Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    Czołem Panowie.
    Mam do Was kilka pytań, bo sam Shoguna nie kupiłem - pierwsze TW, które odpuściłem sobie na później.
    Będę wdzięczny, jeżeli stara gwardia się odezwie w temacie.

    Czy MP jest dobrze zbalansowany?
    Czy zmęczenie jest nadal zwalone?
    Czy gra daje więcej dynamiki, niżby się należało po przyspieszeniu przemieszczania?
    Czy do złamania morale jest potrzebne wytworzenie cudownego clustera jednostek?
    Czy 3v3 i 4v4 są nadal niszczone przez STEAM i lagi?
    Jak z mapami do MP?

    Z góry dziękuję i mam nadzieję że znajdziecie chwilę czasu dla starego, upierdliwego kompana

  2. #2
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    Cześć Nieś.

    Co do map to jest ich dość sporo, przynajmniej tak wynika ze spisu. Te najczęściej wybierane są fajne i nie ma jakichś przesadnych gór czy wąwozów. Łagodne wzniesienia czy pagórki.
    Co do morale to nie zauważyłem czegoś takiego aby jednostkę trzeba było szczelnie otoczyć, aczkolwiek te lepszego sortu są wyraźnie mocniejsze.
    Co do dynamiki to tak, aczkolwiek na walkę podjazdową w stylu Rome bym nie liczył, ze względu na te dziwne zachowanie kawalerii (zaczepianie się, dwa razy trafił mi się wężyk).
    Na zmęczenie nie zwracałem zbytniej uwagi (mam za mały monitor na lapku), ale jest wiele modyfikatorów do niwelowania efektu zmęczenia i odpoczynku.
    Ciężko mówić o złym zbalansowaniu jeżeli prawie wszystkie nacje mają te same jednostki. Jeżeli łucznicy mają daleki zasięg to połączone jest to z mniejszym stanem osobowym. Jedyna bolączka to jak dla mnie brak jednostek w średniej cenie (są albo tanie albo drogie).
    I w zasadzie są dwa rodzaje multiplayera, zwykły, w którym wybieramy frakcję i ten RPGowy (tutaj niektóre jednostki sami możemy tworzyć dodając te cechy, które chcemy, ale po osiągnięciu kolejnego poziomu, który daje nam tylko punkt, który wykorzystujemy na rozwój jakiejś cechy).
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    A ja jak chce zahostowac Klasyczna bitwe to mi sie zwiecha robi i wywala do winda a na awatar to tez niby zabawa ale jakos tak
    Dzis byl pacz 50 mb ktory uniemozliwil granie w Shoguna tak aby nie zapomniec ze to CA robila
    Ale teraz odpalilem i daje sie uruchomic choc ciagle klasyczna bitwa sie zwiesza
    Co do morale to ciekawe jest podoba mi sie jak cale jednostki przeciwnika uciekaja zagralem dzis 5 bitew (nom na awatra sie gralo ale)i bylo wielkie zdziwienie przeciwnikow jak im wszystko spier..... 8-) wiec gra sie jak na BI mozna by porownac w sumie temp i dynamika gry

  4. #4
    Gość

    Re: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    Zapowiada sie calkiem dobrze. Przede wszystkim morale i znaczenie uderzenia w plecy. Narazie jednak za wczesnie na jednoznaczne wnioski. Poza tym ciekawe jakie bugi zaserwowali tym razem ( tak jak w MTW2 klikanie za przeciwnika jazda). Poki co wkurza mnie niestabilnosc gry. Kwestia wychodzenia hosta i przerywania gry automatycznie w dodatku do kampani avatara nie liczy sie wtedy tej bitwy. I zajebisty komunikat przy wyborze armii : " Gracz zbyt dlugo wybieral armie aby oglosic gotowosc" a z braku przycisku wyjdz jedyne wyjscie to alt + f4 jednego z graczy.

    BTW. Cos sie stalo z kontami ? Musialem sie rejestrowac na nowo Oo.

  5. #5
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    Cytat Zamieszczone przez Diackon
    Kwestia wychodzenia hosta i przerywania gry automatycznie w dodatku do kampanii avatara nie liczy się wtedy tej bitwy.
    Kurcze, to ja mam szczęście do tych wychodzących przy moich wygranych... -_-
    Serio push bug tu jest? Byłoby dziwne, zwłaszcza, że to zupełnie inny silnik gry jest.

    Ktoś już rozgryzł do końca tę mapę klanów. Co jest czym.


    PS: Forum miało crasha jakiś rok temu w wyniku, którego została utracona cała baza.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  6. #6
    Gość

    Re: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    Nie no z tym push bugiem to tylko przyklad

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co doświadczeni gracze MP sądzą o STW?

    1. Jest idealnie zbalansowane (każdy ma takie same jednostki) jeśli grają gracze z taką samą liczbą pkt. i dostępnych jednostek. Ale jak grasz z kimś kto gra dłużej to nie masz szans z jego jednostkami. A sama rozgrywka przypomina dokładnie grę "kamień, papier i nożyce" zwykła piechota kosi piechotę z yari (włócznicy), yari kosi kawalerię a kawaleria kosi katany. Nie wiem jak rzecz się ma do naginat (takie ostrze na długim drzewcu), które mają przyzwoite staty i premię przeciw cav. ma do w
    2.Generałowi da się wsadzić aurę witalności czy jakoś tak i wszystkie jednostki na około wolno się męczą i szybko regenerują.
    3.Bitwy są dość szybkie ale kawaleria łatwo daje się przytrzymać czemukolwiek.
    4.Te podstawowe jednostki uciekają bardzo łatwo, te lepsze trochę trudniej ale po śmierci generała to słabe uciekają od razy a lepsze po chwileczce walki nawet nie trzeba wjeżdżać w plecy.
    5. Tak gry trochę dezsynchronizują się.






Podobne wątki

  1. Gracze bez honoru
    By {{B-S}}Zibi in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 09:42
  2. Gracze na kampanie MULTI w MOD The Rights of Man 2
    By machoojo in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 23:10
  3. [NTW] Gracze chętni na kampanie online :)
    By Beynes in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •