Zobacz wyniki ankiety: Ulubiona frakcja

Głosujących
501. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Turcja

    33 6.59%
  • Polska

    149 29.74%
  • HRE

    26 5.19%
  • Bizancjum

    42 8.38%
  • Dania

    29 5.79%
  • Anglia

    79 15.77%
  • Hiszpania

    38 7.58%
  • Egipt

    19 3.79%
  • Ruś

    16 3.19%
  • Inne

    70 13.97%
Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 382

Wątek: Najlepsza frakcja

  1. #21
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Tylko dwoma nacjami naprawdę dobrze i klimatycznie mi się grało: Hiszpania i Milan.
    Szczególnie Hiszpania kiedy podbijamy Amerykę (późny etap gry) oraz Milan kiedy prowadzimy Risorgimento (wczesny etap gry) + kolonie w Afryce Północnej.

    Tak więc na krótsze posiedzenia polecam Milan. Na dłuższą grę - Hiszpanię.
    Dlaczego nie Anglię/HRE/Francję? Na początku ciekawie, ale później chce się zmienić kuszy i łuki na coś bardziej "na czasie" nawet jeśli muszkiety są teoretycznie mniej efektywne. A ich tu brak, są tylko b. kiepscy arkebuzerzy.

    Nacje muzułmańskie mnie nie pociągają - jakoś tak.
    Prawosławie również.
    Tylko katolicy.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  2. #22
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Ściśle tajna ;P
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    No, ja najbardziej lubię Francję, Polskę, Wenecję, Hispanie i Angoli.

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Cesarstwo Wschodniorzymskie, czyli jedynego prawdziwego obrońcę chrześcijaństwa i najbardziej cywilizowane państwo w regionie.

    Po prostu czuję te klimaty i lubię rzymian.

    Dlaczego najlepsze? Tania i groźna armia, brak zwierzchności papieża, niezłe położenie geograficzne.

    Świetni łucznicy, ustępujący moim zdaniem tylko łucznikom angielskim... i to tylko pod względem skuteczności ognia przeciwko pancerzom. Łucznicy gwardii to już dość dobra ciężka piechota. Gwardia wareska, która walczy do ostatniego za Basileusa, wyrąbuje w szyku wroga krwawy szlak i budzi w sercach przeciwników lęk przed śmiercią.
    Niestety Cesarstwo ma słabych scutatoi... no i niskie morale armii.

    Do tego dochodzi niezła jazda. Co prawda ustępuje ona większości tego co drepta po polu bitwy, ale jednak daje radę. A potem żywy przeciwnik się dziwuje...

  4. #24
    Gość

    Re: Najlepsza frakcja

    Cytat Zamieszczone przez Adamsky
    Dlaczego nie Anglię/HRE/Francję? Na początku ciekawie, ale później chce się zmienić kuszy i łuki na coś bardziej "na czasie" nawet jeśli muszkiety są teoretycznie mniej efektywne.
    Uwielbiam średniowiecze i praktycznie w grze nie korzystam z broni palnej, wolę dużo ciekawszych od łuczników i strzelców kuszników. Nie mam tego problemu, poza tym nie podążam za modą, czyli czymś jak to określiłeś "bardziej na czasie", wręcz gardzę nią.

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Cesarstwo Wschodniorzymskie, czyli jedynego prawdziwego obrońcę chrześcijaństwa i najbardziej cywilizowane państwo w regionie.
    Według mnie posiadający najbardziej cywilizowane państwo i potężne imperium, także jedyny prawdziwy obrońca chrześcijaństwa oraz jedyny papież, a nie ten z Rzymu czy z Avinionu władca to Römisch-Deutscher Kaiser. Cesarstwa Bizantyjskiego nienawidzę i uważam za pozera Rzeszy.

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Dlaczego najlepsze? Tania i groźna armia, brak zwierzchności papieża, niezłe położenie geograficzne.
    Sacrum Imperium Romanum armie ma dużo droższą, ale to nigdy nie stanowiło, żadną zresztą nacją, dla mnie problemu. Liczy się jakość i ilość, na cenę patrzę tylko w pierwszych kilkunastu latach. Póżniej i tak mój skarbiec jest, według gry, niewyobrażalnie bogaty. Nade mną też papież nie ma zwierzchności, ja jestem papieżem swego imperium, ja jestem następcą Jezusa, który przejmie swą należną władzę na świecie. Zazwyczaj po kilku turach dostaję ekskomunikę i nigdy nie odczułem żadnego negatywnego skutku takiego przedsięwzięcia. Za to Papież dosyć szybko kończy swój marny żywot. Natomiast muszę przyznać rację, położenie geograficzne Bizancjum ma dużo lepsze. Ale to nie problem wielki i tak podbijam w końcu cały świat, a już po około stu latach od rozpoczęcia rozgrywki nie ma Francji, państw włoskich, de facto Państwa Papieskiego, Danii i Skandynawii.

  5. #25
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    A poziom jaki? E/e? Hah

  6. #26
    Gość

    Re: Najlepsza frakcja

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    A poziom jaki? E/e? Hah
    Szkoda, że nie ma very easy, bo tak na pewno bym grał... Może Cię zaskoczę, skoro jeszcze nie doceniasz potęgi Cesarstwa - Bardzo trudny/Bardzo trudny.

    PS: Po co cytowałeś całego posta? Cholernie nieczytelnie i niepotrzebnie zrobione.

  7. #27
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Cytat Zamieszczone przez Nightskymimic
    a już po około stu latach od rozpoczęcia rozgrywki nie ma Francji, państw włoskich, de facto Państwa Papieskiego, Danii i Skandynawii.
    Bez komentarza... I nie odczuwasz ekskomuniki? Naprawdę brzmi jak poziom E/E -> ekskomunika na poziomie VH przy nie rozbudowany państwie, nie mówiąc o ciągłym podbijaniu jest wyrokiem śmierci na państwo... Zadowolenie spada, większe garnizony likwidują zyski i dodaj jeszcze Krucjatę, do której przyłącza się około 10 innych frakcji...


  8. #28
    Gość

    Re: Najlepsza frakcja

    Soul of Night - Dziwi mnie, że naprawdę to brzmi jak na poziomie łatwym. Ale za cholerę nie odczuwałem praktycznie żadnych skutków negatywnych ekskomuniki. Poza tym w moim państwie przebiegała tak:
    -Za pierwszego papieża, podbiłem Rzym i rozbiłem Papieskie armie - ekskomunika;
    -Następnie po śmierci papieża miałem możliwość zagłosowania na preferatich i o dziwo mój wygrał, a miałem chyba trzech preferatich, jeden z nich maksymalną pobożność choć absolutnie (oprócz kazania iść do stolicy) nic z nim nie robiłem. W dodatku wszystkie państwa (oprócz sowich kandydatów), nawet zagorzali wrogowie na mnie głosowali. Papież stwierdził, żę jestem przykładem dla całego chrześcijaństwa.
    -Mój papież umarł wchodził wrogi i znowu rzucał ekskomunikę.
    -Zazwyczaj był wybierany mój lub moich sojuszników.

    I tak w kółko. W ogóle przestałem się przejmować papieżem. A krucjaty tylko na Antiochię i Jerozolimę i jedna się jeszcze na Grenadę zdarzyła.

    Rzeczywiście jak na to spojrzę wydaje się bardzo lajtową grą, no ale cóż poradzić grałem na vh/vh. Może jesteście za bardzo przyzwyczajeni do trudnych modów, a ja gram na czystej wersji(mam zamiar spróbować Thery niedługo, bardzo mnie zaciekawiła).

  9. #29
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Krucjata zdarza się rzadko. Jedynym nieuniknionym skutkiem ekskomuniki pozostaje tak naprawdę mniej przyjazny kolorek buźki przy miastu. I chyba wzmożona działalność najświętszej inkwizycji, ale ta jest nieobliczalna, bo czasem mimo ekskomuniki nie zabija nikogo, a nieraz gdy niemal zasługuję na przydomek Święty, koszą mi wszystkich generałów, przygotowujących się przeważnie do krucjat na niewiernych. W każdym bądź razie czasem ekskomunikowany byłem przez pół gry (jeśli na moje nieszczęście Bóg dał Papciowi długi żywot) i nie odczuwało się tego specjalnie.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  10. #30
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Cytat Zamieszczone przez Nightskymimic
    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    A poziom jaki? E/e? Hah
    Szkoda, że nie ma very easy, bo tak na pewno bym grał... Może Cię zaskoczę, skoro jeszcze nie doceniasz potęgi Cesarstwa - Bardzo trudny/Bardzo trudny.

    PS: Po co cytowałeś całego posta? Cholernie nieczytelnie i niepotrzebnie zrobione.
    Blad w komórce...poza tym gralem cesarstwem ale nie bede sie z tobą kłócil.

Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepsza konnica
    By marcinus1002 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 20:30
  2. Najlepsza/ulubiona frakcja
    By chkaplan in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 04:13
  3. Najlepsza piechota
    By marcinus1002 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 21:30
  4. Jaka frakcja jest najlepsza?
    By Lambert812 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 14:01
  5. Najlepsza flota!
    By kswiecicki in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 07:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •