Strona 2 z 174 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1737

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #11
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    Wiesz ja gram w Eb przez Alexandra a tam gra sie znacznie ciężej.Własnie po zajeciu 4 prowincji w Syrii, Ptolemeusze(bo oni przejeli biznes po Selekuidach) w kilka tur odbili je.Moje wojska regionalne i najemnicy sa niczym w stosunku do falangi(a rzymskich legionów mam mało jakies 1den a jak juz, to kieruje je do ochrony granic z Galią i do morderczych bojów z Iberyjczykami).
    Ja też od niedawna gram na Alexie. Faktycznie zapomniałem, że tak naprawdę to Rzymianie maja największy kłopot z dostarczaniem nowych wojsk na odległe fronty. Kiedy trzeba polegać na najemnikach to sprawa wygląda zupełnie inaczej w bitwach. Nawet tych z Galami. Wszystko zależy jaką kto ma strategie na początek i jak wygląda rozkład sił na mapie.
    Inna sprawa, że Ptolemeusze to straszne wnerwiająca frakcja. Ma za dużo kasy i za dużą populacje. Prawie zawsze staje się superpotęgą w późniejszych etapach gry. Na szczęście każda kampania wygląda inaczej i czasem to Seleudzyci im dokopują

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    Spotkaliście się z takim czymś jak odbycie triumfu w Rzymie? Otóż jeden z generałów dostała jakaś tam cechę i, że jak zdobęcie "imperator" to będzie mógł odbyć ten rzeczony triumf. Ktoś miał podobnie i co dokładnie trzeba zrobić?
    W EB wiele nacji ma bardzo fajne klimatyczne bonusy, które można zdobyć dla generała jeśli się wie, co robić.
    Z triumfami jest tak, ze najpierw gienek dostaje info o możliwości triumfu. Jak trochę jeszcze bitew wygra z tym samym przeciwnikiem dostanie cechę triumfator i wtedy może się udać do miasta Rzym posiedzieć parę tur i dostać trochę bonusów głownie do umiejętności zarządzania.
    Z innych nacji to np. młodzi greccy członkowie rodzin mogą udać się do Sparty żeby tam odbyć trening, ale trwa to bardzo długo.

  2. #12
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    tak samo Brytowie mają swój 'uniwerek' w Walii w ogóle warto wysyłać do takich miejsc młodych generałów.

    Ptolomeusze, ''Żółta Zaraza''... idą jak burza z prostego powodu- Selkowie nie dość, że są mają wiecej kłopotów niż wojna z Egiptem to jeszcze ich baraki po przejęciu produkują jednostki Ptolomeuszy... u innych nacji czas wybudowania odpowiedniej infrastruktury skutecznie opóźnia podobny blitzkrieg ;p

  3. #13
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Hm, po reformie polibiańskiej w starych regionach gdzie miałem rozbudowane koszary dalej mogę rekrutować stare jednostki, ale np. w takim Tarencie, gdzie wcześniej koszar nie mogłem zbudować (prawdopodobnie czegoś tam nie miałem do budowy?), rekrutuję już polibiańskie Hastati. To tak powinno wyglądać? Jak u Was to się odbywa?
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #14
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    W EB to działa tak, że na początku Rzym może budować koszary prawie wyłącznie na swoich startowych pozycjach. Po pierwszej reformie może już je budować w całej Italii, a te które były wcześniej jeśli to możliwe należy rozbudować żeby wszędzie były dostępne nowe jednostki. Jednak nie jest to konieczne ja np. żeby oszczędzić, aż do reformy Mariusza używałem Camiliańskich oddziałów.
    Dopiero reforma Mariusza zmienia diametralnie sytuacje. Nowe koszary pojawiają się samoczynnie we wszystkich prowincjach, w których rzymianie mogą rekrutować swoje nowe jednostki. Tyle że trzeba je rozbudowywać od podstaw. Wyjątkiem jest Italia gdzie pojawiają się już rozbudowane koszary, ale trzeba pamiętać żeby zburzyć stare te z polibiańskimi jednostkami, bo i tak będą się co turę psuć

    I to jest kolejny wielki plus dla EB, które według mnie genialnie symuluje stopniowe przekształcanie się armii rzymskiej.

    Niby w tym FAQ http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=97258 do którego link podał BlackWood to jest opisane, ale jak dla mnie mocno ogólnikowo. Sam też trochę musiałem nad tym pomyśleć szczególnie jak pierwszy raz wyskoczyła mi reforma Mariusza.

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Też właśnie podoba mi się to stopniowanie armii rzymskiej. Ogólnie mówiąc RTR w porównaniu do EB wygląda jak podstawa do RTR'a . Mam pytanko Kyuzo orientujesz się, może o co dokładnie chodzi z tymi rządami? Tzn. Typ 1,2,3,4 itd, który gdzie jest najlepszy bo jak na razie, to wszędzie buduje 1(Italia) lub 2(pozostałe).

  6. #16
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Według rzymskiego spojrzenia na świat to to jest po prostu stopień zromanizowania (analogicznie w innych nacjach). Poziom 1 to np Italia.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  7. #17
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Faktycznie typ I, II i III może nie wiele się od siebie różnią i zawsze najlepiej budować najniższy numer jaki się da w danej prowincji, ale (zawsze jest jakieś ale) inaczej wygląda sprawa z typem IV tz. system kliencki.

    Bardzo dobrze i zwięźle opisano to przy patchu 1.2 do EB w części Changes for 1.2
    http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=109876
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=207235

    Chodzi mniej więcej oto, że jak mamy bardzo buntowniczą prowincje daleko od stolicy to budujemy typ IV. Rekrutujemy generała i zostawiamy go w tej prowincji. Daje to wielki bonus do porządku i powinno likwidować buntownicze nastroje w osadzie, która tylko teoretycznie nie jest pod naszą okupacją, a staje się "wyjątkowo mocno zaprzyjaźnionym sojusznikiem".
    Sam nigdy z tego nie korzystałem więc nie wiem jak to działa w praktyce.

    Tak czy inaczej kolejny element EB okazuje się bardziej rozbudowany niż by to wyglądało na pierwszy rzut oka 8-)

  8. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Dzięki Kyuzo i Amrod, dobrze wiedzieć o wszystkich aspektach gry i grać z przyjemnością i pewnymi zgodnościami historycznymi, a tych w EB nie brakuje. Wiecie jeszcze o jakiś ciekawostkach? Głównie jeżeli chodzi o Rzymian, bo to właśnie nimi gram. Piszecie, że Ptolemeuszowie są ekspansywnym potworem, u mnie jest ciekawa sytuacja, bo Seleucydzi i Ptolemeuszowie prowadzą wyrównaną wojnę, ale znowu Baktria i Partowie podgryzają im teren, co powoduje, że w ogólnym rozrachunku pewnie AS i tak przestanie istnieć... Jeszcze jedno, czy u was też Epir zawsze, z Pyrrusem na czele, podbija Macedonie na współe z grekami, zamiast walczyć z Rzymem?

  9. #19
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Niestety. Trochę nawet się zdziwiłem, bo chyba Pyrrus na rozpoczęciu gry był już w Italii (albo mylę z Roma Surrectum).
    the Sun and the Moon and the end of all time

  10. #20
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Spokojnie panowie z tymi budowlami.Romanizacyjne budowle to II i III czwórka to raczej prowincja sojusznicza (historyczny fakt ale mozemy w niej normalnie urzedowac) .Dlatego mozemy rekrutowac generałow(barbarzynców).Jesli podbijemy region strikte daleki od naszej stolicy i bedziemy chcieli go zromanizowac na poziomie II,mozemy natrafic na zamieszki i spore problemy z buntownikami(a na co nam dodatkowa cholera, stopniowo i z czasem dokonujmy takich działan...gra jest dłuuga).Wiedz radze na poczatek IV i obsadzic regionalnego ziomka.Pamietajcie ze tylko Eb ma takie smaczki i udoskonalony rozwój postaci.
    PS:Odnosnie generałow mój jeden wódz rzymski dostał tytuł Afrikanusa :ugeek: :ugeek: BO przemierzyłem nim w podboju pól Afryki.Oczywiscie była mowa tez o jakims triumfie.Nastepny z kolei ma cechy i przydomek pogromcy Galów,bo trzymam go na pólnocy i odpieram dosyc czeste ataki barbarzynców.Pozdro...

Strona 2 z 174 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 15:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •