Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 109

Wątek: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

  1. #21
    Maharbal
    Gość

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Najlepiej zwyczajnie mieć jakichś samurajów z yari w armii, wtedy dowolna kawaleria w 90 % przypadków nie przetrzyma takiego starcia Od biedy mnisi z naginatami też dają radę, no ale ich bonus contra kawaleria nie jest taki duży jak jednostek z yari.

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Tak, kręcili się w kółko
    Cytat Zamieszczone przez Sareth4
    W takiej sytuacji ja zachowałbym oddział , albo łuczników albo piechotę z yari , generalnie jakiś tani i zatrzymał szarże gwardii na tej jednostce. A zara potem szarzował piechotą na walcząca kawalerię
    Ehh, myślicie że nie próbowałem?... Próbowałem ale albo mogłem rzucić wszystkich yarkowców na gwardię i odsłonić generała, albo rzucić tylko część sił i jeszcze przez krótką chwilę obronić gienka. Zdecydowałem się na odsłonięcie, to mi wjechał na niego pozbawionymi już strzał łucznikami. A potem wiadomo, cała armia się rozsypała.

    Zresztą najlepiej ująć to tak: ciągłym przemieszczaniem i podjazdami zmęczył i rozerwał mi armię. Jeśli gdzieś rzucałem nawet całe siły do walki, to robił wjazd od tyłu. Trudno byłoby nie przegrać.

    Ps. Przypomniałem sobie jak się nazywał : Speedmeister General Nedkill czy coś w tym rodzaju.

    EDIT: Maharbal też mnie ostatnio rozjechał kawalerią, mimo 4 jednostek ashigaru yari na flankach nie podołałem

  3. #23
    Maharbal
    Gość

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Cytat Zamieszczone przez Yarden
    EDIT: Maharbal też mnie ostatnio rozjechał kawalerią, mimo 4 jednostek ashigaru yari na flankach nie podołałem
    Bo yari ashigaru to cieniasy, a moja jazda yari to byli bez wyjątku weterani na co najmniej drugim poziomie Nie wiem zresztą, czy nie miałem też wielkiej gwardii, ale chyba jeszcze natenczas nie posiadałem tej potężnej kawalerii.

  4. #24
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Yari Ashigaru z włączonym murem tarcz jest już całkiem niezła. Tylko dziwnie wtedy biegają. Niby tak samo, a jakoś wolniej reagują.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Jeśli rzeczywiście trafisz na spam konnych łuczników to opcja jest jedna dajesz długą w las i czekasz az koles wyszczela wszystką amunicje i dopiero wtedy atakujesz, no chyba ze tamci przejmą uzupełnianie amunicji to musisz być blisko tego dojo ale podsumowujac jesli przeciwnik niezechce zatakować to oboje jestescie w płapce ponieważ taka gra będzie trwała wieki bo ty z buta nigdy ich nie dogonisz. Rodzi się sytuacja patowa i ktoś poprostu specjalnie sie podłozy albo wyjdzie z gry.
    A co do brania Asignu z Yari to ja ich nie polecam są wolni a kiedy utworzą ściane włuczni to i tak każda jazda przeleci obok nich wymanewróje i uderzą tam gdzie zechcą, niestety są zbyt wolni na szybko zmieniającą się sytuacje na polu bitwy, no chyba że stoisz i czekasz aż koles cibie zatakuje, tylko gorzej jak napiernicza w cibie z magnoli i łuków wtedy stać to zabardzo się nieda a musisz pilnowac cały czas pleców wolnymi A Yari
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    W tym momencie sądzę że armia która ma 2 odziały kaw. jest w stanie pojechać armie z konnymi łucznikami. Ashigaru z Yari jest bardzo dobre do pilnowania pleców albo generała żeby jakaś jazda przypadkiem się nie wbiła w gienia albo w plecy.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Dokładnie tak, duzo ludzi chce od tyłu kawalerią zjechać generała wtenczas 2 adziały Yari po 350 z ścianą włuczni całkowicie likwidują ten problem
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Jestem po ponad 200 grach a mimo to mam pewien problem. Mianowicie Gwardia Szoguna jest jednostką, z którą nie wime jak sobie poradzić :/
    Sam ich nie biore bo są za drodzy i nie wime do konca jak ich wykozystac, probblem jest gdy przeciwnik ich ma. Oni są w stanie roznieść 2 oddziały kawalerii yari + naginate :/
    Jakies pomysły ?

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    No niestety ta gwardia to koksy , a naginaty maja słabą premie na konnice należy urzyć zwykłych yari z ścianą włuczni albo samuraie z Yari i to z 2 oddziały bo tak gwardia to herosi no i do tego walić w nich z wszystkiego co szczela . Oczywiście to konnica więc lata w te i wewte i trudno za nią nadążyć piechotą. Druga sprawa gwardia ma przeważnie obok siebie z 2-4 oddziały kawalerii tak więć jeśli nie stosujesz zrównoważonej armmi tylko idiesz np w samurai z katanami to jedyne co ci zostaje to siedzieć w LESIE bo kawaleria w lesie traci wszelkie bonusy a piechota na odwrót. Ja się do tych zasad stosuje i nie mam większych problemów no chyba że popełnie błąd lub się zagapie.
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  10. #30
    Maharbal
    Gość

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Matko, Ziag, zlituj się waćpan :!: Pisz bardziej po polsku nieco :!:

    Mnisi z naginatami mają bazowe bodaj 15 bonusu przeciw jeździe, i to zazwyczaj wystarcza. Oczywiście samuraje z yari, a już w ogóle bohater z yari nadają się znacznie lepiej do takiej walki, ale to nie oznacza, że mnisi z naginatami sobie z jazdą nie radzą.
    A co na wielką gwardię :?: Cóż, dobrze wymierzona szarża jazdy z yari czy naszych własnych wielkogwardzistów kasuje w/w oddział. To bodaj najprostszy sposób. Nieco więcej umiejętności wymaga kontrowanie tamtej jazdy własnymi samurajami z yari bądź bohaterem z yari, z racji tego, że kawaleria może taki oddział z łatwością ominąć i prześcignąć. Bodaj jeszcze trudniejszy (ale ogromnie efektywny) jest ostrzał wielkiej gwardii z broni palnej-mnisi czy samuraje z rusznicami masakrują taki szarżujący oddział po dwóch-trzech salwach. Niemniej jednak wiadomo, że nie należy do rzeczy łatwych doprowadzić do czołowego starcia w/w jednostek

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 06:58
  2. Ogólne pytania dotyczące Empire:TW
    By Gaius Julius in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 413
    Ostatni post / autor: 27-08-2021, 13:46
  3. Shogun z MI - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 09:48
  4. Multiplayer - pytania / problemy
    By arturius-6 in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 12:36
  5. Shogun 2 Contra - Pytania i uwagi
    By Amrod in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 19:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •