Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1 z dnia 11.06.2011

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    Co do campaign descripton to mam pare uwag. Oczywiscie i tak jest zdecydowanie lepiej, niz po zwyklej translacji, wiec nie musicie sie tym co pisze w ogole przejmowac, ale:

    - czesc nacji ma praktycznie te same opisy co z podstawki, dosc nieaktualne, na dodatek strasznie krotkie w porownaniu do innych
    - pozostale to ewidentne kopie z wikipedii, troszke chyba za bardzo to widac
    - po co wypisywac cala historie danego panstwa w sredniowieczu, sypiac datami jak z rekawa? Nie lepiej tylko poczatki danego panstwa do 1155 roku (daty rozpoczecia gry) i opis sytuacji w jakiej znajduje sie na poczatku gracz?
    Jasne absolutna racja. Opisy wymagają dopracowania, część jest z podstawki, większość z netu w tym głównie z Wiki, robiłem to nieco na wariata i nie miałem zdrowia poprawiać bo mój czas pochłonęły poprawki innych plików głównie historic_events (kilkanaście godzin jak na razie ). Po zrobieniu poprawek wszystkich istotnych plików, zajmiemy się poprawkami. W tym pliku z opisami frakcji. Dzięki za uwagi. Fakt niektóre opisy sa krótkie, chwilowy brak obszerniejszych danych. Moze potem zrobie jak proponuje Joopiteer, mniej historii i opis sytuacji frakcji w 1155 r...

    P.S. Piter a przy której frakcji jest ten włoski tekst? To bym poprawił w najbliższym czasie. Jak Ktoś może zaproponować jakiś fajny opis danej frakcji to proszę o kontakt, zmienię opis jaki jest teraz na zaproponowany o ile tamten będzie lepszy. Prosze zgłaszac ew. wyłapane błędy i babole, bo nie mam czasu by pograc i samemu je wylapywać. Gram po kilkanascie tur by sprawdzić czy zmieniane pliki nie wywalają. 8-) No polski język jest jakiś taki bardziej przystępny niż włoski (ten jest w mniejszości już).

    P.S. II Miło by było jakby jakiś Zacny użytkownik Forum zechciał przerobić sam obecny campaign descriptions wedle sugestii Joopiteera i zaproponowac jego własną wersję opisu frakcji . W praktyce trzeba zrobić jeden nowy komplet opisów lub poprawić mój a potem się tylko przekleja do innych kampanii. Mając za bazę mój plik to już nie takie straszne zadanie jak wcześniej... Jakby Ktoś się na to zdecydował to proszę dać znać i działać.

  2. #12
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Niestety, ale ktores pliki powoduja blad. Wywalilo mnie w mojej kampanii okolo 50 tury przy probie przejscia do nowej tury (w momencie przechodzenia z rebeliantow na moje panstwo). Przypuszczam wiec, ze blad jest w historic_events.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  3. #13
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    Niestety, ale ktores pliki powoduja blad. Wywalilo mnie w mojej kampanii okolo 50 tury przy probie przejscia do nowej tury (w momencie przechodzenia z rebeliantow na moje panstwo). Przypuszczam wiec, ze blad jest w historic_events.
    Hm. A co na to plik log? Pewnie masz rację, z tym historic events, już raz go od nowa przerabiałem bo było ctd częste, jak to się potwierdzi, to bedę musiał albo znaleźc błąd albo zrobić ten nieszcesny plik na oryginale. Spróbuj ponownie może ptrzejdzie ta ture jednak.... Pozdrawiam. juz się zacz ąłem cieszyć, że historic events jest ok. No poczekam z harakiri, bo może będzie ok. Ja grałem co nieco i żadnych ctd nie było ale jak pisałem za wiele tur to nie testowałem.... Nienawidzę tego pliku.

    A Inne Osoby miały jakieś ctd? po wgraniu poprawek?...

  4. #14
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Blad jest na pewno w historic_events. Wgralem pozostale poprawione pliki, a historic zostawilem tylko po translatorze i wszystko dziala. Tak wiec cos zepsules Ty

    Poszukaj, bardzoc zesto bledy powoduje znak "\". On moze byc tylko przy "\n" (przejscie do nowej linii) lub "\t" (tabulator), nie moze stac sam lub obok innych znakow.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  5. #15
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    Blad jest na pewno w historic_events. Wgralem pozostale poprawione pliki, a historic zostawilem tylko po translatorze i wszystko dziala. Tak wiec cos zepsules Ty

    Poszukaj, bardzo często bledy powoduje znak "\". On moze byc tylko przy "\n" (przejscie do nowej linii) lub "\t" (tabulator), nie moze stać sam lub obok innych znakow.
    Się nie wypieram. Jak robiłem lub wklejałem kilkaset wpisów polskich w historic events po translatorze, to gdzieś ten znak "\". Może być sam bez literki n lub z tabulatorem jakis błąd. A po translatorze tez był mały rozpiździel w tym pliku... No nic ja gram aktualnie na zmienionym pliku zobaczę czy u mnie też wywali po 50 turze. A w pliku historic events spróbuję znaleźć te znaki, ale i tak się chyba pochlastam, bo juz raz 7 godzin mojej pracy z tym plikiem poszło do kosza, jak teraz strace kolejne kilkanascie godzin na ten plik to się podłame i albo wgram ten akurat po włosku, albo po translatorze. Naprawde go szkoda bo masę wpisów ma poprawionych. A Ty Joopiteer w czynie społecznym nie dałbyś rady posprawdzać tych znaczków i tabulatorów? Poza zasługą w Niebie i uchronieniem mnie od harakiri nic Ci nie mogę zaoferować.
    P.S. Proszę o informację czy Inni grający na aktualnej wersji historic events mieli jakieś ctd po 50 turze lub jakiejkolwiek?....
    Uratowanie tego pliku w obecnej postaci to dość istotna sprawa bo już bliżej jak dalej do jego pełnego i w miarę poprawnego spolszczenia a zaczynanie go od zera z oryginału to niezła rzeźnia, bez gwarancji, że tym razem będzie ok... Cała nadzieja we Władcy Planet... Bo jak nie da się uratować obecnej wersji historic events (ponad 12 godzin roboty...)to na razie odpuszczam ten plik :x (wgram sobie oryginalny) i biorę się za porządne spolszczenie cech postaci plik export_vnvs ale najpierw zrobię jedną niewielką robótkę dla Zacnego Rapsoda 8-)

  6. #16
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Nie, ja odpadam. Mam malo czasu teraz, za tydzien w czwartek poprawiam mature i to jest teraz najwazniejsze
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  7. #17
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    Nie, ja odpadam. Mam malo czasu teraz, za tydzien w czwartek poprawiam mature i to jest teraz najwazniejsze
    Hm znalazłem pare znaków \ bez litery n tyle, że one są przy wydarzeniach i ich opisach a tego nie ruszałem po translatorze bo zmieniam głównie komunikaty dla gracza. Co wyłapałem poprawię.Dalej pogram na obecnym pliku i zobaczę czy mnie wywali. Ponawiam pytanie czy Ktoś miał ctd po poprawkach? jeśli tak to najpewniej przez plik historic_events. Ale jest nadzieja, ze ctd było przypadkowe... No spróbuje uratowac spolszczenie tego pliku, ale potrzebuję więcej informacji czy u innych też wywala po 50 turze zwłaszcza. Jak wywala to zmieńcie historic_events na oryginalny albo ten z translatora (nieco mniej pewny niż oryginalny). Pozdrawiam. Miałem go dalej poprawiać ale jak rzeczywiście wywala to nim bedę dalej poprawiał muszę wyeliminowac błędy jak nie dam tady to odpuszczam ten plik. Wrócę ew, do niego na długim urlopie, kiedyś tam... Generalnie bez nerwowych ruchów . Dziś pogram dłużej to zobaczę czy plik historic_events cos miesza czy jednak nie.

  8. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Musisz znaleźć plik który wyskakuje po 50, czy przed i tam wystarczy poszukać.

  9. #19
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    No melduje, że w kampanii mam 1187 rok, gram na wszystkich zmienionych plikach do spolszczenia łącznie z historic_events mam 65 turę i zero ctd. Gra śmiga jak złoto. Mam nadzieję, że ctd u Joopiteera to był sporadyczny przypadek i nie jest nim błąd w spolszczeniu. Gram Nowogrodem kampania Feudalna Pełna.
    P.S. A Ktoś odnotował jakieś problemy z rozgrywką po wgraniu spolszczenia bo na razie się nie dowiedziałem. Nie piszecie znaczy raczej Wam nie wywala Mam nadzieję. No to jednak będę dalej szlifował ten plik znaczy historic_events a dopiero potem ten od cech postaci export_vnvs bo jak na razie brak chętnych by go poprawiać.
    Edit 28.04.2011 - 107 tura w mojej kampanii Nowogrodem 1205 rok, brak CTD znaczy pliki z poprawionego spolszczenia nie wywalają.

  10. #20
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    biorę się za cechy... rozumiem, że trzeba je upiększyć...
    hm... podrzucić te pliki potłumaczone co mam?

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. Spolszczenie Bellum Crucis 6.3 z 15.11.2012
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 193
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 15:44
  3. Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 18.03.2012
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 226
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 13:49
  4. Spolszczenie Bellum Crucis 6.3 z 05.06.2012 + popr. z 19.07
    By Araven in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •