Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Dyplomacja (uciązliwy system)

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    pytanie odnośnie dyplomacji.
    Miałem z klanem stosunki przyjazne, lubili mnie. Pech, że stali na drodze podboju i chciałem ich podbić. Wpierw zerwałem z nimi stosunki handlowe. Turę potem wypowiedziałem wojnę, ale nie atakowałem. W sumie to ich armia pierwsza wtargnęła do mej prowincji. W końcu ich podbiłem. Klanu już nie ma. Problem w tym, że mam z kilkoma innymi klanami 'haniebne traktaty'. Czy to mogło mieć wpływ na to - nie zaatakowałem od razu przeca, dałem im czas.
    Czytałem tutaj, że wpływ może mieć przekupienie. I tak było z innymi klanami. 'Kupiłem' sobie jeden sojusz i jedną umowę handlową. Czy jeśli tak zrobiłem to inne klany o tym się dowiadują ?
    Brak handlu jest zabójczy dla budżetu więc nie wiem jak innych przekonać by ze mną chcieli handlować.

  2. #22
    Łowczy Awatar Polakko
    Dołączył
    Nov 2011
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    139
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    masz te Haniebne traktaty za to że zdradziłeś sojusznika i go jeszcze zaatakowałeś. Jak chcesz to jako tako zniwelować top sobie zrób ceremonie picia herbaty.
    "Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć miliona to statystyka"- Józef Stalin

  3. #23
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    oni nie byli mymi sojusznikami, tylko handel. Zrobiłem tak jak w poście wyżej. Dałem im czas a wojnę i wypowiedzenie umowy handlowej odbywało się w oknie dyplomacji. To oni pierwsi najechali moje włości.

  4. #24
    Łowczy Awatar Polakko
    Dołączył
    Nov 2011
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    139
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    aaa takie buty. hmmm tak to niewiem dlaczego masz haniebne traktaty
    "Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć miliona to statystyka"- Józef Stalin

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    pytanie odnośnie dyplomacji.
    Miałem z klanem stosunki przyjazne, lubili mnie. Pech, że stali na drodze podboju i chciałem ich podbić. Wpierw zerwałem z nimi stosunki handlowe. Turę potem wypowiedziałem wojnę, ale nie atakowałem. W sumie to ich armia pierwsza wtargnęła do mej prowincji. W końcu ich podbiłem. Klanu już nie ma. Problem w tym, że mam z kilkoma innymi klanami 'haniebne traktaty'. Czy to mogło mieć wpływ na to - nie zaatakowałem od razu przeca, dałem im czas.
    Czytałem tutaj, że wpływ może mieć przekupienie. I tak było z innymi klanami. 'Kupiłem' sobie jeden sojusz i jedną umowę handlową. Czy jeśli tak zrobiłem to inne klany o tym się dowiadują ?
    Brak handlu jest zabójczy dla budżetu więc nie wiem jak innych przekonać by ze mną chcieli handlować.
    masz te Haniebne traktaty za to że zdradziłeś sojusznika i go jeszcze zaatakowałeś. [...]
    jeszcze jedno mnie nurtuje. Załóżmy, że był moim sojusznikiem to wtedy miałbym te haniebne ... Przecież zdradziecko nie najechałem jego włości, a przez dyplomację. W takim razie jak zerwać stosunki by nie stracić nic z honoru i nie mieć tych H.T.?
    ps. w tym przypadku może te haniebne miałem za kupienie sojuszu i handlu z innym klanem.

  6. #26
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Panowie czy mogę liczyć na jakąś sugestię ? Rozumiem, że klan jest np. przyjacielski czy nawet sojusznik. Grając jednak dużą kampanię mam podbić cały kraj więc prędzej czy później (w STW2 chyba jednak później) muszę wypowiedzieć im wojnę i zerwać traktaty. Jak to zrobić by nie stracić na honorze i tych traktatach ?

  7. #27
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    Jeżeli "zdradziecko" atakujesz "kumpla", to dostajesz cos -50 punktów za te traktaty, można zrobić aby nie miec tych puktów minusowych mimo ze zerwało się sojusz, wystarczy odczekać ileś tam tur, po zerwaniu sojuszu coś co ture -5 punktów spada, aż do 0. Więc chyba po 10 turach od zerwania sojuszu można bez obawy mordować i plądrowac jego włości

    Tak samo jest jak masz 2 sojuszników i jeden zaatakuje drugiego, więc z jednym trzeba się pożegnać.. gra za to potrafi dać haniebne traktaty (w końcu zdradziłeś sojusznika!...). Ogólnie jak nie chcesz miec tych idiotycznych haniebnych traktatów to albo sprowokować przeciwnika do ataku(pusta granica + pusty zamek, a armia w lesie), bądź zaczać grozić danemu klanowi aż dostanie się z -100 punktów za to W tedy robisz przejście na granicy + zamek i czekasz A bez zabawy w to to, ja zrywam pakt handlowy (z sojusznikami nigdy nie gram, chyba że po innej stronie japonni jest ), czekam z 1 turę i atakuje. Nie miałem wtedy nigdy haniebnych traktatów.

    A jeśli chodzi o "To oni pierwsi najechali moje włości", to to nie ma znaczenia, liczy się kto wypowiedział wojne pierwszy.

    Dodam że ten system haniebnych traktatów jest tak zaje***** że komputer może zdradzać, mordować, sojuszników, wasali i kogo chce, a haniebnych traktatów nie dostanie. Chociaż, czasem raz na kilka "oficjalnych" w świecie zdrad, dostał tam haniebne traktaty.
    _ Właśnie, jeżeli załatwiłeś ślub z danym klanem, a potem go zaatakowałeś (mimo braku sojuszu) to tez możesz dostać haniebne traktaty. Wtedy też czekasz aż "ślubne wpływy" spadną do danego stopnia. Nie trzeba czekać aż spadnie o 0 oczywiście, w końcu haniebne traktaty też spadają(Latka mijają, świat zapomina ). A co to jest np. -20 punktów, 5 czy 10 tur i już tego nie ma. (ostatnio nie gram, wiec troche moge się mylić)

  8. #28
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyplomacja (uciązliwy system)

    faktycznie w okienku dyplomacji pojawiają się z czasem plusy i minusy, ale mi te traktaty zaczęły spadać dopiero klika tur temu, czyli z 10-15 po zerwaniu umowy handlowej i następnie po wypowiedzeniu wojny.
    ps. z tym, że ja sobie w czasie gry dorzuciłem moda co obniża punkty za wypowiedzenie wojny nam przez Szoguna (nazwy moda nie pomnę, ale nie będzie -200 tylko -55). Nie wiem czy to ma znaczenie.

    Mam teraz 11 prowincji czyli jestem 'zagrożony' Rozumiem, że mogę się tego spodziewać w każdej chwili - z tego co tu czytałem to max 15 prowincji i wojna totalna.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Dyplomacja w KO
    By Avasil in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 12:25
  2. dyplomacja
    By AgentMax in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •