Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: Obietnicę czego trailery nam niosą

  1. #21
    Witia
    Gość

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Czytanie ze zrozumieniem się kłania :]
    Chyba Tobie, bo Shogun jest grą strategiczną, podobnie jak Age of Empires, czy HoI. To, że posiada rozbudowany tryb taktyczny świadczy jedynie na korzyść produkcji. Ja nie będę tłumaczył na czym polega różnica między taktyką a strategią, bo dorosłe konie chyba są na tyle wyedukowane, że potrafią przeczytać dwie linijki z wikipedii.

    Nies mówi o pewnych nieścisłościach na poziomie taktycznym, ale robi to w taki sposób, nie rozumiejąc przy tym używanych pojęć, że aż korci żeby dociąć takiemu ekspertowi.
    Brak lub nie friendly fire ma tyle wspólnego z określeniem Shoguna jako gry strategicznej, co bojówki z krakowskiego przedmieścia z normalnością.

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Widzę tutaj że kilka osób jest jak ta ciemna masa !! Będą wychwalać największego bubla tylko dlatego że to gra z serii ....

    Gry z RTW zawsze były strategiczne i taktyczne . To gra turowa z kampanią w której rozwijasz grę strategiczną z różnymi aspektami ekonomia polityka itp. a główna siłą wykonawczą całej tej otoczki są (niestety) bitwy i tu wchodzi taktyka bitewna . Kurde więc nie rozdzielać taktyki i strategi szczególnie w przypadku tej gry !!

    Więc jeśli to gra strategiczno/taktyczna to mam prawo wymagać aby bitwa była realnie odwzorowana !!!
    " Na szczeblu taktycznym dzieją się śmieszne rzeczy ? " Wielka bitwa pod "g"runwaldem 0 zabitych i z 3000 ciężko pobitych !! dlaczego ? bo miecze były plastikowe a jazda walczyła na osiołkach !! czasem tak bywa że coś śmiesznego się dzieje w bitwie! Wez wracaj na console !

    Jak gram w Europa Uniwersalis to godzę się że gram tylko w gre strategiczną i olewa mnie to że automat rozgrywa bitwy!

    Witia cholera wie co masz z takiego " bronienia" gry ale moim zdaniem wez odłóż wazelinę bo się chłopie poślizgniesz !

    Jeszcze Hetman wielki obrońca gier ! Nieśmiertelnik ma pełne prawo do krytyki i co gorsza zniesmaczenia które czuje coraz to większa liczba fanów serii . Posiadam wszystkie gry serii i wkur... mnie taka gadka w stylu Hetmana !

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Wy chcecie aby gra była w 100% "dobra" taktycznie No to dobra ok.
    Więc czemu gracie w pozostałe części bo przecież one nawet w 50% nie są zgodne z realiami prawdziwej bitwy.Jeżeli by tak było to po godzinie gry nie chciało by się wam już więcej grać. Bo jeżeli gra by była w 100% zgodna z realiami to bitwy nie prowadzilibyśmy my. Bo jak tu prowadzić bitwę jeżeli widzimy tylko czubek głowy naszego konia? Jak mamy manewrować jednostkami jeżeli generał stoi gdzieś chen daleko od swoich jednostek a my i tak wdajemy im rozkazy a one je wypełniają w sekundę?
    W taką grę nie dało by się grać.

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  4. #24
    Witia
    Gość

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Więc jeśli to gra strategiczno/taktyczna to mam prawo wymagać aby bitwa była realnie odwzorowana !!!
    Gra jest odwzorowana na tyle realnie na ile pozwala koncepcja. Narzekanie na realizm pola bitwy jest charakterystyczne dla gimnazjalnych amatorów którzy nawet nie znają hasła 'programować', ale oczywiście wypowiadają się na temat tego co można i powinno ( sic! ) się zrobić.

    Idź waść wstydu oszczędź. Jak zdasz gimnazjalny test kompetencji z części matematycznej na więcej niż wymagany próg to za kilka lat możemy porozmawiać o AI i o tym co można, a co nie, w grze typu total war.

    Nie rozumiem co to ma wspólnego z bronieniem gry.

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Cytat Zamieszczone przez Niko1295
    Wy chcecie aby gra była w 100% "dobra" taktycznie No to dobra ok.
    Więc czemu gracie w pozostałe części bo przecież one nawet w 50% nie są zgodne z realiami prawdziwej bitwy.Jeżeli by tak było to po godzinie gry nie chciało by się wam już więcej grać. Bo jeżeli gra by była w 100% zgodna z realiami to bitwy nie prowadzilibyśmy my. Bo jak tu prowadzić bitwę jeżeli widzimy tylko czubek głowy naszego konia? Jak mamy manewrować jednostkami jeżeli generał stoi gdzieś chen daleko od swoich jednostek a my i tak wdajemy im rozkazy a one je wypełniają w sekundę?
    W taką grę nie dało by się grać.
    Nigdy nie będzie w 100 % . Ale przybliżyć się maksymalnie można próbować tak ? Gry będą grami i tyle .
    Ale takie coś jak siła natarcia walki i przebijanie się lini piechoty ! walka a niestanie i patrzenie w "lufe" to jest coś tak trudnego ? skoro już to było w poprzednich w miare ok strzały łuczników ? i friendly fire to są aż takie wymagania

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Więc jeśli to gra strategiczno/taktyczna to mam prawo wymagać aby bitwa była realnie odwzorowana !!!
    Gra jest odwzorowana na tyle realnie na ile pozwala koncepcja. Narzekanie na realizm pola bitwy jest charakterystyczne dla gimnazjalnych amatorów którzy nawet nie znają hasła 'programować', ale oczywiście wypowiadają się na temat tego co można i powinno ( sic! ) się zrobić.

    Idź waść wstydu oszczędź. Jak zdasz gimnazjalny test kompetencji z części matematycznej na więcej niż wymagany próg to za kilka lat możemy porozmawiać o AI i o tym co można, a co nie, w grze typu total war.

    Nie rozumiem co to ma wspólnego z bronieniem gry.
    No tak fizyk jądrowy się odezwał !

    Koleś pokazuje błedy gry i chce się tym podzielić z innymi a wy zaraz na niego naskakujecie z takimi tekstami jak wyżej się właśnie wykazałeś.

    Byś się zdziwił ile mam lat i czym się zajmuję . Szkoda gadki jak widzee primo to nazwać kogoś gimnazjalistą .

  7. #27
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Nie ja popieram to co mówi Niesmiertelnik i inni którzy go popierają. Friendly fire Powinni zostać z tym się zupełnie zgadzam.Ale pomyślcie czy taka gra choćby w 80% zgodna z realiami była by ciekawaGrywalna? Może dla nas tak-dla tych którzy grają od pierwszego Shoguna ale dla reszty była by to MASAKRA.

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  8. #28
    Witia
    Gość

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą


    No tak fizyk jądrowy się odezwał !
    No blisko ustrzeliłeś.

    Koleś pokazuje błedy gry i chce się tym podzielić z innymi a wy zaraz na niego naskakujecie z takimi tekstami jak wyżej się właśnie wykazałeś.
    Byś się zdziwił ile mam lat i czym się zajmuję .
    Ale stary, ja nie atakuje Niesa za to, że krytykuje grę, bo krytyka jest jak najbardziej wskazana. Chodziło mi jedynie o fragment:
    To była gra strategiczna. Wieki temu.
    Co to ma być ? Krytyka nie wymaga wchodzenia w paranoje, prawda ?

    Total War to seria gier strategicznych i nie rozumiem jak niedociągnięcie taktyczne ma na to wpłynąć - tyle.

    Odnośnie braku friendly fire to faktycznie troche dziwna sprawa. Nie wiemy jaki był zamiar twórców, na pewno nie zrobili tego dlatego, że nie chcieli oddać realizmu warunków pola bitwy, nie bądźmy idiotami.

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Kto mnie zna i rozumie moje podejście do kwestii gameplayu, szczególnie w MP, ten wie o co chodzi. Dla tych osób to piszę i z pewnością na tym nie stracą. Po prostu nie będą się napalać jak Chińczyk na popsute bateryjki. Ocenią grę na zimno, poczekają chwilę i kupią.... bądź nie.
    Dzisiaj będzie już wiadomo więcej. Będzie demo. Oby...

    Każdy lubi co innego, ale większość graczy MP, którzy przeszli minimum drogę od RTW do chwili obecnej widzi jak mocno różni się jakość rozgrywki.

    @DonVega
    Tak - kusze strzelały do góry, ale to było realistyczne, że wykonywali rozkaz debilnego generała strzelając debilnie, ale nadal mając na uwadze oszczędzenie pleców ich kompanów..... Na skutek debilnego użycia jednostki ich efektywność malała. Każdy gracz wiedział, że musi kusze ustawić odpowiednio na polu bitwy i osłaniać przed podjazdem.
    Łuki strzelały trajektorią zależną od odległości, a teraz walą prawie po płaskim - nawet z daleka.
    Salwa z pavise crossbowmen w jednostki jazdy w zwarciu powodowała masakrę obydwu stron - wymagało to rozsądku.
    Logiczne było nawet to, że jazdą można było uniknąć ostrzału. Wystarczyło patrzeć na moment oddania salwy przez kusze zmuszając swoją lekką jazde (jak była świeża) do zwrotu w lewo lub prawo i bełty kusz nie trafiały jeźdźców.

    @Hetman
    Prosta rada nie podoba się nie kupuj i już. Swoimi postami niedługo dorównasz paranoi KLA
    Prosta rada jest inna. Nie zgadzasz się z moją opinią to pisz z czym konkretnie, bo cytat pokazuje że nie masz nic do powiedzenia i post ma na celu tylko i wyłącznie flame.
    Mieszanie do tego sprawy turniejów, wygrywania. Hahaha. Jaki to ma sens. Jak gra będzie do niczego, to będziesz mółg zostać co najwyżej mistrzem byle czego.

    @voitek
    To i ja sie podlacze

    Blaa blaa blaaaaaaaa
    Od lat masz to samo do powiedzenia. Nie rozwijasz się chłopaku i trolujesz. Na tym forum nie ma za takie coś ostrzeżeń? Na forum WoT już byś dostał warna i dwudniowe wakacje w pensjonacie "read only".

    @Witia
    Nie musisz mnie lubić, nawet po roku od zabawnych przepychanek. Twój problem. Lepszym modem od tego nie będziesz. Moda powinien cechować profesjonalizm i wiedza na temat który ma moderować.
    Uwagi w stylu
    Jak już chcesz być taki profesjonalny, cool, bić na głowę taniec z gwiazdami i top model, to najpierw przeczytaj sobie czym różni się taktyka od strategi, bo pole bitwy i friendly fire nie mają ze strategią za wiele wspólnego.

    Shogun jest grą strategiczną, co wynika bezpośrednio z definicji pojęcia strategi, a to, że na szczeblu taktycznym występują czasami różne śmieszne sytuacje jest zupełnie inną sprawą. Poza tym, zawsze masz możliwość automatycznego rozgrywania trybu taktycznego na mapie strategicznej poprzez wciśnięcie przycisku 'rozegraj bitwę automatycznie'. Nie będziesz musiał wtedy zwracać uwagi na te miażdżące niedogodności.
    nie współgrają z tymi cechami. Chcesz bawić się w jurora teleturnieju, czy być technicznie poprawny - wszak piszemy o grze.
    Skoro piszesz patrząc na grę okiem gracza SM, to jak mamy znaleźć wspólny język, gdy ja piszę o MP?
    Nie jest to w takim razie temat w którym powinieneś zabierać głos, bo mod to tu będzie potrzebny jak się zacznie jakaś awantura.
    Hm, czyli pewnie za chwilę, bo Hetman i voitek do trolowania i flame wars są zawsze gotowi. To taki ich "Klucz 4 rozrywki"

    JA PISZĘ DLA TYCH, KTÓRZY 95% CZASU SPĘDZAJĄ NA TRYBIE TAKTYCZNYM (bazując na Twojej nomenklaturze)
    Wyłączamy go wyłączając komputer. No chyba że nasza matka/kochanka/żona/elektrownia/net provider rozegra to za nas w trybie automatycznym - odłączając zasilanie w domu.
    Kampania to debilny produkt. Bo AI jest i będzie debilne. Żeby było mniej debilne wybrali Shoguna na kolejną odsłonę, pousuwali kolejne pętle, zabrali friendly_fire. Mamy mieć kilka rodzajów jednostek na krzyż + unikalne atrybuty. Tu łatwo poprawić to, czego nie udało im się zrobić w Napoleonie.

    Nie daj Boże, żeby jakiś jajcogłowy z SEGA zmusił CA do robienia RTW2 na tym silniku. Ta mnogość jednostek ze zróżnicowaniem ich wykorzystania i zachowań na polu bitwy nałożona na bezwład zbugowanego silnika zabiłaby tytuł na 100%
    Ale....
    MP players to jakieś 1-2% populacji graczy.
    Hardcore fans to może 5%, no góra 10% populacji.

    Reszta to casuale kupujący, jarający się intro filmikami, gejszami i płonącymi strzałami.
    Oni nawet RTW 2 na tym silniku uznaliby za objawienie.

    Uwielbiam masy klaszczące płetwami za samą obietnicę kolorowej piłki.

  10. #30
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Obietnicę czego trailery nam niosą

    Dobra panowie - dziś wychodzi demo - każdy sobie ściągnie - pogra troszkę i wtedy możemy wychodzić z ocenami gry - bo ocenienie gry "tylko" na podstawie filmików troszkę mija się z celem.

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Trailery i wywiady - Total War: Rome II
    By Riko in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 874
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 19:14
  2. Czego spodziewacie się po ROME II
    By NiuBaldur in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 08:24
  3. CZego brakuje wam w Rome TW?
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 20:55
  4. Trailery, gameplay`e i inne filmy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •