Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Jako iż trochę już się pograło można zacząć dyskutować taki temat zbiorczy

    Czego wam brakuje w grze / co powinni zmienić / co się nie podoba ?
    I tak w ogóle, czego niema a co miało być

    Osobiście brakuje mi możliwości wyposażenia jednostek z lepsze uzbrojenie tak jak to było np. w medku, mogło by to nawet być robione tylko w zamkach za jakas opłatą ale żeby było, bo w końcu +2 do ataku to nie jest "2" ale "6" czy troche mniej, a to juz daje widzialny bonus w bitwie.
    Następnie zawiodłem się kiedy okazało się że moge wybudować tylko maksymalnie dwa bune działowe
    W dyplomacji brakuje mi opcji, zażądania wypowiedziana wojny komuś (za dużą ilośc kasy oczywiście )
    Odnośnie mapy, po pierwsze klan date jest bardzo ubogi, nie chodzi o otrzymywane dochody ale o sam teren, dostał jako tako 4 wielkie prowincje gdzie w innych rejonach są one wielkości ośmiu, niby zajmuje wielki obszar a w rzeczywistości jest on mały (patrząc pod względem prowincji). Po drugie, na mapie jest tylko jedna prowincja z drewnem i kamieniem które zawsze należą do jednej frakcji, jeżeli teraz taki klan strzeli focha i się zaszyje na wyspie albo nie będzie chętny handlować no to można zapomnieć o cytadelach, zamkach też?, no i najważniejsze - o suchym doku który umożliwia werbowanie najpotężniejszej flotylli typowej + bune działowe, bądź grając chrześcijanami ich port i ich okręty działowe. Jeżeli się gra np. date bądz kimś z tamtych okolic, to nie ma jako tako możliwości zaatakowania i zdobycia prowincji z drewnem i kamieniem. Trzeba liczyć NA INNYCH, a jakoś komputer nie jest ochoczy do szturmu na wyspy... według mnie powinne być przynajmniej ( i maksymalnie) dwie prowincje z tymi surowcami mocno oddalone od siebie, czyli własnie gdzies na terenach pomiędzy date/uesugi/hojo. Odnośnie agentów, ninje długo się rozwija do maksymalnego poziomu, jednak mnicha bardzo łatwo i szybko rozwinąć do maxa, za szybko. Ninja coś dwa razy więcej expa potrzebuje, jest różnica, no i mnich jest wyjątkowo biedny w sztukach. Piraci i czarne okręty.. pojawili się dopiero gdzies w 60-80 turze, do 130 tury tylko jeden czarny okręt był w grze, a to już ponad połowa wymaganej gry (licząc do 1600 roku), a o tym że ten jeden egzemplarz z 6 tur po pojawieniu sie w grze hojo zniszczył to juz inna bajka (trzy razy go atakował, za trzecim razem rozwalił go statkami z granatami). Odnośnie przejścia na chrześcijaństwo, to mógl by być jakiś klan grywalny który odrazu zaczyna jako chrześcijanin z ludnością chrześcijańską, bo zamiana wiary to horror, bez posiadania mnicha/kapłana rozwiniętego który daje nawet +4% co turę do zmiany wiary trwa to masakrycznie długo i bez posiadania armii w zamku nie obejdzie się bez buntów , a jeżeli posiada się np. 8 prowincji i postanowi zmienić wiare to bez posiadania nie małego garnizonu w kazej z prowincji nie ma co zmieniać wiary, wiec zmieniać wiare ma sens chyba tylko poczas posiadania jednej wsi na początku, z tym że wtedy nie ma się kapłanów ani kościołów, więc armia musi siedzieć w wioskach a nie atakować i przejmować inne... męcząca jest zmiana wiary w shogunie

    Odnośnie tego czego niema a miało być
    1: pojedynek bohaterów przed bitwą, ktoś miał?
    2: werbowanie bohaterów, taki Shimazu jako bonus ma werbowanie lepszych bohaterów z katanami, tylko gdzie oni są?
    3: podpalone statki mogą podpalać inne :shock: miał ktos taki przypadek? poza tym podpalać mogą tylko chyba statki z "ręcznymi" granatami.

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Jak dla mnie przede wszystkim wadą jest to, że nie można wyeliminować jakiegoś klanu korzystając z usług ninja Mój ninja zawitał do Kioto najpierw ubił wszystkich synów, spadkobierców itd i na samym końcu Dajmio. Co się okazało? AI posiada spawn jednostek i magicznie pojawił się nowy Dajmio choć zaznaczam, że najpierw mój ninja zabił WSZYSTKICH "spadkobierców". Szkoda, że w kampanii single nie da się zwerbować takich jednostek jak Katana Wako, Bow Wako, czy Loan Sword Ashigaru urozmaiciłoby to rozgrywkę a tak to jest tylko spam Yari Ashigaru. Chyba że jakoś da się zwerbować te jednostki wtedy odwołuje ten zarzut



    P.S Witam wszystkich

  3. #3
    Asuryan
    Gość

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Cytat Zamieszczone przez legoras
    Osobiście brakuje mi możliwości wyposażenia jednostek z lepsze uzbrojenie tak jak to było np. w medku, mogło by to nawet być robione tylko w zamkach za jakas opłatą ale żeby było, bo w końcu +2 do ataku to nie jest "2" ale "6" czy troche mniej, a to juz daje widzialny bonus w bitwie
    Grając Shimazu w startowej prowincji miałem do wyboru postawienie budynku dającego lepszy pancerz lub lepsze uzbrojenie...

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Re: Bushi

    ,,2: werbowanie bohaterów, taki Shimazu jako bonus ma werbowanie lepszych bohaterów z katanami, tylko gdzie oni są?"

    Bohater to ostatnia jednostka do zdobycia, tacy syperweterani. Shimazu ma ich z katanami, a np Chosokabe z łukami. Można ich zwerbować tylko jedną jednostkę (takie elitarne oddziały)

  5. #5
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Cytat Zamieszczone przez legoras
    3: podpalone statki mogą podpalać inne :shock: miał ktos taki przypadek? poza tym podpalać mogą tylko chyba statki z "ręcznymi" granatami.
    Oczywiście że miał - np. jeśli zapali się okręt dokonujący abordażu, często ogień przeskoczy także na atakowanego. Działa to bardzo podobnie do tego co było w Empire.

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Podczas gdy zdobywamy prowincje, brakuje mi obok dostępnych opcji tj. pokojowej okupacji, splądrowania, bądź zwasalizowania możliwości całkowitego wyzwolenia okupowanego rodu. Taki powstały ród, powinien automatycznie mieć relacje z klanem wyzwalającym go na bardzo wysokim poziomie. Można by było zyskać w ten sposób wiernego sojusznika i gracz miałby dylemat czy zwasalizować, uzyskując kontrole nad prowincją, lecz należałoby liczyć się ze zdradą, czy też wyzwolić, gdzie prawdopodobieństwo zdrady byłoby o wiele niższe.

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Srebrna Góra
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Wasal to najgorsza opcja w tej grze. Gdy shogun wypowie wojnę, to te małe klany wszystkie cię atakują, a one mają dość silne armie, więc: 5tur po zajęciu shogunatu = leżysz z samym Kyoto. Multi też prawie nikt nie gra, zresztą chcieli tą kampanią avatara zakryć brak specjalnych jednostek. To tradycyjne multi w napku było najlepsze.

  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    To nie ma nic wspólnego z wasalizacją. Chodzi Ci o podział krainy, który rzeczywiście jest przegięty.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  9. #9
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Dobrego AI.... nie rozumiem, jak można było coś takiego stworzyć, że mając równe armie komp wysyła na mnie pojedyncze jednostki + robi masę innych głupich ruchów, tak na prawdę wystarczy stać i czekać, samo się wygra... na mapie kampanii nie lepiej.

    Najśmiesznejsze, że gram na legendarnym No nic, na razie tylko kilka lat, może to takie "pierwsze koty..." ale coś powątpiewam.

    Visca el Barca!!!

  10. #10
    voitek
    Gość

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Gram na wysokim i tego co Barsa nie uswiadczylem ani razu, a kilka razy rozpoczynalem kampanie, AI jest naprawde dobre

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czego oczekiwaliście po Medievalu?
    By Generał Scorpius in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 17:28
  2. Czego spodziewacie się po ROME II
    By NiuBaldur in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 08:24
  3. CZego brakuje wam w Rome TW?
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •