Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 177

Wątek: Regnum Poloniae

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Sama podstawka jak i BC włączają mi się bez żadnych problemów. Choć pamiętam, że na początku również BC nie chciał się włączyć. Dopiero po ściągnięciu jakichś dwóch plików z twcenter.net mod zaczął się włączać.

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Proponuję byś ponownie zainstalował Regnum Poloniae zgodnie z opisem instalacji, wcześniej usuń aktualny Folder tego moda (Regnum Poloniae). Ew. Ściągnij go ponownie bo może, jakiś błąd i problem z jego odpaleniem wynika z uszkodzenia plików moda podczas jego ściągania. Czasami tak bywa. Teraz w pracy jestem to wiele wiecej pomóc nie mogę. Pozdrawiam.

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Dzięki bardzo Araven za pomoc. Okazało się, że mod żeby działał to potrzebuje aby podkatalog Regnum Poloniae był w katalogu mods, ja natomiast podkatalog Regnum Poloniae od razu kopiowałem do katalogu z Medievalem. Mod BC tak właśnie mam zainstalowany i działa, więc pomyślałem, że i RP też w taki sam sposób umieszczę w katalogu głównym gry. Pewnie mam inaczej poustawiane w configach modów.
    Pozdrawiam serdecznie!

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Niedawno kupiłem sobie Medievala 2 (póki co bez dodatku, ale to kwestia dni). Niestety, po odpaleniu gry zostałem zmasakrowany przez liczne niedoróbki (błędy w polonizacji etc.) oraz przede wszystkim przez ahistoryczne jednostki i ich idiotyczne nazewnictwo. Np. na pierwszy ogień poszła Bitwa pod Grunwaldem... szybki rzut oka na statystyki wojska: Atak 14, Obrona 9, Atak 2. Dlaczego podany jest tam dwukrotnie atak?! (Zakładam że to powinno być "szarża"). Dalej bitwa, pole walki to jakaś kpina, rzut oka na naszą armię - krew mnie zalewa... do tego te śliczne kwiatki np. "lekka polska jazda", która w opisie ma typ "ciężka jazda".

    Jako, że Rome: Total War nieco mi się przejadł powoli zabieram się za nowszą odsłonę. Chcę zagrać Polską więc Reagnum Poloniae jest dla mnie niczym gwiazdka z nieba
    Świetne jednostki autorstwa Aramegila i podrasowana mapa zapewne wprowadzą nową jakość Zanim jednak zainstaluje sobie to cudo, przejdę na szybko kampanię Anglikami by odblokować pozostałe nacje.
    TomekPL - liczę, że szybko ukaże się kolejna wersja moda, zawierająca drobne poprawki oraz aktualizacje. Nie wiem na ile elastyczny jest silnik gry i na jak wiele pozwala, ale kilka kolejnych update i to może być coś na prawdę fenomenalnego!
    Planujesz może implementację kolejnych minimodów do RP? W ogóle, jakie zmiany w najbliższym czasie przewidujesz?

    Z innej beczki - jest może jakiś patch, który naprawia byki popełnione przez niekompetentnych tłumaczy? Gram na patchu 1.3, czy dodatek "Królestwa" coś pod tym względem poprawia?

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Cytat Zamieszczone przez Damianus_NT
    Z innej beczki - jest może jakiś patch, który naprawia byki popełnione przez niekompetentnych tłumaczy? Gram na patchu 1.3, czy dodatek "Królestwa" coś pod tym względem poprawia?
    Niet. Dodatek tylko dodaje 4 nowe, moim zdaniem trochę ch*jowe kampanie i nie ingeruje w podstawkę 1.3.

    A.K.A. Askorti

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Cytat Zamieszczone przez Damianus_NT
    TomekPL - liczę, że szybko ukaże się kolejna wersja moda, zawierająca drobne poprawki oraz aktualizacje. Nie wiem na ile elastyczny jest silnik gry i na jak wiele pozwala, ale kilka kolejnych update i to może być coś na prawdę fenomenalnego!
    Planujesz może implementację kolejnych minimodów do RP? W ogóle, jakie zmiany w najbliższym czasie przewidujesz?
    Tak oczywiście pracuje nad nim dalej.
    Póki co poprawki dotyczące EDU (podnoszę czas budowy i koszty) oraz zmniejszam dostępność jednostek.

    Planuje;
    -dodanie murowanych fortów na mapie strat i w bitwie.
    -możliwość wyboru następcy tronu. (jest już zrobione)
    -zmienić oprawę graficzną loading screeny może nawet tło menu z ruchomym obrazem z filmu np. "Krzyżacy' itp
    -unikatowe budynki (może)
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Dorzuciłem sobie do twojego zestawu jeszcze minimod "better horses" poprawiający tekstury wierzchowców, oraz pewien mod upiększający nieboskłon Przewinął się jeszcze modzik dodający kwiaty na łąkach, ale sielankowe polany jakoś mi nie pasowały do klimatu brudnego średniowiecza
    Trudno aby tego typu minimody gryzły się z twoją kompilacją, może więc warto by ją poszerzyć? Jeszcze dla leniwych walnąłbyś instalkę z możliwością doboru sub-modów O ile ci się chce i pokrywa się to z twoimi planami ofc. Sam modowałem jedynie kilka gier (m.in.Baldur, Diablo 2, M&B), ale wiem że to b. czasochłonne zajęcie, często niewarte świeczki.

    Ew. może mi ktoś polecić jakieś mniejsze modyfikacje, które to można by dograć do Reagnum Poloniae? Może za słabo szukałem ale czy jest jakiś mod dodający więcej dymu/kurzu, lub coś co pozwoli grać w panoramicznej rozdzielczości bez rozciągniętego interfejsu? Fajnie by było też skorzystać z czegoś na wzór "more metal sounds" dla M&B - w grze jest zdecydowanie za mało odgłosów szczerbionej stali

  8. #28
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach

    Re: Regnum Poloniae

    A co trzeba robić aby dostać propozycję budowy zakonu braci dobrzyńskich?


    Stary nick:kujon333


  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Zajrzyj do tego wątku. viewtopic.php?f=31&t=7843&start=20
    I ściągnij to http://hotfile.com/dl/110654135/558709d ... 3.rar.html

    Plik "export_descr_guilds.txt" pochodzący z folderu "Polish Kingdom Mod patch 1.03" należy przenieść do lokalizacji "\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\Regnum_Poloniae\data".

    Dorzuciłem sobie do twojego zestawu jeszcze minimod "better horses" poprawiający tekstury wierzchowców, oraz pewien mod upiększający nieboskłon Przewinął się jeszcze modzik dodający kwiaty na łąkach, ale sielankowe polany jakoś mi nie pasowały do klimatu brudnego średniowiecza
    Trudno aby tego typu minimody gryzły się z twoją kompilacją, może więc warto by ją poszerzyć? Jeszcze dla leniwych walnąłbyś instalkę z możliwością doboru sub-modów O ile ci się chce i pokrywa się to z twoimi planami ofc. Sam modowałem jedynie kilka gier (m.in.Baldur, Diablo 2, M&B), ale wiem że to b. czasochłonne zajęcie, często niewarte świeczki.

    Ew. może mi ktoś polecić jakieś mniejsze modyfikacje, które to można by dograć do Reagnum Poloniae? Może za słabo szukałem ale czy jest jakiś mod dodający więcej dymu/kurzu, lub coś co pozwoli grać w panoramicznej rozdzielczości bez rozciągniętego interfejsu? Fajnie by było też skorzystać z czegoś na wzór "more metal sounds" dla M&B - w grze jest zdecydowanie za mało odgłosów szczerbionej stali
    W następnej wersji znajdą się minimody o których napisałeś. Dodatkowo zamiast malutkich łodzi handlowych na szlakach zobaczymy karrak-i
    Niestety pracuje nad innym projektem, więc efekt moich prac będziecie musieli trochę poczekać, ale myślę że warto.
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  10. #30
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Regnum Poloniae

    Witam. Ja tam poczekam. Bo uważam, ze naprawdę warto, już odwaliłeś kawał dobrej roboty a jak dorzucisz kolejne minimody do zestawu plus zmiany o jakich pisałeś wyżej to będzie super sprawa. Pozdrawiam i powodzenia.

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ambasada Corona Regni Poloniae
    By Domen in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 11:16
  2. Regnum Coelis
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •