Zobacz wyniki ankiety: Ulubiona frakcja

Głosujących
501. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Turcja

    33 6.59%
  • Polska

    149 29.74%
  • HRE

    26 5.19%
  • Bizancjum

    42 8.38%
  • Dania

    29 5.79%
  • Anglia

    79 15.77%
  • Hiszpania

    38 7.58%
  • Egipt

    19 3.79%
  • Ruś

    16 3.19%
  • Inne

    70 13.97%
Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 382

Wątek: Najlepsza frakcja

  1. #31
    Gość

    Re: Najlepsza frakcja

    OskarX - Po prostu mam takie zdanie i będę go bronił do upadłego. Uwielbiam wprost Sacrum Imperium Romanum. Doprowadzanie go do potęgi sprawia mi niezwykłą przyjemność. Taki mam styl gry, że akurat uważam jego armie za najsilniejsze. Ktoś inny - wprawiony w np. lekkich oddziałach litewskich będzie już innego zdania. Skoro będzie umiał poprowadzić je do zwycięskiej Kampanii - chylę czoło. Ja bym z pewnością tego nie dokonał. Dla mnie liczy się głównie przyjemność z gry, a przyjemność to dla mnie bycie Cesarzem Pierwszej Rzeszy. Nie chciałem Cię oczywiście w żadnym poście urazić. Skoro wolisz inne frakcje niż Święta Rzesza - Twoja wola.

    mateuszkl
    - Tak, zgadzam się Krucjata to ewenement. Natomiast ja chyba umiem się uchronić przed "nieuniknionym" według Ciebie skutkiem ekskomuniki. A pseudo-inkwizytorów usuwam własnymi zabójcami - mają przeważnie cholernie niski czynnik pobożnośći i większość morderstw im się nie udaje.

  2. #32
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Chyba u Was ewenement... U mnie krucjata jest zwoływana automatycznie w około 5 turze. Nie mówiąc o walce z Papiestwem, bo wtedy Krucjaty są nieprzerwanie prowadzone przez każde państwo chrześcijańskie... Podziwiam ludzi, który grają na podstawce, która nie jest w ogóle zbalansowana. Patrz HRE na początku nawet w porównaniu z innymi dużymi frakcjami...
    Tak samo inkwizytorzy - u mnie najniższy stopień to 4 gwiazdki (punkty pobożności jak kto woli). No i mam zmienioną ich liczbę tak maksymalna i na jeden region, tak samo jak Heretyków i Czarownice. 1000/10, 600/5, 300/2 (maksymalna ilość/ilość na region).
    Dodaj sobie zwiększoną rolę ekonomii przez co nawet najsłabsze państwo jest w stanie zorganizować potężną armię na Krucjatę.

    I przypomnę, że nawet na podstawce, składając regularne dary papiestwu nie jesteśmy w stanie powstrzymać ekskomuniki od własnego papieża...

    A co do Thery, to wbrew pozorom nie jest taka trudna wcale


  3. #33
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Szkocja szczególnie górale i świetna pozycja startowa

  4. #34
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    No nie wiem czy taka dobra pozycja startowa Szkocja zaczyna z Anglia na wyspie więc jestt trudno. Oba państwa opierają sie tez na piechocie więc jest trudno na vh/vh chyba ze grasz na e/e

  5. #35
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Plymouth
    Postów
    136
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Dania Forever. Ten klimat spadkobierców wikingów to jest to. Zawszę jak zaczynam kampanię to burzę wszystkie kościoły i wyganiam klechów z kraju Ekskomuniki za to nie dostaje, a jakoś tak klimatycznie udawać, że walczy się za Odyna i spółkę.
    We hold these truths to be self-evident,
    that all men are created equal,
    that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights,
    that among these are Life,
    Liberty and the pursuit of Happiness.

  6. #36
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Cytat Zamieszczone przez Krzyzak
    No nie wiem czy taka dobra pozycja startowa Szkocja zaczyna z Anglia na wyspie więc jestt trudno. Oba państwa opierają sie tez na piechocie więc jest trudno na vh/vh chyba ze grasz na e/e

    Anglii to akurat na wyspach w kilka tur nie ma. Większość armii dają do Normandii, nie są żadnym problemem.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  7. #37
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Zgadzam sie. Szkocja ma doskonałą pozycję startową. Anglię mozna rozwalic w 5 tur zostawiając Caen potem mając wyspy rozbudować sie robic wojo sojusze, dobry kontakt z papa i robimy co chcemy uważając na danie i francję. Nie jestes przez nikogo otoczony wiec nie wiem czemu niby maja trudno.

  8. #38
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Cytat Zamieszczone przez Nightskymimic
    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Cesarstwo Wschodniorzymskie, czyli jedynego prawdziwego obrońcę chrześcijaństwa i najbardziej cywilizowane państwo w regionie.
    Według mnie posiadający najbardziej cywilizowane państwo i potężne imperium, także jedyny prawdziwy obrońca chrześcijaństwa oraz jedyny papież, a nie ten z Rzymu czy z Avinionu władca to Römisch-Deutscher Kaiser. Cesarstwa Bizantyjskiego nienawidzę i uważam za pozera Rzeszy.
    Ta banda germańskich wieprzy, która śmie się tytułować cesarstwem i uważa się za godnego korony cesarskiej ma takie pojęcie o cywilizacji jak Frank o kulturze osobistej! A ich kraj - jedna wielka Puszcza. Tam nie może być cywilizacji. Tam ludzie nawet nie zażywają kąpieli! Miasta w porównaniu do miast Cesarstwa to zaledwie nędzne, zapomniane przez Boga... o ile w ogóle macie pojęcie o chwale najwyższego pana... w końcu służycie temu niepokornemu papieżowi, tudzież waszemu rexowi, który ma czelność sprzeciwiać się Basileusowi. Przynajmniej do czasu, aż nie wrócimy i nie odbierzemy tego co nasze.

    Wasz Germański Rex na widok kilku paciorków, błyskotek i byle jakich tkanin pada potężnemu Basileusowi, pierwszemu na ziemi, jedynemu prawdziwemu obrońcy wiary w Jezusa Chrystusa, kornie do kolan i skomli jak pies.

    To my bronimy świata przed Saracenami i ich fałszywym Prorokiem. To krew wielu Romanoi kupiła spokój małym królewiątkom zachodu, którzy jedyne co potrafią to co najwyżej tłuc się bez opamiętania między sobą! Banda zdrajców i szubrawców. A i często napadają na ziemie Oikumene, zadając ludowi Rzymskiemu cios w plecy, gdy ten walczy o życie z potęgą islamu.

    Ps. Nie traktuj tego całkiem serio

    Co do wojska - tania armia = wielka armia w początkowym okresie walk. Armia, która raz dwa podbije swoich sąsiadów. Więcej kapitału, połączonego z ciągłym rozwojem Cesarstwa - lepsze jednostki, które nie ustępują, a nieraz są lepsze od tego co wystawią Frankowie.

    I pobierają niewielki żołd. Resztę funduszy można przeznaczyć choćby na świecidełka dla rexów zachodu.

  9. #39
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Nam, Polakom, spełnianie woli Kaisera odległe jest, jak zamierzchła jest przeszłość, w której upadł prawdziwy Rzym! Ale jakim prawem Greku, niewolniku schizmatyka, władającego państwem, które z Rzymem ma wspólnego tyle co z prawdą, którą jest Święty Kościół Katolicki, śmiesz obrażać naszego Papieża? Ty apostato, co ramię w ramię z Saracenami przeciwko wojskom krzyżowym walczysz, won z tej polskojęzycznej ziemi! Won, Greku, wyznawco Baphometa!
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  10. #40
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza frakcja

    Hmmm... brzmi to trochę jak dział dyplomacji z Kampanii Online

Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepsza konnica
    By marcinus1002 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 19:30
  2. Najlepsza/ulubiona frakcja
    By chkaplan in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 03:13
  3. Najlepsza piechota
    By marcinus1002 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 20:30
  4. Jaka frakcja jest najlepsza?
    By Lambert812 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 13:01
  5. Najlepsza flota!
    By kswiecicki in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 06:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •