Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wszystko o handlu - gorąca prośba o wytłumaczenie

  1. #1
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wszystko o handlu - gorąca prośba o wytłumaczenie

    Witam.

    Bardzo proszę, o wytłumaczenie mi kilku kwestii dotyczących handlu.
    1. Jakie budynki budować by handel sięgał max możliwości? Wszystkie te gdzie pisze "wzrost handlu towarami" etc czy któreś np. są zbędne? Drogi też się przydają?
    2. Kupcy. Im więcej tym lepiej?
    3. Jak rozpocząć handel, jak zacząć czerpać z niego zyski? Stawiam kupca w wybranym miejscu, gdzie jest dany surowiec. I tyle? Obił mi się o uszy jakiś "punkt" który mu trzeba postawić. Jestem zielony... Objaśnijcie mi to proszę.
    4. Zagarnianie majątku innego kupca - wiem o co chodzi +/- ale może mi ktoś szczegółowo objaśnić?

    Jak patrzę na to, że jakiś surek daj mi powiedzmy 3 floreny na turę to mnie coś strzela.. Chciałbym zacząć kampanię, gdzie będę miał główny dochód z handlu (pomijając kasę którą dostaję z miast na końcu tury).

    Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi.

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    sklepow z tanim winem rozpoczeta
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wszystko o handlu - gorąca prośba o wytłumaczenie

    ad1 tak te, o ktorych pisze ze zwiekszaja wplywy z handlu, towarow ( drogi porty, markety itd) inne budynki np burdel daja plusy do szczescia, a co za tym idzie zwiekszaja przyrost naturalny w miescie/wplywy z podatkow.

    ad2. ogolnie to tak, ale w podstawce zalezy. niektore frakcje maja czesto lepszych kupcow niz inne np wloskie, lewantynskie. i jesli cjodzi o podstawke to dochody z handlu kupieckiego poczatkowo bywaja mizerne ( i to bardzo) dopoki nmie wyszkolisz soebie kupca ( handlujac nim danym towarem) warto pamietac ze niektore zasoby sa drozsze niz inne, a nawet z tego samego rodzaju bywaja w roznych miejscach drozsze i tansze

    ad3 tak trzeba postawic kupca u gory z prawej nad zasobem by handlowal. jesli dobrze stoi to bedzie pisalo jaki przynosi zyska

    sd4. zagarnianie polega na przejmowaniu majatku obcych kupcow, cos w rodzaju bitwy =p klikasz prawym na obcego kupca i na jego karcie jest przycisk ktory wlasnie taki pojedynek powoduje, a obok niego szansa procentowa na powodzenie. im lepszy kupiec Twoj tym wieksza szansa na powodzenie ( przejecie majatku) z tym ze jesli Ci sie nie uda to mozesz stracic swego kupca ( jhesli roznica jest zbyt duza)
    "-bylem mlody i glupi
    -teraz jestem stary i glupi,
    tylko bardziej doswiadczony"

    pozdrawiam seban

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wszystko o handlu - gorąca prośba o wytłumaczenie

    1. Najpierw porty, potem punkty handlowe(rynki, itp) a na końcu drogi.
    2 i 3. Tak. Wystarczy postawić kupca na surowcu a będzie on przynosił zysk tym większy, czym większa jest odległość surowca od twojego państwa. czyli grając Anglią więcej zarobisz handlując złotem z Egiptu niż winem z Francji
    Dodatkowy trick jest taki, że na surowcu możesz postawić oddział wojska, a do oddziału wojska zapakować 20 kupców i każdy da zysk
    4. Prosta sprawa. Bierzesz swojego kupca i klikasz prawym na kupcu innej frakcji. Pojawi się okienko z informacją jakie są szanse powodzenia. Jeśli się uda, to obcy kupiec zniknie z mapy, zaś twojemu prawie na pewno wzrośnie umiejętność handlu. Są też dwa scenariusze gdy się nie uda.
    a) Twój kupiec może zniknąć.
    b) Obaj kupcy pozostaną.
    Kupiec, który odparł próbę zagarnięcia jego majątku ma szansę dostać bonus do handlu

    Edit: Ah, wyprzedził mnie ^^

    A.K.A. Askorti

Podobne wątki

  1. [Poradnik] Edycja surowców i handlu
    By in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2017, 19:41
  2. Warhammer i wszystko z nim związane
    By ThorGal77 in forum Hobby
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-06-2016, 21:54
  3. sprawa przekazywania handlu
    By philip79 in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 16:00
  4. RTW BI , czy wszystko wporządku ?
    By Orzello in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 16:39
  5. Wszystko o Technologiach - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 07:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •