Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Oblężenia - o co w tym chodzi?

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Oblężenia - o co w tym chodzi?

    Ja również wole walki na otwartym polu aniżeli oblężenia zamku. Ostatnio grałem kampanie Chosokabe(?) którzy mają świetnych łuczników i denerwowało mnie jedno mianowicie kończąca się amunicja.... strzaszsnie to frustrujace gdy jest obleżenie wszystko idzie po twojej myśli a tu nagle łucznikom brakuje strzal....

  2. #12
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Oblężenia - o co w tym chodzi?

    co się dziwisz przecież jakby chcieli mieć nieskończoność amunicji to by musieli za sobą walizy taszczyć i ogromne plecaki mnie przedwczoraj w napoleonie wkurzyło to że można było wziąć armaty ale żaden z moich kolegów ich nie miał (ja też nie) i wtedy jest kamperstwo zasięg duży mapy małe i po tobie ale ich pokonaliśmy wg mnie nie ma co się użalać nad brakiem amunicji, jak chcesz mieć nieskończoność to sobie zrób takiego moda ale zastanów się chwile jaka byłaby przyjemność z gry gdyby łucznicy mieli nieskończoność amunicji armie gdzie byłoby 15 łuczników może jakaś kawaleria i yari bez sensu a zamki byłby nie do zdobycia wtedy
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  3. #13
    Łowczy Awatar Klierowski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Zbugowane oblężenia ? mapa wygląda identycznie !!!.

    Witam mam pytanie - czy tylko ja mam tak że kiedy bronie się/atakuje DOWOLNĄ Fortece w całej Japonii to każde pole bitwy wygląda IDENTYCZNIE ? kropka w kropkę tak samo zbudowany zamek,rozmieszczone drzewa i klify z północy.

    Czy to może być wina tego moda ?
    http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1758

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zbugowane oblężenia ? mapa wygląda identycznie !!!.

    Nie wiem czy wina jest po stronie tego moda,gdyż ja nie mam go zainstalowanego ale faktycznie mapy oblężeń wyglądają identycznie. Czy to atakuje fort,zamek czy fortecę. Ponoć w nowym patchu mają urozmaicić oblężenia poprzez dodanie większej ilości map.

  5. #15
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zbugowane oblężenia ? mapa wygląda identycznie !!!.

    W nowym patchu ma być 3 nowe zamki.Każdy zamek pojawia się na 5 mapkach czyli 15 kombinacji oblężeń.


    Free castle pack

    Three newly-designed castles specifically for the Shogun 2 campaign map:

    o 1 standard sized castle of new configuration
    o 1 standard sized castle on a clifftop with limited approaches
    o 1 top-tier castle, considerably larger than any other castle in Shogun 2

    Each castle appears across five maps, resulting in 15 new siege battle-map variants.
    These maps do not appear in the Rise of The Samurai DLC campaign.



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Oblężenia - o co w tym chodzi?

    w zamkach mamy świtę, która pomaga w obronie. Fizycznie ich nie ma, ale podczas obrony się pojawiają do pomocy. I mam pytanko: czy jeśli taki oddział zostanie wybity to w kolejnej bitwie będzie znowu, czy trzeba czekać jak się odrodzi ?
    Pytam, bo miałem sytuację, gdzie straciłem 3 oddziały obrony i teraz nie wiem czy znowu będą, czy jednak muszę dorzucić normalne/liniowe oddziały - zamek graniczny.

  7. #17
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    431
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Oblężenia - o co w tym chodzi?

    Będą od razu przy następnej obronie.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak najsprawniej prowadzić oblężenia?

    Cytat Zamieszczone przez pawelk198604
    Ale nadal nie wiem jak skutecznie atakować zamki, może ktoś mi polecić dobrą taktykę
    Najmniejsze straty przy atakowaniu łucznikami. Komputer zawsze jest głupi i stawia łuczników w jednym miejscu. Szukam miejsca gdzie moi łucznicy sięgną inne jednostki i je męczę, nie podchodząc do wieżyczek ani łuczników wroga.
    W razie potrzeby podchodzę innymi jednostkami bliżej muru by zwabić wroga bliżej.

    Jak łucznicy zrobią swoje to albo miecznikami palę bramę i wchodzę wyciąć niedobitki lub wspinam się na mury gdy chce oszczędzić na remontach lub wiem, że w następnej turze będę miał próbę odbicia zamku.

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Oblężenia - o co w tym chodzi?

    Cytat Zamieszczone przez Ralph III
    Cytat Zamieszczone przez pawelk198604
    Ale nadal nie wiem jak skutecznie atakować zamki, może ktoś mi polecić dobrą taktykę
    Najmniejsze straty przy atakowaniu łucznikami. Komputer zawsze jest głupi i stawia łuczników w jednym miejscu. Szukam miejsca gdzie moi łucznicy sięgną inne jednostki i je męczę, nie podchodząc do wieżyczek ani łuczników wroga.
    W razie potrzeby podchodzę innymi jednostkami bliżej muru by zwabić wroga bliżej.

    Jak łucznicy zrobią swoje to albo miecznikami palę bramę i wchodzę wyciąć niedobitki lub wspinam się na mury gdy chce oszczędzić na remontach lub wiem, że w następnej turze będę miał próbę odbicia zamku.

    A jak nie masz w armii łuczników albo lubisz walkę bronią białą to bierz jednostki o mocnym pancerzu. Pod zamek podbiegasz w szyku rozproszonym. Później proponuję przeprowadzić symulowany atak na bramę, a główny szturm skierować w celu zajęcia punkty centralnego. Następnie odcinasz dostęp do niego armii wroga oraz ciągle napierasz przez bramę. To sprawia, że siły wroga są rozciągnięte i daje Ci przewagę. Jak utrzymasz centralny punkt przez określony czas to możesz ograniczyć straty w ludziach oraz cieszyć się z łatwego zwycięstwa Strategia ta sprawdza się w zamkach wielopoziomowych, bo w tych zwykłych znacznie gorzej odciąć wrogą armię od centrum zamku, zwłaszcza jeśli jest liczna.
    "Trudno... to wojna."



    "Kto wygrywa bitwy i wojny: Generał czy Żołnierz? Otóż i jeden, i drugi. Obie strony są niezbędnymi składnikami powodzenia."

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    oblężenia w shogun 2 na początku gry

    Witam! Gram shimazu i dostałem pierwszą misję zajęcia prowincji. Zwerbowałem 2 jednostki ashigaru i poszedłem tam. Miałem co najmniej 2 razy więcej jednostek od garnizonu zamku, ponieważ posiłki wroga zaraz rozgromiłem. I co? I nic! Rozwalili mi armię w pył! Gram na wysokim poziomie i nie wiem, co robić , żeby zdobyć zamek. W empire i w medieval 2 nie takie zamki się zdobywało. Tu nie wiem, jaka jednostka do czego służy. Zaatakowałem tak, jak w empire - wszystkimi jednostkami na mury. I po kolei uciekali z pola bitwy.

    Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, jakie jednostki do czego służą i do czego są najlepsze i najgorsze oraz jak zdobywać zamki?
    W empire grałem na wysokim poziomie (na najwyższym dawalem w miarę rady, ale nie zdążyłbym swoich polanów zrealizować), a tu na wysokim nie daję rady, może poziom zmienić? Ale czy nie będzie ciulowa gra na niższym poziomie? Widzę że shogun jest dużo trudniejszy od poprzedników.

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. O co chodzi z husarią ?
    By LukeOne in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 19:00
  2. O co w tym chodzi?
    By bator35 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 12:04
  3. Oblężenia
    By Wojtek7060 in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 19:46
  4. DLC chodzi po angielsku
    By segate in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 18:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •