Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 177

Wątek: Regnum Poloniae

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Regnum Poloniae

    Regnum Poloniae

    Pobierz


    Nowy link od Aravena (28.06.2017): https://www.easypaste.org/file/ctYPp...ae.rar?lang=pl


    Nowy link (27.03 2020) TomekPL https://mega.nz/#!yIclXAhK!THMAPCX9D...XL6czMj6cSck1c



    Modyfikacja w której główny nacisk został położony na zmianę jednostek Królestwa Polskiego oraz mapę.
    Mod składa się:
    Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski.viewtopic.php?f=31&t=7843 Twórca Aramegil
    oraz
    Modek midek by Zgrzybek viewtopic.php?f=102&t=1689 Twórca Zgrzybek

    Dodatkowo w modzie zostały wykorzystane:

    Cities&Castles strat models v1.0 by Agart
    MapMod: Trees, Textures, Sea v1.0 by Charge
    New Strat Map Captains by Lord Condormanius


    W modzie zostały także zmienione następujące rzeczy;
    -mechanika osad (zmniejszony przyrost ludności)
    -AI bitewne i na mapie strategicznej
    -szarża (lepsza penetracja oddziałów wroga)
    -Mury. większa wytrzymałość murów i bram na ostrzał. Zmniejszona skuteczność dział artyleryjski na murach
    -muszkieterzy strzelają salwami
    -balans jednostek.
    [spoiler:jjsyokvh][/spoiler:jjsyokvh]

    Sposób instalacji.

    Wypakować do głównego folderu z grą

    Dysk:\Medieval II Total War\mods\Regnum_Poloniae

    Uruchomić plikiem Regnum Poloniae.bat

    Mod jest stworzony pod wersję Mediewal II 1.03.
    ale równie dobrze może działać pod Kingdoms 1.05.

    Dziękuje Aravenowi za jego cenne rady i spostrzeżenia

    Mimo moich starań nie dotarłem do Zgrzybka a co za tym idzie nie otrzymałem zgody na wykorzystanie jego moda.
    Jednak moda publikuje mając nadzieje że nikt nie będzie miał mi tego za złe.


    Zapraszam do dyskusji na temat moda
    Pozdrawiam. TomekPL
    Ostatnio edytowane przez TomekPL ; 27-03-2020 o 15:19 Powód: Nowy link
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało TomekPL za ten post:


  3. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Witam. Dzięki TomkowiPL miałem okazję zagrać w powyższego moda nim nastąpiła jego oficjalna publikacja. Powiem tak naprawdę warto . Wszyscy Którzy mają ochotę zagrać zmienioną Polską i nie tylko Polską; powinni ściągnąć i zainstalować moda jakiego zamieścił Tomek. To nowa jakość rozgrywki, dużo więcej prowincji na mapie - dzięki mapie i pracy Zgrzybka, nowe tekstury i rodzaje wielu polskich jednostek opracowane przez Aramegila. I mod jest całkowicie po polsku. Proponuję ściągnąć właśnie to co zrobił TomekPL, bo warto. Ja właśnie będę instalował tą nową wersję Regnum Poloniae przy kawce. AI bitewne zmodyfikowane przez TomkaPL jest super. AI Strategiczne i dyplomacja też znacznie poprawione przez TomkaPL są o niebo lepsze, niż te jakie są w oryginalnym Medku II
    Pograłem trochę W AKTUALNĄ WERSJĘ no super - odświeżona mapa strategiczna, nowy wygląd kapitanów i miast. Balans dużo lepszy niż w podstawowym Medku II. Instalacja prosta i szybka. Polska całkowicie zmienia oblicze ma m.in. dużo więcej prowincji, na mapie jest ogólnie znacznie więcej REGIONÓW niż w podstawce Medka. A nowe polskie jednostki jakie zrobił Aramegil zmieniają oblicze bitew, nowe polskie jednostki to np. tarczowi halabardnicy, Bracia Dobrzyńscy, Drużyna książęca - spieszona i konna, Jazda Mazowiecka, Husaria i inne np. spieszona polska szlachta rzuca oszczepami przed rozpoczęciem walki wręcz . Na ten moment to co zrobił TomekPl łacząc mapę Zgrzybka i jednostki Aramegila oraz tworząc nowe super AI bitewne i poprawiając strategiczne i dyplomację a także dodająć sporo z w/w modów - masakruje podstawkę MEDKA II. Nic tylko ściągać i instalować. Mod nie zajmuje wiele ale bardzo wiele zmienia i to na lepsze . Ja sobie w to będę grał w przerwach od Bellum Crucis 6.1. 8-)

  4. #3
    Gość

    Re: Regnum Poloniae

    Zgadzam się z Aravenem w 100%! Połączenie tych dwóch modów daje na prawdę super efekt. Elegancka mapa kampanii, zmienione modle miast na mapie kampanii i te Polskie jednostki . Gra Polską to teraz prawdziwa przyjemność. Poprawiona szlachta polska wymiata, poza tym nowe typy jednostek jak jazda mazowiecka, drużyna książęca. Na prawdę fajna sprawa, pogratulować!

  5. #4
    Gość

    Re: Regnum Poloniae

    Podpisuję się powyższymi opiniami

  6. #5
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Może troszeczkę na wyrost ta husaria, ale zapewne większość Polaków grających w medka (tak jak ja) chciałoby zobaczyć właśnie ja. Jeszcze nie grałem, ale ściągam i ciekaw jestem czy to tylko skin, ale czy staty godne husarii również są.


    Stary nick:kujon333


  7. #6
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Regnum Poloniae

    gra sie przyjemnie, tylko Polska jest teraz tak "przypakowana",że zadna inna nacja nie ma z nią szans.Staty Husarii: Atak 14 ,Szarża 19(o zgrozo :shock: ),premia do walki z jazda itp,itd .

  8. #7
    Gość

    Re: Regnum Poloniae

    No może troszeczkę.... Spieszona polska szlachta potrafi wykosić 30% nacierającej piechoty, husaria faktycznie miażdży no i mamy baaardzo dużo prowincji do zdobycia ;]

  9. #8
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Moim skromny zdaniem husaria dosłownie i w przenośni ma miażdżyć. Za to kosztuje jej rekrutacja i utrzymanie. Zwracam się do tych co już pograli. Jak wygląda Si na mapie kampanii i w bitwie? Czy szarże wyglądają lepiej? Ogólne wrażenia? Czy warto kontynuować prace nad tą kompilacją czy dać sobie spokój? Bo mam zamiar wprowadzić zmiany w rekrutacji (zmniejszyć dostępność jednostek)
    Podnieść czas i koszt budowy.
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  10. #9
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach

    Re: Regnum Poloniae

    A właśnie a czy husaria jakoś inaczej działa na pikinierów. W końcu mieli jedne z najdłuższych broni drzewcowych (o ile nie najdłuższe) i pikinierzy nie mogli sobie z nimi poradzić


    Stary nick:kujon333


  11. #10
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Niestety z tym jest problem dobrze to odwzorować. Dodałem jeden punkt życia, więc możesz zaryzykować. Jednak najlepszym sposobem na pikinierów zostaje atak z flanki lub od tyłu.
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ambasada Corona Regni Poloniae
    By Domen in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 11:16
  2. Regnum Coelis
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •