Strona 74 z 174 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 1737

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #731
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Barbarorum

    A po co podbijać Rodos Rzymem na samym początku gry? Nie bardzo rozumiem taka taktykę.

    PS: Ja grałem na Rome 1,5 i po zainstalowaniu fixów oraz uboższego wizualnie morza wszystkie problemy ustały i już nigdy więcej się nie pojawiły. A grałem Epirem i podbiłem prawie wszystkie wymagane prowincje (od Marsylii aż po Antiochię). Dalej nie chciało mi się grać bo rozgrywka już ciągnęła się dwa miechy.

  2. #732
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    166
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Po co? Ja zrozumiałem to, gdy podbiłem całą Grecję, Macedonie, Epir; na sam koniec został mi właśnie Rodos. Desantuję się z jednym legionem, a tam na mnie czekają 4 flagi greków

  3. #733
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Dokładnie 8-)
    A poza tym to całkiem dochodowa miejscówka i później będzie tam można rekrutować całkiem niezłych procarzy

  4. #734
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Niestety mam Bi. Generalnie gram w ten sposób, że mam kilka idiotycznych zapisów "p", "xd". dupa" i po zapisaniu gry 7-10 razy taki zapis usuwam. Nie miałem problemów do momentu w którym nie zapisałem podczas jednej tury chyba 5 razy ( Egipt przyszedł ). Tak to w sumie się nic nie dzieje: rzadko wrzuca, ale ni można przeginać z zapisywaniem na jednym sejwie
    Dziwi mnie jedno. Dlaczego ci goście z uporem maniaka idą taki kawał drogi, tylko po to, by dostać wpier***
    eh to AI :roll:
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  5. #735
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Aha, teraz rozumiem. Tak tak, procarze są spoko. Ale to nie Rodos jest problemem. Po prostu za każdym razem gdy komp jest grubo na minusie jest zaskryptowane, że otrzymuje premię 40 000 Min. Z tego powodu lepiej nie zwlekać z wykończeniem jakiejś frakcji, bo się zaczynają szybko odradzać. Mi się to sprawdziło w przypadku Grecji (Rodos), Macedonii (Mytilene), I Pontu (jakaś wiocha na wschód od Kapadocji). W tej samej kampanii byłem również świadkiem tego jak Arverni zaczęli się odradzać z popiołów w momencie gdy została im jedna prowincja, bo resztę im zajęli Aedui. Co prawda Aedui'ów Atakował Rzym sprzymierzony z Arverni ale nie dali rady zabrać im żadnej prowincji, bo Epir (czyli ja) skutecznie wiązał Latynosów walką w Italii. Hehe Rzym metodycznie zniszczyłem ale nie udało mi się uratować sojusznika (Aedui). Nie no ludzie żebyście widzieli co tam się w tej Galii działo. Arverni nagle dostali takiego kopa, że nie dość że odbili wszystkie swoje ziemie, to jeszcze zniszczyli Aedui a potem opanowali wszystkie prowincje w Galii!! Coś pięknego.

    W moim przypadku na Rodos były "tylko" 2 pełne armie.
    Poważnie uszkodzona Macedonia z Mytilene tak się rozrosła po paru turach że prawie zniszczyła Pont, który był moim sojusznikiem ale potem mnie zdradził.
    Ale i tak najlepszy był Pont. Została mu tylko jakaś wiocha i sam przywódca frakcji. Po odparciu fali kontrataków Seleuckich, po kilku turach idę do Pontu żeby go wykończyć. Patrze a tam pełna armia (tyle że jacyś sami lekkozbrojni, głównie jazda i łucznicy) i nawet się następcy tronu dorobili oraz jakiegoś innego namiestnika a król cały czas się gdzieś wałęsał po bliskim wschodzie.

    EDIT: A w jaki sposób Odi odpalasz grę? Przecież EB instaluje się do osobnego folderu ma osobny skrót, tak że można jednocześnie grać w Rome, BI, Aleksandra i EB. Choć przyznam że nigdy nie grałem z zainstalowanym BI. A grzebałeś coś w opcjach EB? Ja np zmieniłem co nieco i wyłączyłem filmiki, tak aby gra zużywała jak najmniej mocy kompa.
    Po za tym ładne masz imperium 8-) Mi by się nie chciało grać tyle lat.

  6. #736
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Cytat Zamieszczone przez Marek Aureliusz

    EDIT: A w jaki sposób Odi odpalasz grę? Przecież EB instaluje się do osobnego folderu ma osobny skrót, tak że można jednocześnie grać w Rome, BI, Aleksandra i EB. Choć przyznam że nigdy nie grałem z zainstalowanym BI. A grzebałeś coś w opcjach EB? Ja np zmieniłem co nieco i wyłączyłem filmiki, tak aby gra zużywała jak najmniej mocy kompa.
    Po za tym ładne masz imperium 8-) Mi by się nie chciało grać tyle lat.
    Przez ikonkę EB single player. Nic nie grzebałem, może tylko kilka opcji graficznych odznaczyłem: połyski itd.
    Zmiany tylko zrobiłem w pliku ze statystykami jednostek.
    Kurczę też mnie męczy tak rozgrywka a zwłaszcza upierdliwy Egipt z miliardem armii... Zwłaszcza, że moja armia legionistów na srebrnych beleczkach z 3-4 gwiazdkowym generałem dostaje większe straty od bandy falangistów grając na automacie... Ale w sumie uroki vh.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  7. #737
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Moja kampania powoli idzie do przodu. Staram się walczyć na jednym froncie i na razie nie odkrywałem jeszcze mapy.

    Na screen`ie widać mój najlepszy obecnie legion, który przebył cały szlak bojowy przez Grecję, Macedonię, Kartaginę by w końcu trafić do Hiszpanii, z której ruszy na Galię
    Tak mój rzymski generał ma dziewięć gwiazdek :shock: gram na MiniModPack`u (ale lekko okrojonym).

    Szybko wykończyłem Hiszpanów, ale przez to część ich dawnych osad się zbuntowała na szczęście nie było już frakcji do której mogły by dołączyć.
    Sytuację wykorzystali Galowie, którzy do tej pory uporali się z wojną domową i zapuścili się aż za Pireneje. To był błąd...
    Natomiast na wschodzie Selki wypowiedziały mi wojnę już jakiś czas temu, ale blokuje ich Pont mój sojusznik, a ja szykuje się do ostatecznego wyeliminowania Macedonii.
    Poza tym mam jeszcze sojusz z Dacją, Germanami, Armenią. Niedługo przerzucę nowe tworzące się dopiero zreformowane legiony (jeszcze nie Mariusza) na bliski wschód. Przy odrobinie szczęścia Egipt nie będzie aż tak potężny

  8. #738
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Widzę, że ten twój najlepszy legion prowadzi zdolny dowódca, niesamowita ilość gwiazdek, niespotykana wręcz w EB. Ładne masz granice Powodzenia w dalszej grze.

  9. #739
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Europa Barbarorum

    Cytat Zamieszczone przez Kyuzo
    Szybko wykończyłem Hiszpanów, ale przez to część ich dawnych osad się zbuntowała na szczęście nie było już frakcji do której mogły by dołączyć.
    Znaczy Luzytanów. Ogldając screen czegoś mi w Iberii brakowało

    Sytuację wykorzystali Galowie, którzy do tej pory uporali się z wojną domową i zapuścili się aż za Pireneje. To był błąd...
    To ciekawe. W moich kampaniach rzadko się zdarzało, żeby Eudowie lub Arwernowie uzyskiwali taką przewagę nad sobą.
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  10. #740
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Europa Barbarorum


Strona 74 z 174 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •