Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Egipt

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    no dobra, rozumiem, że kolegi nie wk**wia a co do owego "zagrożenia" ze strony krucjat... składam tą wypowiedź na karb - wrodzonej, jak mniemam - nonszalancji, którą dostrzegam we wszystkich Twoich komentarzach. w innym wypadku, wybacz, pomyślałbym, że próbujesz tanio szpanować. jeśli jednak sytuacja tego wymaga, wyjaśniam: chciałem wyprowadzić z błędu tych, którzy sugerując się wypowiedzią Zająca sądzili, że sojusz z papieżem gwarantuje, iż nie ogłosi on przeciwko nam krucjaty. nie była moim zamiarem ocena trudności zwalczania krzyżowców.
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    Nie, nie jest to objaw nonszalacji ani też szpanu Ale jeśli chodzi Ci o to, że mówię o tym, że wystarczy kilka oddziałów, żeby krzyżowców powstrzymać to nie jest to nic trudnego Wiążesz ich walką w bramie, a cav ślesz na plecy. Po okrążeniu spadają morale, a najprawdopodbniej zabijesz im też generała więc... dla chcącego nic trudnego

  3. #23
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    eh, no właśnie o to mi chodzi, że nie jest to nic trudnego i nie warto o tym pisać. nie ważne. zostawmy to. niepotrzebna ta cała dygresja.
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    A ja mam pytanie. Czy kupcy Egipscy lecą na jedwab z Konstantynopola ? Teraz nie sprawdzę bo jestem w szkole na kompie

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    719 na 10-tym poziomie, czyli szału nie ma.
    przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was poklepię

  6. #26
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    No tak niziutko, a większość państw bierze stamtąd niezłą kasę

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    ...witam

    dawno mnie nie było na tym forum

    ...na wczasy sobie zabrałem w razie niepogody, medka i zagrałem co mi sie nie trafia czesto w kampanie Egiptem ! Tak dla rozrywki i oczywiscie na hardzie
    było ok do czasu gdy mnie zaatakowały hordy ze wschodu ...nie wiem czy czasem nie przyspieszyłem ataku gdyz,posłałem dyplomate z misja zawarcia sojuszu i.....dostałem z banki w nastepnej turze
    moje włosci rozposcierały sie od Aleksandrii do Antiochii .Podczas najazdu hord wschodnich walczyłem ze zmiennym szczesciem ale imperium sie kurczyło , miasta i warownie padały jedno po drugim .....wiec zmieniłem strategie i wycofałem sie na wyspy Cypr i Rodos z ktorych kontratakowałem a potezna flota blokowała porty przeciwnika.Aby lepiej było manewrowaczdobyłem na Wenecji Krete .Niestety przegrałem na ladzie kampanie i tylko nagłymi wypadami[od Koryntu po Aleksandrie]atakuje i zdobywam miasta i twierdze niszczac ich infrastrukture ,dzieki temu zdobywam kase na rozwoj mojego wyspiarskiego panstwa
    Dziwna sprawa - nagle nie wiadomo z jakich czelusci pojawiła sie ich wielka flota !? Na tym etapie narazie zakonczyłem ta kampanie bo....brak czasu

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    To może prześlesz save`a i podzielisz się tą kampanią ? Swoją drogą nie rozumiem jak mogli Cię rozjechać. To byli Mongołowie czy Tatarzy ?

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Egipt

    Siema moglby mi ktos objasnic jak powinno grac sie Egiptem?Wczesniej gralem frakcjami chrzescijanskimi i wydaje mi sie ze Egipt jest od nich poprostu duzo slabszy pod wzgledem militarnym.Szczegolnie interesuja mnie te rzeczy:
    -jak werbowac ta gwardie sultana?
    -jak werbowac assasynow?(wiem ze trzeba miec gildie ale oni wcale nie chca jej nigdzie postawic :/)
    -jak werbowac krolewskich mamelukow czy jakos tak

    Głowny problem polega na tym ze podczas najazdu Mongolow nie mam zadnych lepszych jednostek aby ich odperzec w wyniku czego trace bardzo duzo prowincji.

    Na przyszłość proszę używać wyszukiwarki - Krzyżak

    Edit : Naprawde nikt niewie

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Egipt

    1. Gwardia sama się regeneruje
    2. Jeśli chodzi Ci o złodziei to budynek w mieście (u chrześcijan to tawerna, a tutaj nie wiem i najlepiej poprzeglądaj budynki przyciskiem z lupą) A, żeby gildie zbudować to musisz chyba zabijać złodziejami
    3. j.w. (jest taki magiczny przycisk który pokazuje wszystkie budynki i ich właściwości (ten obok przycissku doradcy jak masz miasto ))

    Ja mam natomiast inny problem. Zwołali na mnie krucjate i 2 niemców pod Jerozolimą stoi. I teraz pytanie, czy dałoby się ją jakoś obronić. Mam:
    1 genka
    7 łuczników mameluków
    1 pustynnych łucz.
    2 mameluków
    3 milicji saraceńskiej
    1 milicji włóczniczej
    2 m. łuczniczej
    3 spieszonej jazdy arabskiej

    a w mieście mam :

    1 ł. mameluków
    1 mameluków
    1 milicji saraceńskiej
    2 m. łucznicze
    1 s. jaz. arabskiej

    Niemcy mają :

    7 krzyżowców
    2 jazdy armeńskiej
    2 lekka jazda altańska
    11 pielgrzymów
    2 rycerzy bez koni
    3 łuczniczy armeńscy
    3 turkpole
    2 genki (2 armie)

    Da się to jakoś wygrać ? Macie jakąś stretegię ? Z góry dziękuję za pomoc i proszę o szybką odpowiedź

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. egipt
    By Matisek in forum Broken Crescent XVII
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 14:17
  2. Egipt
    By Jan Pancesz III in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •