Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Wątek: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1 z dnia 11.06.2011

  1. #21
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    biorę się za cechy... rozumiem, że trzeba je upiększyć...
    hm... podrzucić te pliki potłumaczone co mam?
    Dzięki za wsparcie Dunkel. Podrzucisz swoje pliki jak nie ma ich wśród tych 9 poprawionych ok? Aktualizację zrobimy około soboty. Brakowało artysty od cech. Się Twój talent przyda niewątpliwie.

    Edit 29.04.2011 - Więc Dunkel robi cechy postaci export_vnvs a Piter export_aniciliares - cechy ale świty postaci i bronie - miecze historyczne. Arktos export buildings, Gnejusz cytaty - gotowe, Ja dalej historic events itp. Mistyk kończy export unit.txt - opisy jednostek po polsku. Tak wygląda podział aktualny plików do poprawiania

    EDIT nr 2: Ponawiam pytanie czy Ktoś grając na spolszczeniu miał jakieś ctd zwłaszcza około 50 tury?
    Na pierwszej stronie w poście nr 1 jest do pobrania paczka poprawek spolsczenia do Bellum Crucis 6.1 z 30.04.2011 + kolejne poprawki z 03.05.2011

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Wgralem nowa wersje (tzn najpierw ta z 30.04, potem z 03.05) i po rozpoczeciu nowej kampanii (Gruzja, choc to chyba nie ma znaczenia) mam ctd pomiedzy tura 8 i 9, przy przejsciu z rebelii na moje panstwo. Powtarza sie za kazdym razem, po kazdej ponownej probie wczytania automatycznego zapisu. Powodem jest historic_events, bo po wgraniu starego (tzn tego tylko po translatorze) wszystko wraca do normy i mozna przejsc przez ten moment.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  3. #23
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    Wgralem nowa wersje (tzn najpierw ta z 30.04, potem z 03.05) i po rozpoczeciu nowej kampanii (Gruzja, choc to chyba nie ma znaczenia) mam ctd pomiedzy tura 8 i 9, przy przejsciu z rebelii na moje panstwo. Powtarza sie za kazdym razem, po kazdej ponownej probie wczytania automatycznego zapisu. Powodem jest historic_events, bo po wgraniu starego (tzn tego tylko po translatorze) wszystko wraca do normy i mozna przejsc przez ten moment.
    Witam. Ja grałem 50 tur wczoraj tj. 04.05.2011 wieczorem i nie było ctd. Jak to sie będzie powtarzać i problemem będzie historic events (co najbardziej prawdopodobne to pozostanie ten plik przywrócić do wersji po translatorze, albo do oryginalnej), w mordę jeża około 20 godzin zmieniania wpisów pójdzie na marne (poprawiłem ponad 900 komunikatów i informacji dla Gracza na polski, niektóre całkiem długie były... Nie mam zapału by robić to 3-ci raz na oryginalnym pliku, bo dwa razy już go poprawiałem. Grałem Norwegią, Gruzją i Nowogrodem każdym od 20 do 50 tur, tak dla testów i ctd nie zanotowałem. Jak tam Inni mieli jakieś ctd? Pozdrawiam.

    Edit. 05.05.2011 - zagrałem ponownie na najnowszym spolszczeniu po kilkadziesiąt tur Szkocją i Zengidami tym razem - nadal zero ctd, mam nadzieję że spolszczenie jest stabilne jednak . W weekend raczej w niedzielę zapodam cały mój katalog text do Bellum z kolejnymi poprawkami. Pozdrawiam.
    Dalej proszę zgłaszać jakiekolwiek ew. problemy z rozgrywką związane ze spolszczeniem. Dziękuję, aczkolwiek mam nadzieję, że takowych problemów jednak nie będzie.

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    44
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Dziś z ciekawości włączyłem kampanię i naciskałem koniec tury i tak ze 100 tur przeszło, nie miałem ctd.
    Za to wszystko co powinniśmy byli pomyśleć, a czego nie pomyśleliśmy.
    Za to wszystko co powinniśmy byli powiedzieć, a czego nie powiedzieliśmy.
    Za to wszystko co powinniśmy byli zrobić, a czego nie zrobiliśmy.
    Proszę Boga, o przebaczenie.
    Nadchodzą!

  5. #25
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Witam w pierwszym poście w tym temacie jest aktualne spolszczenie Bellum Crucis 6.1 do pobrania z dnia 15.05.2011. Pozdrawiam.

  6. #26
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    W związku z tym, że kontynuujemy pracę nad ostateczną wersją spolszczenia do Bellum Crucis 6.1 proszę o pomoc w wyeliminowaniu rzadkich ctd jakie może powodować spolszczenie z dnia 15.05.2011, dlatego też proszę się zapoznać z poniższym opisem ew. problemu z istniejącym spolszczenieniem i pomóc Nam w jego rozwiązaniu :
    Mam pytanie związane z ew. problemami technicznymi - teraz chodzi mi o spolszczenie do Bellum Crucis 6.1, sporadycznie może dochodzić do crashy na turze buntowników, ja takie ctd mialem 1 raz około 1275 roku po 250 turach na oko. Dzięki Dunkelowi wiem, że to niedokoćczony w spolszczeniu plik od cech postaci powoduje raczej te rzadkie ctd w Bellum. By się upewnić potrzebuje informacji, czy u Innych są takie ctd na turze buntowników? albo inne? Prosiłbym o kontakt albo tu w temacie albo na PW. Zależy mi aby mu Ktoś ew. mający takie ctd przy przewijaniu tury, przysłał mi swój save albo na maila co uzgodnimy na PW, albo na spedyshare - co pozwoli rozwiązać ten problem - by się upewnić na 100% czy to ten plik muszę mieć save od kogoś komu ew. wywaliło by na tym konkretnym save sprawdzić u siebie czy poprawka jaką zrobiliśmy działa... Proszę o informację w tej sprawie. Dzięki.
    P.S. Za jakiś czas będzie ostateczne spolszczenie z obecnego stanu 95% na 100%. Aby było bezawaryjne potrzebujemy Waszej pomocy i ew. save od Kogos kto nie może np. przewinąc tury co opisałem wyżej. Dzięki i pozdrawiam.
    P.S. II Może być, że ctd nie występują w ogóle , ale jakby się sporadycznie zdarzały to jak pisałem save mile widziany, by można było je wyeliminować.

  7. #27
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    wieczorem jak Araven załaduje odnowione spolszczenie to ściągać ludziska, bo ctd powinno zmniejszyć swe proporcje względem płynności gry.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    wieczorem jak Araven załaduje odnowione spolszczenie to ściągać ludziska, bo ctd powinno zmniejszyć swe proporcje względem płynności gry.
    Pozdrawiam
    Właśnie, ale wieczorem załaduje tylko 3 pliki poprawione nieco (a nie cały katalog text wersja z 15.05.2011 pozostaje aktualna), ctd występował na 100% na roku 1276 jak Ktoś do niego dograł, Z Dunkelem zrobiliśmy analizę pliku log i stąd poprawki w 3 plikach spolszczenia (potencjalnie mogących powodować rzadkie ctd, ale jednak). Do pobrania wstawię koło 19, jak się uda. Ostateczna wersja spolszczenia ponownie cały katalog text, będzie za jakieś 2 tygodnie... Bo teraz mamy 95% a ma być 100% w wersji ostatecznej.

  9. #29
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    pytanie o mądrości ćwierćgłówka, ale cóż - czemu po doładowaniu nowych plików txt mam stare pliki? mam stare biografie, trafił mi się i Niklot i David Alroy (dowódcy rebeliantów pojawili się jako heretycy, słabe, rozczarowało mnie to...), których robiłem a tu szlaczki z translate... bo jak tak to każda gra będzie wywalać, bo bazuje na pierwotnym texcie...

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    232
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie Bellum Crucis 6.1

    Spolszczenie ok dużo przetłumaczone ale widać teksty, które zostały bezmyślnie przekopiowane z translatora a w takich tekstach czy po włosku czy po polsku i tak człowiek nic nie rozumie obyście to poprawili
    "Od początku do końca oceniaj człowieka tylko i wyłącznie po jego czynach."
    - Tupac Shakur

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. Spolszczenie Bellum Crucis 6.3 z 15.11.2012
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 193
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 15:44
  3. Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 18.03.2012
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 226
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 13:49
  4. Spolszczenie Bellum Crucis 6.3 z 05.06.2012 + popr. z 19.07
    By Araven in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •