Strona 5 z 58 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 576

Wątek: Pytania początkujacych graczy

  1. #41
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Liczy się każde złamanie traktatu, jeśli np. zawierasz z rodem umowę handlową, mariaż, prawo przemarszu itp. by w następnej turze perfidnie go zaatakować reputacja poleci w dół. Jeżeli zawrzesz sojusz by w następnej turze go zerwać, bo np. inny sojusznik zaatakował to państwo, także dostaniesz karne punkty.
    No ale to już jest ekstremum i się odzwierciedla w honorze daimyo. Gram Tokugawa i po cichu liczę, że mi daimyo umrze, bo po starcie jako lennik Imagawy i przegranej w wyścigu po ziemie Ody musiałem zerwać układ wasalny. To jest -1 honoru. W szczycie walk na ziemiach Imagawy moich sojuszników najechali Hattori. Nie byłem w stanie im pomóc, więc nie przystąpiłem do wojny. Kolejny minus. A to już są kary do dyplomacji, wierności itp. Daymio z honorem 2 :| Musiałem na chama szukać wojen, żeby nabić honoru.
    Haniebne traktaty to jest luz, to są układy handlowe z przeciwnikami danego rodu. W końcu i tak się niweluje ich negatywny wpływ po długim handlu. Bardziej mnie denerwuje jak "zrobi" się wasala i ma się z nim -100 za "zatargi historyczne" :roll:

  2. #42
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Jeśli zwerbowana jednostka ma ulepszony pancerz, to czy w prowincji z ulepszonym orężem można ją przeszkolić, aby dostała lepszą broń ? W innych odsłonach serii było to możliwe, w tej nie wiem jak to zrobić ? Pisze drugi raz bo nikt mi na to nie odpowiedział.

  3. #43
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    196
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Prawdopodobnie nie jest to możliwe, gdyż jednostki są uzupełniane automatycznie z biegiem czasu. W Shogunie nie istnieje takie coś jak przeszkolenie jednostek w zamku. Jedynie statki da się naprawiać w porcie.

  4. #44
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Cytat Zamieszczone przez legoras
    Nie wiem czemu znienawidził całą japonię.. sądze że patrzył na wszystkich z góry bo posiadał maksymalnie rozwinięta kopalnie złota z której trzepał kokosy, w 40 turze miał 2 cytadele juz.
    Tak, a do tego miał garbaty nos i tupecik. I dlatego go nie lubili. Najwyraźniej to on złamał jakiś traktat i dlatego u wszystkich reputacja mu poleciała. Jak klikniesz na dany ród w oknie dyplomacji a potem najedziesz kursorem na mapie u góy na teren jakiegoś innego rodu to zobaczysz jakie są między nimi relacje.

  5. #45
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Da się jakoś ustawić autobudowanie Od medka 2 nie bawiłem się budowaniem i czasami zapominam o budowaniu ops:

  6. #46
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Aby ustawiać palisade bambusową / osłone dla łuczników trzeba zbadać jakąs technologie?

    Bo ilekroć mam bitwe z udziałem "broni palnej" (nigdy nie wiem jak oni się nazywają) to nie moge ustawić im palisady bo po prostu nie mają jej nawet wyświetlonej nigdzie. Tylko raz! miałem możliwość ustawy i palisady i osłony dla łuczników gdzieś tam w dalszej "epoce". A więc.. jakaś technologia jest do tego potrzebna czy co? Poza faktem iż okienko z opcją postawienia palisady/osłonki jest w tak poje... miejscu iż można się pociać, bo ledwo co się najechało na znaczek włączenia to wyświetlały się "na nim" informacje odnosnie oddziału bo było to bardzo blisko siebie, wkurzyć się można.

  7. #47
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    We własnej bitwie chyba nie da rady. A sam jestem ciekaw jak to w kampanii jest

  8. #48
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Drugie pytanko - jak wyłączyć ograniczenie kamery w bitwach! Od ostatniego patcha znikła opcja w ustawieniach odnośnie wyłączenia ograniczenia kamery, WTF?

  9. #49
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Cytat Zamieszczone przez legoras
    Aby ustawiać palisade bambusową / osłone dla łuczników trzeba zbadać jakąs technologie?

    Bo ilekroć mam bitwe z udziałem "broni palnej" (nigdy nie wiem jak oni się nazywają) to nie moge ustawić im palisady bo po prostu nie mają jej nawet wyświetlonej nigdzie. Tylko raz! miałem możliwość ustawy i palisady i osłony dla łuczników gdzieś tam w dalszej "epoce". A więc.. jakaś technologia jest do tego potrzebna czy co? Poza faktem iż okienko z opcją postawienia palisady/osłonki jest w tak poje... miejscu iż można się pociać, bo ledwo co się najechało na znaczek włączenia to wyświetlały się "na nim" informacje odnosnie oddziału bo było to bardzo blisko siebie, wkurzyć się można.
    Palisady bambusowe/osłony dla łuczników pojawiają się w tedy gdy przeciwnik atakuje ciebie na mapie kampanii (NIE TY JEGO). I jeżeli dobrze pamiętam twoja armia musi stać w jednym miejscu przez 1 albo 2 tury ale co do tego nie jestem pewien.

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  10. #50
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    196
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Jeśli chodzi o palisady to tak jak napisał Niko1295 można je użyć tylko podczas obrony i wystarczy, że będziesz stał jedną kolejke w miejscu. Poza tym musisz ustawić łuczników na niezalesionym terenie.

    Podczas obrony stawiam palisady przed moją linią i wycofuję łuczników za plecy ashigaru. Wtedy przeciwnik ma naturalną przeszkodę i bardzo ładnie łamie mu szyki

Strona 5 z 58 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących graczy
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1783
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 20:59
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •