Zobacz wyniki ankiety: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

Głosujących
148. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Janczarzy

    33 22.30%
  • Huskarlowie

    4 2.70%
  • Almugawarowie(rzy)

    3 2.03%
  • Gallowglassowie

    4 2.70%
  • Procarze balearscy

    2 1.35%
  • Katafraktowie

    15 10.14%
  • Kawalerzyści arabscy

    0 0%
  • Gwardia wareska

    23 15.54%
  • Wikingowie

    39 26.35%
  • Samurajowie

    25 16.89%
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

  1. #11
    Gość

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Trochę dziwna ta ankieta, pomijając już fakt dziwacznego wyboru opcji (czemu nie ma zakonów rycerskich? Mongołów? Łuczników Angielskich? Szwajcarów? Słoni artyleryjskich? ) Wymieniasz obok siebie jednostki militarne (Gwardia Wareska), kasty społeczne (samuraje) czy wręcz całe nacje (wikingowie-Normanowie). Trudno czynić porównania w takim zestawieniu. Tymbardziej, że np. wspomniana Gwardia Wareska składała się ze wspomnianych Normanów.
    Ankieta ma tylko 10 możliwości, wymieniłem moim zdaniem popularnych i najlepszych....Ankieta jest subiektywna, Mongołowie np. dostali łomot od jazdy arabskiej, tak na marginesie Wikingowie, a Normanowie, nie stawiałbym znaku myślnika, bo o których Normanach myślisz? Od Wilhelma Zdobywcy? Daj więcej możliwości, to wrzucę tam z dwadzieścia opcji
    pozdrawiam.
    P.S.
    Nasi w finale ME w siatkę!!!!

  2. #12
    voitek
    Gość

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Zaglosowalem na samurajow
    Katana vs karabin maszynowy
    http://www.youtube.com/watch?v=-sHTJAKN-5k

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wejherowo
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    IMO wikingowie

    "Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości."

    John Fitzgerald Kennedy

  4. #14
    Gość

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Trochę dziwna ta ankieta, pomijając już fakt dziwacznego wyboru opcji (czemu nie ma zakonów rycerskich? Mongołów? Łuczników Angielskich? Szwajcarów? Słoni artyleryjskich? ) Wymieniasz obok siebie jednostki militarne (Gwardia Wareska), kasty społeczne (samuraje) czy wręcz całe nacje (wikingowie-Normanowie).
    A od kiedy wikingowie są nacją?

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Trudno czynić porównania w takim zestawieniu. Tymbardziej, że np. wspomniana Gwardia Wareska składała się ze wspomnianych Normanów.
    Do gwardii wareskiej rekrutowali się także Anglosasi: zob. choćby Byzantine armies 886-1118, s. 16-17 gdzie opierają się na Startegiconie Cecaumenusa

  5. #15
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Ankieta jest subiektywna, Mongołowie np. dostali łomot od jazdy arabskiej, tak na marginesie
    Mameluków raczej trudno nazwać jazdą arabską.

    Wikingowie, a Normanowie, nie stawiałbym znaku myślnika, bo o których Normanach myślisz? Od Wilhelma Zdobywcy?
    No właśnie nie wiem jak mam tę opcję rozumieć? Jako bajkowych wikingów z rogami na hełmach? Skoro nie chcesz "wcisnąć" tam Normanów z Normandii - moim zdaniem "najwybitniejszej" nacji średniowiecza - którzy podbili Południową Italię, Sycylię, Anglię i Antiochię, a wszędzie tam stworzyli najsprawniejsze państwa swoich czasów.

    A od kiedy wikingowie są nacją?
    Wszystko sprowadza się do tego jak interpretować termin wikingowie, mi chodziło o wojowników skandynawskiego pochodzenia, szczerze mówiąc nie wiem jakiego innego słowa miałem użyć.

    Do gwardii wareskiej rekrutowali się także Anglosasi: zob. choćby Byzantine armies 886-1118, s. 16-17 gdzie opierają się na Startegiconie Cecaumenusa
    Wiedziałem, że się tego doczepisz Oczywiście, Anglosasi walczyli m.in. pod Durazzo. Ale Gwardia Wareska w ciągu swego istnienia rekrutowała się głównie z Norma... eee ludzi pochodzenia skandynawskiego ;p
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  6. #16
    Gość

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Ankieta jest subiektywna, Mongołowie np. dostali łomot od jazdy arabskiej, tak na marginesie
    Mameluków raczej trudno nazwać jazdą arabską.

    Akurat w bitwie, gdzie przegrali Mongołowie, elitarnego wojska Mameluków, było jak na lekarstwo..Większość stanowiły wojska arabskie, i stepowi tzw."ochotnicy"
    pozdrawiam

  7. #17
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Ankieta jest subiektywna, Mongołowie np. dostali łomot od jazdy arabskiej, tak na marginesie
    Mameluków raczej trudno nazwać jazdą arabską.

    Akurat w bitwie, gdzie przegrali Mongołowie, elitarnego wojska Mameluków, było jak na lekarstwo..Większość stanowiły wojska arabskie, i stepowi tzw."ochotnicy"
    pozdrawiam
    "Dysponowali oni około 15 do 20 tys. żołnierzy, z których większość jednak składała się z turkmeńskich lub arabskich kontyngentów plemiennych o niskiej wartości bojowej. Elitarnych oddziałów mameluckich było niewiele" - dokładniej cytując wikipedie
    Nie wiem na ile wiarygodne jest to wspaniałe źródło, w każdym bądz razie w żadnym opracowaniu z jakim się zetknąłem nie jest wspomniane o jakieś niebagatelnej roli "arabskich kontyngentów plemiennych"... Zwycięstwo pod Ajn Dżalut, jak i następstne sukcesy, muzułmanie zawdzięczali znakomicie wyszkolonym mamelukom - Kipczakom (m.in. kipczackiego pochodzenia był sam Bajbars), walczącym podobnie do Monogołów.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  8. #18
    Gość

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Ankieta jest subiektywna, Mongołowie np. dostali łomot od jazdy arabskiej, tak na marginesie
    Mameluków raczej trudno nazwać jazdą arabską.

    Akurat w bitwie, gdzie przegrali Mongołowie, elitarnego wojska Mameluków, było jak na lekarstwo..Większość stanowiły wojska arabskie, i stepowi tzw."ochotnicy"
    pozdrawiam
    "Dysponowali oni około 15 do 20 tys. żołnierzy, z których większość jednak składała się z turkmeńskich lub arabskich kontyngentów plemiennych o niskiej wartości bojowej. Elitarnych oddziałów mameluckich było niewiele" - dokładniej cytując wikipedie
    Nie wiem na ile wiarygodne jest to wspaniałe źródło, w każdym bądz razie w żadnym opracowaniu z jakim się zetknąłem nie jest wspomniane o jakieś niebagatelnej roli "arabskich kontyngentów plemiennych"... Zwycięstwo pod Ajn Dżalut, jak i następstne sukcesy, muzułmanie zawdzięczali znakomicie wyszkolonym mamelukom - Kipczakom (m.in. kipczackiego pochodzenia był sam Bajbars), walczącym podobnie do Monogołów.
    Swoje zdanie, na temat Wikipedii, wyraziłem na starym forum, nie będę się cytował, bo bym musiał dać sobie ostrzeżenie, w skrócie, trzeba uważać...Z wiki nie korzystałem, jeżeli są odnośniki do tych danych, tzn. że nie jest tak źle... jeszcze raz powtarzam, zwiększ liczbę opcji, a ujmę wszystkich , co do Mameluków, cóż zdania są podzielone, co do ich militarnych umiejętności, mieli dużo szczęścia przyznaj, chociażby z omawianą przez nas bitwą....Nie negując wszystkiego, tego co osiągnęli...Ja nie słyszałem, by mówiąc po dzisiejszemu, Egipt miał jednorodną, armię złożoną tylko i wyłącznie, z np. Mameluków
    Czyli reasumując, i ty masz rację i ja...

  9. #19
    Gość

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Wszystko sprowadza się do tego jak interpretować termin wikingowie, mi chodziło o wojowników skandynawskiego pochodzenia, szczerze mówiąc nie wiem jakiego innego słowa miałem użyć.
    Tak jak zbójnicy tatrzańscy też nie są nacją .

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Wiedziałem, że się tego doczepisz Oczywiście, Anglosasi walczyli m.in. pod Durazzo. Ale Gwardia Wareska w ciągu swego istnienia rekrutowała się głównie z Norma... eee ludzi pochodzenia skandynawskiego ;p
    Nie zasnąłbym gdybym się do czegoś nie doczepił

  10. #20
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pologne, Cracovie
    Postów
    877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsi; najbardziej znani wojownicy.Do końca średniowiecza

    Janczarzy, oczywiście na sam widok tych kolorowych wojowników z trąbakmi i całą oprawą całe armie uciekały gdy się pierwszy raz z nimi stykały coprawda dzisiaj by ich nazwali pedałami ( za przeproszeniem) lub pajacami

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wojownicy okresu Rome 2
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 13:59
  2. Najlepsi Łucznicy
    By EPh in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 14:28
  3. Najlepsi kibice
    By Aquila in forum Euro 2012
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 18:22
  4. [ROZWIĄZANE] Nowy narybek...a może nie do końca ?
    By Eldemon in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •