Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

  1. #11
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Zagraj Odą, 1 bitwa z buntownikami idziesz cała ferejną, zatrzymujesz się dość blisko, prawie na odległość strzału z łuku i komp ze swojej lewej flanki wali jednym unitem, rozwalasz to, daje następny... Potem super oblężenie, dwa klany na nas, jeden atakuje, pojedynczymi unitami, drugi stoi i czeka aż czas upłynie....

    Grałem też sobie własne bitwy na morzu, jak i lądzie, po kilkanaście unitów.... to samo, głupota kompa powala. Na morzu pojedynczymi wali, bez ładu i składu... Na lądzie zdarza mu się to co w empire, czyli puszcza samą konnice bez wsparcia na nasze skrzydła lub na machiny, nie widząc, że ma po drodze cała naszą armie, potem następna grupka, no i na koniec genek z kilkoma unitami...

    Jak na razie to ja czuje regres AI w stosunku do ETW...

    Dzisas poziom legendarny, przecież tu komp musi mieć podkręcone staty na maxa, a i tak jest tak prosto :x

    Visca el Barca!!!

  2. #12
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Zagraj Odą, 1 bitwa z buntownikami idziesz cała ferejną, zatrzymujesz się dość blisko, prawie na odległość strzału z łuku i komp ze swojej lewej flanki wali jednym unitem, rozwalasz to, daje następny... Potem super oblężenie, dwa klany na nas, jeden atakuje, pojedynczymi unitami, drugi stoi i czeka aż czas upłynie....
    :shock: :shock: :shock:
    Gram od soboty i takich cudów nie mialem do tej pory! Ja tam sobie AL bardzo chwale! W bitwach komp próbuje otaczac, bic flanki nie daje sie wcigac w zasadzki. Pomijam takie przegiecia, gdzie dziwnym trafem moi lepsi samuraje bija gorsze jednostki i to oni traca morale... Oblezenia tak samo, komp otacza, nie daje chwili odpoczynku. Równiez na mapie kampanii jest wesolo, bo o ile na poczatku mojej przygody z Shogunem bylo ciezko, to teraz idzie duzo lepiej co nie zmienia faktu, ze ruchy musze dokladnie przemyslec, bo jeden blad moze kosztowac utrate kilku prowincji. Takze ja widze gigantyczny wrecz progres, gdzie AL na prawde kombinuje i co najwazniejsze dyplomacja wreszcie czemus sluzy!
    Takze Barsa chyba tylko Ty masz jais dziwne problemy z AL.

  3. #13
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Ktoś już pisał o grze Odą i miał podobne perypetie jak ja... może w tym wypadku jest jakiś głupi skrypt. W ogóle Oda i Shimazu, jeżeli nimi nie gra człowiek odpadają w pierwszych turach, to na pewno do poprawy...

    Nie wiem, pogram więcej to zobaczę, może naprawdę cóż z tą Odą jest nie tak, ale no własne bitwy na kilkanaście unitów też głupota AI....

    OK rozwalało się kompa heroikami na RTW czy MTW2, ale wtedy grałem po kilka godzin dziennie, multi teraz gram mało, brak wprawy, a wydaje się, że jest jeszcze prościej...mam nadzieje, że za kilka dni zmienię zdanie, bo inaczej tylko fifa i managery piłkarskie mi zostaną, bo tam jest jakaś trudność, a co za tym idzie wyzwanie, a tego najbardziej teraz oczekuję od gry.

    Visca el Barca!!!

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Na łącznie już gdzieś z 10 gier (9 Shimazu ) z 9 razy Mori padło w pierwszej - drugiej turze, tylko w jednej - obecnej, rozgrywce przetrwał ale za to jak ma już 10 prowincji (top2 pod ilością prowincji, w ok 25 turze).

    Żałuje że mori i hojo (bardzo czesto, bardzo) upada czy to w pierwszej turze czy później jest za słaby. Niebieski (hojo) i mori (czerwony) wygląda świetnie na tej mapce, dlatego juz nawet zaopatrzyłem hojo Za pomoca trainera w 37 500 kasy w 3 turze.. tyle że gadzina gdzieś w 20 turze zażądała następnych 18 000! za prawa handlowe które dawały mi 1k co ture, oczywiście nie zgodziłem się. Jako że takeda go zaatakował + asai dałem mu następne 25 000 kasy, efekt byl taki że asai przejęło mu jak narazie z 5 prowincji, a takeda 3 (ale dwie odbite). Coś tu jest nie tak (w momencie wypowiedzenia wojny hojo miało 10 prowincji, takeda 6, asai 10 z tym że wszystkie w okolicach szogunatu. Czyżby komputer nie potrafił wykorzystywać kasy która dostanie z "innych" źródeł czy co? Hojo dostało łącznie ok 62 500 złotka gdzie inni zaczęli z "groszami" w ilości paru tysięcy, a mimo to hojo miało rozwój terytorialno / militarny jak taki asai, czy takeda przez długi okres, coś tu jest nie tak

    Zauważyłem że nenbański port handlowy można budować wyłącznie w prowincjach z 100% buddyzmem, wielka szkoda, w szczególności że miałem dwa porty i jeden zburzyłem aby przenieść go na północ.. klapa, nie mozna nowych budować w chrześcijańskich prowincjach ;/

  5. #15
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    W oknie dyplomacji możesz sprawdzić charakter klanu. Niektóre są agresywne, niektóre nie, zobacz co piszę przy Hojo.

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Podział kraju w zasadzie występuje dwa razy, pierwszy ten właściwy kiedy Szogun wypowiada nam wojnę i drugi kiedy nasz Dajmio staje się Szogunem. Po tej drugiej sytuacji już nawet nasi najwierniejsi sojusznicy odwracają się od nas, to samo dotyczy rodów przez nas zwasalizowanych. Wydaję mi, że po zdobyciu Kioto relacje powinny pójść w górę i nasz kraj powinien dostać z racji pełnienia roli szogunatu jakiś bonus dyplomatyczny odnośnie wielkiego prestiżu.

  7. #17
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Jeżeli ma się z kimś bardzo dobre stosunki dyplomatyczne to nawet przy podziale kraju nie grozi Ci zdrada. Fakt, tylko 3 klany z 12 nie wypowiedziały mi wojny, ale były to akurat największe klany i nasze relacje były na poziomie "uwielbienie" czy coś tam innego najwyższego. To było jak grałem Shimazu. W kampanii rodem Oda miałem wiele sojuszy, ale nie miałem najwyższego poziomu relacji i wtedy już wszystkie klany mnie zaatakowały.

  8. #18
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    To zależy jak długo grasz. Karne punkty przy podziale kraju rosną z każdą turą, niezależnie od tego czy podbijasz kolejne prowincje czy wręcz przeciwnie. Faktycznie, jeżeli dbałeś o dyplomacje, to na początku sojusznicy zostaną przy tobie, ale im dłużej, tym gorzej. Przy krótkiej kampanii jeszcze da radę dociągnąć do końca, ale grając w długą masz jak w banku, że prędzej czy później wszyscy rzucą się na ciebie.

    Cały ten motyw z podziałem kraju wg mnie jest beznadziejny - zbyt schematyczny, pojawia się za szybko i wypacza rozgrywkę. Komp może sobie podbić i pół mapy, a i tak nie będzie miał podziału kraju, natomiast gracz zdobędzie ledwo 15 prowincji i wszyscy rzucają się na niego. Co tam, że wiele klanów AI z osobna jest dużo silniejsza. Poza tym, ciekawie byłoby zagrać także od czasu do czasu po drugiej stronie, na czele koalicji mniejszych klanów przeciwko hegemonowi. Wiem, że AI jest słabsze, głupsze itp. ale wystarczyłoby mu ułatwić sytuacje i dać podział kraju np. przy 25 prowincjach.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  9. #19
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Póki nie zlikwidują bugu(?), że komputer tworzy armie z powietrza, raczej nie wrócę do Shoguna 2. Co prawda wyszedł mod, który to naprawia, ale mnie modowanie nie bawi. Co z tego, że odniesiesz w polu wielkie zwycięstwo, jak w ciągu paru tur masz przed sobą kolejny słup armii przeciwnika i to nie samych Ashigaru, ale i samurajów różnej maści od tych z katanami poprzez yari i łuczników po konnicę. Ja dziękuję za taką grę. A poziomy niższe od legendarnego (też z tym bugiem) mnie nie bawią.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  10. #20
    Gość

    Re: Czego brakuje w grze /co powinni zmienić /co się nie podoba

    Odniosłem to samo wrażenie armia z ni kąt. Odcinajac komputer od zrodla finansowania dalej buduje wielkie armie w szybkim czasie.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czego oczekiwaliście po Medievalu?
    By Generał Scorpius in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 17:28
  2. Czego spodziewacie się po ROME II
    By NiuBaldur in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 08:24
  3. CZego brakuje wam w Rome TW?
    By gpr in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •