Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Dyplomacja (uciązliwy system)

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Dyplomacja (uciązliwy system)

    Witam, chciałem was zapytać o dziwną dyplomacje w S2 TW mianowicie bardzo ciężko z kimś zawrzeć sojusz umowę handlową po podbiciu kilkunastu prowincji mam z prawie wszystkim rodami po - 500. Najbardziej odbija mi się to w "Haniebne traktaty" (ok -250) i zastanawiam się o co w tym chodzi i czy jest jakiś sposób aby wszystkie klany nie grały przeciwko mnie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Wojny wypowiadaj ostrożnie, nie zmuszaj innych rodów do przyjęcia twojej propozycji, tzn. Jak zaproponujesz umowe handlową i masz niskie szanse, to nie przekupuj ich. To są właśnie haniebnde traktaty, czyli zgodzili się na twoją propozyjcę, a jej nie chcieli. Możliwe, że inne rody nie lubią twojego, ponieważ masz sojusz z ich wrogiem. Ja gram Mori i nie lubi mnie szogunat bo mój generał ma za żone córke Takedy, ale za to Takeda mnie uwielbia. Poza tym po podbiciu Kioto po kilku lub kilkudziesięciu turach, sojusznicy się od ciebie odwrócą. Ja tak miałem i raczej tak zawsze jest.

  3. #3
    voitek
    Gość

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Haniebne traktaty to umowy zerwane przez ciebie

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Cytat Zamieszczone przez voitek
    Haniebne traktaty to umowy zerwane przez ciebie
    Możliwe, ja mam z paroma rodami haniebne traktaty, a nic z nimi nie mam. Ale za to z szogunatem żadnych umów nie ustalałem,a i tak mam

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Dyplomacja ssie... Najgorsze jest, że jak już zostaniemy shogunem, i mamy wojnę ze wszystkimi pozostałymi rodami, to nie ma najmniejszych szans na zawieszenie broni. Nawet gdy kompletnie zmiażdżyłem wrogi klan zostawiając im jedną prowincję, nie chcieli się zgodzić na pokój, a najrozsądniejszym rozwiązaniem dla nich byłoby, gdyby zostali moim wasalem.

    Najbardziej mnie to bolało gdy grałem Date - z północy daleko do punktów handlowych, flotę miałem słabą i strasznie brakowało surowców: bawełny, jedwabiu, itp - a te niestety są niezbędne do budowy legendarnych budynków i rekrutacji bohaterów.

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    A wiec macie jakiś pomysł jak grac aby realnym było nie przeciwstawienie sobie całej Japonii (gram Shimazu na High i gdy odbiłem cała wyspę Takeda i Hojo wypowiedziały wojnę i prawie wszystkie klany wraz z nimi Takedzi poraź kolejny dają mi w kość bo gram w druga kampanie i zawsze oni dominują wraz z Hojo i Tokugawa w sojuszu)

    Co mysliscie o zmianie systemu dyplomacji (może jakiś moder zasłyszy)

    Pozdro

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Cytat Zamieszczone przez segate
    Co mysliscie o zmianie systemu dyplomacji (może jakiś moder zasłyszy)

    Pozdro
    Mówisz i masz:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=436082
    W czystej wersji gry gdy nastąpi podział królestwa otrzymujemy co turę -5 do punktów dyplomatycznych aż osiągniemy -200 (chyba tak to działa). Mod zmienia to w ten sposób, że na początku otrzymujemy -55 i co turę odzyskujemy +4. Gdy jesteś z kimś na dużym plusie to spadek relacji o -55 nie powinien spowodować wypowiedzenia wojny.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Jeśli to tak działa to chyba u mnie nie działa gdyż ten mod zainstalowałem przed rozpoczęciem nowej kampanii i lipa nie zmniejsza się co turę z -55 (nie wpływają na to inne minusowe pkt) , ale dzięki spróbuje wrzucić jeszcze z raz może teraz zadziała ale nie wiem czy to coś uratuje bo na granicach stoi po 3-6 full armi Takeda i Hojo a na wysepce mi sie buntownicy Hosokabe obudzili wiec będzie sie trzeba wycofać i poczekać, lecz szkoda mi Szogunatu bo tam mam postawione legendarne budynki i się zastanawiam czy stracę premie za pierwszeństwo w wybudowaniu.

    Pozdro

  9. #9
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    mam skrina z tym że jeden z klanów miał ze mną stosunki -847 chyba a w każdym razie coś koło tego a byłem bardzo dobry dla niego czyli uwolniłem go od ikko-ikki podpisałem umowę handlową dałem mu podbić prowincje a potem mi wojnę wypowiedział i od razu -847 mimo iż wcześniej miałem z nim chyba +200, powinni to poprawić a błąd zauważyłem taki że jak podbiłem buntownikom prowincję to zrobiłem z nich wasala, którego kilka tur później zaatakował mój sojusznik Mori (było już po podziale kraju) i byłem zapytany po kogo staję stronie i pod moim wasalem byłem wypisany ja jako sojusznik a pod Mori nic nie było, więc myśląc że podczas podziału kraju mori zerwał ze mną sojusz stanąłem po stronie wasala mimo iż stanąłbym za mori, a potem dowiedziałem się z komunikatu że dwa potężne rody zakończyły sojusz (ja i mori)
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Co do tego, że nie mogłeś pomóc Mori, to po prostu nie poprosił cię o pomoc. Ja tak często robię, jak wypowiadam wojnę słabemu rodowi i nie potrzebuje, aby mój sojusznik był lepszy niż ja. Mnie najbardziej denerwuje właśnie podział kariny. Wszyscy wypowiadają wojnę i to wogule nie ma sensu. Dobija mnie jeszcze to, że żadnemu rodu nie udało się zdobyć Kioto. Tak jak było by to zaprogramowane, że ja tylko mogę być szogunem, a podobno może być też inny ród.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyplomacja w KO
    By Avasil in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 12:25
  2. dyplomacja
    By AgentMax in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •