowe pliki gry i jak najbardziej można spokojnie grać w inne zainstalowane mody i dodatki . Można też odpalić "czystą", podstawową wersję Mediavala, używając pliku "medieval2.exe" znajdującego się w głównym katalogu z zainstalowaną grą "Medieval II Total War". Tak więc mając zainstalowanego mojego moda (który właśnie tworzy sobie oddzielny folder "polish_kingdom") można bez problemu cieszyć się też wszystkimi innymi modyfikacjami, jakie mamy zainstalowane na Medievalu. Z tym, że mój mod działa tylko w podstawce Medka - nowe jednostki nie pojawią się (na razie :!: ) w dodatku Kingdoms, ani w innych modyfikacjach globalnych.

    Cytat Zamieszczone przez slain78
    proponuje jednak zrezygnowac z Polskich Pancernych (taka formacja w polsce nie istniala z tego co wiem)i zastapic ich Kopijnikami (takimi jak w bitwie pod Orsza).
    Hmm, to byłby dobry pomysł Faktycznie ja też nie słyszałem o Zbrojnych, właśnie w rodzaju tych Polskich pancernych stworzonych przez CA. Pooglądam sobie grafiki Kopijników i przyjrzę się tej jednostce w grze (chyba ma ją Francja) no i wprowadzę poprawki do moda. Najlepiej, jeśli usunę Polskich zbrojnych, a dorzucę w ich miejsce Braci dobrzyńskich na koniach i Kopijników.

    Cytat Zamieszczone przez pop517
    ten duży i dobry team to 2 osoby rapsod i joopik
    Aha :shock: Czyli trochę się rozpędziłem. Myślałem, że skoro wyszła wersja 2.0 WWMWE, to jednak mod ciągle idzie do przodu. Ale to nic, może jak za parę dni już będę miał więcej czasu, to na serio przestudiuje cały temat o WWMWE.

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    P.S. Proponuję Tobie i Wilkowi byście pogadali z Miodkiem i Zgrzybkiem oraz Ekipą z WWME (Rapsod i Inni), którzy zrobili super mapkę pod Medk a- dużo więcej prowincji i inny rozkład surowcow - sama Polska miała chyba z 7 prowincji. Połączenie tej mapy (za zgodą jej Autorów) i Twoich jednostek to byłoby coś wg mnie. Polska stałaby się historyczna a nie taka jak proponuje SEGA... Może się dogadacie. 8-) Jak coś mogę odrobinę pomóc, w statystykach i balansie, ale się nie narzucam bo żaden ze mnie moder.
    Na pewno coś mogłoby z tego wyjść Gdyby zebrać taką ekipę, to można by pomyśleć nad prawdziwą, potężną modyfikacją, która zrobiłaby z Polski prawdziwie historyczną i dopracowaną frakcję :!:

Strona 1 z 42 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polish Units v2
    By szwajcar in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 14-11-2020, 09:41
  2. Polish Kingdom 2.0 preview
    By HellVard in forum Polish Kingdom
    Odpowiedzi: 515
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 20:57
  3. Polish Kingdom - informacje i download
    By HellVard in forum Polish Kingdom
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 09:28
  4. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •